• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Rafael Sadi: Odatv İsrailSever Olsa Ne Olur? İsrail'i Aklamak Hata Mı?

Rafael Sadi: Odatv İsrailSever Olsa Ne Olur? İsraili Aklamak Hata Mı?
Analiz Merkezi'nin uzun zamandır her hareketini göz altına alarak özel analize tabi tuttuğu ve Kasımpaşalılık kisvesi altındaki tüm insanlık dışı kinini ve kaypaklığını belgeleriyle ortaya döktüğü İsrail Terörü'nün Türkiye'ye yönelik etki ajanı Rafael Sad

 


 

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in yakın dostu olan ve İsrail'de yaşayan Gazeteci-Yazar Rafael Sadi, Oda TV sahibi ve yazarları gözaltına alındıktan sonra Oda TV'de yazılarına son verdiğine yönelik, “Oda TV, İsrail'in arka Oda'sı mı?” manşetimiz hakkında açıklamada bulundu.


“İSRAİL'İ AKLAMAK HATA MI?”

Rafael Sadi, yazdıklarının Oda TV'de yayınlanmadığını doğruladı. Sadi, Oda TV ve kendisinin İsrail'i aklamasının hata olmadığını belirterek, “Oda TV Yahudisever veya İsrail sever olsa ne olur? Kim karışır? Türkiye'de Yahudi sevmek, İsrail sevmek yasak mıdır?” dedi.


“ZEKERİYA ÖZ BEYEFENDİ İSTEDİĞİ ZAMAN BANA ULAŞARAK İSTEDİĞİNİ SORABİLİR”

Rafael Sadi, haberde Oda TV internet sitesinde kendisinin İsrail'in lehine dezenformasyon yaptığı, Wikileaks belgelerini Oda TV'ye servis ettiği, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Gazeteci Ahmet Şık'ın, Soner Yalçın'ın ‘gazetecilik faaliyetleri değil İsrail istihbaratıyla bağlantıları' sebebiyle gözaltına alındığına yönelik sözlerinin yer aldığını hatırlatarak, “Sayın Zekeriya Öz Beyefendi istediği zaman bana ulaşarak istediğini sorabilir. Ülkemin savcısını aydınlatmak vatandaşlık görevimdir. Haberde yer alan Wikileaks belgesinin orijinali Oda TV'ye iletilmiş ve talep edilirse Savcılığa da takdim edebilirim” dedi.


SADİ, KEŞKE KENDİNE SERVİS EDİLENE DEĞİL GAZETEYE BAKSAYDI

Sadi, “Allah bu yazıyı yazıp da altına ismini yazma cesareti olmayan arkadaşa, yayınlayan editöre hayatta başarılar ve sağlık versin” iddiasında bulundu. Sadi, eğer kendisine verilen bilgilere değil Yeni Akit gazetesine baksaydı, haberi yazanın ismini görebilecekti.


“ODA TV'DE YAZILARIM YAYINLANMAZ OLDU”

Rafael Sadi, “Oda TV sahibi Soner Bey'in ve editörlerinin gözaltına alınmasından sonra Oda TV'de yazılarım yayınlanmaz oldu. Bu bilgi doğrudur. Ancak bunu sebebi ben değilim. Ne yazık ki Oda TV'de geriye kalan bir avuç yönetici arkadaş yoğun gündemi yetiştirmeye çalışırken benim yazılarımı ya gündeme uygun bulmadıklarından yahut da bilemeyeceğim sebepler ile siteye koyamamışlardır. Yazdıklarım Oda TV'de yayınlanmıyor olabilir ama yazarlığı bırakmadım” dedi.


“İSRAİL ALEYHİNE YAPILAN YANLIŞ BİLGİLENDİRMELERİ DOĞRULARI İLE İKAME ETMEYE ÇALIŞIYORUM”

Kendisinin Oda TV'de İsrail lehine dezenformasyon yapan yazı yazarken ne yazdığına dikkat edilmesi gerektiğini kaydeden Rafael Sadi, “Yani beni suçladıkları işe bakın, İsrail lehine dezenformasyon! Benim hayatım dezenformasyon (YANLIŞ BİLGİLENDİRME) ile geçiyor. İsrail aleyhine yapılan yanlış bilgilendirmeleri doğruları ile ikame etmeye çalışıyorum. Şimon Peres benim yakın dostum değil, keşke olsaydı. Kendisi ile bir röportaj yapmıştım ve bu Şalom gazetesinde yayınlanmıştı. Tabiî ki ondan sonra birçok defa bazı resepsiyonlarda kendisi ile buluşup selamlaştık. Ama bu vurgulanmak istenen bağlamda bir dostluk değildir ne yazık ki” diye konuştu.


KATLİAMI ÖVEN YAZILARI İÇİN BİRE BİR TARTIŞMA İSTEDİ

Rafael Sadi, haberimizde yer alan, “Rafael Sadi, Oda TV internet sitesinde İsrail'in lehine dezenformasyon yapıyordu. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in yakın dostu olan Rafael Sadi, Oda TV'de, Mavi Marmara baskınının ardından siyonist İsrail askerlerinin katliamını öven yazılar yazmıştı” şeklindeki ifadelere cevap veremedi ve “Bu yazıları ortaya koyun, bire bir tartışalım isterseniz” şeklinde konuştu.


“İSRAİL'İ AKLAMAYA ÇALIŞMAK HATA MI?”

Sadi, “Oda TV'de yayımlanan yazıların her biri birçok Türk basın mensubunun yapamadığı ve benim İsrail'de yaşıyor olmam, yerel lisanı konuşuyor olmam ve birçok yetkiliyi tanıyor olmamın verdiği avantajlar ile iyi ve araştırmacı gazeteciliğin bir ürünüdür. Bu benim açımdan bir başarıdır. Bu yazı ve haberlerimi istihbarat ve benzeri yakışıksız suçlamalar ile karalamak kimsenin harcı değildir. Kendine güvenen bu lafların arkasında durur ve kanıtları ile yazışır” iddiasında bulundu.

“Gerçekleri haber yapmak İsrail'i aklamak mı demektir?” iddiasında bulunan Rafael Sadi, “Diyelim ki aklamaya çalıştık; hata mı? Türk basınında sadece İsrail kötüdür mü denebilir? Bu yasa ile sabit midir? Bir Türk gazetecisi İsrail'i beğenemez mi? Savunamaz mı? Bunu yaparsa vatan haini mi olur? Ve hapsedilmesi mi gerekir?” diye sordu.


“İSRAİL SEVER OLSA NE OLUR? TÜRKİYE'DE YAHUDİ SEVMEK, İSRAİL SEVMEK YASAK MIDIR?”

Haberde, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuksuz yargılanan Fatma Sibel Yüksek'in, Oda TV'nin “Yahudisever” değil, “İsrailsever” olduğunu yazdığını yer aldığını hatırlatan Rafael Sadi, “Yahudisever veya İsrail sever olsa ne olur? Kim karışır? Türkiye'de Yahudi sevmek, İsrail sevmek yasak mıdır?” dedi.

Wikileaks'in arkasında İsrail'in olmadığına inandığını ileri süren Rafael Sadi, “Her birey ve her yazar inandığını yazmalıdır. Oda TV ve yazarları inanmadıkları şeyleri yazmadılar. Bundan kim neden rahatsız olur ki? Akit gazetesinin çabası da YAHUDİ DÜŞMANLIĞI yaymaktır. İsrail karşıtlığı üretmektir ki bu suçtur bence; T.C yasaları düşmanlık, ırkçılık ve din ayrımcılığını yasaklar” iddiasında bulundu.


‘SANKİ CASUSLUK ETMİŞİM'

Rafael Sadi, haberde kendisinin Wikileaks belgelerini Oda TV'ye servis edildiğinin yer aldığını hatırlatarak, “Servis etmiş ne demek? Yani ben bir gazeteci olarak elde ettiğim bir bilgi veya belgeyi yazılarımın yayınlandığı gazeteye iletirsem bunun adına KÖTÜ MAKSATLI bir şekilde ve sanki casusluk etmişim, acanlık (Zihni Sinir'den alıntı) yapmışım intibası verecek SERVİS ETMEK ifadesi kullanmak da neyin nesi?” diye sordu.


“WİKİLEAKS BELGESİNİN ORİJİNALİ TALEP EDİLİRSE SAVCILIĞA TAKDİM EDEBİLİRİM”

Rafael Sadi, 20 senedir İsrail'de aynı adreste ikamet ettiğini belirterek, “Aynı adreste işyerim mukimdir. Sağolsunlar Türkiye Büyükelçiliği bütün çalışan ve yetkilileri nerede olduğumu ezbere biliyorlar. Bilgime başvurmak isteyen varsa bana ulaşmak zor değil. Kim isterse istediği zaman bana telefon edip adam gibi sorabilir ve ben de adam gibi cevap veririm. 24 saat servisimiz açıktır... Haberde yer alan Wikileaks belgesinin orijinali Oda TV'ye iletilmiş ve talep edilirse Savcılığa da takdim edebilirim. Benim gazetecilik anlayışım sadece doğruları yayınlamaktan geçiyor” iddiasında bulundu.

Fatih Tezcan'ın Kaleme Aldığı ve Bu Sözlerin Sahibi Çakma Kemalist-Gerçek Faşist, İsrailli Siyonist Rafael Sadi'nin Geniş Analizini İçeren Yazı İçin Tıklayın! 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim