• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

Van'da Coşkulu "Kudüs Günü" Kutlaması

Vanda Coşkulu Kudüs Günü Kutlaması
Ramazan ayının son Cuma'sı Dünya Kudüs Günü dolayısıyla Erdem-Der tarafından Van'da Kudüs mitingi düzenlendi.

İsra HaberDaha önce Filistin halkına yaptıkları yardımlarla tanınan Erdem Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği (Erdem-Der), bu kez Dünya Kudüs Gününde Filistin’i hatırlamak adına bir program tertipledi. Merkezi Van’da olan Erdem-Der’in Beşyol meydanında düzenlemiş olduğu programa konuşmacı olarak Gazeteci Yazar Nurettin Şirin ve Hamas yetkilileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra kürsüye çıkan Nureddin Şirin, "bir kanser mikrobu ve İslam Ümmetinin bağrına saplanan zehirli bir hançer" olan siyonist İsrail rejiminin ergeç ortadan kalkacağını belirterek Anadolu müslümanlarının el ele vererek Kudüs'e doğru bir akın başlatacağını söyledi.

Nureddin Şirin'in Kudüs Mitingi'nde yaptığı konuşmanın metni:

Bismillahirrahmanirrahim

Değerli bacı ve kardeşlerim

İslam'ın mukaddesatı olan ve dünya Müslümanlarının şerefi, onuru ve namusu olan Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı savunmak ve korumak sorumluluğuyla, Siyonistlerin Kudüs ve Mescid-i Aksa’ypa yönelik haince saldırı ve yıkım girişimlerine, “hayır, bizlerin cesetleri çiğnenmedikçe Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın bu hedeflerinin gerçekleşmesine fırsat vermeyeceğiz” şeklinde feryadlarımızı yükseltmek için, Siyonist işgal güçlerinin bu yılın başlarında üç hafta boyunca gerçekleştirdiği tarihin en barbarca katliam ve soykırımını, bebeklerin, çocukların, kadınların, yaşlıların evlerinde, odalarında, beşiklerinde, kundaklarında, analarının kucaklarında kana bulanmasını unutulmadığını, unutmayacağımızı göstermek ve haykırmak için, ve bütün dünyaya İslam dünyasının bağrına bir kanser mikrobu olarak yerleştirilen ve zehirli bir hançer olarak saplanan bu gasıp Siyonist İsrail rejiminin er geç kalkacağını, İslam ümmetinin mücahidlerinin elleriyle tarihin çöplüğüne atılacağına dair inancımızı bir kez daha haykırmak için Kudüs gününde bir araya geldik.

Allahu Teala’nınKur’an’da beyan ettiği, Hz. Resul-i Ekrem (s.a.v)’in müjdelediği üzere, bu melun ve azgın Yahudiler, bu Yahudi teröristler, bu Siyonist katiller bilsinler ki İslam Ümmetinin evladları¸şarktan, garptan, Güneyden, kuzeyden, Anadolu’dan, Van’dan, İstanbul’dan¸ Diyarbakır’dan, Amman’dan, Kahire’den, Şam’dan, Tahran’dan, Beyrut’tan, Gazze’den, Ramallah’tan, El Halil’den, Moro’dan akın akın Kudüs’e doğru yürüyecek, Allah’ın izniyle 60 yılı aşkın mukaddes İslam topraklarını çiğneyen bu Siyonist İsrail rejimi tarihin çöplüğüne atılacak ve bizler hep birlikte ellerimizi birbirimizle kenetleyip özgür Kudüs’te buluşup Kuds-u Şerif ve Mescid-i Aksa’da Şükür namazı, vahdet namazı, zafer namazı kılacağız…

İşte o zaman, dünya İsrail’siz bir dünya görecek, işte o zaman dünya 60 yıldır Filistin topraklarında, Filistin’de tarihin en acımasız zalimce katliam ve saldırılarını gerçekleştiren bu gasıp Siyonist rejimin ortadan kalktığına tanıklık edecek. İşte bu inanç, bu irade ve azimle bu kararlılıkla mücadelenin parçası olmak için, direnişin parçası olmak için, şehidlerimizin bayrağını, şehid Ahmed Yasinlerin, Şehid Rantisilerin, Şehid Fethi Şikaki’lerin, Şehid Abbas Musevi’lerin, Şehid İmad Muğniye’lerin bayrağını daha da yükseklerde dalgalandırmak için ve dünyaya siyonizme karşı mücadelenin, sadece Gazze’de, sadece El Halil’de, sadece Güney Lübnan’da değil, bu mücadelenin Anadolu’dan da, Anadolunun şehirlerinden de yükseldiğini ve yükseltileceğini, Türk’ü ile, Kürd’ü ile Anadolu Müslümanları olarak el ele rerek bu Siyonistlerin üzerine bir İslam tufanı şeklinde akıp gideceğimizi bir kez daha ahdimizi, yeminizi, akdimizi, misakımızı, peymanımızı tazelemek için buraya geldik…

Siyonistler Mescid-i Aksa’yı yıkmak için, Kudüs’ü Yahudileştirmek için, bütün Filistinli kardeşlerimizi Kudüs’ten çıkarmak için haince alçakça saldırılarını, yıkımlarını, kazılarını sürdürüyorlar. Ama İslam ümmeti ne yazık ki duyarsız, İslam Ümmeti’nden gereken feryad yükselmiyor. İslam Ümmeti’nden beklenen tepki çıkmıyor. Mescid-i Aksa’nın hatibi, Filistin Ulema Birliğinin reisi ve Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı savunmanın sembolü olan Şeyh Raid Salah diyor ki “Ey İslam Ümmeti niçin susuyorsunuz? Ey İslam Ümmeti niçin duruyorsunuz? Ey İslam Ümmeti, mukaddes Kudüs’ü ve mübarek Mescid-i Aksa’yı Yahudilerin eline mi bırakıyorsunuz?

Biz de buradan Kudüs Günü’nde haykırıyoruz: “Hayır..! Damarlarımızda kan aktıkça, yüreklerimiz çarptıkça ve bu can bu bedende durdukça Kudüs ve Mescid-i Aksa asla yalnız kalmayacak ve yalnız bırakılmayacaktır.

Ve Rabbimize dua ediyoruz:

Allah’ım! bizi Kuds-u Şerifi ve Mescidu’l Aksa’yı hakkıyla savunan kullarından eyle.

Allah’ım! Bizleri Şehid Ahmed Yasinler gibi, Şikakiler, Rantisiler, İmad Muğniyeler gibi, özgür Kudüs için, Mescidu’l Aksa’nın hürriyeti için şehid olanlardan eyle…

Allah'ım! Cihad, direniş ve şehadet bayrağının tüm yeryüzü coğrafyasında dalgalandığı günlerde, bizi bu bayrağı dalgalandıranlardan, cihad, direniş ve şehadet sahnesinde yiğitçe, mertçe ortaya çıkan, ayakta duran, düşmanın üzerine yürüyen kullarından eyle…

Sözlerimize Allah’ı şahid tutarak siyonistlere sadece şunu söylüyoruz:

Seyyid Hasan Nasrullah demişti ki; “artık İslam ümmeti için yenilgi dönemi kapanmış, zaferler dönemi başlamıştır”

Ve biz de Seyyid Nasrullah’ın şu sözünü aynen tekrar ediyoruz:

“Bekle bizi İsrail, beklediğin her yerde. Bekle bizi İsrail; beklemediğin her yerde”

Kudüs'ün özgür ve aydınlık şafağında buluşmak üzere.

Vesselamu aleykum verahmetullah"

Şirin'den sonraki kornuşmacı Hamas hareketi halklar ilişkiler bürosu başknı Ziyad Hüseyin Ebu Zeyd idi.

Sık sık tekbir ve sloganlarla konuşması kesilen Ebu Zeyd yaptığı etkili konuşmasında Türkiyeli müslümanların Filistin davasına verdiği desteğe teşekkürlerini sundu.

"İşgalci siyonistlerle savaşmak ve onları öldürmek ibadettir" diyen Ebu Zeyd'in konuşmasının metnini sunuyoruz:

Ziyad Hüseyin Ebu Zeyd’in konuşması:

Sevgili kardeşlerim bacılarım, hoş geldiniz.

Siz nasıl Filistin halkını seviyorsanız, Filistin halkı da sizi aşk ve şevkle sevmektedir. Biz nasıl Türkiye’ye geldik, bu sizin güzel ülkenizde sizlerle buluştuğumuz gibi, yarın inşallah hep binlikte Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da buluşacağız.

İsrail’in yaptığı vahşi saldırılardan sonra sizinle burada buluştuk, biz burada sizinle buluşarak el ele verdik omuz omuza verdik, inşallah Siyonist işgalcileri orada yok edeceğiz ve hep birlikte kurtuluşa ereceğiz.

“Hayber Hayber Ya Yehud Ceyşi Muhammed Beda Yaud” (Hayber Hayber Ey Yahudi, Muhammed Ordusu gelmeye başladı”

Ey bacı ve kardeşlerimiz size Filistin’den, Kudüs’ten, Gazze’den kardeşlerinizin selamlarını size getirdim. İzzeddin el Kassam Tugayları mücahidlerinden, İslami Direniş Hareketi Hamas lideri Halid Meşal’in ve Musa Ebu Merzuk’un selamlarını getirdim. İsmail Heniyye’den, Mahmud ez Zahhar’dan, Halil el Hayya’nın selamlarını getirdim. Size şehidlerimizin, Gazze’de Siyonistlerin saldırıları sonrasında yetim kalan ve sizin yardımlarınızla ayakta duran yetimlerimizin selamlarını getirdim. Sizin gönderdiğiniz yardımlarınızla yetimlerimize bakıyor, onlara Kur’an’ı öğretiyor, onları Kur’an terbiyesi ile büyütüyoruz.

Size Filistin annelerinden, özellikle burada hazır bulunan biz bacılarımıza üç oğlunu şehid veren Ümm Nidal Ferhat’ın selamlarını getirdim. Umm Nidaml’e sormuşlardı; “şehid olan evladların için üzülüyor musun?” O şöyle cevap verdi: “Elbette her anne gibi ben de evladlarımı seviyorum, ne var ki ben onları Allah yolunda şehid verdim.”

Nasıl ki biz orada Kudüs işgalcisi Siyonist rejime karşı savaşan bir ordusu isek, işte o ordunun geri kalanı buradadır ve buz burada buluşuyoruz. İsrail sadece Filistin’in düşmanı değildir. O Allah’ın ve Resulünün ve bütün dünya Müslümanlarının düşmanıdır, İsrail burada bulunan siz kardeşlerimin ve Türkiye’nin düşmanıdır. Namazımız, zekatımız, haccımız, orucumuz nasıl ibadetse, Allah’a yakın olmak için bu Siyonistlerle savaşmak, Filistin işgalcisi olan bu Yahudileri öldürmek de bir ibadettir. İnşallah bu Siyonist işgalcileri ortadan kaldırarak hep birlikte Kudüs’te buluşacağız.

Filistin ve Gazze’deki kardeşleriniz sadece kendilerini değil, bütün Müslümanları savunuyorlar. Siz burada Filistinli kardeşlerinizin şerefli mücadelesine, Filistin’deki cihad ibadetine nasıl ortak olmak istediğinizi Filistinli kardeşlerinize ileteceğim.

Yapacağımız görevlerden biri de ellerimizi Allah’a açıp Kudüs’ün özgürlüğü için dua etmektir. Bu en büyük vesilemizdir.

Burada sizin duruşunuz, oruçlu bir halde güneşin altında toplanmanız Filistin’deki kardeşlerinizin maneviyatını artırmaktadır. Atanız Selahaddin Eyyubi’nin haçlı işgalcilerle savaşıp onları hezimete uğrattığınız gibi, hepimiz onun yolundan giderek Filistin işgalcisi Siyonistleri hep birlikte öldürmeliyiz…

Size bir şiir okumak istiyorum:

Duy ya Aksa Ümmet sana sesleniyor

Mekke, ey Anne, sözüm Allah ve Resulü için

Ben kavmimi hala çağırıyorum,

Vatanımdaki en son şey de zelil olmadan

Eğer ki kavmim onu nasıl isimlendirirse isimlendirsin

Onun yaptığı Münfıkkların başı İbn-i Selül’ün yaptığı gibidir

Kişinin ismine bakılmaz…

Ve Mekke cevap verir;

Bu ne ayıp,

Siz yardımı eğlence ehlinden, davul ehlinden mi bekliyorsunuz

Ey çocuğum bak, kalk uyan artık

Selahaddinler ve onun ardından gelenler gibi…

Kalk mezarından, kılıcını çek,

Yeryüzünü oklar ve mızraklarla doldur.

Ey Selahaddin Kudüs’e gönderdiğin mihrab sana aşık

Seni öpmek istiyor geçen onca zamana rağmen

Dinleyin ey tarlalar, çöller bahçeler bu şarkıyı dinleyin

Biz Kudüs halkıyız, onu terk etmeyeceğiz, bırakmayacağız…"

Filistin halkı eğilip bükülmeyecek, izzet ve şerefiyle her zaman ayakta duracağız. Allah’ın bizi kurtuluşa erdireceğine kalben inanıyoruz..

Allah’ın selam ve rahmeti üzerinize olsun…

Filistin Sivil Toplum Örgütleri Organizatörü Ebu Abdullah, Kudüs’ü bırakmanın Allah ve Resulünden vazgeçmek olduğunu ifade ederek, “Yahudiler şuan Kudüs’ün altını kazarak yıkmaya çalışıyorlar. Mescid-i Aksa şimdi havada duruyor. Müslümanlar birlik ve beraberlik içinde Kudüs’e sahip çıksın” çağrısında bulundu. Program okunan ezgilerle son buldu.

Not: Van Kudüs Günü'nün videosu ilerleyen günlerde Kudüs TV'de yayınlacaktır.

isra haber

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim