• BIST 115.450
 • Altın 166,641
 • Dolar 3,9399
 • Euro 4,8592
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 7 °C
 • İzmir 12 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Suriye Uçağı Düşürüldüğünde Türkiye'ye Nota Veren Kılıçdaroğlu'nun CIAMAAT Aşkı!

Suriye Uçağı Düşürüldüğünde Türkiye'ye Nota Veren Kılıçdaroğlu'nun CIAMAAT Aşkı!
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'da halka hitap etti. Kılıçdaroğlu Suriye üzerine yapılan konuşmanın internete sızdırılmasıyla ilgili de konuştu.

 

 

Türkiye'nin çok gizli Suriye toplantısının ses kayıtları internete sızdırıldı. Dışişleri'nin açıklamasına göre casusluk faaliyeti olduğu öğrenilen olayla ilgili yorum yapan Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti savaş çıkarmak istemekle suçladı.

"SURİYE TÜRKİYE İÇİN BİR TEHDİT DEĞİL"

"Oraya silah gönderme, militanlar yetiştirme, El-kaide ile kucak kucağa gelme' dedim, ama dinletemedim. Şimdi Suriye'ye savaş açmak istiyor. Bizim büyük önderimiz var, adı Mustafa Kemal Atatürk. Hayatını savaş meydanlarında geçirmiştir, yedi düvele karşı çarpışmıştır. Her yerde mücadele etmiştir. Ülkenin bağımsızlığı kurduktan sonra 'Zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir' demiştir. Bu ülkenin bağımsızlığını korumak için çaba harcamıştır. Bu ülkede huzur içerinde yaşıyorsak Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Şimdi biz de çocuklarımıza barış içerisinde yaşayacağımız güzel bir Türkiye'yi bırakmak zorundayız. Neden siz silah, para gönderiyorsunuz? Provokasyonu kendileri hazırlıyorlar. Suriye Türkiye için bir tehdit unsur değildir. Zaten işi başından aşkındır. Orada bizim akrabalarımız var. Bütün komşularımızla barış içerisinde yaşamak isteriz. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk diyor ki 'Yurtta barış dünyada barış."

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının satır başları;

"HÜKÜMET SİZE YALAN SÖYLEDİ"

"Yalancıdan, hırsızdan Başbakan olur mu? Vallahi olmaz. Ben hükümeti eleştiriyorum diye Ak Parti’ye oy veren yurttaşlarım bu eleştirileri üzerine almasınlar. Ayrımcılık, bölücülük benim kitabımda yok. Bu hükümet size yalan söyledi. ‘Oy verin yolsuzluğu, yoksulluğu önleyeceğim, yasakları kaldıracağım’ dedi. Yaptı mı?

"30 MİLYON AVRO HELAL Mİ?"

Nasıl olur da bir ülkenin Başbakanı 17 Aralık’ta oğluna telefon edip ‘paraları sıfırla’ der. O 30 milyon Avro helal para mı, haram para mı? Helale mi harama mı ortak olacaksınız?

"BAKARA MAKARA DİYENLERE OY VERECEK MİSİNİZ?"

Allah’ın kelamı bizim kelamımızdır. Allah’ın kelamı ile dalga geçenlere oy verecek misiniz? Bakara makara diyenlere, Google’dan her Cuma ayet sallıyorum diyen adamlara oy verecek misiniz? Allah’ın kelamı ile dalga geçenlere oy verirseniz iki elim yakanızda olur.

"O BİR TRİLYON SENİN CEBİNDEN ÇALINDI"

Dünyanın hangi ülkesinde bir içişleri bakanı oğlunu arayıp ‘evde kaç para var’ diye sorunca ‘bir trilyon civarında’ diyor. O 1 trilyon senin cebinden çaldığın paradır. Hırsızdan yana mı adaletten yana mı olacaksın. Bu söylediğim mahkeme kayıtları ile tespit edilen ses kasetleri. Öyle montaj değil. Size sözüm, ahdim; Bu ülkenin birleştirici gücü olacağız. Hiçbir yurttaşı ötekileştirmeyeceğiz. Sözüm söz.  

"BAŞÖRÜTÜSÜ ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORDU. ONU ELİNDEN ALDIM"

Düne kadar sizin başörtünüz üzerinden siyaset yapılıyordu. Onu da elinden aldım. Hepinizin benim başımın üstünde yeri var. Ne dedim? Benim kitabımda ayrımcılık yok. Ben insanı severim. Benim için yandaş yok, vatandaş var  

"BEN O BAŞÇALAN’IN MİTİNGLERİNİ BİLİYORUM"

Suriye’ye gelelim. Hatay bu bölgenin en güzel illerinden biri. Her inançtan insanımızın binlerce yıldır barış içinde yaşadığı bir il. Bölmeye çalışıyorlar. Sakın bölünmeyin. Ayrılmak yok, bölünmek yok. Birilerinin ekmeğine yağ sürmek yok. Biz beraber yaşadık, beraber yaşamaya devam edeceğiz. Bir kardeşim ‘ben buraya beleş geldim’ diye yazmış. Ben o Başçalan’ın mitinglerini biliyorum.

"REYHANLI HALKI ŞAHİDİMDİR"

Suriye’de kardeş kardeşi öldürüyor. Her zaman ‘yapmayın, kardeşin kardeşi öldürdüğü yere silah göndermeyin, cihatçı grupları Hatay’da eğitmeyin’ dedim. ‘Başınıza bela olur’ dedim. Reyhanlı patlamasının ertesi günü Reyhanlı’ya gittim ama parti arabasıyla gitmedim. Çünkü oraya slogan atmaya gitmedim. Bana gazeteciler siyasi soru sordular. Onlara ‘siyaset yapmaya gelmedim. Reyhanlı’nın acısını paylaşmaya gelmedim’ dedim. Ama o Başçalan benim söylediklerimin tersini söyledi. Reyhanlı halkı ve Allah şahidimdir. Bunun dışında hiçbir şey söylemedim. Kendisi ne yaptı? Reyhanlı’ya gidemedi, ABD’ye gitti. Daha sonra da topla tüfekle önlem alarak gitti Reyhanlı’ya. 

"50 SEFER UYARDIM SİLAH GÖNDERME DİYE"

Suriye’de akan kanın sorumlusu kim? Suriyeli çocukların Türkiye’nin sokaklarında dilenmesine neden olan kim? 50 sefer uyardım. ‘Silah gönderme, militanları eğitme’ dedim. Bizim büyük önderimiz var. Adı Mustafa Kemal Atatürk. Mustafa Kemal Atatürk hayatını savaş meydanlarında geçirmiştir. 7 düvele karşı savaşmıştır. Ülkenin bağımsızlığından sonra ‘Savaş zorunlu olmadıkça olmaz’ demiştir. Eğer bugün bir ülkede huzur içinde yaşıyorsak Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve gazilerimiz sayesindedir. Suriye’de akan kanın sorumlusu Erdoğan’dır. Ben bunu her yerde söylüyorum. İstanbul’da da Erzurum’da da söylüyorum. Neden siz silah, para gönderiyorsunuz. Acaba Suriye’ye girişin yollarını bulabilir miyiz diye provokasyonları kendileri hazırlıyor. Atatürk diyor ki ‘yurtta barış dünyada barış’…

"BAYRAK DOLAYISIYLA BİZİ ELEŞTİRİYORLAR"

Bir cumhurbaşkanı devleti temsil ettiği makam arabasında Türk bayrağı taşır. Vali ve büyükelçiler de taşır. Onun dışında hiçbir makam Türk Bayrağını siyasi malzeme yapamaz Bayrak dolayısıyla bizi eleştiriyorlar. Biz bayrağımıza saygılıyız. Bayrak geçince ayağa kalkarız. Bir de cenaze geçerken ayağa kalkarız

"ŞİMDİ KALKMIŞ SEÇİM PROPAGANDASINDA BAYRAK KULLANIYOR"

Bu yıl Kırkpınar güreşlerine gittim. Stadyumda son gün gençler Türk Bayrağı taşır. Bayrak protokol tribününün olduğu yere geldi. Ben dahil herkes ayağa kalktı. Ama 4 AKP’li ayağa kalkmadı. Şimdi bayrak edebiyatı yapıyor. Bayrağa kalkmayan o bakanları neden görevlerinde tutuyorsun. Kalkmış seçim propagandasında Türk bayrağını kullanıyor. O bakanları partiden atmıyorsan senin de bayrağa saygın yok.

"HATAY’DA BARIŞIN ADRESİ CHP"

Suriye konusunda yalan yanlış propaganda yapıyorlar. Hatay’da barışın adresi CHP’dir. Beğenmediği işadamına ceza kestiriyor. Hatta başçalan telefon edip ‘bunun mahkum olması lazım’ diyor Bizim iktidarımızda bizi rahatça eleştirebilirsiniz. Size bizi eleştirdiğiniz için vergi müfettişi göndermeyeceğiz.

"DEVLETİ KURAN PARTİ DEVLETİ YÖNETEMEZ Mİ?"

CHP gelirse, Başçalan şöyle diyor ‘Şu CHP var ya şu CHP’.. E ne olmuş? ‘Başa gelirse devleti yönetemezmiş’ Devleti kuran parti devleti yönetemez mi? Bir konuda haklarını verelim. Biz onlar gibi çalamayız, hırsızlık yapamayız Onlar gibi devleti yönetemeyiz ama devleti adam gibi yönetiriz Son operasyonda 85 milyar avro, eski parayla 247 katrilyon.. Sözüm söz ahdim var. O 247 milyarı alıp millete vereceğim. O sizin alın teriniz. Yardımları da arttıracağız neden keselim.

"BERKİN DE BURAK CAN DA BİZİM EVLADIMIZ"

Sizin başkanınız altı ok çatısı altında şimdi. TOMA’lara su vermedi başkan diyorlar. ‘Halkımı seviyorum, kan akmasın istiyorum’ diyor. Berkin de Burakcan da polis Ahmet de bizim çocuğumuz."

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim