• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Saadet Partisi Kongreye Hazırlanıyor!

Saadet Partisi Kongreye Hazırlanıyor!
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, kongre öncesi yaptığı açıklamada, Milli Görüş'ün 40 yıldır bu ülkeye hizmet ettiğinin altını çizerek, "Bu kongre ile kırk yılı aşkın süredir ortaya konulan vatansever çıkışın, milli duruşun ne derece hay


Aydın, toplumun kötünün iyisini seçmekle çözümü bulamayacağına vurgu yaparak, "Bugün, çözümün kötünün iyisini seçmekle gerçekleşmeyeceği, ancak iyiyi seçmekle şekilleneceği daha açık bir şekilde görülmektedir. Çünkü saadet arayışı, sadece ülke insanımızın değil, bütün insanlığın küresel bir arayışıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, kongre öncesi yaptığı açıklamada, Milli Görüş'ün 40 yıldır bu ülkeye hizmet ettiğinin altını çizerek, "Bu kongre ile kırk yılı aşkın süredir ortaya konulan vatansever çıkışın, milli duruşun ne derece hayati ve anlamlı bir ikaz olduğuna, milletimizin milli irade özlemini taçlandıracak ikinci kırk yıl için de neler yapılacağına şahit olacağız" dedi.

Aydın açıklamasında toplumun kötünün iyisini seçmekle çözümü bulamayacağına vurgu yaparak, "Bugün, çözümün kötünün iyisini seçmekle gerçekleşmeyeceği, ancak iyiyi seçmekle şekilleneceği daha açık bir şekilde görülmektedir. Çünkü saadet arayışı, sadece ülke insanımızın değil, bütün insanlığın küresel bir arayışıdır. Bu arayış, ilmi siyaset gibi bir derdimiz olmadan çözüme kavuşturulamaz. Kırk yıl önce yaptığımız gibi; dünyaya yön veren felsefi cereyanları, siyasi ve sosyal teorileri iyi bilen, dünyayı tanıyan, maddî ve manevî bakımdan donanımlı nesillerin önünü açacak siyasi hamlelerle küresel saadeti tesis edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Yeni bir süreç başlamıştır

"Küresel saadet hedefi olmayan bir görüş, zamanla, 'bükemediğim bileği öperim' anlayışını, zilleti, yenilgiyi ve kaybetmeyi içine sindirir, benimser ve içselleştirmiş olur" diyen Saadetli Aydın, " Merhum Necip Fazıl'ın benzetmesiyle: 'Bu dava, başlangıçta koca bir aysberg, buz dağı, idi. Biz onu nefesimizle hohlaya hohlaya erittik. Gelin görün ki şimdi de ortalığı kaplayan çamurdan geçemiyoruz' halini yaşamakta insanımız. Milli Görüş hareketi, son kırk yılda, bulunduğu coğrafya kan gölüne çevrildiği halde kimsenin burnu kanamadan yeni bir dünyanın kurulmasına öncülük etmenin adıdır. Elbette bu dönüş gerçekleştirilirken kimi baş dönmeleri yaşanmış ve yaşanmaktadır. Ancak görünen o ki bizi umutlu kılacak, asırlardan beri sürüp gelen zilleti ortadan kaldıracak, kötümser ruh hallerini silip süpürecek yeni bir süreç başlamıştır" diye konuştu.

Milletin, 1969 yılından itibaren Milli Görüş ile birlikte, toplu iğne bile yapamaz denilen bir zamanda, ağır sanayi diyerek ekonomik hamleyi başlattığına dikkat çeken Birol Aydın, "Ekonomik hamle sonrası Kıbrıs zaferiyle bağımsızlık fitilini ateşlemeyi öğrettik. Denk bütçe ve havuz sistemini kurarak rant ekonomisi ve yolsuzlukların nasıl sona ereceğini gösterdik. Önce Ahlak ve Maneviyat diyerek Saadet dünyasını inşa edecek bir neslin mayasını attık. Böylece, Milli Görüş, milletimizin yenilmişlik psikolojisini bitirmiştir, zengin bir ülke olmayı başarma ufkunu bütün insanımıza yeniden kazandırmıştır. İkinci 40 yıl ise, tarihi ve toplumsal kişiliğini kaybetmeye tahammül edip, edemeyeceği hususunda karar aşamasında olan milletimizin, yeni bir dünya heyecanına sahip kadrolarla yol alacağı dönem olacaktır. Çünkü gördük ki; kötünün iyisinin seçimiyle değil, iyinin seçimiyle, bu heyecan yeniden uyandırılacaktır" dedi.

Şahlanma zamanı geldi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, açıklamasının devamında ise şu görüşlere yer verdi: "Bilinmelidir ki; ikinci 40 yıla hazırlanan bu kadro, yaşadığı toplumun yüzde bir oranında da olsa, toplumu dönüştürme kapasitesine yüzde yüz sahiptir. Küresel saadetin ilanı için; sahip olduğumuz bu kadroya yenilerini ekleyerek taşıdığı inanç ve azmi asla sekteye uğratmadan Milli Görüş'ün ihtişamlı yükselişini taçlandıracağız. Olaylar ve gelişmeler karşısında hassas bir ruhun şahlanma zamanının geldiğini göstermek ve yeni dönemi altın harflerle başlatmak bize düşüyor. Çünkü savunduğumuz gerçeklerin, sadece Türkiye'nin değil, bütün beşeriyetin ufkunu açacağını biliyoruz.

İnananlar; son kırk yılda, son bin yılın hiçbir kırk yılında görülmemiş biçimde ciddi bir bilgi, birikim ve bilinç sahibi olmuşlardır. Son iki yüz yıldan beri kaynaklarına dönüş, aslına dönüş çağrısı karşılık bulmuş ve bu aziz milletin görüşü anlaşılmaya başlanmış, bütün insanlığın saadeti için model çalışmalar ortaya konmuştur. Şimdi bunun semerelerini almaktayız.

İnsanlık onur ödülü almış bir hareketi yüklenmenin şuuruyla, tarihin omuzlarına yüklediği bu ulvi görevi hakkıyla yerine getirme kararlığına sahip insanlar olarak ülkesinin ekonomik ve manevi kalkınmaya, izzetli ve şerefli dış politikaya kavuşması için, meselelerinin nasıl çözüleceği konusunda projeleri ve uygulamaları yeniden ortaya koymak için kollarımızı yeniden sıvadık. Çünkü, en olumsuz gözüken şartlarda bile, çözüm arayıp bulmak inancımızın bir gereğidir"

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim