• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Son Hutbesinde Kudüs İçin Harekete Çağırdı!

Son Hutbesinde Kudüs İçin Harekete Çağırdı!
Fadlullah 25 Haziran Cuma günü son hutbesinde Kudüs'ün Yahudileştirilmesine buna karşın İslam aleminin sessizliğine dikkat çekiyordu.

 

 

 

 

 

Kudüs’ün Yahudileştirilmesi ve Arapların Suskunluğu

İslam ve Arap dünyasının Kudüs ve Filistin meselesi karşısında izlediği durgunluk, kayıtsızlık ve sessizlik ortamında, düşman 600 yeni yerleşim birimi inşa etmek suretiyle Kudüs’ü Yahudileştirme adımını genişletmeye devam ediyor bir yandan da Kudüs’ü Filistinlilerden temizliyor. 4 Filistinli vekilin kutsal şehir Kudüs’ten uzaklaştırılması, gelecek haftalarda yüzlercesinin daha uzaklaştırılması için hazırlık yapılması, Filistinli gençler arasında devam eden tutuklama operasyonları düşmanın Kudüs’ün karşısında inşa edeceği heykel için planların yapıldığı bir zamanda gerçekleşiyor. Heykelin Aksa’nın karşısına dikilmesiyle Silwan beldesinin yerine Davud şehri olarak adlandırılan şehir kurulmuş olacak.

Düşmanın, bir kısmının Filistinlilerin acılarını, sorunlarını ve işgal altındaki acılarını hissetmeye başladığı dünyaya gönderdiği nihai mesaj; “Bu şehrin geleceği Yahudileşmektir, Filistinlilerin bu şehirde işi yoktur” şeklindedir. Ne yazık ki; dünya uzak ve yakın geçmişte gerçekliği değiştirme çalışmalarının her birinin üzerinin örtülmesi gibi bugün de yeni gerçekliği kabul etmeye hazırdır.

Gazze ambargosuna uluslar arası örtbas

İşte bugün ambargoyu kırmak için Gazze’ye yönelen bütün gemiler, sonlarının “özgürlük filosu” gibi olmasıyla tehdit ediliyor. Öfkeye sebep olan şey ise; düşmanın bu cüretini Arap-İslam dünyasındaki siyasi rejimlerin sessizliği ile soruşturma ve ambargoyu hafifletme oyununun idaresinde İsrail iradesine boyun eğen uluslar arası örtbasın körüklemesidir.

Bizler Arap ve müslüman halkları, düşmana yeni bir gerçekliği dayatmak için, Gazze yönündeki hareketlerini tamamlamaya, her türlü maddi ve siyasi araçları ve sunulan bütün imkânları kullanarak Filistin halkına yardım etmeye çağırıyoruz. Bu yeni gerçeklik düşmanı yerleşim birimi kurma ve sürekli saldırıda bulunmadan geri adım attırabilir ve gelecekte bütün Filistin’de hakkın hak sahiplerine verilmesini sağlayabilir.

Direnişi karalama çalışmaları

Düşmanın savaş planlarını tamamladığı ve liderlerinin Lübnan’a yeni bir savaş açmak için üst seviyede hazırlıkların olduğundan bahsettiği bir zamanda, içerde ve dışarıda direniş hareketini karalamayı ve öyle ya da böyle baskı kurmayı hedefleyen siyasi ve medyatik bir hareketin olduğunu gözlemliyoruz. Bu baskı ve karalama kampanyası, düşmanın şüpheli uyum sürecinde yeni bir saldırıya geçmesi için ortamı hazırlayacak. Bu durum, düşmanın ve bu ülkede fitne çıkartılması üzerine bahse girenlerin ellerindeki fırsatı kaçırmaları için bütün bu olanlara hikmetle yaklaşmayı gerekli kılıyor.

Lübnan: İnsanların meseleleriyle ilgilenmek

Biz, daha fazla stratejik plan yapılması ve elektrik sorununa çözüm getirilmesi için bakanlar kurulunda siyasi insicamın hâkim olmasını istediğimiz bir zamanda, hükümetin insanların en önemli geçim sorunları ve haklı istekleri karşısında sorumluluklarını yerine getirmesini istiyoruz. Çünkü Lübnan’ın sadece turizm açısından imar edilmiş ve dışarıdan gelenlere açık bir ülke olması yetmez evlatlarının da yetiştirilmesi ve onlara da kapıl açılması gerekir ki, güvenlik, siyasi ve ekonomik olarak dünyalarını ifsat eden her şeyden uzakta onurlu ve özgür bir hayat yaşasınlar.

Biz hükümeti, ülkenin imkânlarını da göz önüne alarak, hocaların istekleri, insan hakları ve eğitimle alakalı olan dosyaların gerekleriyle uyumlu ve ciddi bir şekilde muameleye çağırıyoruz.

Biz hükümeti güvenlik dosyası ile güvenlik ihlalleri, hırsızlık ve farklı başlıklar altında caddelere ve evlere kadar giren gece gürültüleriyle, insanların güvenliği ve sivil barışlarına saldıranlara karşı olan görevlerini de yerine getirmeye çağırıyoruz. Kaos, saldırganlık ve kargaşanın hâkim olduğu bir ülkede rahat yoktur.

isra haber

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim