• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Şahid Yayınları'ndan İki Dev Eser

Şahid Yayınlarından İki Dev Eser
Şahid Yayınları, Abbas Musavi ve Fethi Şikaki'nin hayatını konu alan iki dev eserle yayın hayatına başladı.

Ağırlıklı olarak Kudüs davasının sembol isimleri ve mücadelelerini yansıtmak amacıyla yayın hayatına başlayan Şahid Yayınları Lübnan Hizbullah Hareketi'nin kurucusu Seyyid ABbas Musavi ile Filistin İslami Direniş Hareketi'nin kurucusu Dr. Feth Şekaki üzerine yazılan iki kitapla yayın hayatına başladı.

Kitaplar, Şahid Yayınlarının resmi web sayfası www.sahidyayinlari.com ve seçkin kitapçılardan temin edilebilecek.

Şahid Yayınları irtibat telefonu: 0212 589 09 88

EBU YASİR

Doğumundan şehadetine kadar Lübnan Hizbullah hareketinin kurucusu Seyyid Abbas Musavi'yi bütün yönleriyle anlatan "EBU YASİR" aynı zamanda Hizbullah'ın kuruluş ve zafer öyküsünü de anlatmakta. Hizbullah hangi şartlarda doğdu, Hizbullah'ın ilkeleri, kimliği, siyonizme karşı mücadeledeki yeri vetoplumsal projesi.

Şehid Abbas Musavi'nin yakın dava arkadaşlarından Muhammed Ali Hatun tarafından kaleme alınan bu kitap "Emir-i Kafile" adlı Farsça baskısından Türkçeye çevrildi.

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah, kitaba yazdığı takdimde şunları söylüyor:

"Şüphesiz, onun, eşinin ve çcocuğunun kanı, işgalcilerin üslerini yakan ve onların varlığını helak eden korkunç ateşin ilk kıvılcımlarıydı. Ortaya koyduğu şiarlar her zaman ve her yerde yankılanacaktır, tâ ki Mescid-i Aksa'nın kubbbelerine ve Filistin topraklarına asacağımız bayraklara dönüşünceye dek.

Seyyid Abbas lider, öncü, üstad, merhametli bir baba olarak aramızda yaşayacaktır hep; onun mübarek sireti vicdanlarımızın ve akıllarımızın derinliklerinde, kalplerimizin özünde sürekli olarak canlı kalacaktır, bizler ondan cömertlik ve bağışlama, cihad, çaba ve galret yolunda ilham alabilelim, ne yorgunluk tanıyalım ne de bıkkın ve ümitsiz olalım diye..

Bu biyografi, şimdiki ve gelecek nesiller için hidayet ışığı olarak kalması için kitaplaştırılmalıydı.. Bu “siret”i değerli kardeşim sayın Şeyh Muhammed Ali Hatun Bey yazıya dökmüş. O, Şehid Seyyid’le birlikte okumuştu ve cihad ve direniş yolunda da yardımcısıydı. İnce-leme ve araştırma alanında da Seyyidin öğrencisi olan yazar, Seyyid için samimi bir dost, iyi bir komşu ve gözünün nuru sayılıyordu. Yazar bu kitabıyla, seyyid’uşşuheda için, ilk aşamada öğrencilerinin ve takipçilerinin boynunun borcu olan bir hakkı da eda etmiş oldu.

Allah-u Teala, büyük şeyhimize ihlaslı ve mücahid insanların hayır karşılığını ve güzel ödülünü nasip etsin, bize de Seyyid Abbas Musevi’nin vasiyetlerini koruma, arzu ve ideallerini gerçekliğe kavuşturma başarısını versin ve bizi kıyamette onunla ve temiz, kutlu ataları ile haşretsin; O, bağışlayıcı ve kerimdir.

Kitabın yazarının önsözü:

İslami direnişin şehidlerinin efendisinin bereket dolu şehadetinden beri, belki ona olan borcumun birazını ödeyebilirim umuduyla bu aziz şehidin hakkında yazı yazmayı arzuluyordum. Ama, birtakım sorunların varlığı, kalemi elime almama engel oluyordu, ta ki bu azizin şehadetinin 5. yıldönümünde, dostların benden bu şehidin değerli biyografisi hakkında bir yazıyı, seri makaleler şeklinde El-Ahd gazetesinde yazmamı istedikleri zamana dek. Bu yazılarda büyük mücahidin hayatındaki birkaç aşamaya değindim ve makaleler bittiğinde yazdıklarımın onun bakışı ve hayatının çeşitli boyutları için iyi bir kaynak olabileceğini hissettim.

Benim bu büyük üstatla tanışmam, 1977 senesinin Şubat ayına rastlar ve 1992 senesinin Şubatında, şehidin arş-ı alaya doğru melekuti yükselişi zamanına kadar, hep onun beraberinde ve yoldaşı idim, bu süre, şehidin kişilik özelliklerinin çoğunun hakikatiyle tanışabilmem için uygun bir fırsattı. Başkalarına örtülü ve gizli kalmış gerçekler… Fakat şehidin doğum ve çocukluk dönemine değinmek için onun yakınlarından yardım almam gerekti. Muhterem babası ve kardeşleri, bana kitabın şehidin çocukluk dönemiyle ilgili olan kısmının yazımında en çok yardım eden kimselerdi.

Aynı şekilde, şehadetinden önceki son günleri hakkında da, Hiz-bullah hareketinin genel sekreteri olan büyük seyyid, sayın Hasan Nasrullah’ın kalbinden yükselmiş sözlerden faydalanmaya çalıştım. Kendileri o büyük şehidin kişiliğinin o zamana kadar benim için örtülü ve gizli kalmış yönleri hakkında sözler söylediler ve takva sahibi, iyiliksever bir öğretmenin hayat hikayesini anlatan bu kitap, onun öğrencisinin kalemiyle yazılmış oldu. Bu öğrenci, hocasının hakkını ödediğini iddia etmekten acizdir. Belki bu kelimeler ve cümleler, ilim ve cihad talipleri için bir vesile olur ve onları, şehidin ulaştığı yüksek mertebeye doğru sevk eder.

“Ve bizim yolumuzda cihad eden kişiler, kesinlikle onları yol-larımıza doğru hidayet ederiz, muhakkak ki Allah ihsan edenlerle beraberdir.”

Aziz okuyucuların dikkatini şu noktaya çekiyoruz ki bu kitap, İslami direnişin seyyid’uşşuhedası’nın Lübnan’ın güneyinin özgürlüğe kavuşturulması ve İslam ümmetinin onur verici zaferiyle ilgili rüyası İslami direnişin kahramanları ve mücahidleri eliyle henüz gerçeklik kazanmamişken tamamlanmıştır.

ŞİKAKİ

Filistin İslami Cihad hareketinin kurucusu Dr. Fethi Şikaki'nin Filistin davasına kazandırdığı cihad ruhu ve kimliği, İslami Cihad Hareketi'nin kuruluş süreci ve ilkeleri, Dr. Şikaki'nin öğretisi ve liderliği altında siyonist rejime karşı yükseltilen cihad ve istişhad hattı, Dr. Şikaki'nin İslami vahdet için gösterdiği büyük çapı, İslam İnkılabı'nın Şikaki ve Filistin intfadadası üzerinde etkileri bu kitapta anlatılıyor.

Şehid Fethi Şikaki'nin yakın dava dostlarından Hasan Hameyar tarafından kaleme alınan bu kitap "Şehid Fethi Şikaki Kist" (Şehid Fethi Şekaki Kimdir) adlı farsça baskısından Türkçeye çevrildi.

Kitabın yazarının önsözü

Şikaki, dünya görüşü olarak bölgesel ve milli sınırların ötesine varmışsa da Filistin meselesini İslam dünyasının en önemli sorunla-rından biri sayıyordu. Bu yüzden siyasi-kültürel ve askeri bir hareket olan İslami Cihad'ı kurdu. İslam dünyasının bütün şahsiyetleriyle irtibat kurarak değişik İslam ülkelerine yolculuklar düzenledi sık sık. Doktor, yorulmak bilmeyen bu telaşları sonucu geleneksel İslami hareketlerin ve diğer laik ve milliyetçi örgütlerin asla uhdesinden gele-meyecekleri bir hareket tarzını benimsemişti. Bu yüzyılın ilk yarısın-daki Şehid İzzeddin Kassam hareketini ve daha sonraki İran İslam Devrimi tecrübelerini örnek almıştı kendisine. O'nun sözlüğünde “Kuran”, “Sünnet”, “Mescid-i Aksa”, “Bilinç”, “Tanıma”, “Cihad” ve “Şehadet” gibi kelimelerin ayrı bir önemi var idi.

Şikaki, uzlaşmacılığı ve teslimiyeti Cihad farizasına tercih eden diğerlerinin aksine İmam Humeyni önderliğinde gerçekleşen İran İslam İnkılâbına, İslami uya-nış hareketleri ve diğer devrimler arasında en üst yeri tahsis ediyordu. Fethi Şikaki tüm varlığını İslam'a vakfetmiş olan İmam Humeyni'yi iyi tanımıştı, bundan dolayı İslam Devrimi'nin ve Filistin direnişinin Dünya Emperyalizminin ve uluslar arası siyonizmin komplolarına maruz kalmada ortak olduğuna inanıyordu.

Fethi Şikaki şehadetiyle Filistin davasının hakkını ödemiş, şehidler kervanına katılarak hedefine ulaşmış oldu. Fakat o, tüm diğer İslam şehidleri gibi aramızda yaşıyor gerçekte. Şikaki ve O'nun gibi diğer şehidler, kalplerimizi ve düşüncelerimizi aydınlatmaya, bize güç vermeye ve İslam Ümmeti'nin mücadele meşalesini tu-tuşturmaya devam ediyorlar. Şehidlerin kanlarıyla sulanan Filistin'deki fidanlar yakında meyvelerini verecektir elbette.

Şehid kanlarının sağladığı kazanımlardan biri de İntifada hadisesinin ve cihadi operasyonların gerçekleştirilmesi sonucu Filistin halkının asli çehresini gösterebilmiş olmasıdır. Bütün bunların sonucunda Siyonistler şunu anlamışlardır ki bu topraklardaki varlıkları kalıcı değildir ve Şikaki ve arkadaşları gibi şehadeti arzulayan fedakâr gençler karşısında direnmeleri mümkün olmayacaktır. Şikaki'nin bu mazlumane şehadetinin ardından O'nunla aynı yola baş koymuş tüm mücadeleci Müslümanlar şuna inanıyorlar ki Doktorun anısını yüceltmenin en güzel yolu O'nun çağrısının, düşüncelerinin ve cihadının idame ettirilmesinden geçmektedir. Filistin'in içindeki ve dışındaki mücahitler bu yolu askeri, siyasi ve kültürel tüm olanakları seferber ederek sürdüreceklerine ahdettiler; Doktorun arzusu gerçekleşinceye, Filistin toprakları işgalci Yahudilerin kirli varlığından tamamen arınıncaya dek...

Sıradaki kitaplar: Şehid Ahmed Yasin ve Seyyid Hasan Nasrullah

Şahid Yayınları Yayın Yönetmeni Kemal Saral, Kudüs serisinin bir sonraki kitaplarının "Şehid Ahmed Yasin" ve "Seyyid Hasan Nasrullah" hakkında olacağını belirterek, bu iki kitabın da yakında yayına hazır hale getireleceğini belirtti.

isra haber

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bir Direnişçinin Cephe Notları12 Mayıs 2010 Çarşamba 14:22
 • Hazreti Haticenin Bilinmeyen 40 Yılı07 Mayıs 2010 Cuma 11:14
 • Öteki kadınların dünyası: Angelika07 Nisan 2010 Çarşamba 15:35
 • Liberal Kibrin Tahakkümcü Dili20 Şubat 2010 Cumartesi 21:18
 • Avrupa Birliği yerine Türk Birliği!10 Şubat 2010 Çarşamba 23:49
 • Osmanlı donanmasının bilinmeyenleri10 Şubat 2010 Çarşamba 18:42
 • MALCOLM X KİMDİR?19 Ocak 2010 Salı 20:49
 • GENÇLİK NASIL YÖNLENDİRİLİYOR15 Ocak 2010 Cuma 21:50
 • FİLİSTİNİ EN İYİ ANLATAN ÇİZGİ ROMAN19 Aralık 2009 Cumartesi 20:21
 • ULUSÇULUK ÇIKMAZI ÜZERİNE16 Aralık 2009 Çarşamba 20:19
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Scripti: CM Bilişim