• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

'Muhalefet Terörle Aynı Şeyi İstiyor!'

Muhalefet Terörle Aynı Şeyi İstiyor!
Erdoğan terör olaylarını değerlendirdi...Artan terör eylemlerinin ardından muhalefetin ‘Olağanüstü Hal uygulaması geri gelsin' çağrısına yanıt veren Başbakan Erdoğan,'OHAL gibi bir lüksümüz yok' dedi

 

 

 

 

-Başbakan Erdoğan Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ ile birlikte Gediktepe'ye gittiğini söyledi. Bölgenin coğrafyasının  çok zorlu olduğunu muhalefet partilerinin de gidip görüp sonra eleştirmesi gerektiğini söyledi.

--terörle mücadele konusunda gereken herşey samimşyetle ve kararlılıkla hükümet tarafından yerine getiriliyor. Hiçkimse silahlı kuvvetler birşey istedi ve hükümet vermedi diyemez.

-Medya çok dikkatli olmalı! Şehit annelerinin her halini çekip yayınlamak terör örgütünün işine yaramaktadır. medya bilerek veya bilmeyerek terör yandaşlığı yapmaktadır!

-Muhalefet olsun diye söylenen öyle sözler var ki teröre hizmet ediyor. erken seçim ve Ohal ilan edilmesini istiyorlar. 73 milyon acı içindeyken bu çıkar hesapları hangi vicdana sığar.

-Terör örgütü bir taraftan vuruyor, anında Ankara'da ki çığırtkanlardan ses geliyor.

-Ohal Ankara'dan başını çıkarmayanların bileceği ve karar verebileceği bir durum değildir. Ohal istemek terör örgütünün işine gelir. 1987'den 2002'de biz kaldırana kadar devam eden ohal bölge halkını mağdurlaştırarak terör örgütünü istismar zeminini zenginleştirdi. 

-Terör örgütü uykuya daldığında kendileri de uykuya dalınca kendileri de mışıl mışıl uykuya dalanlar, birilerine söz verdikleri için hiç birşey yapmayıp kendilerine altın tepside sunulan fırsatı kullanmayıp, şidi utanmadan sıkılmadan bunun sonuçlarını bize fatura ediyorlar.

-

Artan terör eylemlerinin ardından muhalefetin ‘Olağanüstü Hal uygulaması geri gelsin’ çağrısına yanıt veren Başbakan Erdoğan,'OHAL gibi bir lüksümüz yok' dedi

 

Terörle mücadelede ne gerekiyorsa yapılıyor. İradeyse irade, kararlılıksa kararlılık, cesaretse cesaret...

Kimse 'Güvenlik güçlerimiz şunu talep etti, hükümet vermedi' diyemez. Bizden ne talep edildiyse A’dan Z’ye karşıladık.

Bazı çevreler terörle ilk kez tanışmış gibi tepkiler veriyor. Sorunla yeni tanışmış gibi şaşkınlık ne kadar yanlışsa meseleye siyasi yaklaşmak da o kadar yanlıştır.

Medya böyle bir milli meselede şehit ailelerinin görüntüleri yayınlamak kime hizmet eder. Terör örgütünün amacı kendi propagandasını yaptırmaktır. Medya, terör örgütüne yandaşlık yapmaktadır.

Bu yol çıkmaz yoldur, çıkışı olmayan bir tüneldir. Bu eylemlerden kim kazandı? On binlerce insan yaşamını yitirdi. İlk kanlı eylem 1984’te Eruh’ta gerçekleşti. 26 yılda hiçbir sonuç alamadılar.

Bölgenin gençlerini cinayet işlemeye, intihara gönderdiler. Çocukları istismar edecek kadar insanlık onurundan uzaklaştılar.

Şiddetin olduğu yerde akıl olmaz. Biz şiddet diline teslim olmayacağız, olmamalıyız. Şiddetin diline esir düşerek, aklı ve mantığı dışlamayacağız.

Muhalefet ‘OHAL uygulansın' diyor. Şehit cenazeleri kaldırılırken bunun zamanı mı? Terör örgütü Şemdinli’de vuruyor, istismarcılar Ankara’dan konuşuyor. Ankara’dan birileri terör örgütünün ekmeğine yağ sürüyor.

OHAL sizin karakterinizde var, bizim iktidarımda yok. OHAL hangi sorunu çözdü? OHAL terörü derinleştirdi. OHAL istemek, terörün diline teslim olmaktır.

'Terör varken açılım yapılamaz' diyenler niçin terör uykudayken çözüm üretemediler? 'Bizim dönemimizde terör sıfırlanmıştı' diyorlar, niye yalan söylüyorsunuz?

Terör örgütüyle aynı dili kullanarak hükümete yükleniyorlar. Cenazelerde slogan atarak mı sorunu çözeceksiniz? Şehit dua bekler, slogan beklemez.

Bugüne kadar ülkenin kronik sorunlarının çözümü için hangi katkıyı verdiniz? Ana muhalefetin iktidar ortağı olduğu dönem en çok şehit verdiğimiz yıllardır. Açılımdan gerim adım atmayı düşünler teslimiyet tavrı içindedir.

Biz geri adım atmayacağız. Terör örgütü Kürt kardeşlerimin temsilcisi ve sözcüsü değildir. Olmadı, olmayacaktır.

Açılımın karşısında durmak, bu ülkenin gençlerine çocuklarına ihanet olur. Biz bu ihanetin içinde olmayacağız.

26 yılda 20 bin şehit verdik. O zaman açılım mı vardı? Hayır. 'Açılım bitti' diyenler, terör örgütünün kampanyasına boyun eğmişlerdir.

Milletin hayal kırıklığı yaşamasına izin vermeyeceğiz.

Açılım sürecinde muhalefetten destek istedik ama onlar olumlu cevap vermedi. Açılım sürecine karşı duranlar demokrasiye ve terörle mücadeleye de engel oluyor.

Erken seçimi geçiniz. Bu ülkede erken seçim gibi bir acze düşen iktidar yok. AK Parti güçlüdür ve işinin başındadır.

Biz muhalefetin açılım sürecini sabote edeceklerine ihtimal vermedik.

'Hiçbir şey yapılmadı' diyenler yalan söylüyorlar. OHAL’i biz kaldırdık, TRT-Şeş’i biz açtık.

Teröre, tahriklere rağmen demokrasiden taviz vermeyeceğiz. Açılımdan geri adım atmayacağız. Açılım kapatırsak terör, savaş baronları, silah tüccarları ve gençlerin kanıyla beslenen vampirler kazanır. Buna izin vermeyeceğiz.

Tahriklere rağmen demokrasiden taviz vermeyeceğiz. Açılımdan geri adım atmeyeceğiz. Açılım kapatırsak terör, savaş baronları, silah tüccarları gençlerin kanıyla beslenen vampirler kazanır.

Bütün partilere sesleniyorum; istismar siyaseti kimseye bir şey kazandırmaz. Gelin bu sürece destek verin. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ni destekleyin.

Bu mesele sadece bizim değil, herkesin meselesidir. Gelin milletin huzuru için birlikte hareket edelim.

Milletvekili arkadaşlarımız bundan böyle görevli olduğu illere daha çok gidecek. Gitmezseniz çok büyük vebal altında kalırsınız.

Biz yazılı ve görsel medyaya rağmen geldik. Halkımızla el ele verip onların çizdiği rotada ilerlemeye devam edeceğiz.

Anneliğin siyaseti yoktur. Sağcılığı-solculuğu yoktur. O anneler siyasi nutuklar duymak değil, çözüm çağrıları duymak istiyor.

Anne ve babalara umut sözleri söyleyelim. Tek yürek olduğumuzu anne ve babalara gösterelim. Boynumuzu bükersek gençlerimiz kaybeder."

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim