• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Müslümanlar Kudüs ve El Aksa için uyanmalı!

Müslümanlar Kudüs ve El Aksa için uyanmalı!
Bizler Filistin halkının Aksa’yı savunma noktasındaki devam eden duruşunu, Aksa’yı kirletmeye çalışan işgal ordusu ve yerleşimcilerle çıplak bedenleri ve imanlı yumruklarla mücadelesini selamladığımız bir zamanda Müslümanları ve Arapları derin

 

 

 

 

 

MUHAMMED HÜSEYİN FADLULLAH, El Vasat gazetesi, Bahreyn

İşgal altındaki Filistin’de siyonist işgal güçleri Nablus’taki Bilal Mescidi ve El Halil’deki İbrahim Haremini gaspından sonra Mescidi Aksa’yı da gasp etti. Bu durum işlerin El Aksa’nın işgalci Yahudilerin eline düşeceği nihai sürece doğru gitmeye başladığı mesajı veriyor. Özellikle de düşmanın Arap ülkeleri, rejimleri ve hatta sokakları düzeyindeki görülmemiş rahatlığı gözlemlemesi sonrası…

Bu gaspın yanı sıra işgal, Arap ve Müslümanlara bir başka mesaj vermek için Kudüs’te 600 yerleşim birimi inşaatına başlandığını ilan etti. Bu mesaj içinde işgal, İslam dünyasının Hz. Peygamberin doğumunu kutladığı bir zamanda dahi Aksa, Kudüs ve Hz. Peygamberin İsra’sının saygınlığını çiğnemeye kendisini adadığına açıklık getiriyor.

 

İNTİFADA TEK ÇIKAR YOLDUR

Bizler Filistin halkının Aksa’yı savunma noktasındaki devam eden duruşunu, Aksa’yı kirletmeye çalışan işgal ordusu ve yerleşimcilerle çıplak bedenleri ve imanlı yumruklarla mücadelesini selamladığımız bir zamanda Müslümanları ve Arapları derin uykularından uyanmaya; Filistin, Kudüs ve diğer İslami kutsallıkları savunma sancağını taşımaya çağırıyoruz. Arap ve İslam dünyasının aşağılanma ve zayıflık yöntemini izleme ısrarı gölgesinde işgal bu kutsallıkları çiğnemekte tereddüt etmiyor.

Filistinlilere, davalarına, kültürlerine, kutsallıklarına ve topraklarına yönelik devam eden bu siyonist saldırı yanı sıra Arap ve Filistin sahasında bazılarının halkçı intifadaya ciddi hazırlık yapmak yerine düşmanın şartlarına boyun eğmekte ve müzakerelere yeniden başlamakta ısrar etmesi gerçekten çok ayıp. Bu intifadanın verileri değiştirmesi ve düşmanı dünyanın gözü önünde daha fazla ifşa etmesi mümkün. Böylelikle intifada Filistin iç saflarının birleştirilmesinin, uzlaşı tekerinin harekete geçirilmesinin ve düşmanın anladığı mücadele mantığının boyun eğme mantığına baskın gelmesinin yolu olacaktır.

 

ARAP BİRLİĞİNİN GARİP DAVRANIŞI

Bizler dört bir yandan tehditler savuran, yerleşimcilerine gaz maskesi dağıtan ve savaş hazırlığı ilan eden düşman yetkililerine kulak kesildiğimiz bir zamanda Arap Birliği ve birçok Arap yönetimlerinin Netanyahu hükümeti hakkında dünyaya farklı bir görüntü sunma amaçlı doğrudan veya dolaylı bütün çabalarını garipsiyoruz. Netanyahu hükümetini barış elbisesiyle göstermek için bu hükümetle yeniden müzakere mantığına boyun eğerek yapıyorlar bunu. Oysa bu hükümet savaş hükümetidir, Filistinlilere ve Araplara terör, saldırı ve vahşet dışında hiçbir şey sunamaz.

Buna paralel olarak Batılı yönetimlerin siyonist oluşumla işbirliği yaparak İran’ı ablukaya alma yönündeki ısrarını gözlemliyoruz. Batı İran’ın cezalandırılmasını, kapsamlı ekonomik yaptırıma tabi tutulmasını isteyen İsrail kampanyasına katıldı. Bu durum İslam cumhuriyetini hedef tahtasına koyan kampanyaya yanıt olarak genel İslami tutumda bir insicamı öngörmektedir. Bu kampanya nihayetinde İslam ve Arap dünyasındaki bütün direniş güçlerini vurmayı amaçlamaktadır.

Lübnan’ın güvenliğini ve egemenliğine yönelik Amerikan gaspının İsrail gaspından ayrılmadığını gözlemliyoruz. Sorun Amerikan büyükelçiliğinin cezalandırılmasını isteyecek bitirici bir Lübnan tutumunun ortaya çıkmamasında saklı. Amerikan vahşetini ve organizeli devlet terörünü hatırlatıyor ve soruyoruz: Amerikalılar Lübnan güvenliğini ne zamana kadar gasp edecekler ve sorgusuz sualsiz Lübnanlılara saldırılarını sürdürecekler? 

 

Bu makale Halil Çelik tarafından Özgün Duruş için çevrilmiştir.

 

 

 

 

 

g

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim