• BIST 116.603
 • Altın 172,599
 • Dolar 3,9676
 • Euro 4,9052
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara 9 °C
 • İzmir 12 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Üç Çocuğu Bayram Günü Öldürüp Gömmüş! [AnaliZ]

Üç Çocuğu Bayram Günü Öldürüp Gömmüş! [AnaliZ]
ANALİZ MERKEZİ DEĞERLENDİRMESİ:'İdam' için 'insan hakları savunusu süslü hümanist bariyerler' koyanların seslerinin fazla çıkamayacağı bu gibi zaman dilimlerinde, madem adalet bu mahlukları yine 'vatandaşların vergileriyle beslenen talihliler koğuşun

 


 

Kayseri’de 2009 yılında kaybolan üç çocuğu öldürdüğü ileri sürülen ve gözaltına alınan U.V.G.’nin oturduğu apartmanda sessizlik hakim. Apartman sakinleri olay sonrasında evlerini satacaklarını belirtti. Şüphelinin 3 yıldır aynı apartmanda oturduğunu anlatan komşuları, kendisiyle çok konuşmadıklarını ve sabah erkenden evden çıkıp akşam geç saatlerde evine geldiğini anlattı. Komşularının anlatımlarına göre şüpheli, ara sıra evin balkonuna çıkıyor ve bir süre oturuyordu, birkaç gün önce de bir bayanla eve gelirken görüldü.

Dilruba, kardeşi Ahmet Tekin ve komşu çocukları Türkan Ay, tam 556 gün önce bir bayram günü şeker toplamak için arkasındaki Oğulcuklu Sokak'ta, evlerine 700 metre uzaklıktaki Pembe Köşk apartmanına girdi. Üçün cü kata geldiklerinde şüpheli U.V.G’nin kapı zilini çaldı. İçeri giren çocuklar bir daha çıkamadı. Şüpheli, çocukları öldürdükten sonra cesetleri memleketi olan Yozgat’ın Çayıralan ilçesine götürdü. Yahyasaray beldesinde üç çocuğun cesedini gömdü. Aradan geçen 1,5 yıllık sürede polis çocuklara ulaşmak için her yolu denedi. Dün polis tarafından yakalanan şüphelinin evinde de arama yapıldı. Elde edilen bazı eşyalara el konulduğu öğrenildi. Apartmanın beşinci katında oturan 75 yaşındaki Kenan Çetinkaya, birkaç gün önce katil zanlısını apartmana girerken gördüğünü söyledi. Şüphelinin yanında bir bayanan olduğunu ve konuştukları sırada, iş bulduğu yönünde söylemlerini hatırlattı. Kenan Çetinkaya, zanlının olayı yapacak bir tip olmadığını, ama görünen yüz ile insanın içinin çok farklı olabileceğini belirtti.

Çocukların kayıp olduğu günden beride ciddi sorunlar yaşadıklarını anlatan Kenan Çetinkaya, “Polis defalarca geldi beni hemen birkaç apartman ileride oturan kardeşimi sorguladı. Sıkıntı yaşadık. Olayla ilgili sorular sordular. Sonuçta bizim apartmandan birisinin çıkması beni şaşırttı. Artık apartmana girmeye bile çekiniyorum. Böyle adamları kesmek lazım.” dedi.

Kenan Çetinkaya, çocukların kaçırıldığı dönemde kendisinin burada olmadığını ama sonraki zamanlarda katil zanlısının hiç şüpheli bir hareketini görmediğine dikkat çekti. Katil zanlısının evinin alt katında oturan aile bireyleri ise şahsı çok görmediklerini ve eve çok geç saatlerde geldiğini anlattı.

 

KAYIP ÇOCUKLARA AİT OLDUĞU DÜŞÜNÜLEN KEMİK VE  ELBİSE PARÇALARI BULUNDU

Kayseri'nin Talas ilçesinde, yaklaşık 1,5 yıl önce Ramazan Bayramı'nda şeker toplarken kaybolan çocuklara ait olduğu düşünülen kemik ve elbise parçaları bulundu.

Ahmet Tuna Tekin, kardeşi Dilruba Tekin ve aynı mahalleden arkadaşları Türkan Ay'ın kaybolmasına ilişkin soruşturmayı yürüten ekibin gözaltına aldığı kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda, çocuklarının cesetlerinin bulunduğu belirtilen Yozgat'ın Çayıralan ilçesine bağlı Yahyasaray köyü yakınında yapılan kazı çalışmaları tamamlandı.

Yahyasaray Barajı kıyısındaki alanda yapılan kazı çalışmalarında, çocuklara ait olduğu düşünülen kemik ve elbise parçaları bulundu.

Olay yeri inceleme ekipleri tarafından alınan kemik ve elbise parçaları, Çayıralan Devlet Hastanesine götürüldü.

Kemik ve elbise parçalarının, kimlik tespiti için Ankara veya Kayseri Adli Tıp Kurumuna gönderileceği bildirildi.

 

EMNİYET YETKİLİLERİ: ''KAYIP ÇOCUKLARIN EVİNE YAKIN BÖLGEDE OTURAN BİR ŞAHIS

YAKALANMIŞ, YAPILAN SORGUDA ÇOCUKLARI ÖLDÜREREK YOZGAT İLİ ÇAYIRALAN İLÇESİNDE GÖMDÜĞÜ TESPİT EDİLMİŞTİR''

Yozgat ili Çayıralan İlçesi'nde yapılan kazı çalışmasında kayıp çocuklar Türkan Ay, Ahmet Tuna Tekin ve Dilruba Tekin kardeşlere ait olduğu düşünülen kemik ve elbise parçalarının bulunduğunu bildirildi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kayseri'nin Talas ilçesinde, yaklaşık 1,5 yıl önce Ramazan Bayramı'nda, 01 Kasım 2011 doğumlu Türkan Ay, 11 Ocak 2002 doğumlu Ahmet Tuna Tekin ve 22 Eylül 2003 doğumlu Dilruba Tekin kardeşlerin, evlerinden şeker toplamak için ayrıldığı ve kendilerinden bir daha haber alınamadığı belirtildi.

Çocukların bulunabilmesi ve olayın aydınlatılması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı bünyesinde Kayseri'de bu olayla ilgili görev yapmak üzere çeşitli tarihlerde ve en son 12 Kasım 2010 tarihinde, bir daire başkan yardımcısı başkanlığında sekiz personel ile özel ekip oluşturulduğu ve dört aylık çalışma sonucunda olayın aydınlatıldığı vurgulandı.

Olayla ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde U.V.G isimli şahsın yakalandığı ve sorgusunda çocukları öldürerek Yozgat ili Çayıralan ilçesinde gömdüğünü söylediği bildirildi.

Şüpheli şahsın avukat nezaretinde alınan ifadesinde; ''Olay tarihinde evde yalnız bulunduğu esnada çocukların şeker toplamak maksadıyla evine geldiklerini, çocukları içeri alarak farklı odalarda ağızlarını bağladığını, Türkan Ay isimli çocuğa tecavüz ettikten sonra bıçakla öldürdüğünü, diğer iki çocuğu da boğarak öldürdüğünü ve kiraladığı oto ile cesetleri götürdüğü Yozgat ili Çayıralan ilçesinde gömdüğünü'' söylediği belirtildi.

Yozgat ili Çayıralan ilçesi Cumhuriyet Savcısı nezaretinde yapılan yer gösterme ve kazı çalışmasında kayıp çocuklar Ay ve Tekin kardeşlere ait olduğu düşünülen kemik ve elbise parçalarının bulunduğu ve soruşturmanın Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldüğü ifade edildi. (AA)

 

ANNE LEYLA TEKİN: "UMUTLA BEKLİYORDUK"

Kayseri’nin Talas ilçesinde 1.5 yıl önce kaçırılan üç çocuktan iki kardeşin annesi olan Leyla Tekin, çocuklarına ait olduğu sanılan cesetlerin bulunması haberiyle yıkıldıklarını söyledi. Dün akşam polislerle konuştuklarında dua etmelerini istediğini belirten anne, “Sabah çocuklarımızın öldüğünü ve kemiklerinin bulunduğu haberini aldık. Yıkıldık. Umutlarımız bitti. Katili Allah’a havale ediyorum. Beddua bile etmiyorum” dedi.

Anne Leyla Tekin, Ramazan Bayramı’nda şeker toplamak için dışarı çıkan çocuklarını en son öğle saatlerinde balkondan gördü. Çocuklarına el salladı ve bir daha görmedi. Anne, tam 556 gündür kayıp çocuklarını beklerken kötü haberi duyduğunu anlatarak, "Dün akşam polislerle görüştük. Onlar bize hayırlı haber geleceğini ve dua etmemizi istedi. Bizde yakınlarımızı aradık. Dua edin dediler. Sabaha kadar bekledik. Ama sabah televizyonlardan çocuklarımızın öldürüldüğü ve gömüldüğünü öğrendik. Bu acı bizi iyice yıktı. Çünkü biz onların sağ gelmesini bekliyorduk." dedi. Anne Leyla Tekin, çocuklarının 556 gündür bulunamamasına da tepki göstererek, “Neden polisler 556 gündür bu adamı bulamadı. Biz televizyonda ağlarken bu adam bizim acımızı, ağladığımızı izlemiş. Elini kolunu sallayarak dolaşmış. Hiç mi izi bulunamadı ve yakalanamadı. Bu adam nasıl olmuşta çocuklarımızı Yozgat’a götürüp gömmüş. Bunu anlamıyoruz. Çocuklarımız kaçırılırken, hiç kimse görmedi mi, Talas halkından kimse bunu görüp polise bildirmedi mi anlayamadık. Nasıl oluyor çözemedik. Biz yıkıldık. Katili Allah’a havale ediyorum” diye konuştu. Acılı anne Leyla Tekin, katili cezaevine göndermeyerek kendilerine vermelerini ve cezasını kendilerinin vermesini istedi.

 

BABA HAMZA TEKİN: BU ÇOCUKLARI BİR KİŞİ KAÇIRAMAZ

Baba Hamza Tekin, çocukları kaçırıldıktan sonra kalp krizi geçirdi. Çocuklarının cesetlerinin bulunduğu haberi üzerine apartman önüne gelen sağlık ekipleri kontrolünde bulunuyor. Olayın şokunu atlatamayan baba Hamza Tekin’in isyanı ise olayı gerçekleştirenin bir kişi olamayacağı yönünde. Tekin, polisin kendilerini aradığını ve isminin U.G. olduğu belirtilen şahsın yakalandığını ve çocuklarını öldüren kişi olduğu bilgisinin verildiğini anlattı. Hamza Tekin, nakliyecilik yaptığı söylenen şüphelinin tek başına üç çocuğu kaçırmasının mümkün olmadığını belirterek, “Bu adam 2 yıldır nasıl dolaşmış ve bu çocukları Yozgat’a kadar götür müş ve gömmüş. Hiç kimse bunu görmemiş mi anlayamadık” dedi.

Hamza Tekin, kendilerine verilen bilgide, çocukların elbiselerinin bulunduğunu ve kemiklerinin çıkartılacağı, yapılacak testler sonrasında olayın aydınlatılacağı yönündü olduğunu söyledi. Hamza Tekin, daha önce aile bireylerinden DNA testi için örnekler alındığını ifade etti.

 

Özel ekip kayıp çocuklarla ilgili bir kişiyi gözaltına aldı

Kayıp çocukların bulunması için Ankara'dan Kayseri'ye gelen özel ekip uzun süren çalışmaları neticesinde dün akşam bir kişiyi yakaladı. Bu şahsın verdiği ifade doğrultusunda harekete geçen polis, üç çocuğun öldürülerek Yozgat'ta bir baraj kenarına gömüldüğünü belirledi. Ekibin elde ettiği bu bilgiler ışığında ise çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Cesetlere ulaşılması durumunda, ailelerden alınacak doku örnekleri cesetlerden alınacak örneklerle karşılaştırılacak. Buna göre cesetlerin çocuklara ait olup olmadığı netleşecek.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim