• BIST 116.603
 • Altın 172,438
 • Dolar 3,9676
 • Euro 4,9052
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 11 °C
 • İzmir 16 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Suud Baş Soytarısı

Fatih Tezcan
Onun sıfatı 'Suudi Arabistan Başmüftüsü' ama biz bundan böyle 'Suud Baş Soytarısı' demeyi yeğleyeceğiz. 

Zira Kâbe'nin bulunduğu ve Suud Ailesi'nin elinde maalesef esir olan ülkenin, dinî en büyük otoritesi kabul edilen bu şahsın,
60 yaşında erkeğin 10 yaşında kızla evliliğine izin veren fetva terörü “Müslüman ülkelerdeki bütün kiliseler kapatılmalıdır” noktasına kadar gelmekle kalmadı ve Cuma hutbesinde, Firavunsal Diktatörleri yerle bir eden Arap Dirilişi'ni 'Musibet' olarak göstermeye kadar vardı. 

"İslam ülkelerinin bugünlerde karşı karşıya olduğu bölünme, istikrarsızlık, güvenlikteki aksaklıklar ve ayrışma, halkın günahlarının ve ihlallerinin sonucudur"
diyen Şeyh, böylelikle kendisi telaffuz etmese dâhi anlaşılıyor ki, ilgili ayete atıf yaparak, dinsel arka plan kazandırmaya çalıştığı sözünü, zihinlerde güçlendirmek istedi.

Oysa ilgili pasaja yani Nisa Sûresi 89.ayete baktığımızda
“Sana gelen iyilik Allah'tandır. Başına gelen kötülük ise nefsindendir. Seni insanlara elçi gönderdik; şahit olarak da Allah yeter” âyetinin hem siyakından, hem sibakından, hem indiği konsept’ten ve hem ilgili kontekst'ten, Arap Devrimleri'nin tam da bu ayete sebeb olan dialogta taraf olan Dinci Müşrik Diktatörlüklerin zamane versiyonlarını hedef aldığını ve çağdaş temsilcilerini yerle bir ettiğini görebiliriz. 

Mısır’da yerle bir edilen İsrail ve Suud Elçilikleri, İslam’ı ve Sosyalizm’i mezc etme iddiasıyla yazdığı Yeşil Kitap’la çıktığı yolda Libya’yı hortumlayan Kaddafi’nin milyarlarca dolarlık şahsi servetinin kamulaştırılması, Tunus’ta Gannuşi ile geçilen yeni adalet düzeni ve Suriye’yi 50 senedir sömüren 3 Sosyalist ailenin devrilmek üzere olması, verilebilecek yüzlerce örnekten sadece bir kaçı olarak akıllara geliyor.

Ancak Suud Diktatörlüğü de Tunus, Libya, Mısır ve Suriye'de devrilen Firavunsal Diktatörler gibi olduğundan dolayı, Suud Başmüftüsü (?) maaşı karşılığında bu ayeti eğip bükmekte beis görmedi.

O bu haliyle tipik bir ‘bel'am’ yani ‘menfaat için yalan söyleyen din adamı’ olup Suud Diktatörlüğü'na hizmet aşkına, ilgili ayetleri eğip bükmekten dahi kaçınmazken, 'kendilerine verilen kitaptaki kavramlarla oynayanlar'ı ihbar eden Maide 13.ayet gibi onlarca ayet'in de hedefine yerleşti.

Soytarı sözlükte “Söz ve davranışlarıyla halkı güldürüp eğlendiren kimse, maskara”, mecaz’da “Hileci, hükümdara yaltakçı kimse” karşılığını bulur.

İşte bu sebeplerdendir ki, Şeyh Abdulaziz Eş Şeyh'in analizi, 'Başmüftü' değil 'BaşSoytarı' olarak belirginleşti.

Anlaşılan o ki, Devrim Dini İslam'ın muhatabı ve müntesibi olan Müslümanlar için, 'biz neyi yanlış anladık veya nerede yanlış yaptık ki bizim başımıza bu diktatörler kral, bu soytarılar müftü olarak geldi?' sorusunu sormanın zamanı çoktan geldi!

Fatih Tezcan 
www.twitter.com/fatihtezcan


Yorumlar
Abdulehad
2012-09-05 11:44:15
Yavuz selim; yazıdan bunu mu anladın Allah sana selamet versin. "Ancak iman edenler, salih amellerde bulunanlar ve Allah'ı çokça zikredenler ile zulme uğratıldıktan sonra zafer kazananlar (veya öçlerini alanlar) başka. Zulmetmekte olanlar, nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini pek yakında bileceklerdir." (Şuara 227)
Yavuz Selim
2012-05-08 20:35:57
Türkiye'deki İran-Şia lobisine yaranmak için Suud'a saldırmak da yeni moda oldu :) Buşuna uğraşmayın! Siz ehli sünnet selefileri sevmeseniz de, ALLAH (c.c.) o mübarek toprakların Şia-Batini taifelerinin eline geçmesini nasib etmez!
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim