• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Obama'nın Hafız Danışmanı

Obamanın Hafız Danışmanı
Amerikan medyası Obama’nın İslam dünyası ile ilişkilerini masaya yatırdı. Çalışmada muhafazakar kesimi sinirlendirecek çok ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

 

 

 

 

 

 

Obama’nın hafız danışmanı Reşad Hüseyin’i İslam Konferansı Örgütü’nün özel temsilciliğine ataması ve Bush’un Amerika’ya sokmadığı Prof. Tarık Ramazan’a uygulanan yasağın kaldırılması yerden yere vuruldu.

New York Times gazetesi, “Beyaz Saray Amerika’daki Müslümanlara Yaranmaya Çalışıyor” başlıklı haberinde, Obama’nın Amerika’daki Müslümanlarla ilişkisini eleştirdi.

HAFIZ DANIŞMAN MERCEK ALTINDA

Amerika Başkanı Obama’nın İslam Konferansı Örgütü’nün özel temsilcisi olarak atadığı Beyaz Saray hukuk danışmanlarından avukat Reşad Hüseyin, eleştirilerin başında geliyor. Gazete Hüseyin’in 2004 yılında öğrenciyken katıldığı bir konferans sırasında yaptığı bir açıklamayı gündeme taşıdı.

PROF. TARIK RAMAZAN

Prof. Tarık Ramazan, Amerika’da “müslümanların Luther King’i” olarak anılıyor. Müslüman Kardeşler’in kurucusunun torunu olan Ramazan, Bush döneminde Amerika’ya girmesi yasaklanan bir isim...

Ramazan’ın Amerika yasağı Obama ile birlikte kaldırıldı. İşte bu durum da Obama’nın gizli müslüman olduğu ya da Müslümanlara destek verdiğinin işareti olarak kabul ediliyor.

MÜSLÜMAN LİDERLER BEYAZ SARAY’DA

Son olarak Amerikalı bazı müslüman liderlerin geçen ay Beyaz Saray’a davet edilerek Beyaz Saray sözcüleri ile yaptıkları toplantılar da mercek altında... Bu toplantılarda müslüman liderlerin Amerika’ya giriş sırasında müslüman ülkelere uygulanan aşırı güvenlik önlemlerinin hafifletilmesi konusunda talepleri olduğu, bu talebin Beyaz Saray tarafından uygulamaya alınacağı kaydedildi.

REŞAD HÜSEYİN GÖÇMEN ÇOCUĞU

Reşad Hüseyin, kadın hastalıkları uzmanı doktor bir annenin (Ruqaiya Hüseyin) ve makina mühendisi bir babanın (Muhammed Ekber Hüseyin) üç evladından biri. Ebeveyn Hüseyin’ler, çocukları doğmadan önce Hindistan’dan ABD’ye göç etmişler.

Bugün Reşad, kendisi gibi hafız ve Yale mezunu bir avukat olan eşi Isra ve yakında doğacak oğullarıyla Washington yakınında Crystal City’de ikamet ediyor.

OKUL HAYATI BAŞARI DOLU

1978 doğumlu olan Reşad Hüseyin, doktorasını Yale Üniversitesi’nde, master egitimini kamu yönetimi üzerine Harvard Üniversitesi’nde, 4 yıllık lisans eğitimini ise yüksek dereceyle psikoloji ve siyasal bilimler üzerine Kuzey Karolina Üniversitesi’nde iki yıl içerisinde aldı. Aslen Hindistanlı olan Hüseyin, lisans eğitimi olan psikoloji alanındaki yapmış olduğu araştırma tezini (Bing bang evrensel bilim teorisindeki Allah’ın varlığını ima etme üzerine) yüksek başarıyla aldı.

Reşad Hüseyin ayrıca Harvard Üniversitesi’nde Yakın Doğu lisanları ve medeniyetleri üzerine ayrı bir mastır daha aldı. 2000 senesinde Demokratik Parti eski lideri olan Richard Gephardt’ın yanında stajını tamamladı ve aynı zamanda hakimler heyeti komisyonunda kanun yapan kurumda yardımcı olarak görev aldı. Bu görevini Harvard ve Yale üniversitelerinde okurken yaptı. Reşad Hüseyin, Hakim Damon Keith’in sekreteri olarak Detroit'teki altıncı temyiz mahkemesinde de çalıştı.

SAMİ EL ARİAN

5 yıl hapis yattı Amerikalı Arap kökenli müslüman bir profesör. Filistinli İslami Cihat Örgütü’ne destek verdiği iddiasıyla beş yıl boyunca hapis yattı. 2005’te Florida jürisi Ariad’ın ABD’de İslami Cihad'a ait bir hücrede çalıştığı suçlamalarını reddetti. Daha sonra Arian, daha alt derecede bir iddiadan suçlu bulundu ve Nisan'da sınırdışı edilmesine karar verildi. Ancak savcılar, başka bir davada ifade vermeyi reddettiği için hapiste kalmasını sağladılar.

Arian ve avukutları, bunun hukuksuzluk olduğunu savundular. Bunun üzerine Federal yargıç, göçmenlik bürosu yetkililerine 2 Eylül'e kadar süre tanıyarak Arian'ın hala neden hapiste olduğunu açıklamaları istedi. Federal yargıcın verdiği sürenin dolmasına saatler kala Profesör Arian serbest bırakıldı.

TARIK RAMADAN

Dikkat çeken Müslüman entelektüel Yeni kuşak Müslüman entellektüeller arasında en ziyade dikkat çeken isimlerden biri.

Batı düşüncesine ve İslâmî düşünce geleneğine beraberce vukufiyet kesbetmiş bir Müslüman olarak, iki tarafı da anlayabilme ve iki tarafa da meramını anlatabilme imkânına sahip bir entellektüel.

Mısır kökenli. Annesi, İhvan-ı Müslimîn hareketinin kurucusu merhum Hasan el-Benna’nın kızı. Buna karşılık, kendisi Batıda doğup büyümüş. İsviçre’de yaşıyor, bir Fransız üniversitesinde de ders veriyor. Kitapları arasında ise, “Avrupalı Bir Müslüman Olmak” adlı çalışması öne çıkıyor. Bu kitabında, Avrupa’da yaşayan ve ‘Batıya fikren ve fiilen teslim olma’ ile ‘Batı içinde Batıya her açıdan karşı durup gettolaşma’ uçları arasında bocalayan Müslümanlar için bir orta yolun izini sürüyor.


 

 

 

Sabah

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim