• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

RTÜK'TEN 'Denge'siz Suçlamalar!

RTÜKTEN Dengesiz Suçlamalar!
Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)’nun, Denge Radyo'ya, şiddet kullanımını özendirici veya ırkçı nefret duygularını kışkırtıcı nitelikte olduğu iddiasıyla verdiği yayın durdurma cezası eleştiriliyor

 

Denge Radyo'nun 6 Ocak 2009 tarihinde okunan çağrı metninde, Gazze'de katliam sürerken, İsrail'in Hasharon basket takımının Türk Telekom takımıyla yapacağı maçın iptal edilmesi isteniyor ve "Gazze'de henüz ismi konmamış küçücük bedenleri paramparça eden, doktorları öldüren, sağlık ocaklarını ve ambulansları bombalayan, eli kanlı Siyonist katiller utanmadan, bizlerle alay edercesine, Türk Telekom basket takımı ile maç yapmak üzere Ankara'ya gelmişlerdir. Bu, Türkiye halkına bir hakarettir" deniliyordu.

Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Siyonist İsrail'in Gazze'de en vahşi insanlık suçlarının işlendiği bir dönemde, Ankara'ya gelen İsrail'in Hasharon basket takımının Türk Telekom takımıyla yapacağı maçı protesto amacıyla "İsrail Maçının İptali Eylemine Çağrı Metni"ni yayınladığı gerekçesiyle Denge Radyo hakkında verdiği yayın durdurma kararına kamuoyundan tepkiler yükseliyor.

RTÜK, Denge Radyo'nun yayınlarının, şiddet kullanımını özendirici veya ırkçı nefret duygularını kışkırtıcı nitelikte olduğu iddiasıyla yayın durdurma cezası vermişti. Gazetemiz, RTÜK'ün, Denge Radyo'nun yayın durdurulmasına neden olan basın açıklamasına ulaştı.

Denge Radyo'da, 6 Ocak 2009 tarihinde okunan çağrı metninde, Gazze'de katliam sürerken, İsrail'in Hasharon basket takımının Türk-Telekom takımıyla yapacağı maçın iptal edilmesi isteniyor ve "Gazze'de henüz ismi konmamış küçücük bedenleri paramparça eden, doktorları öldüren, sağlık ocaklarını ve ambulansları bombalayan, eli kanlı Siyonist katiller utanmadan, bizlerle alay edercesine, Türk Telekom basket takımı ile maç yapmak üzere Ankara'ya gelmişlerdir. Bu, Türkiye halkına bir hakarettir" deniliyordu. Basın açıklaması, Ankara Filistin Dostları Platformu tarafından hazırlanmıştı.

İŞTE RTÜK'ÜN YAYIN DURDURMA CEZASI VERDİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

Denge Radyo'da 6 Ocak 2009 tarihinde okunan ve RTÜK tarafından yayınlarının durdurulmasına neden olan çağrı metni şöyle:

"Irkçı, işgalci, Siyonist katillerin Gazze'de işledikleri insanlık dışı vahşet devam ediyor. Füzelerle, misket ve fosfor bombalarıyla, kimyasal gaz ve biyolojik silahlarla henüz yeni doğmuş küçücük bedenler, mazlum ve masum siviller katlediliyor. Gazze'de aileler yok ediliyor, doktorlar öldürülüyor, ambulanslar ve sağlık ocakları bombalanıyor, İslâm'ın kutsal mekânları, camiler yerle bir ediliyor; Müslümanların mahremiyetleri çiğneniyor, şerefleri kirletiliyor. Uygar denilen dünya, barışı korumakla görevli BM, sözde insan hakları şampiyonu AB ve diğer uluslararası kuruluşlar ise utanmadan, ahlâksızca seyretmekle kalmıyor; Siyonist katiller gürûhu İsrail'i destekleyici, zaman kazandırıcı açıklamalar yapıyorlar."

(...)

"BU, TÜRKİYE HALKINA HAKARETTİR"

"Bugün, Gazze'de henüz ismi konmamış küçücük bedenleri paramparça eden, doktorları öldüren, sağlık ocaklarını ve ambulansları bombalayan eli kanlı Siyonist katiller utanmadan, bizlerle alay edercesine, Türk Telekom basket takımı ile maç yapmak üzere Ankara'ya gelmişlerdir. Bu, Türkiye halkına bir hakarettir. Burada huzurlarınızda bu eli kanlı teröristleri Ankara'ya davet eden, kendileriyle maç organizesi yapan Türk Telekom'u ve diğer yetkilileri protesto ediyor, nefretle kınıyoruz. Spor müsabakalarının ülkeler arasında dostluğu, yakınlaşmayı artırmak için yapıldığı iddia edilir. Ancak Siyonist İsrail'deki halkın tamamına yakını; genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, sporcusuyla hepsi katildir, hepsi teröristtir. Gazze'de kardeşlerimizin kanları ellerinde henüz kurumamışken, buraya gelmelerini meydan okuyucu bir cüretkârlık, bir fütursuzluk olarak değerlendiriyoruz."

"ÇOCUKLARIMIZ KATLEDİLMEKTE, TECAVÜZE UĞRAMAKTA..."

"Yıllardır, ama son günlerde dozajını artırarak devam eden Siyonist vahşette, kardeşlerimiz, bacılarımız, elleri öpülesi annelerimiz, henüz çocukluğunu yaşamadan kan ve gözyaşıyla tanışan çocuklarımız katledilmekte, tecavüze uğramakta, evleri bombalanmaktadır. İşgalci Siyonist çete, küresel terörist ABD'den aldığı destekle yüreklerimizi parçalamakta, kutsal yerlerimizi ve değerlerimizi kirletmektedir. Son 1-2 hafta içerisinde yüzlerce şehid, binlerce yaralı ve yakılıp yıkılmış ve kuşatılmış bir Gazze! Ama buna rağmen onurluca direnen bir Filistin! Ne mutlu onlara! Müslümanların onuru için, Mescid-i Aksa'nın kutsiyeti için ve Kudüs için kanı ve canı pahasına direnen o Müslümanları tebrik ediyor, Allah'tan onlara her türlü yardımı yapması için dua ve niyaz ediyoruz."

"BU MAÇ İPTAL EDİLMELİ"

"Bugün, Allah'a verdiğimiz ahdi hatırlama günüdür. Bugün, Müslümanların kardeş olduğunu hatırlama, hatırlatma ve gereğini yerine getirme günüdür. Bugün güçlerimizi, yüreklerimizi birleştirme, birlikteliklerimizi güçlendirme günüdür. Bugün, Siyonist İsrail'e ve işbirlikçilerine karşı, her yer Filistin ve hepimiz HAMAS'ız sözünü bayraklaştırma günüdür. Bugün, küfrün tek millet, Müslümanların da tek ümmet olduğunu gündemleştirme günüdür. Bugün, dünyayı Siyonist katillere ve emperyalist kâfirlere dar etme günüdür. Burada toplanma amacımız, bu meydan okumaya cevap vermek ve katil sporcuların ülkemizden defolmasını temin etmektir. Bu sebeple, bu maç iptal edilmedikçe buradan ayrılmayacağız."

Kenan Kıran / VAKİT

RTÜK RADYO TELEVİZYON ÜST KURULU Ankara
312/2975000 Santral Ankara

312/2661980 Başkan Ankara

312/2662002 Başkan Ankara

312/2661989 Üye Ankara

312/2662007 Üye Ankara

312/2661995 178 Alo RTÜK Ankara

312/2661951 Faks Ankara
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim