• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Misyonerler azdı

Misyonerler azdı
Kartel gazetelerine Misyonerlik faaliyetleri çerçevesinde ilanlar veren Kutsal Kitap Araştırma Merkezi, işi Kur’an-ı Kerim’den alıntılar yaparak Misyonerlik yapmaya kadar vardırdı.
Misyonerler çirkin emellerine yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'i bile alet etmeye başladı. Kadıköy'de bulunan Kutsal Kitap Araştırma Merkezi tarafından “Kur'ân-ı Kerim'e Göre Hz. İsa'da Kurtuluş Bulunur (Cennete Giden Yol)” isimli kitapta Misyonerlik faaliyeti yapıldığı ve menfaat amaçlı Kur'an-ı Kerim'den sözlere yer verildiği tespit edildi.
Bu tür çıkar amaçlı işler yapan Misyonerlerin ilanlarının ise Aydın Doğan'ın bulvar gazetelerinden olan “Posta”da yayınlanması tepki çekti. Bu durum, Aydın Doğan'ın, Misyonerlerin ekmeğine yağ sürmesi olarak yorumlandı.
Posta gazetesinde yer alan ilanda, “Kur'an-ı Kerim'e Göre Hz. İsa'da Kurtuluş Bulunur (Cennete Giden Yol)” isimli kitabı ve VCD'leri ücretsiz olarak adrese postalanacağı yazıyor. İlanda verilen telefon numarasının merkezi Kadıköy'de bulunan, “Kutsal Kitap Araştırma Merkezi” isimli bir firmaya ait olduğu belirlendi. Firmayı aradığımızda kitapların ve VCD'lerin ücretsiz olarak adrese teslim edileceği söylendi.
MİSYONERLER
DİNİ KULLANIYORLAR
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Topaloğlu, bu tür çalışmalar yaparak Misyonerlerin kendi dinlerini yaymaya çalıştıklarını söyledi. Tarihte hep olağan gelen durum olduğunu ifade eden Topaloğlu; “Hıristiyan milletinin çok azı dinine bağlıdır. Bu faaliyeti inananlar üzerinde egemen olmak, menfaat sağlamak için dini de kullanıyorlar” dedi. Kur'an-ı Kerim'de Hz. İsa'ya bağlı olanların doğru yolu bulacağı ifadelerinin var olduğunu söyleyen Prof. Dr. Topaloğlu, ama bu ifadelerin son Peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) gelmeden önceki dönemlere ait olduğunu belirtti.
Bu ifadelerden sonra son Peygamberin ve Kur'an-ı Kerim'in geldiğine işaret eden Bekir Topaloğlu, “Artık o diğer bütün dinleri -Yahudiliği, Hıristiyanlığı- hepsini kucaklamış ve hepsinin önemli, büyük mesajlarını Kur'an-ı Kerim'de toplamış. Şimdi artık kurtuluş yolu Kur'an-ı Kerim'in kendisidir. Kur'an-ı Kerim'in içinde yer alan Hz. İsa'nın kendi dönemindeki yolu değil. Kur'an-ı Kerim'in sunduğu son din İslâm'dır. Elbette Kur'an-ı Kerim'in yanında Rasûl-ü Ekrem Efendimiz'in sünneti de var. Onda geniş, zengin bir hadis kültürü var. Bunlar kurtuluş yoludur” dedi.
Hz. İsa'dan bizim artık bugünümüze, bu çağımıza intikal eden doğru, güvenilir bir metin olmadığının altını çizen Topaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Olanlar Kur'an-ı Kerim'de var. Hz. İsa'dan bahsediliyorken orada ne söyleniyorsa doğru ama onun dışında elimizdeki İncil zaten birkaç yüz İncil idi. Bir dönemde o günkü Hıristiyan din adamları toplanmış, 'Dört tanesini kabul edelim..' demişler. Birbirleri ile ilgili olarak o 4 tane İncil'in de kendi içerisinde tutarsızlıkları var... Ve zaten İncil'in içerisinde ilahi vahiy türünden pek bir şey yok; ancak Hz. İsa'nın mücadelesi ve hayatı var. Orada emir, nehiy, kurtuluş yolunu gösteren pek bir şey yok. Onlar ise bizde İslâm tarihi yerine geçer. Bu sebeple bu söz ancak işin iç yüzünden haberdar olmayan insanları belki biraz etkiler ama bunun gerçekle alâkası yok...”
BU ÇALIŞMA PROVOKASYONDUR
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır, yapılan ilanın bir provokasyon olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Bayındır, A'râf Sûresi 157. Âyet'inden örnek verdi. A'râf Sûresi 157. Âyet'te; “Onlar ki; yanlarındaki Tevrat'ta ve İncil'de (geleceği) yazılı bulacakları ümmi haber getirici (Nebi) olan elçiye (Rasûl) uyarlar; o, onlara marufu (iyiliği) emrediyor, münkeri (kötülüğü) yasaklıyor, temiz şeyleri helâl, murdar şeyleri haram kılıyor ve onların ağır yüklerini, üzerlerindeki zincirleri indiriyor. Ona inananlar, destek olup savunanlar, yardım edenler ve onunla birlikte indirilen nuru izleyenler; işte kurtuluşa erenler bunlardır” satırları geçiyor.
Bu ayete göre Peygamber Efendimiz'e uymayan hiç kimse için kurtuluş yolunun olmadığını belirten Abdülaziz Bayındır, Hz. Muhammed Mustafa'ya (s.a.v) uyulmadığı takdirde, Yahudiler için de, Hıristiyanlar için de ve Müslümanlar için de kurtuluş olmadığını kaydetti.

vakit
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim