• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Piskopos'u Niye Öldürdüğünü Açıkladı

Piskoposu Niye Öldürdüğünü Açıkladı
İskenderun'da bıçaklanarak öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin katil zanlısı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Soruşturma çok yönlü sürerken avukatı müvekkilinin ilk ifadelerini aktardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alınan bilgiye göre, Karaağaç beldesi Sahilyolu Sultanköy Mahallesi'ndeki yazlık evinde bıçaklanarak öldürülen Padovesi'nin katil zanlısı olan şoförü Murat A'nın emniyetteki sorgusu tamamlandı. Zanlı, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Zanlının, Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alındı.

Alınan bilgiye göre, Karaağaç beldesi Sahilyolu Sultanköy Mahallesi'ndeki yazlık evinde bıçaklanarak öldürülen Padovesi'nin katil zanlısı olan şoförü Murat A., cumhuriyet savcısı tarafından sorgulandı.

Murat A., tutuklanması istemiyle sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

KATİL ZANLISI MURAT ALTUN'UN AVUKATI CİHAN ÖNAL: CİNAYET SİYASİ DEĞİL, MÜNFERİT BİR OLAYDIR

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bıçaklanarak öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin katil zanlısı Murat Altun'un avukatı Cihan Önal, '' Cinayet siyasi değil, münferit bir olaydır. Müvekkilim çeşitli ruhsal sorunlar yaşıyor'' dedi.

Karaağaç beldesi Sahilyolu Sultanköy Mahallesi'ndeki yazlık evinde dün bıçaklanarak öldürülen Padovese'nin katil zanlısı olarak gözaltına alınan ve bugün sevk edildiği Nöbetçi Mahkeme tarafından tutuklanan Murat Altun'un avukatı Cihan Önal, adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Avukat Önal, müvekkilinin çeşitli ruhsal bozukluklar geçirdiğini, kullandığı ilaçların da ortada olduğunu belirterek, ''Kendisi, cinayetle ilgili her şeyi itiraf etmiştir'' dedi.

Müvekkilinin cinayeti tek başına işlediğini, hiç kimsenin etkisi ve yönlendirmesi altında kalmadığını, kimsenin de kendisine yardımcı olmadığını söylediğini anlatan Avukat Cihan Önal, şöyle devam etti:

''Ancak, anlatıldığı gibi cinayet siyasi değil, münferit bir olaydır. Müvekkilim çeşitli ruhsal sorunlar yaşıyor. Cinayeti de bu ruh haliyle işlenmiştir. Bizim de gördüğümüz kadarıyla müvekkilim ruhsal bozukluklar geçiriyor. Müvekkilim, 3-4 yıldan beri Padovese'nin yanında çalışmaktadır. Dosyada gizlilik kararı olduğu için aslında daha fazla bilgi alamıyoruz. Dava süresince Adli Tıp Kurumuna ve çeşitli sağlık kuruluşlarına başvurulacak, gerekli açıklamalar da dava aşamasında yapılacak.''

Müvekkilinin, cinayeti bıçakla işlediğini itiraf ettiğini vurgulayan Cihan, ''Cinayeti neden işlediği konusunda da net bir şey söylemiyor. Aslında çelişkili ifadeler de veriyor. Biraz önce de söylediğim gibi müvekkilim ruhsal sorunlar yaşıyor'' diye konuştu.

-VAHİY GELDİ İDDİASI-

Avukat Önal, bir gazetecinin, Murat Altun'un, ''Vahiy geldi öldürdüm'' şeklinde ifade verdiğinin hatırlatılması üzerine, ''Müvekkilimin psikolojisi bozuktu, sorunları vardı, tedavi görüyordu. İfadesinde vahiy geldiğini söylemiş ama psikolojik sorunları var, böyle bir ifade kullanmış'' diye konuştu.

Önal, bugün öğle saatlerinde Murat Altun'un ailesi ile basın toplantısı düzenleyeceklerini söyledi.

Murat Altun'un, din değiştirdiği yönündeki iddiaların da doğru olmadığını belirten avukat Cihan Önal, müvekkilinin Müslüman olduğunu söylediğini kaydetti.

KATİL ZANLISI MURAT ALTUN'UN ANNESİ SULTAN ALTUN: OĞLUMUN CEZAEVİNE GİRMESİ DEĞİL, PİSKOPOSUN ÖLÜMÜ BENİ ÜZDÜ

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bıçaklanarak öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin katil zanlısı Murat Altun'un (26) annesi Sultan Altun, ''Oğlumun cezaevine girmesi değil, piskoposun ölümü beni üzdü'' dedi.

Karaağaç beldesi Sahilyolu Sultanköy Mahallesi'ndeki yazlık evinde dün bıçaklanarak öldürülen Padovese'nin katil zanlısı olarak tutuklanan şoförü Murat Altun'un avukatı Cihan Önal, İskenderun'daki bürosunda, zanlının annesi Sultan, kardeşi İbrahim Altun, eniştesi ve aynı zamanda akrabası olan Kubbettin Altun ile basın toplantısı düzenledi.

Avukat Önal, toplantıdaki konuşmasında, daha önce de açıkladığı gibi olayın arkasında siyasi ya da başka bir neden aranmaması gerektiğini belirterek,  ''Cinayet siyasi değil, münferit bir olaydır. Müvekkilim çeşitli ruhsal sorunlar yaşıyor. Cinayetin arkasında başka nedenler aramak hem ailesini hem de Katolik Kilisesini üzer'' dedi.

Müvekkilinin kendi halinde, sessiz, sakin, insanlarla ilişkileri son derece iyi, anlayışlı ve güler yüzlü kişiliğiyle tanındığını ifade eden Avukat Cihan Önal, ''Ancak, son dönemlerde yaşadığı ruhsal sorunlar herkesçe biliniyor. Bu nedenle cinayeti işlediğini düşünüyoruz. Müvekkilimin bu durumu doktor raporlarıyla da ispat edilmektedir'' diye konuştu.

''CİNAYET GÜNÜ, OĞLUM İŞE GİTMEK İSTEMEDİ, ANCAK PİSKOPOS ISRARLA ÇAĞIRDI. BU KEZ BEN GÖRÜŞÜP RAHATSIZ OLDUĞUNU SÖYLEDİM, ANCAK 'ONUNLA GEZECEĞİZ, YEMEĞE GÖTÜRECEĞİM' DİYE ISRAR ETTİ''

Avukat Önal, müvekkilinin ''Müslüman olduğunu, hiçbir zaman din değiştirmediğini, ayrıca, kesinlikle sabıkasının bulunmadığını, adli sicil kayıtlarında da bunun görülebileceğini, bugüne kadar ilk kez karakola düştüğünü'' kaydetti.

Zanlı Murat Altun'un annesi Sultan Altun ise basın toplantısında gözyaşlarıyla yaptığı konuşmada, oğlunun piskoposu çok sevdiğini, ne zaman telefonla arasa 'buyurun', 'peki monsenyör, 'hemen monsenyör', 'tamam monsenyör' diyerek tüm talimatlarını yerine getirdiğini, her zaman da saygı duyduğunu söyledi.

Piskopos ile oğlunun baba oğul gibi olduklarını ifade eden Sultan Altun, ancak oğlunun psikolojik sorunlar yaşadığını da doğrulayarak, özellikle son 2 aydır bunu yoğun olarak gözlemlediklerini belirtti.

''Oğlumun cezaevine girmesi değil, piskoposun ölümü beni üzdü'' diyen anne Sultan Altun, şöyle devam etti:

''Oğlum bir hafta boyunca kilisede kaldı hiç eve gelmedi. Onu aradığımda da kilisede rahat olduğunu, eve gelmek istemediğini söyledi. İki gün önce de eve gelmişti. O gün oğlum işe gitmek istemedi, yorgun olduğunu söyledi, ancak piskopos ısrarla çağırdı. Bu kez piskopos ile ben görüşüp oğlumun rahatsız olduğunu söyledim,ancak 'onunla gezeceğiz, yemeğe götüreceğim' diye ısrar etti. Derdim birdi iki oldu. Oğluma da yanıyorum, piskoposun ölümüne de üzülüyorum.''

Zanlı ile aynı kilisede görevli olan eniştesi ve akrabası Kubbettin Altun ise kilisede herhangi bir sorun yaşanmadığını, ancak Murat Altun'un psikolojik sorunlarının bulunduğunu, bu sorunların son iki aydan bu yana daha da arttığını gözlemlediklerini belirtti.

VALİ LEKESİZ: OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA ÇOK YÖNLÜ SÜRDÜRÜLÜYOR

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturmasının çok yönlü sürdürüldüğünü bildirdi.

Lekesiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Padovese'nin 4,5 yıldır şoförlüğünü yapan ve psikolojik tedavi gördüğü belirlenen Murat A'nın (26) İskenderun Emniyet Müdürlüğündeki sorgulanmasının ardından adliyeye sevk edildiğini belirtti.

Hatay'da böyle bir olayın yaşanmasından üzüntü duyduğunu kaydeden Lekesiz, ''Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor'' dedi.

Katolik Kilisesi yetkililerinin Vatikan ile görüşme halinde olduklarını belirten Lekesiz, ''Padovese için İskenderun'da da bir tören düşünüyoruz. Ancak, bunu ailesine ve Vatikan yetkilerine bıraktık. Cenazenin İtalya'ya götürülmesi söz konusu. Bunun için elimizdeki tüm olanakları değerlendireceğiz'' şeklinde konuştu.

PADOVESE'NİN ADANA ADLİ TIP KURUMU'NDAKİ CENAZESİ, OTOPSİNİN ARDINDAN İSKENDERUN'A GÖTÜRÜLDÜ

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bıçaklanarak öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin cenazesi, yapılan otopsinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak, İskenderun'a götürüldü.

Karaağaç beldesi Sahilyolu Sultanköy Mahallesi'ndeki yazlık evinde dün bıçaklanarak öldürülen Padovese'nin Adana Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemleri tamamlandı.

Cenaze, Adli Tıp Kurumu'na gelen eski Papalık Anadolu Temsilcisi ve halen İzmir Katolik Kilisesi Başpiskoposu olarak görevini sürdüren Ruggero Franceschini ile İskenderun Katolik Kilisesi görevlilerince teslim alındı.

İskenderun Belediyesine ait ambulansla cenazesi İskenderun'a götürülen Padovese için yarın Katolik Kilisesi'nde tören düzenleneceği, İtalya'ya ne zaman götürüleceğinin ise henüz kesinlik kazanmadığı kaydedildi.

Bu arada, öğleden önce de Adli Tıp Kurumu'na gelerek, otopsiye katılmak istediğini belirten, ancak daha sonra bu talebinden vazgeçerek kurumdan ayrılan Franceschini, cenazeyi teslim almak üzere geldiğinde gazetecilerin yönelttiği soruları yine cevapsız bıraktı.

Öte yandan, Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan raporda, Padovese'nin karın bölgesi ve boğazı da dahil olmak üzere vücudunun birçok yerinde bıçak darbesinin bulunduğunun kaydedildiği öğrenildi.

PADOVESE'NİN CENAZESİNE ADANA ADLİ TIP KURUMUNDA OTOPSİ YAPILIYOR

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bıçaklanarak öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin cenazesine Adana Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Karaağaç beldesi Sahilyolu Sultanköy Mahallesi'ndeki yazlık evinde bıçaklanarak öldürülen Padovesi'nin cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Adli Tıp Kurumuna gelen eski Papalık Anadolu Temsilcisi Psikopos Cerio Francoskoni, yetkililerle görüşerek kendisinin de otopsiye katılmak istediğini söyledi.

Adli Tıp Kurumunda yetkililerle görüşen Francoskoni, çıkışta gazetecilerin sorularına cevap vermedi.

 

 

 

 

 AA

 

 

 

 

 

Z

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim