• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

SAADET ADIYAMAN'DA SİLİNDİ!

SAADET ADIYAMANDA SİLİNDİ!
Adıyaman'da istifaların ardından Saadet Partisi kalmadı.

 

Saadet Partisi, Adıyaman’da deprem yaşadı. Adıyaman’da tüm il ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri topluca istifa etti.

Saadet Partisi Adıyaman İl Başkanı Mustafa Alkayış, aldıkları istifa kararını ve nedenlerini açıklarken karara ortak olan isimler de yanında 
hazır bulundu.

Saadet Partili Çelikan Belediye Başkanı Mehmet Bora’nın yanı sıra Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Mahmut Karaman ve ilçe yönetimi,Kahta İlçe Başkanı Halil Geyik ve ilçe yönetimi, Besni İlçe Başkanı İnan Aslan ve ilçe yönetimi,Gerger İlçe Başkanı Ahmet Çiçek ve ilçe yönetimi, Samsat İlçe Başkanı Mehmet Atlı ve ilçe yönetimi, Tut İlçe Başkanı Kemal Çağlın ve ilçe yönetimi, Gölbaşı İlçe Başkanı Aydın Özkan ve ilçe yönetimi, Çelikan İlçe Başkanı Mehmet Acar ve ilçe yönetimi, Sincik İlçe Başkanı İbrahim 
Yolcu ve ilçe yönetimi, Saadet Partisi İl Müfettişi Halit Tekbaş, Saadet Partili tüm İl Genel Meclis Üyeleri, Saadet Partili tüm Belediye Meclis üyeleri Saadet Partisi’nden istifa etti.

Alkayış, düzenlediği basın toplantısında yaşanan süreci ve istifa kararlarını şöyle anlattı:
Değerli basın mensupları, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Yaptığımız bu basın toplantımızın ilimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Değerli basın mensupları Saadet Partisi camiasında yaşanan olaylar siyaset dünyasını 
uzun süreden beri meşgul etmektedir. Bilindiği üzere 11 Temmuz 2010 tarihinde mevsim şartlarına rağmen çok büyük bir karabalık ve coşku ile BüyükKongremizi camia olarak yaptık. Ancak, kongrenin sonlarına doğru kongre salonunda yaşanan olaylar ve gelişmeler bu büyük organizasyonu gölgede bırakmıştır. Kongreden sonra delegelerden imzalar toplanmaya başlanmıştır. Bu süreç devam ederken İstanbul Saadet Partisi İl Başkanlığının iftar programı basılarak, herkesin bildiği malum görüntüler medyaya ve kamuoyuna yansımıştır.En son da Ankara 10. Sulh Hukuk Mahkemesi kararıyla Saadet Partisi GenelMerkezi, fiilen görev yapamaz duruma düşürülmüştür.

Tüm bu gelişmelerden sonra Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, bizlerle yani İl Başkanları ile, Saadet Partili Belediye Başkanları ile, Genel İdare Kurulu üyeleri ve camiamızın önde gelen sivil toplum ve kanaat önderleri ile uzun istişarelerde bulunmuştur. Bu görüşmelerin sonunda Sayın Numan Kurtulmuş, geçen Cuma günü genel eğilime uyarak Saadet Partisinden ve Genel Başkanlık görevinden istifa etmiştir.

Sayın Genel Başkanın Saadet Partisinden ayrılmasından sonra ülke genelinde tüm teşkilatlarımız için bir karar verme zamanı gelmiştir. Değerli basın üyeleri gelinen noktada ne İl Başkanlarının, ne ilçe başkanlarının ne de diğer teşkilat mensuplarının bir katkısı veya dahli yoktur. Saadet Partisinden ayrılan kardeşlerimiz de Saadet Partisi içerisinde kalan kardeşlerimiz de masumdur ve saygı değerdir. Olaylar yerel teşkilatları aşan büyüklükte vahim bir olgudur.

Tüm ülkede olduğu gibi, ilimizde 
hizmet eden Saadet Partisi camiası da bir yolayrımına gelmiş ve karar vermek zorunda kalmıştır. Değerli basın mensupları Sayın Genel Başkanın istifasından sonra önce İl Yönetim Kurulu üyelerimizle, daha sonra İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyelerimiz ile geniş olarak istişarelerde bulunduk. Sorunu tüm detayları ile günlerce tartıştık. Saadet Partisi yıllardır, durağan bir parti olarak duruyordu. İçine kapanmış, sözü halk tarafından fazla dikkate alınmayan bir manzara vardı. 26Ekim 2008 tarihinde Genel Başkanlık görevine Prof. Dr. Numan Kurtulmuş geldi. Aradan geçen iki yıl içerisinde partimizin hem oy oranlarında, hem anketlerde ve hem de kamuoyunun vicdanında gün geçtikçe geliştiğini, büyüdüğünü yaşayarak gördük. Saadet Partisi TBMM dışında olmasına rağmen, izlediği strateji ile ülkenin gündemini belirleyen bir konuma gelmiştir. Ülkede gelişen her olay için sözü olan ve sözü halkın hissiyatını dile getiren bir Saadet partisi bu süreç içerisinde kendisini kabul ettirdi. Saadet Partimizin, özellikle Gazze katliamı, Türkistan katliamı, mayınlı arazilerin temizlenmesi sorunu, demokratik açılım, Ermenistan Açılımı, Yeni Anayasa ve en Referandum konusundaki sergilediği tutum tüm Türkiye’nin dikkatini çekmiştir. Sayın Numan Kurtulmuş, hakaret edilmeden de muhalefet yapılabileceğini göstermiştir. Siyasete yeni bir üslup ve bambaşka birtarz
 kazandırmıştır. Kim tarafından yapılmış olursa olsun doğruya doğru, kim tarafından olursa olsun yanlışa yanlış diyen bir anlayışı siyaset dünyamıza kazandırmıştır. Bu siyasi üslubun devam etmesinde ülke için yarar vardır. Demokrasi alternatif üretmek zorundadır. İşbu nedenle Saadet Partisi’nin Adıyaman’daki tüm teşkilatları olarak Numan Kurtulmuş’un yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Bu karar;
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Mahmut Karaman ve ilçe yönetimi,
Saadet Partisi Kahta İlçe Başkanı Halil Geyik ve ilçe yönetimi,
Saadet Partisi Besni İlçe Başkanı İnan Aslan ve ilçe yönetimi,
Saadet Partisi Gerger İlçe Başkanı Ahmet Çiçek ve ilçe yönetimi,
Saadet Partisi Samsat İlçe Başkanı Mehmet Atlı ve ilçe yönetimi,
Saadet Partisi Tut İlçe Başkanı Kemal Çağlın ve ilçe yönetimi,
Saadet Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı Aydın Özkan ve ilçe yönetimi,
Saadet Partisi Çelikan İlçe Başkanı Mehmet Acar ve ilçe yönetimi,
Saadet Partisi Sincik İlçe Başkanı İbrahim Yolcu ve ilçe yönetimi,
Saadet Partili tüm İl Genel Meclis Üyeleri,
Saadet Partili tüm Belediye Meclis üyeleri,
Saadet Partili Çelikan Belediye Başkanı Mehmet Bora,
Saadet Partisi İl Müfettişi Halit Tekbaş ve Saadet Partisi İl Başkanı Av. Mustafa Alkayış tarafından birlikte alınmıştır. Bu kararımız ile Saadet Partisinden ve bulunduğumuz parti görevlerinden istifa ediyoruz. Kararımızın ilimiz, camiamız ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diler kamuoyuna saygı ile duyururuz.
Y

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim