• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Tevbe eden PKK'lıların görüntülerini yayımladılar

Tevbe eden PKKlıların görüntülerini yayımladılar
Irak ve Şam'da faaliyet gösteren Irak-Şam İslam Devleti (ISIS) isimli grup, PKK ile Suriye topraklarında aralarında yaşanan ve aleyhlerinde büyük bir propaganda aracına dönüşen çatışmaların hakikatine ışık tutan ve bir grup PKK'lının tevbe görüntülerinin

PYD ile çatışan gruplardan Irak-Şam İslam Devleti (ISIS), twitter hesabı üzerinden PKK ile çatışmalarının nedenini açıkladığı ve tevbe eden bir grup PKK’lının görüntülerinin yer aldığı bir video yayınladı.

Videonun başında, PKK’ya ait ve grup mensupları tarafından basılan bir merkezde yere serilmiş bir tevhid bayrağı dikkat çekiyor.

Çatışmaların gerekçesi ise şöyle açıklanıyor: “PKK, mücahitleri vurmak için bölge ülkeleri ve Haçlı istihbaratlarının teşvikiyle askerlerini Şam’daki Kürt bölgelerde seferber edip harekete geçirdi. Haseki, Rakka ve Halep illerinin kırsallarındaki bazı merkez ve mevkilere saldırdı. Mücahitler kendilerine karşılık verdi ve Allah’ın lütfüyle bu bölgelerin çoğunda onları yenmeyi başardılar.”

Videoda daha sonra PKK üyeleriyle çatışmalardan bir kesit ve Tel Ebyad ilçesinde basılan PKK’ya ait bir merkezin baskın sonrası görüntülerine yer veriliyor.

Merkezin havaya uçurulması görüntüsünü mütakiben, Kürt bölgeleri ve köyleri PKK üyelerinden temizleniyor. Ardından PKK üyeleri ve işbirlikçileri hakkında af ilan edildiği, tevbe edip silahını teslim etmek isteyenlere fırsat verildiğine dikkat çekiliyor.
Tevbe etmek isteyen PKK üyelerine tevbe şartları bir camide şöyle açıklanıyor:

- Öncelikle PKK üyeliğinden tamamen her yönüyle tevbe etmek. Yaptıklarına pişman olmak, bu gruba bir daha geri dönmemek.
- Ağır, hafif, şahsi silahlar olmak üzere tüm silahları teslim etmek.

Tevbe edip de silahını teslim etmediği tespit edilenlerin ise şartları ihlal etmiş sayılacağına işaret edildi.

- Özellikle PKK’ya, Nusayri rejime bağlı güçlere ya da Allah ve Resulü’ne (s.a.s.) karşı savaşan herhangi bir silahlı gruba katılmamak.

- Bir sene boyunca herhangi bir İslami silahlı gruba katılmamak ya da hayati önem taşıyan herhangi bir operasyona katılmamak.

Tevbe şartları arasında sayılan son maddenin, Sahabelerin (r.anhum) üzerinde birleştiği bir hüküm olduğu ifade edildi.

- Bugünden itibaren eğer PKK’ya, Nusayri rejimine bağlı güçlere ya da Allah ve Resulü’ne (s.a.s) düşman herhangi bir gruba –ister sözle ister parayla ister de herhangi bir şekilde destekle- katıldığı tespit edilirse bu kimselerin İslam’dan çıktığı vurgulandı.
Tevbe şartları sıralandıktan sonra ise tevbe eden PKK üyelerinin teslim ettikleri silahların görüntüleri yer aldı.

Ardından tevbe eden PKK üyeleri Halep ilinin doğu kırsalı Kıbbisin Şehri’ndeki El Camiu’l Kebir Mescidi’nde toplanarak kendilerine Şeriatın hakim kılınmasının bedelini kim ödüyor?’ başlıklı birer broşür dağıtıldı. Tevbe edenlerin isimleri tek tek sayıldı.

PKK üyelerinin toplu olarak tevbe etmelerinin ardından ise Kıbbisin gibi bölgelerde cehaletin yayılması nedeniyle bu ilmî zayıflığın kullanıldığı, bazı kişilerin aldatıldığı ancak mücahitlerin çatışma sahalarına girdiği, Kıbbısin’de düzenlenen geniş çaplı bir operasyonla şehrin PKK üyelerinden, PKK ve Esed rejimi destekçilerinden temizlendiği açıklandı.

Videoda Kürt halkı ile PKK üyelerinin bir tutulmadığına şöyle işaret edildi: ‘Kürt kardeşlerimize şunları vurguluyoruz: Devlet’teki kardeşleriniz Sünni Kürtler ile PKK’yı birbirinden ayrı görüyor. Bu sizlerin de gördüğünüz ve yaşadığınız kesin ve gerçek bir durum.’

Tüm Kürtleri öldürmek için geldikleri iddialarına ise şu şekilde cevap verildi: ‘Devletin tüm Kürtleri öldürmek için geldiğini iddia ediyorlar. Bu bir yalan ve iftiradır. Açıkladığımız gibi PKK meselesinden ötürü geldik. Diğer mesele ise bazı insanlar devletten korkuyor ve devletin Kürtçe ve diğer dilleri kaldıracağını söylüyor. Aksine biz sana diyoruz ki: Eğer kurslar açıp İngilizce, Fransızca öğretmek istesen dahi bu hiç sorun değil. Bu ne bir sorundur ne de ayıp! Kürt olup Kürtçe konuşman bir şeyle çelişmiyor. Devlet hakkında yayılan; ellerinizi ve ayaklarınızı kesecekler, öyle yapacaklar, böyle yapacaklar yönündeki batıl söylentilere gelince bunlar saf yalan ve iftiradan başka bir şey değildir. Bunu herkes bilmektedir.’

Daha sonra Kıbbisin şehrinin önde gelen şahsiyetlerinden biri ISIS’ın bu girişimi hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirdi: ‘Her kimden gelirse gelsin bir zulüm söz konusu olduğu takdirde Allah yolunda, azarlayıcının azarlamasından korkmayız. Allah’a hamdolsun, İslam devleti insanları zulümden kurtarmak için geldi. Çünkü onlar Allah’ın şeriatıyla, kitabıyla, Allah Resulü’nün sünnetiyle hükmediyorlar. Ne zulüm olursa olsun bu zulüm karşısında susmayız inşallah. Allah’tan sonra kendilerine dayandığımız kimseler var.

PKK, Emir Ebu Abdurrahman’ın bahsettiği gibi; laik, Nusayri, bilinen bir gruptur. Kürdistan Bölgesi’nde de kolları vardır. Hepsi de ‘Allah’tan başka ilah yoktur’a çağırmadığı sürece kafir bir gruptur. İşte o da kafir bir gruptur.
Ve biz daima şöyle diyoruz: Allah’tan başka ilah yoktur’ sancağının altında olabilmemiz için Allah bu İslami devleti devam ettirsin diyoruz.’

Videonun sonunda ise Irak’ın Ninova Eyaleti’nde Safevi polis devriyesine düzenlenen bir operasyonun görüntüleri yer aldı.

PKK’nın İslam’a Hakaret Maksadıyla Kapılarının Önüne Koydukları Kelime-i Tevhid Bayrağı:

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim