• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na Ağır Cevap!

Özhasekiden Kılıçdaroğluna Ağır Cevap!
'Kılıçdaroğlu popülizmin esiri olmuştur.'

 

 

 

 

 

 

 

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hacı Ali Hamurcu'ya ait olduğunu iddia ettiği defteri Başbakan Erdoğan'a göndermesi ile ilgili bir açıklama yaptı.Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yapmış olduğu açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun birkaç aydır Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddialarda bulunduğunu ve bütçe görüşmelerinde başlattığı bu açıklamalarına o günlerde cevap verdiğini belirtti. Özhaseki, "Ayrıca Sayın Kılıçdaroğlu'nun yalanlarına verdiğimiz cevaplar, Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden, ilgili belgeleri de vermek suretiyle 'Birinci, İkinci ve Üçün cü Gün Yalanları' başlığı altında yayınlanmıştı" diyerek, açıklamasında şunları kaydetti:

"Basına da bu konuda devam eden bilgi akışımız kesintisiz sür müştü. Yaptığımız açıklamalar ve yayınladığımız belgelerden sonra belki bir özür beklemiyorduk ama en azından bu işin kapanacağını zannediyorduk. Tam tersi oldu. CHP 3 yıl önce yargılanmış ve kapanmış bir konuyu yeni bir olay gibi gündeme taşıdı. Üstelik yayınladığımız tüm belgeleri görmezden gelerek 'mal bulmuş mağribi' gibi konunun üzerine atladı. Ve biz bu defa CHP'nin yeni iddialarına cevap vermek durumunda kaldık. Belgeleri yayınladık, yalanları çürüttük. 9 kat denilen benzin istasyonunun önünde basın toplantıları tertip ederek işin doğrusunu yerinde ispatladık. Ulusal televizyonlarda iddialara cevap verdik. Kendimize olan inancın ve güvenin bir ispatı olarak CHP Genel Başkanı'na görüşme teklifinde bulunduk. Davet ederse, gidip konuyu bizzat anlatabileceğimizi medya aracılığıyla kamuoyu önünde ifade ettik. İlave olarak, 'Benim dokunulmazlığım yok, elinde belge olan, bilgi olan savcılığa suç duyurusunda bulunsun' dedik. Ancak bu samimi tutumumuza karşı pozitif bir yaklaşım yerine sürekli spekülasyon, sürekli içi boş yeni iddialar ve iftiralara maruz kaldık."

CHP'nin bulunduğu ipin çürük olduğunu söyleyen Özhaseki, iddialara pek çok tekzip ile karşılık verdiklerini belirterek, "CHP, yasa dışı bir örgütün özel görevlisi olarak sahte senet düzenlediklerini ve senedi tahsil edemeyince belediyeyi kurşunladıklarını söyleyen bir şahsın, kinle yazdıklarını muteber bir belge kabul ederek belediye hakkında suçlamalarda bulunmaktadır. CHP'nin tutunduğu ip çürüktür. Nitekim bu asılsız iddialara pek çok tekzip kararıyla cevap verdik. CHP'nin kendi sitesi için bile mahkemelerden tekzip kararları çıkardık. Ama o tekzibi yayınlama faziletini de göstermediler. Yine aynı şekilde CHP'nin asılsız iddialarının peşine takılarak, karalama kampanyasına soyunan pek çok yayın organının haberleriyle ilgili olarak da mahkemelerden tekzip kararları çıkardık. Ancak onlar da tekzipleri yayınlamadılar. CHP Genel Başkanı, yolsuzluğa bulaştığı için hakkında suç duyurusunda bulunarak yargı önüne çıkarttığımız ve mahkûm ettirdiğimiz, aynı zamanda Ergenekon sanığı bir şahsı, hala kendisine referans alarak, boş iddialarına dayanak arıyor. Sayın Kılıçdaroğlu, işine geldiği yerde, mesela pek çok CHP'li belediye başkanı ile ilgili ya da CHP İstanbul İl Başkanı ile ilgili konularda 'Efendim, yargının verdiği karara saygı duymamız lazım' diyor. Ancak düşman gibi gördüğü Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili alınan yargı kararlarına çifte standartla yaklaşıyor, saygı duymuyor, yargı mensuplarını suçluyor. Zihninde mahkum ettiği belediye ve çalışanları için adeta 'Suç icat etmeliydiniz' demeye getiriyor" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun kamplaşma kültürünü bir siyaset yapma biçimi olarak benimsediğini ifade eden Özhaseki, "CHP milletvekili Atilla Kart'ın belge diye mahkemeye sunduğu bir torba dolusu çarpıtma iddialar ise bambaşka bir tiyatro. Bir memurun mirastan kalan 29 metrekare arsası ile Milli Emlak'tan aldığı bin 475 metrekarelik arsaya biçtikleri değer 1,5 trilyon. Öte yandan, bir başka memurun tam 15 yıl önce aldığı arsaya karşılık elde ettiği daire de haksız kazanç diye gösteriliyor. Bir başka meclis üyesinin mirastan kalan arsasına karşılık elde ettiği üç adet daire de yine haksız gelir artışı şekline sokulmak isteniyor. Ve bütün bu yalan haberler kendilerine yakın yandaş medyada kocaman başlıklarla verilirken vicdanlar sızlamıyor, vebal duygusu hissedilmiyor. Ben şunu görüyorum ki, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kamplaşma kültürünü bir siyaset yapma biçimi olarak benimsemiştir. Bizim ortaya koyduğumuz bu kadar bilgi ve belgeye karşı izlediği tutum, erdemli bir siyaset çizgisinin Kılıçdaroğlu'nun defterinde yazmadığının ispatıdır. Kılıçdaroğlu popülizmin esiri olmuştur" şeklinde konuştu.

17 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı döneminde ne de daha önceki ticari hayatında utanacağı en ufak bir olayın olmadığını söyleyen Özhaseki, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "Ülkeme ve şehrime hizmet etmeyi bir şeref olarak, bu milletin bir emaneti olarak kabul etmişimdir. Bunca süre içerisinde nasıl bir kimlik ve kişiliğe sahip olduğumu en iyi takdir edecek olan da yine aziz milletimizdir. Ben Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan'a mektup göndererek, sıkıştıkça başvurduğu asılsız iddialara sarılma hadisesini, şahsen CHP'nin içine düştüğü taciz iddiaları ve halef-selef entrikalarıyla bağlantılı bir gündem saptırma çabası olarak yorumluyorum. Oda TV hadisesinde ortaya çıkan rezaletten çıkış yolu olarak, temcit pilavı haline getirdikleri iddiaları, bir kez daha ısıtarak sofraya getirmeye yeltenmişlerdir. Kılıçdaroğlu'na tavsiyem Kayseri ile uğraşmayı bir tarafa bırakmasıdır. Kayseri'de yaşanan güzelliklerden onların ekmeğine yağ çıkmaz. Kılıçdaroğlu şunu bilmeli ki; Türk siyasetine yaşattıkları
kepazelikten, bu boş iddiaları yeniden gündeme getirerek sıyrılamazlar. Çünkü boş çuval ayakta durmaz."

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim