• BIST 115.812
 • Altın 166,423
 • Dolar 3,9442
 • Euro 4,8577
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 19 °C
 • İzmir 20 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Uğur Dündar Ömrü Hayatında İlk Kez Güzel Haber Verdi: “Erdoğan Yakında Başkanlığını İlan Edebilir!”

Uğur Dündar Ömrü Hayatında İlk Kez Güzel Haber Verdi: “Erdoğan Yakında Başkanlığını İlan Edebilir!”
Adı basın tarihine skandallarla ve tutmadığı sözüyle kara harflerle yazılan Uğur Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakında Başkanlığını ilan edebileceğini iddia etti.

 Rize'de STK temsilcileriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, koalisyon görüşmeleriyle birlikte yeniden gündeme gelen 'Cumhurbaşkanı'nın anayasal sınırları' tartışmalarına değinmiş, "Cumhurbaşkanı elbette Anayasa'da sınırları çizilen yetkiler çerçevesinde ama doğrudan millete karşı sorumlu olarak görevini yürütmek durumundadır. Bu makamda kim oturursa otursun yapacağı budur. İster kabul edilsin ister edilmesin, Türkiye'nin yönetim sistemi bu anlamda değişmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın bu sözleri üzerine Sözcü'de köşe karalayan Uğur Dündar, Twitter hesabından Erdoğan'ın anayasayı çiğnediğini itiraf ettiğini ileri sürdü. Dündar, Erdoğan için, "O halde yakında Başkanlığını da ilan edebilir" iddiasında bulundu.

 

Uğur Dündar'ın o twiti:

 

BAŞKANLIĞI BIRAK VERDİĞİN SÖZE GEL

Bilindiği gibi Uğur Dündar daha önce "Karımın bensiz yurt dışına çıktığını ispatlayın intihar edeceğim" demiş ve ispat edildikten sonra işgal ettiği Star TV ekranlarında çılgına dönmüştü.

Dündar'ı zora sokan o haber şöyleydi:

Ergenekon soruşturmasına yönelik 2. iddianamede karısının Brezilya'ya gittiğine dair iddiaların yer alması üzerine sunuculuk yaptığı televizyonda savcıları eleştirip “Evlendikten sonra biri çıkıp karımın tek başına yurt dışına çıktığını ispat ederse intihar ederim” diyerek şov yapan Uğur Dündar’ın doğru söylemediği belirlendi. Uğur Dündar’ın manken eşi Yasemin Baradan (Jasmin Mroz)’ın yanında Uğur Dündar olmadan defalarca yurt dışına çıktığı belirlendi.

66 yaşında olan Uğur Dündar, kendisinden 28 yaş küçük olan 1971 doğumlu eşi Yasemin Baradan ile ilgili bazı iddiaların yer alması üzerine haber sunduğu televizyon kanalında Ergenekon iddianamesini hazırlayan savcılara ateş püskürmüş ve “Biri evlendikten sonra karımın tek başına yurt dışına çıktığını ispat ederse intihar ederim” demişti. Yasemin Baradan’ın, Uğur Dündar ile 30 Ekim 1993 tarihinde evlendikten sonra, yanında Dündar olmadan defalarca yurt dışına çıktığı belirlendi.
Vakit’in ele geçirdiği belgelere göre Yasemin Baradan, Uğur Dündar ile evlendikten sonra 031538 ve 760065 nolu pasaportlar ile birçok defa yanında Uğur Dündar olmadan yurt dışına çıktı.

YASEMİN BARADAN’IN DÜNDAR OLMADAN YURT DIŞINA ÇIKTIĞI TARİHLER

Vakit’in ortaya çıkardığı bilgilere göre Yasemin Baradan ile Uğur Dündar’ın, evlendikten sonra ilk yurt dışı seyahatlerini 22 Aralık 1993 tarihinde beraber yaptığı görülüyor. Uğur Dündar’la evlendikten sonra Yasemin Baradan’ın yanında kocası olmadan yurt dışına yaptığı ilk seyahatin ise 31 Ağustos 1995 tarihinde gerçekleştiği görülüyor.

BARADAN’LA İLGİLİ İDDİALAR ERGENEKON’A BÖYLE YANSIMIŞTI

Bilindiği gibi 2. Ergenekon iddianamesinde İlhami Yangın isimli şahıstan Akşam Gazetesi yazarı Gülay Kömürcü’ye gönderilen, Kömürcü’den de Turhan Çömez’e aksettirilen bir elektronik postada Uğur Dündar ile eşi hakkında bazı iddialar yer almıştı. Gülay Kömürcü’ye gönderilen mailde Uğur Dündar’ın eşi Yasemin Baradan’ın sık sık Brezilya'ya gittiği ve birtakım fotoğraflar olduğu öne sürüldü. 

İŞTE DÜNDAR'IN CANLI YAYINDAKİ O SÖZLERİ

Bu bilgilerin iddianamede yer alması üzerine ise Uğur Dündar canlı yayında savcıları sert bir dille eleştirmiş, “Benim eşim evlendikten sonra hiçbir zaman tek başına yurt dışına çıkmadığı gibi hayatında Brezilya'ya gitmedi. Evliliğimiz döneminde Brezilya'ya gittiğini biri çıksın ispat etsin. Ben şu dakikada görevimi bırakacağım. Hatta intihar bile ederim. Bu namus meselesi” ifadelerini kullanmıştı.

YASEMİN HANIM LATİN AMERİKA HAYRANIYMIŞ

Canlı yayında eşinin tek başına yurt dışına çıkmadığını iddia eden Uğur Dündar, eşi ve ailesiyle ilgili 13.06.2004 tarihli Hürriyet’te Ayşe Arman’a verdiği bir röportajda eşinin Latin Amerika kültürüne olan ilgi ve sevgisini dile getirmişti.

DÜNDAR CEVAP VERMEDİ, YERİNE ASİSTANI KONUŞTU

Sorularımıza cevap vermeyen Uğur Dündar, kim olduğu tarafımızca bilinmeyen ve asistanı olduğunu iddia eden Türkan Aydınlı aracılığı ile sorularımıza cevaben yolladığı metinde şu satırlara yer verdi: “Anlaşılan birileri sizi fena halde işletiyor! Ben Sayın Uğur Dündar’a 1992 yılından bu yana asistanlık yapmaktayım. Yasemin hanım’ın yurt dışına çıkışlarında -bir zorunluluk olmamakla birlikte- yanında mutlaka eşi veya annesi, ya da çok yakın bir akrabası bulunmuştur. Yakın akrabalarının soyadları tutmadığı için, güvendiğiniz kaynaklar(!) bu gerçeği görememişler! Haberinizi yanlış bilgiler üzerine oluşturduğunuzu bir kez daha belirterek uyarıyor, aile namus ve şerefine iftirada ısrar edilmesi halinde sayın Uğur Dündar’ın her türlü yasal girişimde bulunacağını bilmenizi rica ediyoruz.”

İşte Yasemin Baradan’ın yanında kocası Uğur Dündar olmadan yurt dışına çıkış yaptığı seyahatlerin tarihleri:

Çıkış: Giriş: Havaalanı:
31.8.1995 19.11.1995 Atatürk Havaalanı
09.03.1997 11.03.1997 Atatürk Havaalanı
27.03.1997 31.03.1997 Atatürk Havaalanı
27.11.1997 01.12.1997 Atatürk Havaalanı
14.01.1998 13.03.1998 Atatürk Havaalanı
21.06.1998 02.07.1998 Atatürk Havaalanı
27.08.1998 29.08.1998 Atatürk Havaalanı
30.09.1998 02.10.1998 Atatürk Havaalanı
12.04.1999 25.04.1999 Atatürk Havaalanı
03.01.2004 24.04.2005 Atatürk Havaalanı
07.03.2006 16.04.2006 Atatürk Havaalanı
26.04.2007 05.09.2007 Atatürk Havaalanı
10.01.2009 12.01.2009 Atatürk Havaalanı

 

BAŞBAKAN TANSU ÇİLLER'E ÇIPLAK FOTOĞRAFLARIYLA ŞANTAJ YAPAN ADAM!

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir panelde kadınlara "İnadına daha çok açılın, inadına kızlı erkekli oturun" diyen gazeteci Uğur Dündar'ın nasıl bir ruh halinde olduğu ortaya çıktı. Kadınlara "soyunun" diyen Dündar'ın 28 Şubat sürecinde Tansu Çiller'e çıplak fotoğrafları üzerinden şantaj yaptığı ortaya çıktı..

Başını Uğur Dündar'ın çektiği bazı gazetecilerin 28 Şubat sürecinde Tansu Çiller'e çıplak fotoğrafları üzerinden şantaj yaptığı ortaya çıktı. Dündar'ın Sözcü gazetesinde birlikte köşe yazdığı Emin Çölaşan'ın 'Sakıncalı Gazeteci' isimli kitabında yer alan iddialar "İnadına mini etek giyin"cilerin kadınlar üzerindeki emellerini ortaya koyar nitelikte.

ÇIPLAK FOTOĞRAFLARI ELDEN ELE DOLAŞTIRMIŞLAR

Emin Çölaşan'ın Sakıncalı Gazeteci kitabında aktarılan bilgilere göre: Uğur Dündar bir gün, Çiller'in doktorundan çalınmış yarı çıplak fotoğraflarını Emin Çölaşan'a gösteriyor. Bu ayıp daha sonra Ertuğrul Özkök'le tekrarlanıyor.

Dündar'ın en yakın arkadaşlarından olan Çölaşan kitabında, çıplak fotoğrafların nasıl elden ele dolaştığını ayrıntıları ile anlatıyor. 

DÜNDAR, ÇÖLAŞAN'IN İDDİALARINA SESSİZ

Laikçi kadınlara "İnadına mini etek ve dekolte giyin. İnadına kızlı erkekli oturun" diyen Uğur Dündar'ın, en yakın arkadaşı Emin Çölaşan'ın kitabında yer verdiği iddialar hakkında hiçbir yalanlama yapmaması dikkat çekiyor. 

ÇİLLER'İN BAŞDANIŞMANI DA DÜNDAR'IN ÇIPLAK ŞANTAJINI DOĞRULADI

28 Şubat sürecinde Refah-Yol iktidarının en önemli isimlerinden olan Tansu Çiller'e 1995'ten itibaren siyasi danışman olarak hizmet sunmuş Hüseyin Kocabıyık da söz konusu şantajı doğruladı. Kocabıyık; Ertuğrul Özkök, Uğur Dündar ve Emin Çölaşan'ın, Çiller'e çıplak fotoğrafıyla şantaj olayına karıştıklarını söyledi.
  
Tansu Çiller'in başdanışmanı Kocabıyık, "Tansu Çiller’in doktorundan onun çıplak fotoğraflarını çalıyorlar. Ertuğrul Özkök, Uğur Dündar, Mesut Yılmaz, Emin Çölaşan birbirlerine gösteriyorlar, birbirlerine o fotoğrafları ikram ediyorlar." ifadesini kullandı.

Dündar, Özkök ve Çölaşan'ın’ın o dönem Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Hürriyet gazetesinde kalem oynattığını hatırlatan Çiller'in danışmanı Kocabıyık,"Nerde oluyor bütün bunlar? 'Benim gazetelerim, gazetecilerim şereflidir' diyen Aydın Doğan’ın gazetesinde oluyor ve bu insanlar Çiller’i tehdit ediyorlar bu resimleri yayınlamak için, istifa et diye. Bu bir hükümet devirme, bir siyasi tasfiye değil midir?" diye konuştu.
 
DÜNDAR ÇIPLAK FOTOĞRAFLARI MESUT YILMAZ'A DA GÖSTERMİŞ

Refah-Yol hükümetinden çekilmesi için Tansu Çiller'e yapılan baskılara da değinen Kocabıyık, "Emin Çölaşan'ın Sakıncalı Gazeteci kitabının 107. sayfasındaki bilgiye göre: Uğur Dündar bir gün, Çiller'in doktorundan çalınmış yarı çıplak fotoğraflarını Emin Çölaşan'a gösteriyor. Bu ayıp daha sonra Ertuğrul Özkök'le tekrarlanıyor. Ve hatta fotoğraflar Çiller'in siyasi rakibi Mesut Yılmaz'a da gösteriliyor. Ve hatta fotoğraflar inceletiliyor gerçek mi diye." ifadelerini kullandı.

Konuşmacı olduğu panelde 'cumhuriyetçi kadınlara' hitaben yaptığı "soyunma"çağrısının altında bu sapkın psikolojinin yatıp yatmadığı merak edilen Uğur Dündar'ın, aynı gazetede çalıştığı Emin Çölaşan'ın akıllara durgunluk veren iddialarına cevap vermesi bekleniyor.

ŞERAFETTİN YARDIMEDİCİ'NİN KATİLİ

Uğur Dündar yüzünden 1996 yılında Şerafettin Yardımedici intihar etmişti. Dündar’ın Arena adlı programında “Büyücü Hoca” olarak lanse ettiği Şerafettin Yardımedici, şakağına sıktığı tek kurşunla intihar etmişti.

2003: KENDİLERİNİ YAKTILAR

Yardımedici’nin intihar etmesi Dündar’ın tek vukuatı değil. Yine 2003 yılındaİstanbul Haliç Köprüsü’nün korkuluklarına çıkan ve Uğur Dündar’ın Arena adlı programında yayınlanan haber yüzünden yetiştirme yurdundan atıldıklarını söyleyen 8 genç, üzerlerinden çıkardıkları giysilere tiner dökerek yakmışlardı... Gençler, söz konusu programa bu şekilde tepki göstermişlerdi...

2006: “TESETTÜR FACİASI”NIN ALTINDA DA DÜNDAR’IN İMZASI VAR

Dündar’ın bir başka vukuatı ise Konya’da yalan olduğu ortaya çıkan ve basında ‘Tesettür Faciası’ olarak nitelendirilen olay olarak biliniyor. “Tesettür faciası”olarak gündeme getirilen ve “Konya Numune Hastanesi’nde görevli iki bayan doktorun 15 yaşındaki bir çocuğun testis röntgenini çekmediği” iftirasını içeren haberlerin altında da Uğur Dündar’ın imzası vardı. Doğan Grubu televizyonlarında çarşaf çarşaf yer verilen bu iftira, Hürriyet’te de yine Uğur Dündar imzasıyla “tesettür faciası” başlığıyla yer almış, iddiaların kocaman bir iftira olduğunun ortaya çıkmasıyla Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök bile “özür” dilemek zorunda kalmıştı.

ÖVÜNDÜĞÜ HABER DE AŞIRMA

Uğur Dündar’ın “Çocuklarıma bırakacağım en değerli miras” diye nitelediği ünlü“Rüşvetin belgesi” haberinin de, aslında Arena’nın istihbarat şefi Ulvi Yanardağ’a ait olduğu, Uğur Dündar’ın sadece bir İsviçre bankasının önünde fotoğraf çektirerek haberin üstüne konduğu ileri sürülmüştü.

İŞTE İDDİANAMEDE GEÇEN BÖLÜM

Uğur Dündar'ın Ergenekon iddianamesinde adı geçen bölümde şöyle deniliyor: "Asala.doc" isimli bir MSword dosyasında ilhanhan@hotmail.com isimli e posta adresinden guler.komurcu@aksam.com.tr isimli e posta adresine gönderildiği, söz konusu e posta adresinin İlhami YANGIN isimli bir şahıs tarafından kullanıldığı, e posta içerisinde İlhami YANGIN isimli şahsın, "BTV kanalında haber müdürü olarak göreve başladım.. ama bu Özer Çiller çok küfürlü haberler yazdırmak istedi. bir müddet sonra yöneticilikten ayrıldım. yne kütüphaneye kapanmıştım. ama bir baktım ki, benim ismim silinmemiş künyeden. ve bütün mahkemeler bana açılıyor. hemen uğur dündara haber yolladım bana mahkeme açma diye. TUNCAY ÖZKAN da o sıralar arenada çalışıyordu. hemen araya girerek benle görüşmek istedi. görüştük, bana arenaya çıkmamı teklif etti." "ayrıca uğur dündar ve aydın doğanla ilgili elimde ciddi belgeler resimler vardı. mesela uğur dündarın aile ilişkileri karısının sürekli brezilyaya gidişi kayınvalidesinin evi vs." "sonra bir kızgınlık anında tuncaya dedim ki tamam bu iş ama bi şartla para isterim" "ankarada paramıaldım ve arenaya çıktım. naklen yayın değildi. çillerle ilgili attım tuttum." "ertesi hafta aydınlık haber yaptı özer çiller ilhami yangın a 500 bin dolar önerdi diye. bilsem o parayı da alır onu savunurdum.." "eğer bu işi buradakesmez de sabah gazetelerde falan sürdürürseniz elimde banka dekontlarıyla kanal kanal gezer sizi rezil ederim dedim. o sıra tuncay ankaraya geldi yalvardı beni rezil etme diye." "savcı çağırdı beni ankara basın savcısı çiller hakkında tatbikat yapmak için . anlat bildiklerini de di. ne anlatacağım dedim. basında böyle ne kadar para verilirse o kadar konuşuluyor. ben de aldığım para kadar yalan söyledim dedim. savcılık hiç bir şey yapmadı." "bu aydın doğan hep böyle yapıyor baskı ve şantajla insanları kullanıyor. gerçi ben isteyerek yaptım ama yapmasaydım senelerce hapis ve milyarlarca para cezası ödemem gerekiyordu."

 

Kaynak: www.yeniakit.com.tr

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim