• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Şeyh Salah: İsrail İçin Geri Sayım Başladı

Şeyh Salah: İsrail İçin Geri Sayım Başladı
İslami Hareket Lideri Şeyh Raid Salah, dün düzenlediği basın açıklamasında İsrail için geri sayımın başladığını söyledi.

 

 

 

 

 

1948 topraklarındaki İslami Hareket Lideri Şeyh Raid Salah, "Siyonist" çabaların gemilerle ablukayı kırmak için yola çıkan gönüllüleri caydırmakta başarılı olamadığını söyledi.

İsrail, Dünyanın Gözünü Korkutmak İstedi

‘Özgürlük Filosu2’ hareketine ilgi ve katılımın birinci filoyu her açıdan aştığını bildiren Salah, İsrail’in askeri ve siyasi yönetiminin, bir daha Gazze’ye yardım konvoyu ve gemileri göndermeyi düşünmemeleri için bütün dünyanın gözünü korkutmak istediğini ifade etti.

Siyonistler, Başarısız Oldu

Dün yaptığı basın açıklamasında Salah şöyle konuştu: “Gemilere yapılan saldırı uluslar arası savaş suçudur; bütün hukuk kuralları ve uluslar arası yasaları çiğnemektir. Bu cinayetin birden fazla sahnesi var; çok sayıda masum insanın öldürüldüğü ve yaralandığı sahne. Dünyanın dört bir yanından gelmiş 700’e yakın gönüllünün kaçırıldığı sahne. Sivil gemilerin içlerindeki insani yardımlarla birlikte kaçırılmasından ise hiç bahsetmiyoruz. 3 hafta sonra ‘Özgürlük Filosu2’ nin olacağı ilan edildi. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, başka devlet başkanlarının bulunduğu bir gemi de olacak. Siyonistler işledikleri cinayetle Gazze’ye doğru yürütülen gemilerin önünü almayı hedefliyorlardı; bu yeni girişimler gösteriyor ki, Siyonistler hedeflerine ulaşmakta başarısız oldular. “

Siyonist İşgal İçin Geri Sayım Başladı

Özgürlük gemilerinin sessizliği kırdığını söyleyen Salah, Refah kapısının açılması, onlarca ülkenin Gazze ablukasının kalkması yönünde açıklamalarda bulunmasını girişimin hemen meyve vermeye başladığının delili olduğunu ifade ederek: “Bu demek oluyor ki, abluka artık Filistin’in haklı ve adil konumunun lehine, Siyonist müessesenin aleyhine yeni bir döneme girmiştir. Ablukanın kalkması ve Siyonist işgalin sonuna doğru geri sayımın başladığını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Öldürülmem İçin Fetva Yayınladılar

Raid Salah olduğunu düşündükleri Türkiyeli gönüllüyü şehid eden İsrail deniz kuvvetlerinin neden bizzat kendisini öldürmek istedikleriyle ilgili Salah, “Hatırlayalım; Kudüs, Halil ve Safed hahamları öldürülmem yönünde fetva çıkardılar. Fetvada öldürülmesi istenen kişinin eşkali belirtilmiş ve nitelemeler bire bir bana uyuyor. Bu yüzden beni öldürmeye çalıştılar. Beni yok etmek bir programın gereği ve bu yeni değil. Kanımca, hedefte sadece Şeyh Raid Salah yoktu; uğrunda var gücümüzle çalıştığımız Kudüs, Mescid-i Aksa davası, ulusal sabiteler ve 48 topraklarındaki Filistin halkının direnişi yok edilmeye çalışıldı.”

Gazze, Siyonistlerin İnsafına Neden Terkedildi?

Yüzlerce insanın şehit olduğu, yüzlercesinin hala evsiz yaşamasına neden olan ablukaya 4 yıl kadar uzun bir müddet ses çıkarmayan Arap ve Müslümanları eleştiren Salah ‘neden Siyonistlerin insafına terk edildiler’ diye soruyor. Arap ve Müslüman devletlerini, imanın en azından zayıfına sahip olduklarını gösterip, Filistin ve Gazze meselesinde halklarının rol üstlenmesine izin vermeye çağırdı: “İnanıyorum ki bu gerçekleşse, insan çeşitli devletlerden on binlerce insan Özgürlük Filosu2’ye katılmaya hazırdır.”

Zafer, Kudüs'ün Olacak

Gemilere yapılan saldırıdan sonra bugün ve yarın üzerine; cinayetin Kudüs ve Aksa meselesindeki yankıları üzerine Salah, ‘daha önce de söylediğim gibi, Siyonist işgal Kudüs’ü Yahudileştirmek ve Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine sözde tapınağı inşa etmekle ilgili 2010 yılı planlarını gerçekleştirmeyi umut ediyor; ama Allah’ın izniyle sonunda zafer Kudüs’ün ve Aksa’nın olacaktır’ diye konuştu.

Mescid-i Aksa Tehlikede

2010 yılının Mescid-i Aksa davasında ölüm kalım yılı olacağına dair işaretlerin olduğunu söyleyen Salah, Aksa’da tehlikeli olayların yaşanacağı hususunda uyardı. Salah, mescidin etrafında ve altında yer alan tünel ağına dikkat çekti ve şöyle konuştu: “Ne yazık ki, Siyonist işgal uzun yıllardır mescidin altında kazı yapıyor ve şu anda bir tünel ağı oluşmuş durumda. Aynı şekilde Eski Şehir’in altında da tünel ağı kurdu ve şu anda iki ağ arasında bağlantı kurmaya çalışıyor. Bu yüzen Eski Kudüs ve Silvan evlerinde ve Mescid-i Aksa binalarının bazı bölümlerinde çatlaklar oluşmaya başladı. Burak Duvarı (ağlama duvarı)’nın yakınında inşa edilen Harap sinagogu; Tenkiziyye Okulu ve Yüksek İslam Meclisi üzerine inşa edilen sinagog başta olmak üzere Aksa etrafında inşa edilen onlarca sinagog işaret ediyor ki, Mescid-i Aksa kritik olaylar ve hayati tehlikeler yaşayacak. Hepimiz artık Siyonistlerin Aksa’yı -aynen Halil kentindeki İbrahim Mescidi’nde yaptıkları gibi- silah zoruyla Müslümanlar ve Yahudiler arasında bölmek için nasıl hummalı bir ısrar içine girdiğinin farkında. Mescid-i Aksa binalarından biri olan İslam Müzesi’ni sinogoga çevirme çalışmalarının olduğuna dair elimizde kanıtlar var.”

Herşeye Rağmen Kudüs İçin Çalışacağız

İsrail’in kendisini sıkı takip altına alması hususunda Salah şunları anlattı: “Baskılar sadece benim üzerimde değil; Kudüs’teki, 48 topraklarındaki halkımızın çoğu üzerinde yoğun baskı var. Aksa İmamı ve Yüksek İslam Heyeti Başkanı Şeyh İkrime Sabri başta olmak üzere, Yüksek İslam Heyeti Üyelerinden Mühendis Mustafa Ebu Zuhra, Müslüman Mezarları Komite Başkanı gibi onlarca önemli şahsiyet ve Aksa bekçilerinin mescide girme yasağı var. Bu insanlar mescidin Yahudiler tarafından gasbedilip içinde Talmud ayinlerinin yapılmasını reddettiler ve reddetmeye devam ediyorlar. Siyonist makamlar da onları sürdü ve bazısına zarar verdi. İçlerinden bazılarının Kudüs’e girmesi yasak, kimi ülke dışına çıkamıyor, bir kısmı Siyonist mahkemeler tarafından takip altında. Bana gelince, bildiğiniz gibi Mescid-i Aksa ve Eski Şehir’e 150 metreden fazla yaklaşmam, 7 kişiden fazla insanla bir araya gelmem yasaklandı. Ve bilindiği gibi daha sonra Kudüs şehrine girmem yasaklandı. Şu anda bunu yaşıyorum. Her şeye rağmen, Kudüs ve Aksa yolunda çalışmaya devam edeceğiz. Bütün bu uygulamalar bizi korkutamayacak, var gücümüzle Kudüs ve Aksa uğruna çalışmamızı engelleyemeyecek.”

isra haber / Zehra GÖKGÖZ

 

 

 

 

g

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim