• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

PKK'YE NASİHAT !

PKKYE NASİHAT !
Abdullah Öcalan yakalandığında "Ben de Kürd'üm" diye Filistinli ünlü yazar Reşad Ebu Şaver bu kez PKK'ye seslendi:

 

 

 

 

 

 

Süleyman Şahin / TİMETURK

Filistinli ünlü yazar, romancı ve gazeteci Reşad Ebu Şaver, Türkiye'deki son saldırılardan dolayı PKK'ya seslendi. Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) içinde üst düzey yetkilerde de bulunan Reşad Ebu Şaver, PKK'ye çağrıda bulunarak "Siyonizmin elindeki piyon olmayın!..." dedi.

Türkiye'deki son PKK saldırılarının AK Parti'yi istemeyen İsrail'e yaradığını belirten Ebu Şaver, tekrar çatışma yolunu seçen PKK'ye "Bu tercih size yakışmıyor. Biz Filistinliler, size sempati duyduk, destekledik ve bugüne dek size karşı bir hatamız da olmadı. Bu bir dost tavsiyesi… Yanlışın içinde tastamam boğulmadan hesaplarınızı bir gözden geçirin derim" diye yazdı.


Reşad Ebu Şaver...

İşte Filistinli ünlü yazar Reşad Ebu Şaver'in Arap dünyasında ses getiren makalesi;

PKK’ye Tavsiye: Siyonistlerin Piyonu Olmayın!...

Reşad Ebu Şaver

Türkiye’nin Gazze yanlısı rolü öne çıkalı beri, özellikle de Özgürlük Kervanı'ndaki Mavi Marmara Gemisinin uğradığı canice saldırıdan sonra PKK saldırılarının yoğunlaştığı görülüyor. Söz konusu olan, bir ülkenin, bir buçuk milyon Filistinliyi ambargodan kurtarma çabası. Bu çaba, karşılığını saldırıyla buluyor. Üstelik bu saldırılar, Türk siyasetini hedef almakla, AK Parti’nin hükümete geçeli Kürtlerin lehine yapmaya çalıştıklarıyla da çelişik bir durum arzediyor.

Gelişmeler, bazı Siyonist elebaşların, Türk yönetiminin başına Kürtleri bela edecekleri yönündeki tehditkâr sözleriyle şu an paralel gidiyor. Bazı Kürt liderlerin, hiçbir zaman kazançlı çıkmayacakları bu oyuna geldikleri gözleniyor. Kazançlı çıkmayacaklar çünkü uşaklık yapmakla ve Siyonizmin piyonu olmakla damgalanacaklar. Kendileri için adalet arayışlarına ve Türkiye’deki parti yönetimlerinin gelecekteki rolüne bu durum olumsuz olarak yansıyacak. Dahası Kuzey Irak’taki Kürtlerin konumu da ister istemez bundan etkilenecek. Bu arada Türk askeri durumu eli belinde seyretmeyecek elbet. Türk siyasetinin de Siyonist planların PKK ya da bir başkası eliyle Türkiye’yi hedef almasına izin vermeyeceği aşikâr.

Abdullah Öcalan yakalandığında “Ben de Kürd’üm” diye makale yazmış biriyim ben. Bu, duygusal bir andan ibaret değildi. Bizler Filistinli olarak Kürtlerin acılarını her zaman paylaştık. Adalet arayışlarına taraf olduk. Uğradıkları zulüm bize de acı verdi. Birkaç ülke arasında paramparça kalmış halleri, bir araya gelmekten ve kendi kaderini tayinden mahrum oluşları bizi de üzdü.

Ve fakat… Şu anda PKK’nın eylemlerine dikkat kesilmek durumundayız. PKK eylemleri, etkisi itibariyle Türkiye sınırlarını epey zorluyor. Siyonist yapıyla yıllarca stratejik işbirliği içindeki bir Türkiye tam da Filistin’in safına geçmişken PKK’nın takındığı bu tutum, doğrudan Filistin davasını vuruyor.

PKK yönetimine düşen, Amerika tarafından desteklenen Siyonist yapının amaçlarına ve çıkarlarına hizmet ederek Türk yönetimini endişe ve karışıklığa düşürmek olmamalı.

Bu tavsiyeyi özelde PKK yönetimine, genelde Türkiye ve Irak Kürtlerine yapıyoruz. Çünkü kendilerine duyulan sempatiyi gitgide yitiriyorlar. Böyle giderse bölgede hiç dostları kalmayacak. Siyonistlerin dostluğuna ve desteğine tamah edenler kazançlı çıkamazlar, ancak ziyana uğrarlar. Hem kendi benliklerini, hem de gerçek dostlarını yitirirler.

 

Sizden önce Molla Mustafa Barzani de İsrail ile ilişki kurdu. Bunun kendisine ve Kürt sorununa ne faydası dokundu?... Eylemler yoluyla Türkiye’nin içişlerini çıkmaza sokmak - İstanbul’daki askeri otobüs patlaması henüz taze- Kürtlere Ak Parti hükümetinin verdiğinden fazlasını getirmeyecek. Bu gibi sorunlar, siyaset, diyalog ve anlaşma yoluyla, yabancı güçlerin dümenine girmeden çözülür. Aksi takdirde yıkım ve perişanlıktan başka bir şey geçmez ele.

Siyonizmin elindeki piyon olmayın!... Dost ve kardeş Arapların, ambargo altındaki Filistinlilerin düşmanlarıyla aynı safta durmayın!... Onlar, İslam âleminin liderliğini üstlenmiş, cesur ve asil yönetimiyle yardımlarına koşan Türkiye’ye alkış tutuyorlar. Çünkü Türkiye, halkımız için dünya güçlerine meydan okumayı göze alıyor.

Siz bu yolu tutmakla pişmanlık ve hüsran yolunu seçmiş oluyorsunuz. Bu tercih size yakışmıyor. Biz Filistinliler, size sempati duyduk, destekledik ve bugüne dek size karşı bir hatamız da olmadı.

Bu bir dost tavsiyesi… Yanlışın içinde tastamam boğulmadan hesaplarınızı bir daha gözden geçirin derim.

 

 

 

 

timetürk

 

t

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim