• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Mısır Halkıyla Dayanışma Yürüyüşü Yapıldı

Mısır Halkıyla Dayanışma Yürüyüşü Yapıldı
Mısır Halkının firavun Hüsnü Mübarek rejimine karşı başlattığı intifada ile dayanışma amacıyla Mısır konsolosluğuna bir yürüyüş düzenlendi.

 

 

 

 

 

 

 

Kardeşlik Platformu tarafından düzenlenen ve Özgür-Der'in de katılarak destek verdiği yürüyüş 4 Levent Metrosu'nda başladı.

Mısır Konsolosluğu'nun önüne kadar süren yürüyüşte tekbirler getirilip "Firavun Mübarek Hesap Verecek" "Hüsnü Mübarek Sonun Gelecek" "İhvana Benna'ya Direnişe Bir Selam" "İstanbul'dan Mısır'a Direnişe Bin Selam" "Tunus'ta, Mısır'da, Yemen'de İntifada Her Yerde" "Mısır Diktası İsrail'in Kuklası" sloganları atıldı.

Konsolosluk önünde Nurettin Şirin, Hamza Er ve Cüneyt Sarıyaşar birer konuşma yaptı.

Vel Fecr

Basın Açıklamasının Tam Metni:

Mısır Halkının Özgürlük Mücadelesi Onurumuzdur

Sırtını Amerika'ya dayayarak zulüm üzerine kurulu iktidarını sürdürmeye çalışan, Filistin işgalcisi siyonist rejime güvenlik bekçiliği yapıp Gazze'ye ambargo uygulayan Diktatör Hüsnü Mübarek, kahraman Mısır halkının intifadası ile tarihin çöplüğüne atılmanın eşiğinde.

Firavun Hüsnü Mübarek'in bu akibeti aslında tarihin tüm tağut ve zorbalarının kaçınılmaz akibetidir. Kendilerini yeryüzünün ilahı sanıp böbürlenen, halklara zulmedip hak ve özgürlüklerini gasp eden, başvurduğu insanlık dışı yöntem ve baskılarla insanları yıldırıp kendisine köleleştireceğini sanan bütün zorbalar hep yıkılmaya mahkum olmuştur; zira bu, Rabbimizin bir sünneti, mazlum, mahrum ve mustazaf halklara bir vaadidir.

Geçmişteki Firavunların akibeti nasıl olmuşsa, bugünün firavunları da şimdi aynı akibetle karşı karşıyadır. Birinci ve ikinci dünya savaşları sonrasında, İslam dünyasının emperyalistler tarafından işgal edilip kukla rejimlerin kurulmasıyla, Müslüman halklar tarihin en ağır zulüm ve ihanetleriyle karşılaştılar; inançlarına, değerlerine, emeklerine, kutsallarına, onurlarına yapılan saldırıların sonu gelmedi.

İşbirlikçi rejimlerin başlıca özelliği, emperyalizm ve siyonizmin çıkarlarının bekçiliğini yapmak, onların ileri karakolu olmak, halkların özgürlüklerini gasp edip seslerini kısmak, emeklerini, kaynaklarını, servetlerini yağlamak, ülkeyi fesat ve ahlaksızlığa sürüklemek, İslami hükümlere ve Müslüman halkın İslami kimliğine saldırmak olmuştur.

Tunus halkının görkemli bir devrimle Diktatör Zeynelabidin bin Ali'yi tarihin çöplüğüne atması, bu makus dönemin halkların özgürlüğü yönünde değişmesinde tarihi bir adım olduğu gibi, bu devrim ateşi bugün Mısır'da tutuşmuş ve bütün Ortadoğu'yu sarsan bir devrim dalgasına dönüşmüştür.

Halkın öfkesi, özgürlük ve adalet feryadları ile sarsılan Firavun Hüsnü Mübarek, ayakta kalabilmek için son çare olarak orduyu harekete geçirip tanklarını halkın üzerine sür müşse de, intifada ateşini söndürememiş, bilakis bu ateşin daha güçlü bir şekilde yanmasına, "diktatöre ölüm!" sloganlarının bütün Mısır'da daha şiddetli bir şekilde yankılanmasına yol açmıştır.

Mısır halkı bütün bölgedeki taşları yerinden oynatacak bir zaferin eşiğindedir; firavun düzeni artık son anlarını yaşamaktadır, özgürlük ve adalet için ayağa kalkan Müslüman Mısır halkı gösterdiği cesaret, ortaya koyduğu kararlılık ve verdiği kurbanlarla firavun putunu İbrahimce kırmanın destanını yazmaktadır.

Biz Türkiyeli Müslümanlar olarak, başta İhvan-ı Müslimin olmak üzere, zulüm ve zorbalığa, ihanet ve alçaklığa karşı tarihin onur dolu intifadasını başlatan bütün Mısır halkına selamlarımızı sunuyor, onların bu kutlu direnişleri ile dayanışma içinde olduğumuzu, bütün yeryüzünde hak ve adaletin hakim olup tevhid sancağının dalgalanacağı günlere kadar bütün firavun düzenleri karşısında ayakta duracağımızı ilan ediyoruz.

"Zulmedenler yakında nasıl bir inkılabla sarsılıp devrileceklerini bileceklerdir" (Şuara Süresi Ayet 227)

Yaşasın Mısır halkının özgürlük ve adalet mücadelesi,

Yaşasın evrensel ümmet dayanışması

Yaşasın İslami direnişimiz


 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim