• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Şirin El Menar'da Kudüs Davası ve Direnişi Anlattı

Şirin El Menarda Kudüs Davası ve Direnişi Anlattı
Hizbullah zaferinin 10. yıldönümü kutlamalarına katılmak için Lübnan'a giden Nureddin Şirin, el Menar televizyonuna konuk oldu.

 

 

 

Cuma günü Saat 10:00'da canlı olarak yayınlanan El Menar programında, konuşmasına Lübnan İslami Direnişi’nin İsrail’e karşı verdiği mücadelesinde şehid olanİslami direniş önderleri ve Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah’ı selamlayarak başlayan Nureddin Şirin, 18 yıllık bir direnişten sonra Hizbullah'ın 2000 yılında elde ettiği zaferin 10. Yıldönümü kutlamaları vesilesiyle Lübnan’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Şirin “2000 yılında elde edilen bu zaferi, Kudüs’ün özgürlüğü ve Siyonist İsrail rejimin ortadan kaldırılışını müjdeleyen bir fecri sadık olarak görüyoruz” dedi.

Filistin davasına yakın ilgi duymanın Müslümanlığın bir gereği olduğunu belirten Şirin, “Dünyanın her tarafındaki Müslümanlar doğal olarak Kudüs davasının yanındadırlar. Ancak İran’da İslam İnkılabı’nın zafere ulaşması ve İmam Humeyni’nin mesajınının dünya müslümanlarına ulaşmasının ardından, islam ümmeti arasında Kudüs davasını en büyük dava olarak kabul etmeye başladı. Kudüs davası, İmam Humeyni’nin bize verdiği en büyük derstir. İmam Humeyni dünya Müslümanlarının dikkatini ve yönünü Kudüs’e, Siyonizmle mücadeleye çevirdi. Bizler bu süreçte, büyük bir sevinçle, Hizbullah’ın ortaya çıkışına şahit olduk. Hizbullah’ın Siyonist rejime karşı verdiği mücadele, İslam ümmetinin üzerindeki zilleti, umutsuzluğu ortadan kaldırdı. İslam ümmetinin emperyalizm ve siyonizm karşısındaki teslimiyetçiliğine son verdi. Bundan sonra da Filistin topraklarında İntifada'ya şahit olduk. Şehit Fethi Şikakilere, Şehid Ahmet Yasinlere, Şehit Rantisilere şahit olduk. Lübnan ve Filistin’deki İslami direnişin kazandığı zaferler sadece işgal altındaki toprakların değil tüm İslam ümmetinin özgürlüğüdür, İslam ümmetinin aydınlık geleceğidir, İslam ümmetinin vahdetinin anahtarı, İslam ümmetinin bayrağının tüm dünyada dalgalanmasıdır” dedi.

Konuşmasında 1997 yılında Ankara'da düzenlenen Kudüs Gecesi programında "yasa dışı terör örgütlerinin propagandası" yapıldığı suçlamasıyla yargılanıp 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılması ve 8 yıl kadar cezaevinde kalıp tahliye olmasıyla ilgili olarak "emperyalist ve siyonistleri rahatsız eden Refah-Yol hükümetini yıkmak isteyen güçler, bu programı bir bahane olarak kullanmak istediler" diyen Şirin konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kudüs Günü’nün yapıldığı salonda Şehit Fethi Şikaki, Abbas Musavi ve Şehid Yahya Ayyaş’ın büyük posterleri vardı. Siyonizmin kontrolündeki medya, “burası Tahran mı Ankara mı?” manşetlerini attılar. “Ankara’da terörist liderlerin propagandası yapılıyor" dediler. Onlar Abbas Musavi’yi, Şehid Yahya Ayyaş’ı ve şehid Fethi Şikaki’yi terörist lider olarak kabul ediyorlardı. Savcı mahkemede iddianamesini yüzümüze okuyup da Hamas, Hizbullah ve İslami Cihad hareketlerini "terör örgütü" şeklinde tanımlayınca, “Her kim ki Hamas, İslami Cihad ve Hizbullah liderlerine terörist diyorsa, kendileri teröristtir” demiştim. Şehid Abbas Musavi'ler, Şehid Fethi Şikakiler, Şehid Ahmed Yasinler, bizim öğretmenimizdir, şiarımızdır. Biz, onların yolundan gideceğiz” dedi.

“Özellikle de Temmuz savaşı, İslam ümmeti için bir dönüm noktası oldu” diyen Şirin, “Hizbullah, bir örgüt, bir fenomen, bir parti olarak sadece Lübnan’dadır. Silahlı gücü vardır, parlamentoda milletvekilleri vardır. Fakat Hizbulllah bir kimlik, bir istikamet ve bir bir mantık olarak dünyanın her yanındadır. Bundan ötürü bizler, “hepimiz Hizbullah’ız, Hepimiz Nasrullah’ız, Hepimiz İmad Muğniye'yiz” diyoruz. Siyonistler dünyanın her neresinde olurlarsa, hatta Afrika’da da olsalar Türkiye’de de olsalar biz de Hizbullah olarak bu siyonistlerin karşısındayız. Hizbullah, üç noktanın şiarıdır: Bir, ümmet; İki, vahdet; üç, direniş. Bunların biri diğerinden ayrılmaz. Biz “Hepimiz Hizbullah'ız" derken aynı zamanda "Hepimiz Hamas'ız", "Hepimiz İslami Cihad'ız" diyoruz. "Hepimiz Hizbullahız" derken Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin’in özgürlüğü” diyoruz” dedi.

Şirin konuşmasında ayrıca Türkiye'de siyonizme karşı mücadelenin, Kudüs'ün özgürlük mücadelesinin Türkiyeli müslümanlara kazadırılmasında en büyük rolü Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın üslendiğini belirterek, Erbakan'ın 40 yılı aşkın bir zamandır sürdürdüğü mücadelenin Anadolu'dan tüm İslam dünyasına dalga dalga yayıldığını, bugün Türkiye'de siyonizme karşı yükselen mücadelenin bu sürecin bir parçası olduğunu söyledi.

"Bizler inşaallah yakında Kudüs'te ümmet olarak buluşacağız. Bize bu yolu öğretenlere selam olsun. Bu yolu açan şehitlere selam olsun" diyen Şirin "Biz, İsrail'siz bir dünya gördüğümüz zaman hedeflerimizi gerçekleştirmiş olacağız. Şehid İmad Muğniye'nin bir tek damla kanı için dünyadaki tüm Siyonistlerle direnişe, mücadeleye devam edeceğiz. Şehid İmaf Muğniye bilsin ki onun kardeşleri sadece Lübnan'da değildir. İslam ümmeti onun kardeşidir, öğrencisidir. İmad Muğniye, bizlerin sönmeyen meşalesidir. Biz, onun yolunu sürdüreceğiz" sözleriyle konuşmasına son verdi.

isra haber
 

 

m

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim