• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

TAHRİR MEYDANI 1 MİLYONA ULAŞTI!

TAHRİR MEYDANI 1 MİLYONA ULAŞTI!
Mısır'ın hemen her bölgesinde meydanlar tıka basa doluyor...

 


 

18:50 Kfar Şeyh'te düzenlenen gösteriye, İçişleri Bakanlığı'nın milis güçleri tarafından ateş açıldı, devrimcilerden 9 kişi yaralandı.

18:47 Ariş şehrinde 5 bin devrimci, Hüsnü Mübarek'in devrine son verilmesi içim gösteri düzenledi.

18:45 el Garbiyye şehrinde 10 bin devrimcinin katıldığı gösteri düzenleniyor.

18:40 Netanyahu: İsrail, İran'da gerçekleşenin Mısır'da da gerçekleşmesinden kormaktadır.

18:35 Netanyahu: İsrail, Mısır'daki gelişmeleri endişeyle takip ediyor.

18:30 Yedioth Ahronot: İsrail, Mısır'la imzalanan barış anlaşmasından sonra ilk defa Mısır ordusunun Sina'ya girmesine izin verdi. Mısır ordusuna ait 2 tugay, İsrail sınırını korumak için Mısır'ın sina bölgesine girdi.

18:20 Mısırlı devrimcilerin taleplerinin görmezden gelinmesi dünya ekonomisini olumsuz yönde etkiliyor. AFP, petrol varil fiyatlarının 2008'den sonra ilk defa 100 dolara ulaştığını duyurdu.

18:17 Eski Milletvekili Cemal Zahran: Hüsnü Mübarek'in 25 Ocak sonrasında Mısır'da meşruiyeti kalmamıştır. Bundan ötürü bugün kurulan hükümeti de meşruiyetten yoksundur.

18:15 el Cezire televizyonuna konuşan sanatçı Teysir Fehmi: Tüm Mısırlılar değişiklik istiyor. Biz, şimdi Tahrir Meydanı'ndayız. Gece de yarın da burada kalacağız... Sayımız şimdiden 1 milyona yaklaştı

17:40 el Cezire: Tahrir Meydanı'ndaki göstericilerin sayısı 250 bini aştı.

17:36 el Arabiya: İskenderiye'de binlerce Mısırlının katılımıyla gösteri düzenlenyor.

17:33 el Cezire: İçişleri Bakanlığı'na bağlı özel birlikler, Tahrir Meydanı dışında Kahire'deki görev yerlerine dağıldı.

17:15 Yarın Kahire'deki milyonluk gösteriye eş zamanlı olarak İskenderiye'de milyonluk gösteri planlanıyor.

17:10 Tahrir Meydanı'nda 100 bin devrimcinin eylemi devam ediyor.

17:00 Mısırlı uzman Safvet Ziyat, Hüsnü Mübarek'in bugün açıkladığı yeni hükümetteki bakanlar arasında toplumda saygın kabul edilen kişilerin yer almadığını belirterek "Muhtemelen saygın şahıslar, hükümette yer almayı kabul etmediler. İçişleri Bakanlığı'daki değişiklikte de akraba bağlarının etkili olduğu iddia ediliyor. Bunun sebebi de içeride yaşanacak olaylardan ötürü Mübarek'in İçişleri Bakanı'na güven duyma hissi olabilir" dedi.

16:56 Dün akşam saat 19:00'da olduğu gibi bugün akşam da Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan Mısır Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenleniyor.

16:55 İnsansız savaş uçaklarının Tahrir Meydanı üzerinden uçtuğu öğrenildi.

16:53 Sokağa çıkma yasağının başlamasının üzerinden 2 saat geçmesine rağmen Tahrir Meydanı'nda 100 bin devrimcinin eylemi devam ediyor.

 

16:51 Süveyş şehrindeki el Erbain Meydanı'nda protesto gösterisi düzenleyen 15 bin devrimci, geceyi de el Erbain Meydanı'nda geçireceklerini ilan ettiler.

16:49 Mısır'ın güney şehirlerinden Sevhac'da binlerce Mısırlı, Mübarek karşıtı slogan attı.

16:47 el Bahira şehrinde 30 bin devrimci, Sa'a Meydanı'nda gösteri düzenledi.

16:40 El cezire'ye konuşan Tahrir Meydanı'daki Devrimcilerin sözcüsü Muhammed Kassas: Hüsnü Mübarek'in atadığı yeni hükümeti tanımıyoruz. Biz, rejimin tamamen değişmesini, Mübarek ve ekibinin yargılanmasını istiyoruz. Bu isteklerimiz kabul edilmediği sürece de Tahrir Meydanı'nı terk etmeyeceğiz.

16:35 Yarın Tahrir Meydanı'nda düzenlenecek milyonluk gösteri için Mısır'ın farklı şehirlerinden çok sayıda devrimci, Kahire'ya gidiyor.

16:30 Mısır Hava Yolları, bugün saat 17:00 ile yarın saat 10:00'a kadar seferleri durdurduğunu duyurdu.

16:25 Şubra'da 20 bini aşkın devrimcinin düzenlediği gösteri devam ediyor. Devrimciler, "Hüsnü Mübarek başta olmak üzere rejim tamamen değişinceye kadar susmayacaklarını" açıkladılar.

16:20 İskenderiye'den gazeteci Rıza Şaban: Bugün bir şehidin cenaze namazında yarın ki milyonluk gösteri için çağrı yapıldı. Yarın Kaid İbraim Camii önünde milyonluk gösteri düzenlenecek, Mübarek ve rejimindeki herkesin yargılanması talep edilecek. Gösteriye katılacak avukatlar, Mübarek'in yargılanması için istişarelere başlayacak. Cuma günü ise yine başka bir milyonluk gösteri düzenlenecek.

İskenderiye'deki göstericiler, Hüsnü Mübarek'in kurduğu yeni hükümeti de tanımadıklarını, rejimin tamamen değişmesini beklediklerini ilan ettiler.

16:15 Hüsnü Mübarek, yeni hükümetle toplantı halinde.

16:10 Amerika'nın baskılarından sonra Mısır, el Cezire'nin Kahire muhabirini serbest bıraktı.

16:05 Mısır'ın güneyindeki Beni Suvyef şehrinde 50 bin devrimcinin katılımıyla Hüsnü Mübarek karşıtı gösteri düzenleniyor

16:00 Hüsnü Mübarek'in ülkedeki tüm tren seferlerini durdurmasının arkasındaki neden ortaya çıktı. 6 Nisan Gençliği'ne göre, tren seferlerinin durdurulması, devrimcilerin farklı şehirlerden Kahire'deki Tahrir Meydanı'na giderek yarın düzenlenecek milyonluk gösteriye katılmalarını engellemeyi hedefliyor.

Böylece, internet ve gsm hatlarını keserek, devrimcilerin kendi aralarında iletişim kurmalarını engelleyen Hüsnü Mübarek, tran seferlerini durdurarak da farklı şehirlerdeki devrimcilerin bir araya gelmelerini engellemiş olacak.

15:54 Mısır'ın kuzeyindeki Dasuk şehrinde 7 bin devrimci, rejimin değişmesi için gösteri düzenliyor. Devrimciler "Defol Defol Ey Mübarek" şeklinde slogan atıyor.

 

15:50 Damnahor'da 25 bin devrimci, Hüsnü Mübarek'in istifası için gösteri düzenliyor.

15:45 BBC Arabic: Binlerce kişi Zakazik şehrindeki Ahmad Arabi meydanında toplanıyor.

15:40 Ulusal Değişim Hareketi üyesi Abdurrahman Yusuf: Biz, Hüsnü Mübarek'in 25 Ocak sonrasında aldığı kararları kabul etmediğimiz gibi yeni kurdurduğu hükümeti de tanımıyoruz. Hüsnü Mübarek'in gitmemesi, rejimin başında kalması ssla pazarlık konusu edilemez, müzakere masasına konulamaz. Hüsnü Mübarek, bizim devletimizin başkanı değildir.

15:35 Reuters: Tahrir Meydanı'daki göstericiler, yeni hükümet karşıtı sloganlar atıyorlar.

15:30 Hüsnü Mübarek rejiminin sona ermesini isteyen el Vefd Partisi, Hüsnü Mübarek'in Ahmed Şefik'e kurdurduğu hükümeti tanımadıklarını açıkladı.

15:25 AB: Hüsnü Mübarek, muhalefetle derhal diyaloga girmeli.

15:20 Mısır televizyonu, Mısır'daki tren seferlerinin tamamının durduğunu duyurdu.

15:10 Sokağa çıkma yasağına rağmen Tahrir Meydanı'ndaki devrimcilerin sayısı 250 bini aştı.

15:00 Sokağa çıkma yasağı resmen başladı. Ordu, sokağa çıkma yasağının bugünden sonra 15:00 ile 08:00 saatleri arasında uygulanacağını ilan etmişti.

14:50 Devlet televizyonu, savunma ve dışişleri gibi önemli bakanların yerlerini koruduğu yeni hükümette, maliye ve içişleri bakanlarının ise değiştirildiğini duyurdu.

13:45 Mısırlı gazeteci İbrahim Daravi: Cuma gecesi ve Cumartesi sabahı, Abdulmenam Riyad ve Ramsis caddesindeydim. Bazı göstericilerin Vatan Partisi Merkez Karargahı, Mısır Mahkemesi'ne girdiklerini, kamu mallarını yağmaladıklarını gördümi. Onlara yaklaştığım zaman Mısır polisleri olduklarını anladım. Bana "Gündüz, göstericileri vurmamız geceyse yağmalamamız emri verildi" dediler.

13:40 Tahrir Meydanı'ndaki bazı göstericilerin kefen giydiği ve "Ya Mübarek gider ya da kefenlerimizle ölürüz" dedikleri öğrenildi.

Tahrir Meydanı'nda 1 MİLYON Kişi! Mısır İntifadası - El Cezire Canlı Yayın!.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim