• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

O ÇEÇEN'E ÖLÜM BU ERMENİ'YE ÇÖZÜM!

O ÇEÇENE ÖLÜM BU ERMENİYE ÇÖZÜM!
ANALİZ MERKEZİ-Yaşanan 'pasifizasyon fırtınası'na rağmen sesi gür çıkan kimliklerden İMKAN-DER Başkanı Nuray Canan Bezirgan "CHP'li ve Ermeni Olmanın Cazibesi" başlıklı son yazısında uğrunda Kumkapı Karakolu'nda eşiyle birlikte hırpalandığı Çeçen ailenin

 

 

 

 

 

Şu olan bitene bakın. CHP İzmir milletvekili Canan Arıtman Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanına giderek hasta bir Ermeni’nin tedavi olabilmesi için oturum izninin uzatılmasını ister.

Başbakan da İçişleri Bakanına verdiği talimatla “oturum izni değil, vatandaşlık” verin der.

Canan Hanım çok mutlu olur. Hani şu mecliste başörtülülere “Atın örtülerinizi ve özgürleşin. Gelin bu türban esaretinden, erkek egemenliğinden kurtulalım” çağrısında bulunan, başörtüsü yasağının azılı savunucularından. Başörtüsü yasağını kaldıracak Anayasa değişikliği yapıldığı zaman, kürsüden “bu kara devrimdir, siyasi simgedir” diye kendini paralayan vekil. Kısacası nesli tükenmekte olan Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ’ın türevlerinden biri.

O şimdi bizim aylardır kahrolduğumuz kadar mutlu.

Şimdi fotoğrafa bir bakalım:

Bir yanda 4 küçük çocuğuyla beraber hiçbir suçu olmaksızın tam 5,5 aydır gözaltında tutulan ve sığınma talebi İçişleri Bakanlığı tarafından reddedilen Çeçen anne Luiza Uzueva’nın dramı.
(Çeçen Anne Hakkında Bilgi)

Diğer yanda Ermeni Arthur Manukyan ve ailesinin tedavi olacağı için oturum almak isterken kendilerine hediye edilen vatandaşlık. Bir yanda CHP’li Canan Arıtman’ın zaferi ve Başbakanın jestiyle gülen yüzü, diğer yanda bu Çeçen annenin astım hastası çocuğunu hastaneye götürmek için Yabancılar Şubeye gittiğinde kolluk kuvvetlerince darp edilen ve üzerine 8 yıl hapsi istenen bendeniz N. Canan Bezirgan.

Artık söyleyecek söz kalmadı.Başbakanın da İçişleri Bakanının da bu ailenin ızdırabından haberleri var çünkü.

Ve hamd olsun ki, hesap günü var. Bu dört çocuk aylardır demir parmaklıklar ardında ağlarken, siz sahte çocuk bayramları kutlayın. Bu Çeçen anne gün be gün erirken, siz insan haklarından dem vurun durun. Görmeyin, duymayın ve işitmeyin.

Bu anne ve çocuklarının ahı, sadece bu dünyadaki taht ve iktidarınızı değil ahiretinizi de sarsacaktır beyler.

Suç ve Ceza!

Pervari’de küçücük çocukların başına gelenler buz dağının bir parçası gibi duruyor.

Herkes şikâyetçi.

“Türkiye nereye gidiyor?” diyenler de var, olan bitenin faturasını siyasilere, medyaya biçenler de. Kim ne derse desin, kimsenin sahiplenmediği bu günahlar bu sistemin hasadı oysa.

İslam’ı gelenek, görenek ve törelerinin bir parçası gibi algılayan ve atalarının hurafelerinden kopmamakta ısrarcı toplumların içten içe çürümeye mahkûm oluşu ilahi bir yasa.

Laik sistemin topluma pompaladığı “Allahsız yaşamın ahlaksız ilkelerini” medya aracılığıyla yayması kadar, buna karşı sessiz kalarak “zulme rıza gösterenler” de aynı oranda suçlu. Hepimiz suçluyuz yani.

Diri diri toprağa gömülen kız çocuklarına hayat bahşeden bir dinin mensupları olduğunu iddia eden bireylerin çoğunlukta olduğu bir toplumda, şu zavallı çocukların başına gelenler, cahiliye devrindeki uygulamadan dahi daha beter ve ürkütücü bir hal değil mi?

O çocukların anne babalarının şikâyetçi olamamaları, olayın örtbas edilip yapılan kan parası pazarlıkları bu coğrafyada yaşanılan acıların, tüyler ürperten olayların nasıl hasıraltı edildiğine dair sadece bir örnek teşkil etmekte.

Nerede eşit yurttaşlık, nerede insanlık ve adalet?

Nerede devlet?

Neden bu topraklar kan kokan mahsuller veriyor yıllardır?

Demokrasi halk dilinde güçlülerin zayıfları aldatarak servet ve iktidar devşirmemasalıdır da ondan. Sonu mutluluk vaat eden bir masal.

Katiller İdam Edilmeli mi?

İzmir’de bir seri katil üç kişinin canına kıydıktan sonra tutuklanıyor ve ifadesinde “ölmekten korktum, iyi ki yakaladınız beni” diyor. Korktuğu şey ölmek, yaptığı iş öldürmek.

Yakalanınca cezaya çarptırılacağı, suçunun bedelini ödeyeceği paniği yaşaması gerekirken, kurtulduğu hissi uyanıyor kendisinde, neden?

Katil yaşamak istiyor ve hayatta kalma hissi, çarptırılacağı en ağır cezaya rağmen rahatlatıyor kendisini.

Oysa ki tam aksi olmalı. Öldürüyorsa, öldürüleceğini bilmeli değil mi tıpkı Kitabullah’ın emrettiği gibi?

Var mı itirazı olan?

Bu tecavüzcüler, bu katiller, idam edilmeli mi?

Kesinlikle evet. Hem de halkın gözü önünde. Bakın o zaman adi suç oranlarında nasıl bir iniş yaşanıyor.

Ancak, ondan da önce yapılacak olan İslami bir ahlaki çizgiyle topluma çeki düzen verilmesidir. İslami olmayan bir sistemin üreteceği çirkinliklere, İslami bir ceza verseniz dahi bu çirkinlikleri minimize etmeniz mümkün olmayacaktır. Zira idam cezasının uygulandığı batılı ülkelerde bu tip olayların önünün alınmayışının sebebi sistemlerinin toplumu suça teşvik eder halde kurgulanmış olmasıdır.

Klasik deyimle sinekleri vurmak yerine, bataklığı kurutmak gerekir.

Avrupa Birliğiniz Batsın!

Geçen gün bir TV kanalında bir kadın gördüm. “Yalvarırım, yardım edin” diye hıçkıra hıçkıra ağlıyordu.

Yıllar önce eşi terk edip gitmiş. Bir çocuğuyla ortada sahipsiz ve çaresiz kalan kadıncağız, apartmanların merdivenlerini silerek kazandığı parayla geçimini temin ederek büyütmüş kızını. Kızının ruh sağlığının yerinde olmadığını fark edince, hastaneye başvurmuş ve tedavi ettirirken bir gün kızı kaybolmuş ortadan.

Görenler kızının kötü yolda kullanıldığını haber vermiş kendisine. Bulmuş kızını ancak geri dönersen anneni öldüreceğiz diyen fuhuş çetesinin şantajları neticesinde “kendi rızamla bu kişilerle kalıyorum” demiş ifadesinde.

Kadın feryat figan ağlıyordu ekranda. “Benim kızım hasta, beni mahvettiniz, yaktınız. Kurtarın evladımı” diye.

Programın sunucusu “kızınız hangi işte kullanılıyor” diye sorduğunda ise “dilim varmıyor Ya Rabbi, Ya Rabbi! Yetiş” diye kendinden geçen bu annenin, bu evlatları pazarlanan annelerin feryatları kimleri yakacak zannediyorsunuz?

Doğuda başlık parasına, örf adet gereği berdellere kurban verilen kadınların, kızların eleştirisini yapanlar, batıda kadını bir meta gibi pazarlayanlara sesleri çıkmaz oluyor.

Bu anneler kızlarına fuhuş yaptırıldığı için kahrolurken, devletin cevabı “zina suç olmaktan çıktı” oluyor.

“Avrupa Birliğiniz batsın” diye ağlayan bu annelerin feryatlarına kulaklarınızı tıkayın ve ifsad edin toplumu. Nasıl olsa olan bu garibanlara oluyor.

Not:Star Gazetesinin benim resmimi yayınlayarak
“Humeynici Bezirgân’ın eşi kokainle yakalandı”başlığıyla okurlarına servis ettiği düzmece haberle ilgili yasal girişimlerde bulunduk. Ancak bu kadar açık bir iftirayı haber yapıp yayınlayan gazetecilerin cesaretlerini nerelerden aldıklarını, şahsım ve başkanlığını yaptığım İMKANDER ile ilgili bu yıpratma operasyonlarının sebepleri ve menşeleri hakkında ayrı bir yazı yazdım ve yakında yayınlayacağım inşaAllah.

Sadece Rabbimizin emirlerine amade, düzenin tüm baskı ve dayatmalarından azade günlerin gelmesi duasıyla.
 
Nuray Canan Bezirgan - velfecr.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
f.t


 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim