• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

TÜRKİYE SAVAŞTAN BAŞBUĞ SÜREÇTEN RAHATSIZ!

TÜRKİYE SAVAŞTAN BAŞBUĞ SÜREÇTEN RAHATSIZ!
İlker Başbuğ TSK'yı eleştirenleri yaylım ateşine tuttu. Hedefinde akademisyenler ve bir medyanın bir bölümü vardı.

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ TSK"yı hedef alanlara karşı sert çıktı.. Başbuğ, "psikolojik harekat yürütenlere diyorum ki bulunduğunuz yol ve yer doğru değildir" diye konuştu.

Terör olaylarında asker ile PKK"yı ilişkilendiren bir bölüm basına ve akademisyenler de Başbuğ"un gündemindeydi.. Başbuğ, "İçinde bulunduğumuz bu süreçten rahatsızız" sözleriyle tepkisini dile getirdi.   

GİZLİ TANIKLARA DİKKAT ÇEKTİ

Org. Başbuğ, Ergenekon soruşturmasına üstü kapalı değinerek "Gizli tanık ifadelerine itirafçı ifadelerine dikkatle yaklaşılmalı ve bu konudaki bilgiler Genelkurmay’la paylaşılmalıdır" dedi. 

SAVAŞ GEMİSİNDEN CANLI YAYIN

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ Trabzon"da Oruç Reis Fırkateyni"nde bir basın toplantısı düzenledi. Kameraların karşısına geçen Başbuğ şunları söyledi:

TSK AZİM VE KARARLIDIR

Farklılıklara saygılı olmak her zaman farklılıklarımızı öne çıkarmayı gerektirmez. Esas önemli olan binlerce yıllık sahip olduğumuz ortak değerlerin sıkça ortaya konulmasıdır.

Türkiye 84"ten beri, PKK ile mücadele etmektedir. Ülkemiz ve milletimiz insanımız terörün yoğun oldupu bölgedeki insanlarımız terörden zarar görmüştür. TSK bölücü terör örgütüne karşı mücadelesine kararlılıkla devam etmiştir ve devam etmeye de azimli ve kararlıdır.

Ana hedefimiz bölücü terör örgütü ile mücadelede Türkiye"nin gündeminin en alt sıralarına indirilmesidir. Unutmayınız ki teröristler gündemin kan, gözyaşı kin ve nefret üzerinde oluşmasını ister.ORUÇ REİS FİRKATEYNİNDE AÇIKLAMA YAPMAMIN ÖZEL BİR ANLAMI VAR

Unutulmamalıdır ki ülkenin ve milletin bütünlüğünün korunmasında her zaman bir bedeli olur. Son zamanlarda TSK"ya karşı yürütülmekte olan psikolojik asimetrik harekata değinmek istiyorum. Bu konuya değinmeyi bugün beraber olduğumuz TCG Oruç Reis Fırkateyni"nde değinmemin özel bir anlamı vardır. Bakınız Türkiye"nin bulunduğu coğrafya zor bir coğrafyadır.

GÜÇLÜ OLMAYAN AYAKTA KALAMAZ

Ülkemizin etrafı sorunlarla çevrilidir. Bu coğrafyada güçlü olmayan devletler ayakta kalamaz. Etkin ve caydırıcı niteliklere sahip bir silahlı kuvvetlere sahip olunması hayatidir. TSK"nın kendisine olan özgüveni tamdır. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın.

ASİMETRİK PSİKOLOJİK HAREKAT

Sahip olduğunuz bu özgüven TSK"nın kendisine yönelik egrçeklere dayanan sağduyulu eleştirileri saygıyla karşıladığını, eleştirilere her zaman açık olduğunun açık bir kanıtıdır. Ancak bu duruma karşın son zamanlarda gerçek dışı olaylara yalanlara dayalı önyargılı olarak bazı çevreler ve kişiler tarafından TSK"ya karşı asimetrik psikolojik bir harekat yürütülmektedir.

MEDYANIN BİR KISMI

Özellikle Türkiye"de medyanın bir kısmının varoluşlarının temel nedeni gerçeklere ve doğrulara dayanmayan eleştiriler yaparak TSK"yı her gün gündemde tutmak ve TSK aleyhine kampanya yürütmektir.

İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SÜREÇTEN HARATSISIZ

Bunlar aynı zamanda kendilerini demorkasinin savunucusu olarak göstermektedir. Demokrasiyi savunmak için tek çıkar yol silahlı kuvvetlerin karşısında olmaktır. TSK her vesileyle demokrasiye ve hukuk devletinin yanında olduğunu her vesileyle ifade etmektedir. İçinde bulunduğumuz bu süreçten rahatsızız. Bu rahatsızlığımızı her vesileyle ilgili makamlara ilettiğimiz gibi yasal olarak yapılması gerekenleri yapıyoruz.

ASKERE KARŞI DURANLARIN YOLU VE YERİ

Hem ülkesini hem miletini sevmek hem de haksız yere psikolojik harekat yürütmek bir arada olamaz. TSK"ya karşı planlı ve kendi amaçları çerçevesinde psikolojik harekat yürütenlere diyorum ki bulunduğunuz yol ve yer doğru değildir. Türk milletinin büyük çoğunluğu da ne yaptığınızın farkındadır.

DEDİKODULARA YER YOKTUR

Meydana gelen her terör olayıyla TSK"yı ilişkilendirme çabaları vardır. PKK destekleyicileri, PKK sempatizanları TSK ile ilişkilendirmeyi yapabilir ancak böyle ilişkilendirmeleri siyasiler, akademisyenler ve medya mensupları yapamaz yapmamalıdır.

KANLI HESAPLAR

Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. Herşey yasalara uygun yürütülür. İmalara ve dedikodulara yer yoktur. Bizi en çok üzen ve yaralayan noktalardan biri ise TSK içinde bizlere canları emanet edilen Mehmetçikleri üzerinden kanlı hesaplar yapabilenlerin olduğunun düşünülmesi konusudur. Bu düşünceleri kapalı ve açık şekilde söyleyen ve ima edenler bize göre bu yaptıklarıyla Türk milletine ne kadar zavallı bir durum olduklarını göstermektedirler. Bu kapsamda adli makamlara da sorumluluklar düşmektedir.

HATALAR EKSİKLER OLABİLİR

Adli makamlar ihbar mektuplarına gizli tanıkların ifadelerine karşı daha duyarlı ve daha dikkatli olarak hareket etmeldiir. Böyle durumlarda TSK ile işbirliğinde bulunmalıdırlar. TSK"nın hataları örtme ve suçluları koruma gibi durumu olmamıştır. Ancak artık haksız ve mesnetsiz suçlamalara karşı TSK sessiz kalamaz. Bazı meydana gelen terör olaylarında bazen hatalar, eksiklikler olabilir.

AMAÇLARINA ULAŞACAKLARINI SANANLAR

Bunlar görevin içinde olan ihmalli davranışlardır. Ancak ihmal başka birşeydir, kasıtlı hareket etmek başka birşeydir. TSK ihmal ve eksikliklerin olduğu tüm olayları yargıya taşımak zorundadır. TSK"yı başka orduların ordularıyla karıştıranlar bu şekilde amaçlarına ulaşacaklarını sananlar, Türk toplumunun tarihi gerçeklerini bilmeyenler ya da kendileri yabancılaşmış olanlar ne yaparlarsa yapsınlar TSK"nın etkinliğini azaltamazlar.

BİZLERİ GEREĞİNDEN FAZLA MEŞGUL ETMELERİ

Elde ettikliri tek şey bizleri gereğinden fazla meşgul etmeleri ve TSK"nın tüm personelerini en önemlisi de Türk milletini üzmeleridir. Ama Türk milleti nelerin yapıldığını bilmektedir. Silahlı kuvvetlere ihtiyacı olabileceği bilincindedir TSK. Bugün de yarın da dimdik özgüvenle yasalarla kendisine verilen özgüven ve sorumlulukları yerine getirmeye hazırdır TSK. TSK gücünü Türk milletinden almaktadır.

GÜN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜ

Ziyaret ettiğimiz her bölgede halkımızın Türk ordusuna komutanlarına olan sevgisini görmekteyiz. Bu bizim için en büyük güçtür. En büyük gücümüzü halkımızın TSK"ya duyduğu sevgi saygı ve güven oluşturmaktadır. Biraz sonra Trabzon halkıyla olacağız.

Daha büyük boyutta sevgi ve saygıyı burada da yaşayacağız. Türkiye'nin önünde elbete zorluklar vardır. Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti birlik beraberlik ve bütünlüğünü koruduğu sürece her türlü zorluğu yenecek güçtedir. Gün birlik, beraberlik günüdür.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim