• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

“Tesettürlü Kadın da Seksi Olabilir!” Fethullahçı Ünal Tanık’ın Rota Haber’inde İğrenç Manşet!

“Tesettürlü Kadın da Seksi Olabilir!” Fethullahçı Ünal Tanık’ın Rota Haber’inde İğrenç Manşet!
Fethullahçı Ünal Tanık, Hürriyet'in bile yapmadığını yaparak sırf biraz daha fazla hit için, batmakta olan sitesi Rota Haber’de bu iğrenç manşete imza attı!

AnalizMerkezi.com ÖZEL HABER

Birçok kişi tarafından Fethullah Gülen’in dizinde ağlama nöbetleri geçirdiği iddia edilen Ünal Tanık, sırf iflasın eşiğindeki sitesi Rota Haber’e biraz daha fazla ‘tık’ aldırmak için, tesettürlü hanımlara yönelik iğrenç bir manşet attı.

Modanisa isimli şirketin yöneticisi Kerim Türe’nin Hürriyet’e verdiği röportajda laf arasında kullandığı spekülatif sözleri manşete çeken Fethullah Gülenci Ünal Tanık, İslam’a, Kur’an’ın emirlerine ve örtülü hanımlara olan düşmanlığını bir kez daha kanıtladı zira cinsel ve dinsel çağrışımlı sansasyonel haberleriyle bilinen Hürriyet bile bu haberi “Bize de Yüksek Geldi” manşetiyle vermişti.

Üstelik Rota Haber'in bu ahlaksız editoryal tercihi tesadüf veya masum bir hata da değil, kasıt açık. Bunu eleveren ise, google aramalarında belirleyici olan anahtar kelimelerin sitede 'seksi tesettür modanisa' olarak girilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Yani Fethullah Gülenci Rota Haber, google'da seksi kelimesi arandığında tesettür, tesettür kelimesi arandığında seksi veya modanisa isimli tesettür firmasının ismi arandığında bu haberin çıkmasını sağlamak amacıyla özel bir çaba sarfetmiş.

İşte bunu eleveren 'ilgili haberler' bölümündeki 'özel anahtar kelime' dizaynı:

ekran-resmi-2015-08-08-11.37.36.png

Tam Bir Fethullahçı Strateji: Söz Konusu Paraysa Tesettür Füruat!

Röportajı yapan Hürriyet bile laf arasında 2 yerde geçen tabiri manşete çekmezken Ünal Tanık’ın Rota Haber’de Tesettür ve seks kelimelerini bir araya getirmesi akıllara Hocaefendi dediği Firari Şahıs Fethullah Gülen’in “Tesettür füruattır” sözünü getirdi.

28 Şubat döneminde tesettüre riayeti önemsiz gösteren ifadeleriyle bilinen ve sonrasında CIA tarafından ABD’de himaye altına alınan Gülen’in tetikçisi Ünal Tanık, daha önce de Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘dansöz’ kıyafetiyle gösteren montaj bir videoyu yayınlamış ve yine Analizmerkezi.com’a yakalanmıştı.

Bu edepsiz ihanetleri nedeniyle sitesi Rota Haber hızla batışa geçen Ünal Tanık, sadece biraz daha fazla hit almak uğruna ‘Hürriyet’in bile’ yapmadığını yaparak Allah’ın emri olan tesettür farzı ile ‘seks’ gibi bir kelimeyi yanyana getirmekten hicab etmedi.

Türkiye’de İslam’ın en büyük düşmanının Fethullah Gülen olduğunu senelerdir söyleyen bize de, bu rezilliği sizlerle paylaşmak düştü.

Haber aynı haber ama işte Fethullahçı Rota Haber ve İsrail yanlısı Hürriyet farkı:


ekran-resmi-2015-08-08-11.06.55.png

Hürriyet:

ekran-resmi-2015-08-08-11.21.20.png


Hürriyet.com.tr'da geçen haliyle röportajın tam metnini de sizlerle paylaşıyoruz. Bir araştırma şirketinin Türkiye rakamları hakkında konuşan Kerim Türe isimli yöneticinin sözleri Hürriyet'te konu bağlamına uygun manşetle servis edilirlen Rota Haber nasıl bir ahlaksızlığıa imza atmış, açıkça görülebiliyor.

İşte o röportaj:

Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, Thomson Reuters’in Türkiye’yi 39.3 milyar dolarla tesettür şampiyonu yapan raporuyla ilgili olarak, “Bize de çok yüksek geldi! Hesabı ancak çok geniş tutarak bunu yazabilirler, nasıl hesaplandığını bilmiyoruz” yorumunu yaptı.

KISA sürede Türkiye’nin en çok tesettürlü ürün satan e-ticaret markası olan Modanisa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe ile tesettür giyim harcamalarındaki ‘gerçek rakamları’ konuştuk. Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent’in ‘Bu neyin hesabı’ başlıklı analizinde Thomson Reuters’in tesettürde Türkiye’yi şampiyon gösteren 39.3 milyar dolarlık hesabının baştan sona yanlış olduğunu yazmasından sonra konuştuğumuz Türe, “Bu rakam bize de çok yüksek geldi” dedi.

Hazırlanan raporu ilk olarak ürünlerini sattıkları Dubaili ünlü tasarımcı Rabia Z.’den öğrendiklerini belirten Türe, “Rabia Z.  raporun sunulduğu forumdan sonra bu rakamı bizle paylaştı. Bize de çok yüksek geldi! Hesabı ancak çok geniş tutarak bunu yazabilirler, nasıl hesaplandığını bilmiyoruz. Sanırım o kesimin yaptığı tüm harcamaları kattılar. Yalnızca giyim için demek abartılı olur. Ama tesettür giyimi hem Türkiye’de hem de dünyada katlanarak büyüyor” diye konuştu.

ARAŞTIRMAYLA BAŞLADIK


Aylık 4.5 milyonun üzerinde ziyaretçisi olan Modanisa’nın Facebook hesabını ise 2 milyon kişinin takip ettiğini kaydeden Türe, günlük ziyaretçi sayılarının ise 300 bin civarında olduğunu söyledi. Türe, “Bunların hepsi alışveriş yapmıyor ama bakıyor, yeni ürünleri inceliyor. Her giren en az ayda bir kere alışveriş yapıyor” dedi. Bu alana nasıl girdiklerini ise Türe şöyle anlattı: “ 2008 yılında “Türkiye’nin yüzde 65’i başını kapatıyor” diye bir Konda araştırması vardı. Diyanet İşleri’nin açıklamasına göre bu oran yüzde 72. Bu da biraz abartılı gibi. Konda Araştırması’nda evde dahi başını kapatan yüzde 25’lik bir kesim olduğu yazıyordu. Çarşaf giyenden muhafazakar giyinene kadar farklı kademelerde tesettürlü giyinen bir kesim var Türkiye’de. Kime oy verirse versin muhafazakar giyiniyor. Başını kapatmayan ama kolsuz giymeyenler de çok. ‘Her kadının şıklığa ihtiyacı var ama seçenek yok’ dedim ve araştırmaya başladım. 2011’de kurabildik.

CÜZAMLI GİBİ BAKTILAR
Büyük boşluk vardı. Ama çok zorlandık. Üreticiler başta bize ‘bunları internetten satamazsınız’ dediler, mütedeyyin kesimden olan birçok isme gittik ama bize inanmadılar. Dünyaya Türk malı satabileceğimize çoğu inanmadı. İlk bize Aker destek verdi. Onlardan ürün aldık. Osmanbey’e gidip kıyafet yaptırmak istedik, ikna etmek de hiç kolay olmadı. Markafoni ve Trendyol var, onlarla yol alanlar vardı. Bize cüzamlı gibi baktılar. ‘Mazağanız yok’, ‘internete mal vermeyiz’ dediler. Tesettürlü ürünlerin satacağına inanmadılar. Biz bu arada bu kesimin ihtiyaçları üzerine araştırma yaptırdık. En çok uzun kollu tunik ve elbise istendiği çıktı ortaya. Osmanbey’de 350 üretici gezdik, yaz aylarında hiçbirinde uzun kollu tunik yoktu. Diğer şirketler için 3-4 ay sonra ödeme alan bu üreticiler bizden peşin para alıp üretim yaptılar.”

Seksi olmak için açılmaya gerek yok
SEKSİ olmak için açılmaya, dekolteye ihtiyaç olmadığını kaydeden Kerim Türe, “Yalnızca gözlerle de seksi olunabilir. Müslüman kadın kapanması gerektiğine inanıyorsa bunu ipekle de yapabilir turkuaz renkli bir kumaşla da. Seçim kendinindir. Biz her çeşit ürünü koyuyoruz, seçimi onlar yapıyor. Dünyanın her yerinden de müşterimiz var. Amerika’da yaşayan Pakistanlı bir kadın da alıyor bizden, Gaziantepli kadın da. Başını kapamayan ama muhafazakar giyinen de alıyor. Tunik, elbise ve eşarp her zaman satılıyor” dedi. Türe en çok talep edilen ürünlere yönelik ise şunları söyledi: “Eskiden daha çok bele oturan kıyafetler talep edilirken biraz daha rahat kumaşlar isteniyor artık. Polyester yerine nefes alan rahatlatan kumaş isteniyor. Daha basit, sade şıklık peşinde olanlar arttı. Aynı şekilde şatafattan uzak, düz kıyafetler de isteniyor, gençler bir Mango kızı gibi olmak istiyorlar. Biz menüyü veriyoruz onlar istediklerini seçiyorlar. Biz kadının ışıltısını ön plana çıkarmak istiyoruz.

ÜRÜNLERİN YARISINI İHRAÇ EDİYORUZ
KERİM Türe, Modanisa’dan günde 8 bin civarı paket çıktığını belirterek, “Her gün en az 200 ürünün fotosu çekiliyor. Ürünlerimizin yüzde 47’sini yurtdışına gönderiyoruz. Google’dan, Facebook’tan tanıtım yapıyoruz. Müslüman ülkeler arasında en çok Suudi Arabistan’a satıyoruz. 2 yıldır oraya ürün gönderiyoruz. İran’da kredi kartı yok. Oranın da yakında gelişeceğini düşünüyoruz bu alanda.  Avusturalya’ya bile ürün gönderdik. Trinidad ve Tobago’dan da bayilik istediler. Biz en büyük tesettür AVM’siyiz” diye konuştu.

350 ÜRETİCİYLE BERABER ÇALIŞIYORUZ
İŞE 7 üreticiyle başladıklarını, bu sayının bugün 350’ye ulaştığını kaydeden Türe, “Bize ürün vermeyenler, ‘yeni ürün yaptım fotoğrafını çek de siteye koy’ diye peşimizde geziyor. Bizimle birlikte bu işlere başlayıp büyüyenler var. 30’a yakın tasarımcımız var. Aralarında yabancı tasarımcılarımız da var. Rabia  Z. bu alanda dünyada bilinen bir isim. Bella Kareema Rusya’dan. Markasının adı Dilyara Saideva. Cindy von den Bremen Hollanda’da yaşayan bir kadın. Pınar Şems Türkiye’de çok ünlü” diye konuştu.
 

FETHULLAHÇI ROTA HABER'İN SONUNU HAZIRLAYAN HABERLER:

Medya Şarlatanı Ünal Tanık'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Şerefsiz Hakaret! 

Rota Haber Hakkında Bomba İddia: CIAMAAT Tetikçiliğine O Gözaltıdan Sonra Başladı! 


YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm hakları AnalizMerkezi’ne aittir. Aktif link ile kaynak gösterilmeden kullanılamaz. AnalizMerkezi.com tarafından üretilen, analiz edilen veya manşetlendirilen haberlerin aktif link ile kaynak gösterilmeden kullanılması, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 36 ve 37. maddesine aykırıdır ve suç teşkil etmektedir. Ayrıca internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ile ilgili olarak 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen 5651 sayılı internet yasasına göre de bu durum cezai işlem gerektirmektedir.


 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim