• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Müslümanların Anadili Kur'an-ı Kerim'dir!

Müslümanların Anadili Kuran-ı Kerimdir!
İsmet Özel: Biz de anadilde eğitim istiyoruz!

 


 

İstiklal Marşı Derneği'nce düzenlenen tartışmalı konferansların üçün cüsü “Uç Beyi? Uç Uç Böceği? Türksüz İslam Kimin Neyi” başlığı altında Ankara'da gerçekleştirildi. İstiklal Marşı'nın tamamının aslî bestesi ile okunmasıyla başlayan toplantıda ilk konuşmayı İstiklal Marşı Derneği Genel Başkanı İsmet Özel yaptı.

Konuşmasına bir Nasreddin Hoca fıkrası anlatarak başlayan İsmet Özel, Nasreddin Hoca'nın uzun zamandır borçlu olduğu kişiye “Peşin parayı gördün, gülersin tabii!” dediği hadisenin bir benzerinin bugün bizim başımıza geldiğini ifade etti. İnsanların kendilerine söylenen tatlı yalanların hepsini hakikat kabul ettiklerini, Nasreddin Hoca'nın ifade ettiği gibi, peşin paraya kavuştuğunu sanarak sevinmenin aldatılmışlığı içerisinde olduklarını dile getiren İsmet Özel İslam'a uzak düşüldüğü kadar Türklüğe de uzak düşüldüğüne dikkat çekti. İslam'ın ne olduğunun ayet-i kerimelerden ve hadis-i şeriflerden öğrenilmesi gerektiğini ancak bugün insanların kafirlerin işine yarayabileceğini sandıkları ayetleri ve hadisleri öne çıkarmaya çabaladıklarını beyan eden Genel Başkan İsmet Özel, Ahzab Suresi'nin 45. ayetinde Resullullah'ın (s.a.v.) bir şahit, bir müjde verici ve bir nezir olarak gönderildiği ve mü'minlere bir lütuf olduğu haberinin yer aldığını hatırlatarak bugün Müslüman adı altında ortaya çıkanların, mü'minlerin lütuflandırılacakları haberinden asla bahsetmediklerini, ama İstiklal Marşı'nın “Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın” diyerek bunu dile getirdiğini söyledi. Ardından Fetih Suresi'nin 8. ve Müzemmil Suresi'nin 15. ayetlerini de bu bahisle alakalı olarak hatırlattı.

TÜRKSÜZ İSLÂM, MÜMESSİLSİZ KALMIŞ İSLÂMDIR

Türkiye'nin Miladî 13. Yüzyıl'da Türk vatanı olarak doğması hadisesi ile Osmanlı Devleti'nin kuruluşu hadisesinin birbirini tamamlayan ve aynı istikamette gelişen hadiseler olmadığını vurgulayan Genel Başkan İsmet Özel, Türk vatanının doğmasıyla Osmanlı Devleti'nin kurulması arasında oluşturulan illüzyonik irtibatın İstiklal Marşı Derneği'nce kırılması gerektiğini beyan etti. Bu meyanda Ankara'nın Osmanlı Devleti tarafından Ahilerin elinden kılıç zoruyla ele geçirilmiş bulunduğunu dile getirerek, Türklüğün ve -bir ihanet kültürü olan- Osmanlılığın hiçbir şekilde bir araya gelemeyeceğine dikkat çekti. Osmanlı idarecilerinin, Müslümanları olduğu kadar, kendi iktidarlarını ellerinden alabileceklerine kanaat getirdikleri Grekleri ve Arapları da merkezin dışında bırakmaya dikkat ettiklerini vurguladı. Müslümanlar açısından devlet-millet çatışmasının canlılığını her zaman koruduğunu, devletin başka bir dava güttüğünü, milletin ise başka bir davaya sahip çıktığını ifade eden İsmet Özel, “Türkler, devleti icap ettiği zaman korudu ve kurtardılar ama devlet hiçbir zaman Türkleri iyi bir pozisyona ulaşmaları için desteklemedi” dedi ve Türklerin her zaman İslam'ın mümessili olarak söz ve yetki sahibi olduklarını, Türksüz İslam'ın mümessilsiz kalmış bir İslam manası taşıdığını sözlerine ekledi.

BİZ DE ANADİLDE EĞİTİM İSTİYORUZ!

Türkiye'de her zaman Türkiye'nin selametini kendine dert edinen “enayiler”in ve kendini enayi yerine koydurmamaya yeltenen “uyanıklar”ın var olduğuna işaret eden İsmet Özel, uyanıkların Türkiye'nin yıkılmasına sebep olan kimseler olduklarını, son referandumda çıkan “evet” oylarının bu uyanıklara ait olduğunu, “hayır”cıların ise “enayiler”den değil, “şaşkın”lardan müteşekkil olduklarını beyan etti.

 

Anadilde eğitim taleplerine de temas ederek, Müslümanların anadilinin Kur'an-ı Kerim'in nazil olduğu dil olduğunu, bir Müslüman için başka bir anadilin söz konusu olamayacağını belirten İsmet Özel; bu dilin Hatice anamızın, Aişe anamızın, Fatıma anamızın konuştuğu lisan olduğunu, bu manada anadilde eğitim istediğini beyan etti.

İsmet Özel konuşmasında Batı dünyası tarafından yapıldığı haliyle tarihin periyodizasyona tabi tutulmasının insanlığın gelip varacağı yerin bugünkü Batı Medeniyeti olduğu iddiasını pekiştirmeye yönelik olduğunu, bunun aynı zamanda bugün “Geç antikite” ve “Ortaçağ” olarak bilinen zaman aralıklarında Türklerin optimum bir düzen oluşturmuş olmalarını gölgeleme çabasının bir ürünü olduğunu dile getirdi. Bütün bunlara rağmen, Türk Milleti'nin hep “daha iyisi olur” denilerek kendi iyilerini harcama yoluna sürüklendiğini; İstiklal Marşı Derneği'nce İstiklal Marşı'nı bir talimat olarak kabul edilmesinin, marşın son mısraı da dikkate alındığında, hak edilmiş bir şeye sahip olmaya ve sahip çıkabilmeye müteveccih olduğunu ifade etti.

Avrupa Medeniyeti'nin 1914'te çöktüğüne, ancak Batı Medeniyeti'nin varlığını Amerika kıtasında ve bilhassa Kuzey Amerika'da mücerret olarak sürdürdüğüne; Batı Medeniyeti'nin müşahhaslığının ise 11 Eylül 2001'de temin edildiğine işaret eden İsmet Özel, George Walker Bush'un baklayı ağzından çıkararak yeniden bir Haçlı Seferi ilan ettiğini hatırlatarak tarihten öğreneceğimiz ve tarihe geçireceğimiz bir şey olan “Türklü İslam”ın dünyada yaşayan bütün insanların lehine olduğunu beyan etti.

İSLÂM DÜZENİ OLMADAN İSLÂMİ HAYAT OLMAZ

Müslüman olmanın Hıristiyanlık, Yahudilik ve sair inançlardan farklı olarak bütün hayatı ihata ettiğini, hiçbir şeyi dışarıda bırakmadığını belirten İsmet Özel, İslamî bir nizam ve hukuk olmaksızın İslamî bir hayatı devam ettirmenin imkanı olmadığını ifade etti. Bir Müslüman'ın ufkunda İslam düzeni olmadığı takdirde onun itikadî tamamlanmışlığından bahsedilemeyeceğini, bu uğurda bir muvaffakiyet elde edilemese bile bunun bilincinde olarak yaşamanın esas olduğunu vurgulayan İsmet Özel, üzerinde yaşadığımız toprakların Müslüman olarak kalmamızın mukabili olarak iki defa vatanlaştırıldığına dikkat çekti.

HABERVAKTİM


Y

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim