• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

'Senden Ancak Kafatası Milliyetçisi Olur!'

Senden Ancak Kafatası Milliyetçisi Olur!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, referandum mitingleri kapsamında İstanbul Kazlıçeşme'de yüzbinlerce kişiye seslendi. Mitinge büyük katılım dikkatlerden kaçmadı. Erdoğan konuşmasında Kılıçdaroğlu başta olmak üzere muhalefete sert yüklendi.

 

 

 

 

 

 

Erdoğan, partisinin Kazlıçeşme Meydanı’nda düzenlediği mitingde, İstanbul’daki ilçelerin isimlerini tek tek sayarak, mitinge katılan ve katılmayan bütün vatandaşları selamladığını belirtti. Erdoğan, "Delikanlım işaret aldığın gün atandan, yürüyeceksin; millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan’dan. Elde sensin dilde sen, gönüldesin baştasın. Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın. Delikanlım işaret aldığın gün vatandan. Ulubatlı Hasan’dan selam getirdim Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştasın" diye Fetih Marşı’ndan satırlar okudu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından önemli satırbaşları: 

Türkiye tek yürek oldu. Türkiye kardeşlikte, heyecanda, demokraside, özgürlükte, hukukta, adalette birleşti. Buraya gelmeden önce 36 şehre uğradım. Ben bayramlaşmayı İstanbul'da ilçe ilçe sizlerle beraber yapacağım. Üç gün İstanbul'da olacağım, sizlerle beraber olacağım. Bu bayramlar demokrasi, özgürlükler, adalet, hukuk ve Ramazan Bayramı olacak.

Değerli kardeşlerim Türkiye evet diyor, ileri demokrasi ve özgürlük isteyenler evet diyor. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğünün egemen olmasını istiyenler evet diyor. Çetelere dur demek isteyenler evet diyor. Korsanlara bu ülkede geçit yok diyenler evet diyor.

Yargıdaki siyasallaşmaya, kadrolaşmaya dur demek için Türkiye evet diyor. Huzur, kardeşlik, birlik,beraberlik, dayanışma için evet diyor.

BU BİR CİBİLLİYET MESELESİ
Benim başörtülü bacılarımın örtüsünü rahibe kıyafetine benzettiler. Sonra da kalkıp "bizim değil,  Başbakan sorumluyu bulsun" dediler. 24 saat geçmeden sorumlular bulundu. Onun talimatıyla değil de eşeği sağlam kazığa bağlamak için İçişleri Bakanım araştırdı, bir baktı işin içinde kendi ilçe başkanları var. Bu bir ciliyet meselesi sevgili İstanbullular...

Aynı şeyi 411 olayında da yaşamadık mı? Peki ne oldu? Bunlar Anayasa Mahkemesi'ne götürdü mü değişikliği? Sayın Kılıçdaroğlu, burada senin imzan yok muydu? Kılıçdaroğlu şimdi çıkmış diyor ki 'Başörtüsü meselesini ben hallederim.' Kimse inanmıyor, bunu anlayınca televizyonlarda 'Bir gün başını örter birini açar' dedi. Sen milleti oyuncak mı zannediyorsun. 

Artık üstünlerin hukukuna değil hukukun üstünlüğüne gidiyoruz. Çünkü ileri demokrasi bu, özgürlükler bu. 
Ayaklarımızdaki prangaları kırmakla uğraştık, 7.5 yılımız böyle geçti. Biz sadece milletimize hizmetkar olmaya geldik deyip milletimizie hizmet etmek istiyoruz. 

İstanbul söz sende, seçim sende, mühür sende.. İstanbul evelallah kararını verdi. Şurda 1 hafta kaldı. Durmak yok yola devam diyeceğiz. Bu bir kırılma noktasıdır. Biz gücümüzü halktan alıyoruz. Ne diyor Gazi Mustafa Kemal, 'Millete efendilik yoktur millete hizmet vardır' Biz de hizmet için burdayız. 

27 Mayıs 1960 da bir darbe yaptılar seçimle gelmiş başbakanı bakanları idam ettiler. siyasetin üzerine çöktüler, demokrasiyi kaldırtmak istediler. Yaptıkları darbe millete vurdu.

12 Mart'ta 12 Eylül'de demokrasiyi kesintiye uğrattılar, yetmedi.  28 Şubat'ta bir kez daha millli iradeye karabasan gibi çöktüler. Sanal korkular ve sanal tehtidlerle milleti sindirdiler. Sinsi örgütlenmelerle millete istikamet çizmek istediler. Çetelere mafyaya karşı dimdik durduk yılmadık. Şimdi internete takılanlar var, İmralı ile görüşenler var.

DİYARBAKIR 'EVET' DEDİ
Diyarbakır güçlü çıktı, Diyarbakır çoştu. Diyarbakır 'Evet' dedi. , AK Parti iktidarı Türkiye'deki 73 milyonun partisi.  Türk de benim kardeşim Kürt de benim kardeşim Lazı da Çerkezi de Gürcüsü de ... hepsi benim kardeşim.  Kürtüyle, Çerkeziyle Lazıyla, Türküyle hep birlik olacağız.

Bir gün ölünce Başbakan Cumhurbaşkanı niyetine değil er kişi niyetine diyorlar. Kime neyin afra tafrasını yapıyoruz. 8 yıldır sizlerin başını öne eğdirmedik. Hak, adalet dedik. Sizden aldığımız güçle yola devam ediyoruz. Emanetinize gözümüz gibi baktık. İzmirli kardeşiminde Diyarbakırlı kardeşiminde hukuku bizim güvencemiz altında.

Adalar'daki vatandaşa oy vermedi diye onlara hizmet götürmemezlik etmedik. Etmeyiz. Benim vatandaşımın olduğu her yere hizmet götürdük. Bu topraklar bizim. Sunni kardeşimle alevi kardeşimi ayırmadan herkese hizmet göürdük. Tunceli'ye ünversiteyi kim götürdü. Bizim için Alevilik- sünnilik ölçü değil. bu topraklar bizim ayrım yapamayız. Bizde insan ve hakları kutsaldır.

BUNLARIN NİYETİ BAĞCIYI DÖVMEK 
Ak Parti anayasası yapıyor diyorlar. Biz CHP'ye gittik MHP'ye gittik. Kapağını bile açmadan reddettiler. MHP ise çay içmeye gelirsiniz dedi. Meclis başkanı anayasa için bunlara yazı yazdı. Komisyona üye vermeyiz dediler. Bunların niyeti üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Ama bu bağcının dayak yemeğe niyeti yok.  

Her gün gazetelerin arkasına ilan veriyoruz. Her gün bir maddeyi tek tek açıklıyoruz. Diyorlarmış ki bu kadar parayı nerden buluyorlar? Biz devletten aldığımız yardımı kullanıyoruz. Sizde hazineden para almıyormusunuz? Sen hazineden aldığın paraları nereye harcıyorsun bilemem ama biz buna harcıyoruz. 

SEN KULLANMADIN MI SAYIN BAHÇELİ?
Devletin makam aracını kullanıyor diyorlar. Sayın Bahçeli 3.5 yıl sen devletin aracını kullanmadın mı? Bunlar kendilerine milliyetçi diyor. Bunlardan olsa olsa kafatası milliyetçisi olur. Milliyetçilik halkı sevemektir. Nema olaylarında işçilerden topladıkları parayı 13 katrilyon olarak biz ödedik. Sendikalarla anlaşıp biz ödedik. Konut edindirme yardımı diye para topladılar. Yıllarca ödemediler. Şimdi biz ödüyoruz.

 

 Büyüme hızımız ilk çeyrekte 11.7 oldu. Ekonomide büyümede dünyada 4. Avrupa'da 1. olduk. Enflasyon canavarı yüzde 30'du şimdi yüzde 8. Çetelerin, organizötörlerin önünde durduk. Onlar yol istedi biz vermedik. Kimse kirli senaryolarla halkı sokağa dökmesin. Telekom'u satsaydık borçları bitiriyorduk. Ama bunu engellediler şimdi o fiyata satamazsın. Danıştay özelleştirmelere engel oldu. Peki bu zararı Danıştay ödeyecek mi?

Biz kendimiz için değil herkes için adalet istiyoruz.

BONO NEDEN İÇERİ GİRDİĞİMİ DUYUNCA GÜLDÜ 
Yargı ideolojik davranıyor. Bana da böyle davrandılar. Bedelini de ödedim. Yargıtay'da mezhepsel bir grup öyle yaşıyor. U2 ziyaretime geldi. Bono  'neden içeri girdin' dedi. Sebebini söyledim kahkahalarla güldü. Onların muhtar bile olamaz dediğini halkım getirdi Başbakan yaptı.

 

 İster CHP ister MHP'li ol 12 Eylül'de partiyi değil millet projesini oylayacaksın. Bu bir parti oylaması değildir. Bu AK Parti projesi değil millet projesidir. Anayasa değişikliği ile özürlülerin haklarını Anayasal teminat altına alınıyor. Tuzu kurular kaymak tabaka milletin önünde engel olmasın istiyoruz. Bunu getiriyoruz. 1960 Anayasası'na CHP çanak tuttu. 28 Şubatta CHP dut yemiş bülbüle döndü. CHP'ye sesleniyorum. Sen siyasi partisin Silivri'de avukat olamazsın. Darbe tanklarının önünde duracakmış. Geç bunları. Özgürlüklerin önüne mayın döşerken tankın önüne çıkamazsın. CHP'nin tarihi boyunca neler yaptığı ortada. Bunların aldatmalarına aldanmayın.

Referandum bir güvenoylaması değildir . Bu kültürü kazanmamız lazım, bunu yaşamamız yaşatmamız lazım. Eğer 12 Eylül'de bir hesaplaşma olacaksa darbeci zihniyetlerle olacak, vesayetçi zihniyetlerle olacak. Ne evet diyenler ihanet içindedir ne hayır diyenler. Bize göre millitimizin tercihi hangi yönde olursa olsun saygındır. 

KANITLAYAMAYAN ŞEREFSİZDİR
Diyorlar ki PKK'yla görüşüyorlar, Öcalan'la görüşüyorlar. Benim ya da herhangi bir üyemin görüştüğünü kanıtlayamayan şerefsizdir. 

Sürekli bir kara propaganda var. Sürekli çamur at izi kalsın. Bazı satılmış medyalar var. Biz biliyoruz bunlara sadece sabrediyoruz. Çünkü yargının cevapları belli. Yargı 'siyasetçi bu tür hakaretlere alışmalıdır' diyor. Bunlar ağır eleştiri diyor, hakaret değil. Aynısını ben söylesem o zaman da ben siyasetçi değilim diyor. Ozaman çıkar cübbeni çık meydanlara.. Ayıptır yahu.. 

Ensonhaber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Y

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim