• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Saldıray Berk'ten İnanılmaz Sözler

Saldıray Berkten İnanılmaz Sözler
Ergenekon davasının 1 numaralı sanığı 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk'e ait olduğu iddia edilen bu ses kaydı da skandal ifadeler içeriyor.

 

 

 

 

 

Ergenekon davasının 1 numaralı sanığı 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk'e ait olduğu iddia edilen bu ses kaydı da skandal ifadeler içeriyor. "Bizim görevimiz karakol savunmak değil" diyen Berk, hükümeti "işbirlikçilikle" suçluyor. Türkiye'nin bir kaosa sürüklendiğini söylüyor. "Ergenekon'un altına imza atarım" diyor

Değerli arkadaşlarım, ben bu toplantıda, biraz önce iç güvenlikle ilgili arkadaşlar güzel bilgiler verdiler. Ordu komutanı olarak bu fırsattan istifadeyle hem iç güvenlikle ilgili hem de genel hususlar ile ilgili konular hakkında sizlere bazı konuları iletmek zorundayım. Ben öncelikle iç güvenlikle ilgili genel esaslar konusunda 3ncü ordu komutanlığında ne yapmak istiyoruz, ne yapıyoruz? Karşımızdaki kim? Bunlarla ilgili sizlere bilgi vereceğim. 3ncü ordu komutnalığının birinci vazifesi: bölgemizdeki teröristleri arayıp bulup öldüreceğiz. Beni daha önce çalışan arkadaşlar bilirler ben çok açık konuşurum. Görevimiz bu.

 

Bizim görevimiz karakol savunmak değil

Değerli arkadaşlarım bizim görevimiz karakol veya bir tepeyi savunmak değil. Ben toprağımı savunmuyorum. Toprak benim. Toprağa hakimim. Yüzde yüz hakimim. Toprak bizim elimizde. Tabiiki karakola taciz olduğunda savunacağız.

Teröristi öldürmeyin eylem yapamayacak hale getirin

Görev şu: gece dağda operasyon yapacağız gündüz hiç bir şey yapmıyacağız. Hareket hareket diyoruz. Bu kadar mücadeleden sonra, bu kadar tecrübeden, eğitimden sonra bazı hataları artık yapmamamız lazım. Şeye düşmek, pusuya düşmek, karakolu bastırmak bunlar benim kabul edemiyeceğim şeyler. Çünkü bunları çok aşmamız lazım. Herşeyden şüphelenmek lazım. Herşeyi sorgulamak lazım. Herşeyden şüphelenmemiz lazım. Benim sizlerden istediğim. Terörü öldürmek değil, teröriste eylem yapma imkanı bırakmamak.

Önemli olan temas sağlamak tabiki şehit verebiliriz

Genelkurmay başkanının dediği gibi temas sağlamak gol pozisyonuna girmek gibidir. Tamam gol pozisyonuna gireriz, temas sağlarız gol atamayız önemli değil. Tabiki bazen şehit verebiliriz. Her zaman herşey olabilir. Ama hatadan vermemek önemli. Verilir. Operasyonlarda orda da şurda da. Kararlı olmak çok önemli. Şu var kendimize güvenmemiz lazım. Hiç bir şeyden korkmayın. Arkadaşlarım kendi güvenliğini sağlayamayan başkasının güvenliğini sağlayamaz.

Türkiye tarihinde olmadığı kadar kaosa sürükleniyor

Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar bir kaosa sürüklenmek üzere biliyorsunuz. Tek ayakta kalan kurum silahlı kuvvetler. Silahlı kuvvetlere karşı da terör, irtica, kurum dışından yine silahlı kuvvetlere yıpratma kampanyası. Burda yargıyı kullanmak, emniyeti kullanmak gibi çok yönlü bir taarruz veya baskı var. Olayları gördünüz. Yine taraf gazetesi, geçenlerde 17 ağustosta meydana gelen dört tane erin şehit olduğu elbombası hadisesindeki savcının aldığı ifadeler, taraf gazetesinde. Karargahta yine ergenekon var diye evraklar taraf gazetesine gidiyor. Bu öyle kolay kolay yapılabilecek iş değil. M utlaka bir yerden şeyleri var ama vermiyor, bulamıyoruz. Şimdi sizlere, evvela size söyleyeyim, yarın bugünden kötü olacak. İyiye gitmiyor. Ama en önemli husus, kendi içimizdeki birliği sağlamakta. Esas unsur. Yani silahlı kuvvetlerin tek yumruk olması lazım. Birbirimize inanmamız, birbirimize güvenmemiz, birbirimizi sevmemiz lazım.

Başımızdaki işbirlikçi hükümet devam ediyor

Değerli arkadaşlar, silahlı kuvvetler bu ülkenin direğidir. Yıkılırsa onlarda altında kalacak bu devletin. Yani boşuna uğraşıyorlar. Büyük bir şeyle gidiyorlar. Başımıza gelen işbirlikçiler onlar devam ediyorlar. Bütün amaçları birbirimize düşürmek. Pısırık ve pasif hale getirmek.

Ergenekon imzası atmaktan gurur duyarım

Orgenaralin ergenekon çiftliği, orgeneralin ergenekon sergisi diyebiliyorlar. Tam da ergenekon davasının başladığı gün. Bunlar ellerindekini biriktiriyor zamanı gelince kullanıyorlar. Yani ordaki dava ile burdaki ergenekon, ne ilgisi var. Benim ergenekon, bütün destanlarına, efsanelerinden benim için daha farklı. Arap'ın hiç bir efsanesi bana göre ergenekon efsanesinin destanın yanına uğrayamaz. Arabın, arabın efsanesini mi koyacaktık. Yani türklüğümüzü, benim, geçmişimizi, biz sanki suç işlemişiz gibi ortaya koymaya çalışıyorlar. Ne hale geldik. Onu belirtmek için bunu söylüyorum. Şimdi ergenekon imzasını atmaktan da şeref duyarım. Şeref duyarım.

Subaylar modern iletişim unsurlarını kullanmasın

Arkadaşlar çok dikkatli olmak zorundayız. Güvenlik çok önemli. Evrak güvenliği çok önemli. Telefon, cep telefonu ile görüşmeyin, ev telefonunu kullanmayın. Zorunlu olmadıkça kullanmayın. Cep telefonuyla konuşmayın hepsi dinleniyor. Hepsinin şeyinde şey alınıyor. Yarın nerelerden neler çıkartacaklar. Bilgisayar, internet çok önemli, evinize dahi sokmayın. Size tavsiyem evinize bu internet olmasın. Çocuğunuz varsa gitsin orduevinde bilmem nerde orda internetle varsa, hani var ya, orda kullansın. Evinize sokmayın.

Harp okulundan teğmen mi manyak mı yetişiyor belli değil

Arkadaşlarım, harp okulundan subay mı yetiştiriyoruz, takım komutanı mı yetiştiriyoruz çok özür diliyorum manyak mı yetiştiriyoruz. Ona kim öğretti? El bombasının pimini çek er'e ver. Böyle bir cezanın uygulandığı bir yer hiç aklınıza gelir mi? Böyle acayip ceza olur mu? Bu eğitim kimde var? Böyle bir şey yok. Bir teğmenin yaptığını genelkurmay başkanı günlerdir, günlerdir hesabını vermeye çalışıyor, genelkurmay başkanı. Hiç kimsenin silahlı kuvvetlere zarar verecek hareketleri yapmak hakkı değildir. Kimsenin. Genelkurmay başkanı dahil, kimse silahlı kuvvetlere zarar verecek hiçbir şey yapamaz.

Personel çok çalışkan da olsa mesai sonrası ne yapıyor bakın

İşimize yaramayan personeli derhal kaldırıp, kolundan tutup atacaksınız. Bakın kimseye acımayın. Silahlı kuvvetlere uymayan, silahlı kuvvetlerin içine bilmem başka bir amaçla sokulmuş, personeli mutlaka kolundan tutup atacaksınız. Bakın acıma zamanı geçmiştir. Bunun içinde herkesin bir astını çok iyi tanıması lazım. Herkes bir astını, bir astını yalnızca mesaide tanımayacak. Tugay komutanına soruyorum teğmeni, üsteğmeni en çalışkan adam diyor. Tabur komutanı en çalışkan adam diyor. Peki mesaiden sonra ne yapıyor. Mesaiden sonra ev tutmuş dışarıya gidiyor. Hiçbir bekar subay, astsubay dışarıda bulunamaz. Ordu bölgesinde dışarıda ev tutup oturamaz. Bu böyle. Misafirhanede kalacak, kışlada kalacak, orduevinde kalacak ama dışarıda bekar subay astsubay durmaz. Teğmein ne işi var. Ha ne yapar teğmen. Evrakları çoğaltırken, dağıtımını yaparken gereksiz yerlere göndermeyin. Evrak ne kadar dağılmışsa, hassasiyeti, riski o kadar artıyor. Az evrak çıkarın. Gereksiz şeyler çıkarmayın. İmzasız gereksiz evrakı çıkarmayın.

Başbakan çıkıyor diyor ki bu gazeteleri almayın

Arkadaşlara söyleyeceğim diğer bir konu; şimdi geçen bir birliğe gittik sabah gazetesi var. Başbakan çıkıyor diyor ki; bu gazeteleri almayın. Ama hiç dikkat etmiyoruz. Ne işi var zaman gazetesinin, star gazetesinin? Bunları tezgahın altına sokarsın. Mücadeleyi mutlaka bir emir alarak yapmamak lazım.

Açılım denen şey türkiyenin bekasına saldırıdır

Biraz önce söyledim, çok yönlü bir saldırı var, tamamen türkiye cumhuriyet'inin bekasına yönelik, alıştırmalar var, açılım denen şeyler var, hala biz kürt sorunu diye konuşuyoruz. Kürt sorunu diye bir sorun yok türkiye'de. Kürt sorunumuz yok. Hepiniz görev yaptınız. Hangimizin kürtlerle sorunu var.

Eşleriniz ATV seyrediyor mücadelenin farkında değil

Artık herkes kendi üstüne düşen görevi yapmak zorunda. Yapmamız lazım. Çünkü, yapılanmanın gücünü çökertemedik. Çökertmek zorundayız. Çökerteceğiz, ha televizyon. Atv televizyonunu izlemeyin. Buraya 24 tane kanal koyduk. Bazı kanalları çıkartın, almayın, haa benim eşim seyrediyor. Hayır, ama o bunun farkında değil. Mücadele yalnız bir cephede değil. Her cephede, her cephede yapmak durumundayız. Her şeyi düşünmek zorundayız.

Ajanslar
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

z

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim