• BIST 117.651
 • Altın 167,415
 • Dolar 3,9258
 • Euro 4,8136
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 4 °C
 • İzmir 10 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Suriye Devrimi'nin Yüz Karası Arur Yine Konuştu!

Suriye Devriminin Yüz Karası Arur Yine Konuştu!
And olsun Allah’a, onları doğrayıp etlerini köpeklerin önlerine atacağız..!"... Alevi köylerinde ikamet edenleri öldüreceğiz, öldüreceğiz, öldüreceğiz. ... Esad ve destekçileri ile savaşmak yahudilerle savaştan daha önce gelir
Suriye rejim muhaliflerinden Şeyh Adnan Arur, Suud finanslı Visal televizyonunda yaptığı konuşmada, Suriyeli alevilerin nasıl katledileceğinin fetvasını verdi.

Suudi Arabistan'da bulunan Adnan Arur'un bu konuşması, ülkede mezhep çatışması çıkarma amaçlı kışkırtmanın somut bir örneğini teşkil ediyor.

Arur'un sözkonusu konuşması:

“Halk üç kısma ayrılmaktadır. Birinci kısım bizi destekleyen kesim. Bunları unutmayacağız. İkinci kısım bizi unutanlar, biz de onları unutacağız. Üçüncü kısım ise bize karşı olanlar, biz de onları şiddetli bir şekilde cezalandıracağız. Müslümanlar, Dürziler, Aleviler, İsmaililer, Araplar, Kürtler, Türkmenler içinde halkı üç kısma ayırıyoruz: rejimi destekleyen azınlıklar ve mezhepler sorundur. Dediğimiz gibi üç kesim var: birincisi bizi destekleyenler, biz de devrim sonrasında onları unutmayacağız. İkinci kısım bizi unutanlar; ne bizimle beraber ne de bizik karşımızda. Biz de devrim sonrasında onları unutacağız. Yani ne onlara önem vereceğiz ne de onları cezalandıracağız. Nötr kaldıkları için. Üçüncü kısım ise, bizim karşımızda duranlar, onları ise ağır bir şekilde cezalandırılacak. Biliyorsunuz, Suriye halkının yüzde 86'sı müslüman. Bu durumda, müslümanlar iktidara geldiklerinde cezalandırmada çok sert olacak. Burada özellikle alevi kesimi kastediyorum. Nötr duranlara bir zarar vermeyeceğiz. Bizimle birlikte olan aleviler aynen bizim gibi eşit vatandaşlar olacak. Fakat bizim karşımızda duranlar (Şeyh Arur bu sırada ayağa kalkarak) And olsun Allah'a, onları doğrayıp etlerini köpeklerin önlerine atacağız..!”

Arur'un bu konuşmasının ardından Humus'ta mezhep çatışmalarının çıktığı ve kentte birçok kişinin katledildiği belirtildi.

Alevi köylerini yok edeceğiz

Suriye rejimi muhaliflerinden Muhammed Zuheyr Sıddık, El Visal televizyonunda Şeyh Adnan Arur'un programına Hollanda'dan telefonla katılarak şunları söylüyor:

“Suriye'nin kartalları ülkenin semasında uçmaktadır; Ey askerler dikkat kesilin, Humus kentininin Rastan halkından acil bir mejımızı iletiyoruz: kışlalarınızdan çıkın ve tanklarıyla birlikte ordudan ayrılan subaylara katılın. Canınız pahasına Suriye ordusunun onları yermesine izin vermeyin. Devrime katılan subayları yalnız bırakmayın. Miktad kardeşe, söz veriyorum, Deraa'daki silahlı güçler Cumartesi gününden sonra sağ çıkmayacak. Özgür halkımızı savunmaktan başka bir seçeneğimiz yok. Daha önce de dediğim gibi, cihad ilan edeceğiz: bütün dünya dinlesin, bugünden sonra onların soğukkanlılıkla halkımızı katletmesine izin vermeyeceğiz. Alevi köylerinde ikamet edenleri öldüreceğiz, öldüreceğiz, öldüreceğiz. Onların askerlerini, subaylarını öldürüp analarını ağlatacağız. Bundan sonra kesinlikle sessiz kalmayacağız. Onların uçakları varsa bizim de uçaklarımız ve pilotlarımız var, bizim de roketlerimiz var, onlar gibi biz de bombalayacağız, asla sessiz talmayacağız. Ey devrimciler mesajımı duydunuz, derhal Rastan'a gidin, hemen şimdi”

Esad ve destekçileri ile savaşmak yahudilerle savaştan daha önce gelir

Diğer yandan Sheikh Muhammad Al-Zughbey Safa televizyonundan Suriye halkına yaptığı çağrıda, Esad rejimini destekleyenleri yeryüzünden temizlemelerini isteyerek bunun yahudilerle savaştan daha önce geldiğini söyledi.

Şeyh Zughbey konuşmasında şöyle diyor:

“Allah'ım, bütün Esad ailesini, onları destekleyenleri, onların yardımcılarını, bu necis ve kafir taifeyi kahret, onların cesetlerini yak, onları sağ bırakma. Ben buradan Suriye halkına sesleniyorum: Eğer zafer kazandıktan sonra onları cezasız bırakırsanız adam değilsiniz. Bu kafirlerden intikam almadıkça haklarınızı asla elde etmiş olmazsınız. Suriye halkı bu kafirlerle, paralarıyla. sözleriyle ve canlarıyla savaşır, bu mukaddes bir cihaddır. Ey suriye halkı şunu bilmelisiniz ki bu kafirlerle savaşmak, yahudilerle cihad etmekten önce gelir. İbni Teymiye (rha) diyor ki: Ansariya (aleviler) hritiyan ve yahudilerden daha kafirdir. Ey Suriye halkı, size son olarak şunu söylüyorum: bu mücrim kafir ve toplumuna karşı cihad sizin için en büyük bir dini vazifedir. Siz muzaffer olacaksınız, bu da çok yakındır. Ey Suriye halkı bu kafirle asla acımayın. Ey Suriye halkı, gerçek düşmanı görmektesiniz. Sizin ilk düşmanınız Beşar Esad ve ailesidir. Ey Suriye halkı, ey kadınlar size söylüyorum: savaşmalısınız, bir kadın bu kafirlere bir taş bile atabilse bu bir görevdir. Bunun için izin almanıza gerek yok. Bu kafirleri öldürmeli ve dünyadan temizlemelisiniz.”UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim