• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Musa Anter’i İnfaz Ettiren PKK, Leyla Zana’ya Ne Yapmaz?

Fatih Tezcan
PKK'nın önüne ölüme gönderilen her askeri gördüğünüzde, derin T.C ile derin PKK arasındaki 'derin bağların' sürdüğünü anlayabilirsiniz. Verilen hiçbir sosyal gaz veya atılan hiçbir slogan bu gerçeği değiştirmez.

Durumu fark ve bu büyük muvazaa'yı bitirmeye cesaret eden kim olursa olsun, ne Kemalist savaş mühendisi ne Amerikancı etki ajanı ne de İran piyonu sever... Açılan iyi niyetlere atılan her çamur, bunu açıkça ispat eder.

Erdoğan pek çok konuda sert olabilir ve daha sertiyle de eleştirilebilir ama mevzu söz konusu ettiğimiz muvazaa'nın bitirilmesiyse, Erdoğan’ın şahsında 'Türk Devleti'ne mutlaka hak/fırsat/zaman tanınmalıdır.

Başbakan’ın ‘2015’e dek Kürt Sorunu’nun ortadan kalkabileceğini’ ifade etmesinin ardından olacaklar, süreci uzun süredir takib edenlerce tahmin edilebilir dramatikliktedir ve aynıyle vaki gelişmeler kendini göstermektedir.

Abdullah Öcalan’a olan sadakatiyle bilinen Leyla Zana’nın canı, hiç bu kadar tehlikede olmuş olamaz…

Ve tabi PKK’daki BAAS taşeronu Fehman Hüseyin’in timlerinin histerik eylem hazırlıklarında olduğunu tahmin etmek güç değil.

Leyla Zana’nın 21 sene sonra ilk kez TBMM’de basın açıklaması yaparak ‘sürdürülebilir müzakere'nin içeriğini açıkladığı dakikalarda PKK’nın ‘şahin’ isimlerinden Duran Kalkan’ın ‘İlle de vuracağız! Görüşme yok, ateş açacağız!’ açıklamalarıyla ‘Emir alındı, gereği yapıldı’ mealli atraksiyonlarını, TC’ye oynanmaya başlanan iyi-kötü polis oyununun cilveleri sanmak, resmi okumakta tembellik anlamına gelecektir.

Durum çok daha vahim ve derin olabilir…

Hatırlarsınız, Sabah Gazetesi'nden 2 gazetecinin büyük katkılarıyla da olsa, Musa Anter'i infaz eden ve Ergenekon/Jandarma İstihbarat Elemanı olduğu anlaşılan Şırnak'lı Hamit Yıldırım geçtiğimiz günlerde Ankara'da yakalandı.

Ancak o da ne?
Bazı PKK’cıların Musa Anter'in tetikçisinin yakalanmasına sevinmesi tam olarak 'Timsah Gözyaşları' terimini akla getirdi. Zira PKK'nın Musa Anter'i ölümünden önce nasıl aforoz ettiği ve mal varlığına nasıl el koyduğu konuşulur, bilinirdi ama sanırız aradan 23 sene geçtiği için unutturabileceklerini sanmışlar ki yok öyle bir şey...
PKK tarafından tehdit edilen Leyla Zana'nın Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüştüğü ve 'Sürdürülebilir Müzakere' yolunun açıldığı bu zamanda, buyrun, 'Kürdistan'a Demokrasi isteyen PKK'nın (?) Kürt halkının sevgilisi Musa Anter'in kafasına sıkılmasına giden kapıyı ardına kadar açtığı 23 senelik gazete küpüründen alıntı:

DENGÊ EYALETA MÊRDÎN

SERHILDANA GEL
Sal:1 Hijmar:1
27.11.1989
ENIYA NETEWA KURDISTAN BÜLTENİ
"ERNK'ten YURTSEVER HALKIMIZA DUYURU
50 yıldır KÜRTÇÜ geçinen Musa ANTER düşmanın işbirlikçisi çıktı.
Serhildana Gel muhabirinin Akarsu'dan bildirdiğine göre geçtiğimiz aylarda ERNK adına Musa ANTER'den vergi istendi. Musa ANTER kendisine gönderilen vergi fişini yırtınca Gerilla istihbarat birimleri faaliyete geçerek nedenini araştırdılar ve Musa ANTER'in TC ile işbirliği içinde olduğunu öğrendiler.
Bu nedenle onun Sitille ve Biyinge köylerinde bulunan mal varlığına el koydular.
Kendiside Kürdistan'ı terkederek İstanbula kaçtı."

Bu satırlar ve yakalanan şahıstan alınacak veriler, Jandarma İstihbarat ve PKK ilişkisine dair yeni bilgilere ışık tutacaktır ama şimdiden Leyla Zana'ya ekstra koruma önemlerinin alınması gereğini ifade etmeliyiz. Bu ülkede Kürtler'e Özgürlük sağlayacak insanı sağ koymazlar... Bu tiyatronun inandırıcı olması için kaç bin insan katledildi, bu tezgah için ne bedeller ödendi, bu anlaşma kolay yırtılmaz...


Musa Anter’in katilini yakalatan Sabah Gazetesi muhabiri Abdurrahman Şimşek’e “Evet Anter'i vuran kişi bu. Mahkemede de söylerim. O simayı hiç unutmam. 14'lü denilen Umman tabancayla vurup silahı da çöp tenekesine atmıştı diyen PKK itirafçısı Abdulkadir Aygan’ın daha sonra nasname.com adlı siteye yazdığı mesajı, Anter Cinayeti’nin sadece PKK’ya ihale edilmemesi ve kirli ilişkilerin her safhasına aynı ciddiyetle bakılması gereğini belirtmek babından, harfiyen alıntılayarak bitirelim:

“Musa Anter olayını PKK'ya mal etmek, madalyonun diğer tarafını görmemektir.Bu bir derin devlet operasyonuydu.(derin devletin PKK bağlantısı ayrıca tartışılır)Tetikçi Şırnaklı Hamit de ergenekon/JİTEM'in bir elemanıdır.Daha önceleri, şahsen yanılmışım ...Hamit'i PKK dan ayrılmış birisi sanıyordum.Halbu ki, Hamit;Ergenekon'un Hogir ile irtibatlandırdığı bir derin devlet ajanı imiş...Son günlerde bu mahluk hakkında epeyce bilgi ve belgeye ulaştım.Dilerim bu bir başlangış olur. ve soruşturmalar Fırat'ın öte tarafına uzanır. Selam ve saygılarımla.”

https://twitter.com/fatihtezcan

Yorumlar
sefa
2012-07-11 05:14:10
gazetecilik tarafsızlık anlamına gelmez herkesin bi tarafı vardır fatih bey sizde kendinize bi taraf seçin.ya bildiginiz gibi yaşayın yada yaşadıgınız gibi olun
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim