• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

TÜRGEV'in Yeni Yurtları Böyle Açıldı!

TÜRGEV'in Yeni Yurtları Böyle Açıldı!
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfının (TÜRGEV) 6 ildeki 8 yurdunun toplu açılışı, ATO Congresium'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle yapıldı.

İzmir'de Adile Sultan Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu açıldı
 
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) İzmir'deki Adile Sultan Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu açıldı.
 
Yurdun açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla TÜRGEV'in ATO Congresium'daki toplu yurt açılış töreni kapsamında telekonferans yöntemiyle yapıldı.
 
Açılış töreninde konuşan TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bayraktutar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, öğrencilerin doğum gününü kutlama tebriğini ve sevgilerini iletti.
 
TÜRGEV'in İzmir'deki ilk yurdunun 400 öğrenci kapasiteli olduğunu, yurt sayısını artırmayı arzu ettiklerini belirten Bayraktutar, yurtta sadece konaklama hizmeti vermediklerini aynı zamanda atölyelerin, meslek eğitimlerinin, özel derslerin, seminerlerin olduğunu belirtti.
 
Burayı yurttan öte eğitim, yaşam merkezi olarak gördüklerini ifade eden Bayraktutar, "Kız öğrencilerimiz açısından önemli bir misyonu yerine getirdiğine inanıyoruz. Heleki günümüzde bu kadar kadına şiddet gündeme gelirken burada güzel bir eğitim yuvası olacağı inancıyla İzmir'de ilk yurdumuzu açmış olduk. İnşallah İzmirli hayırseverlerin katkılarıyla devamı gelir" dedi.

Bornova Kaymakamı Kadri Canan ise Ege Üniversitesi kampüsünün yanında yer alan yurdun gelecekte çok büyük hizmetler yapacak kız öğrencilerin yetişmesi noktasında büyük görev yapacağını kaydetti.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, "mikrofon sizde, kurdele, makas sizde, Ankara'dan sevgiler. Ya Allah, Bismillah" diyerek yurdun açılışını gerçekleştirdi.
 
Kaymakam Canan, TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bayraktutar, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ile yetkililer yurdun açılış kurdelesini kesti.

- Farklı ülkeden öğrenciler bir arada

 Yurdun müdiresi Emine Papatya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 400 öğrenci kapasiteli yurtlarında Vietnam'dan, Yemen'den, Suriye'den de kız öğrencilerin bulunduğunu, bütün öğrencilerle kardeş ortamı içerisinde bir arada olduklarını söyledi.
 
Yurtlarında Ege, Dokuz Eylül, Katip Çelebi, İzmir üniversitelerinden öğrencilerin barındığını ifade eden Papatya, "Bütün öğrencilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizi okula daha güvenli gidip gelebilmeleri için belli bir noktaya kadar servisle götürüyoruz. Yemekli bir yurduz. Sıcak bir ortamda, bir yönetici olarak değil anneymiş, ablaymış gibi dertlerimizi paylaşarak, sıkıntılarımıza ortak olarak, güzel bir ortamda yaşamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

ANTALYA'YA İKİ YURT

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) Antalya'daki iki yurdu, düzenlenen törenle açıldı.

Yurtların açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla TÜRGEV'in ATO Congresium'daki toplu yurt açılış töreni kapsamında telekonferans yöntemiyle yapıldı.

Kepez ilçesindeki açılışını canlı yayında izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurtların hayırlı olmasını diledi.

Antalya Valisi Muammer Türker, yaptığı konuşmada, törenin yapıldığı Fatma Aliye Yüksek Öğrenim Kız Yurdu'nun 300 öğrenci kapasiteli olduğunu belirterek, mülkiyetinin büyükşehir belediyesine ait olduğunu söyledi.

Yurdun işletmeciliğinin TÜRGEV tarafından yapılacağını aktaran Türker, "Zatıalinizin ifade ettiği gibi Özgecan kardeşimizin adının, Başbakanımız tarafından verildiği gençlik merkezine tabelasını asmak suretiyle önümüzdeki günlerde faaliyete geçireceğiz" diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel de yurdun TÜRGEV'e devredilmesiyle Büyükşehir Belediyesinin çok büyük bir ekonomik yükten de kurtulduğunu aktararak, "Bu açıdan da TÜRGEV'e teşekkürü bir borç biliyorum. Tesisimizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

TÜRGEV Genel Kurul Üyesi Osman Bozkurt da yurdun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yurtların açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Açılışın ardından halk oyunları gösterisi yapılırken, kokteyl verildi.
 

-Yurtlar

Kepez ilçesi Gülveren Mahallesinde bulunan Fatma Aliye Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, iki bloktan oluşuyor ve 300 öğrenci kapasiteli, 100. Yıl Caddesi'ndeki Dilşat Hatun Yüksek Öğrenim Kız Yurdu ise tek bloğa sahip ve 40 öğrenci kapasiteli.
Ankara Hümeyra Ökten Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfının (TÜRGEV) ATO Congresium'daki toplu yurt açılış töreninde, telekonferans sistemi ile Ankara Hümeyra Ökten Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'na da canlı bağlandı.

Erdoğan, canlı bağlantı için Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i de sahneye davet etti. Canlı bağlantıda, Hacıbayram'da açılışı yapılacak TÜRGEV Gençlik Merkezi binası görüntülendi.

Hümeyra Ökten Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nda 450 öğrencinin kaldığını ifade eden Erdoğan, Hacıbayram'daki TÜRGEV Gençlik Merkezi'nin buraya tahsisinin ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in destekleriyle yapıldığını aktardı.

Erdoğan, Hümeyra Ökten isminin çok anlamlı bir isim olduğunu ifade ederek, "Hümeyra Ökten Hanımefendi'ye Allah sağlık sıhhat, afiyet versin, Türk kızlarımız için, imam hatip nesli için çok büyük hayranlık duyan bir hanımefendi. Ağabeyisi merhum Celalettin Ökten, bu neslin oluşumunda, bu neslin adeta inşasında, ihyasında tüm varlığını ortaya koymuş olan hocamızdı. Hümeyra Ökten hanımefendi de aynen o izi sürmektedir. Zaman zaman kendisiyle görüştüğümüzde de hep bunun heyecanını, bunun aşkını duyar ve bu ismin buraya verilmesinden dolayı da sizlere özellikle teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BİLAL ERDOĞAN, TÜRGEV’İN YENİ YURT BİNASINI AÇTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde yer aldığı Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Bursa ve Antalya'daki yeni yurtlarının açılışı gerçekleştirildi. İstanbul'daki yeni yurt binasının açılışını Bilal Erdoğan yaptı.

İstanbul Şişli’deki Mihri Hatun Yükseköğretim Kız öğrenci Yurdu’nun açılışını, Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gerçekleştirdi.

TÜRGEV tarafından bugün yapılan öğrenci yurtlarının açılışını Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da ise oğlu Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gerçekleştirdi. Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde olduğu TÜRGEV’in İstanbul ve Ankara’nın dışında, İzmir, Konya, Bursa ve Antalya'da yeni yurt açılışları aynı anda gerçekleştirildi.

Açılışta vakfa verdiği destekten dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Bilal Erdoğan, “Çok Saygıdeğer Cumhurbaşkanım, değerli davetliler öncelikle TÜRGEV’in yanında durduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bugün hem Şişli Mihri Hatun Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nu, hem de Maltepe Yıldız Hasoğlu Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nu açmış olacağız” dedi.

Kısa konuşmanın ardından, Ankara, İzmir, Konya, Bursa ve Antalya'da aynı anda kurdele kesildi. İstanbul’da 200 yataklı Mihri Hatun Yükseköğretim Kız öğrenci Yurdu’nun açılış kurdelesini, TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gerçekleştirdi.

 
Açılış sonrasında davetlilerle tek tek ilgilenen Bilal Erdoğan, kız öğrencilerle yurt girişinde bir de hatıra fotoğrafı çektirdi. Bilal Erdoğan, açılışta kendisine gösterilen yoğun ilgiyi soran gazetecilere, “Bizimle ilgili bir şey olduğunu düşünmüyorum” demekle yetindi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim