• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Milliyet, İsrail’le Aynı Anda İHH’ya Saldırdı! [Özel Haber - Analiz]

Milliyet, İsrail’le Aynı Anda İHH’ya Saldırdı! [Özel Haber - Analiz]
…Ve Türkiye Basın Tarihi ve İnternet Medyası Milliyet sayesinde bu rezaleti de gördü…Milliyet, İsrail'in Gazze'ye saldırı düzenlediği dakikalarda İHH ve Başkanı Bülent Yıldırım hakkında bir çarpıtma haberi verirken, sabahın erken saatlerin

 

 

 

 

 

Milliyet İsrail’le Aynı Anda İHH’ya Saldırdı!

Fatih Tezcan / AnalizMerkezi.com 

Milliyet Gazetesi’nin internet sitesi milliyet.com.tr, İsrail’in Gazze’ye gece saldırısı başlattığı ve 5 kişinin ölümüne, onlarcasının yaralanmasına sebep olduğu dakikalarda, yani İsrail’le eş zamanlı olarak, 01:14'te, Bülent Yıldırım’ın şahsında İHH’ya ve dolayısıyla Türkiye'li yardımseverlere saldırdı.

İsrail’in, Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara’ya uluslar arası sularda baskın düzenleyerek 9 sivil ve silahsız kişinin ölümüne onlarcasının yaralanmasına neden olduğu saldırının yıl dönümünde, 15 ülkeden onlarca geminin Gazze’ye doğu yola çıkacağını öğrenen İsrail Hükümeti, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bu 15 ülkenin her birisiyle temasa geçmeye ve ‘organizasyona katılacak kişileri engellemeye yönelik hükümet baskısı’ oluşturmaya çalışıyordu.

Milliyet.com.tr’ın gece 01:14’te girdiği ve sabah saatlerinde kaldırdığı bir haberse, Mavi Marmara Saldırısı sonrasında vicdanları kahreden açıklamalarla İsrail’i savunan ve ‘İçimizdeki İsrailliler’ olarak adlandırılan güruhun ağzına laf koyma,

diğer bir deyimle,

Gazze’ye düzenlenen yeni yardım organizasyonunun Türkiye ayağına darbe vurmaya çalışan İsrail’in, Milliyet aracılığıyla Türkiye içindeki İsrail yanlısı medya ve akademisyenleriyle oluşturacağı lobiye argüman hazırlama amacı güttüğü görülüyor.

Normal bir akıl ve vicdan seviyesiyle okunduğunda dahi “Klasik bir Doğan Medyası Çarpıtması” dedirten haber, girildiği 01:14’te meydana gelen İsrail saldırısıyla olan eş zamanlılığı ve Doğan Medyası’nın İsrail’le olan yoğun iş hacmi ve 'stratejik yol arkadaşlığı' değerlendirildiğinde bambaşka bir anlam kazanıyor…

İşte o haber; 

Haberdeki ‘tutarsızlık’ ve ‘saldırı dili’ çok net göze çarparken, içerikteki imla hataları ise adeta ‘zamanla yarışılarak’ hazırlandığı izlenimi veriyor...

“İHH Başkanı’ndan İsrailli turistler için tuhaf sözler…” şeklinde bir ifadeyle sitenin manşetinden verilen haberde, İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın başka bir konuşması esnasında çekilmiş resmi çok kötü bir zoom’dan sonra siteye konulmuş.

Habere tıklandığında çıkan sayfada işler değişiyor ve ‘anti semitist imaj’ yüklenen ifade, bir adım daha gerçeğe yaklaşıyor ama henüz halen bir çarpıtma:

 

 

İsrailli turistleri Alanya’ya sokmayın

Mavi Marmara gemisine İsrail’in operasyonuyla adını duyuran İHH’nın Genel Başkanı Yıldırım, Antalya’da “Hükümetleri özür dilemeden İsraillileri Alanya’ya sokmayın” dedi.

  

Ve işte bu da Doğan Haber Ajansı-Antalya Muhabiri Mustafa SERTER’in imzasını taşıyan haberin metni:

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım, Filistin’in Gazze kenti için hazırlanan yeni filoların haziran ayında karadan ve denizden yola çıkacağını belirtti. Sağlık Eğitim Bilgi İletişim Ahilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SEBİLAY) Alanya Şubesi tarafından önceki akşam Atatürk Spor Salonu’nda “Mavi Marmara Şehitlerini Anma Mazlum Ortadoğu Halklarına Destek ve Dayanışma Gecesi” düzenlendi. Geceye İHH Başkanı Bülent Yıldırım da katıldı. Etkinlik, İsrailli komandoların “Mavi Marmara” adlı gemiye yaptığı baskın anının görüntülerinin sinevizyon eşliğinde gösterilmesiyle başladı.

Buralarda tatil yaptırmayın! 

Daha sonra kürsüye çıkarak bin kişiye hitap eden ve Alanya’nın turizm kenti olduğunu ve gemi yoluyla İsrailli turistlerin ilçeye geldiğini hatırlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

“İsrailliler para harcamazlar ama gelirler. Onlar için tatil beldesi olarak sadece Türkiye vardır. Bunu şehitler adına istiyorum. Bu adamları, özür dilemeden, tazminat ödemeden, ambargoyu kaldırmadan ve de bu katliamı işleyen başbakanları, bakanları cezaevine girmeden buralarda tatil yapmasına karşı çıkın. Zaten para için sessiz kalalım desek bunlar cimridir. Bir kuruş harcamazlar.”

Bir filo daha yola çıkıyor

Konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Yıldırım, “Bir filo daha yola çıkıyor. 31 Mayıs anısına hazırlanmış bir filomuz var. Ama haziranın ortalarını bulacak. Her ülkeden bir gemi çıkacak. Bizim ‘Mavi Marmara’da Avrupa’dan yola çıkacak. Dünyanın her yerinden gemiler gelecek. İsrail şunu çok iyi bilecek. Bu Akdeniz İsrail’in değil. Biz şehit oluruz diye korkmuyoruz. Geri adım atmayacağız. Gazze’de ambargo kalkana kadar ve Mescidi Aksa yürüyüşü tamamlana kadar bu deniz ile kara harekatı devam edecek. Bunu herkes bilsin. Sadece denizden değil kara konvoyları da hazırlanıyor ve bir uçak satın alma projesi gerçekleşmek üzere ” diye konuştu.

Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdi dünya liderlerine sesleniyoruz. Gazze’de insanlar ölürken bizim rahatça yaşamamızı beklemeyin. Mescidi Aksa esirken bizim sessiz kalmamızı da beklemeyin. Biz açık söylüyoruz. Hıristiyan ve Yahudilerle hiçbir problemimiz yok.  Ama bizim bir yerle problemimiz var. Bunu da cesurca ve korkmadan söylüyoruz. O da insanlığa bir virüs gibi bulaşan siyonizmle bir problemimiz var.”

*****

Sağlıklı bir değerlendirme yetisine sahip her bireyin niteleyeceği üzere haberde ‘anti-semitizm yaftası’ vurulmaya çalışılmış ancak Bülent Yıldırım’ın konuşmasında bir cümle var ki, İsrail'in Gazze'deki sivillere karşı düzenlediği ve 5 kişinin ölümüne neden olduğu saldırıyla aynı dakikalarda Milliyet’in yaptığı bu gece operasyonunu hem deşifre ediyor hem boşa çıkarıyor! İşte Yıldırım'ın ifadeleri:

“Biz açık söylüyoruz. Hıristiyan ve Yahudilerle hiçbir problemimiz yok.  Ama bizim bir yerle problemimiz var. Bunu da cesurca ve korkmadan söylüyoruz. O da insanlığa bir virüs gibi bulaşan siyonizmle bir problemimiz var.”

Peki bu ne demek?

Kişi, kuruluş ve devletlerin, Filistin topraklarındaki işgalini devlet adı altında senelerdir sürdüren İsrail'in ve İsrailliler'in aleyhinde yaptıkları her eleştiri ve açıklamayı ‘anti-semit-ist’ yani ‘Sami Irkı’nın Fanatik Düşmanı’ gibi göstermek, çeşitli terör örgütlerinin bir araya gelmesiyle 14 Mayıs 1948’te sözde devlet iddiasını duyuran İsrail’in asla vazgeçemeyeceği bir yöntem.

Bu yöntemi 2010 yılından itibaren Türkiye’de de uygulamaya başlayan İsrail’in, Milliyet’i bu haberde istihdam ederken daha önce MOSSAD’ın Türkiye’deki gazetesi olarak adı geçen Hürriyet’in ne ile meşgul olduğuna baktığımızda ise karşımıza ilginç bir sonuç çıktı:

Bülent Yıldırım’ın Antalya konuşması Milliyet’te var ama Hürriyet’te yok!

Gece İsrail’in 5 kişinin ölümüne ve onlarcasının yaralanmasına neden olan Gazze saldırısı ise ‘İsrail’den jet misilleme’ manşetiyle Hürriyet’te var ama Milliyet’te yok!...

Böylelikle geniş açıdan bakıldığında, Doğan Medyası’nın İsrail yanlılığını izhar etmek istemediği ve Türkiye’deki İsrail yanlısı Lobi’ye medyatik destek bağlamında verilen görevleri de profesyonel imaj çalışması ve çarpıtma stratejisiyle bihakkın yerine getirdiği bir kez daha ortaya çıkmış bulunuyor.

Bülent Yıldırım'ın bu açıklamasının doğru olduğunu değerlendirsek dahi, hemen hatırlatalım, 2010 yılı yaz aylarında İsrail'den gelerek Antalya'da görülen İsrailli turist sayısı sıfır!

Üstelik İsrail yaptığı açıklamalarda, 'İsrailliler'in Türkiye'ye turistik ziyaret yapmamalarını' tavsiye etmişti.

Bu bağlamda hatırlatmakta fayda var ki dünyada ve Türkiye'de yapılan araştırmalara ve turizm istatistiklerine göre 'dünyanın en az para harcayan turist profili' olan İsrailliler'in yerine, Türkiye'nin gelişen ve Kemalizm'in pasif politikalari tersine aktifleşerek yenilenen dış politikasına duydukları sempati nedeniyle gelen ve çok para harcayan Arap ve İranlı turistlerin sayısında geçmiş senelere göre 20 kata varan artış olduğu bildiriliyor.

Yani zaten ne İsrailliler'in 9 masum ve silahsız vatandaşını katlettikleri Türkiye'ye geleceği var ne de Antalya'da örülü saçlarıyla gezecekleri...

Doğan Medyası'nın Ortak Olduğu İsrail Stratejik Algı Operasyonu! 

Burada İsrail'in ve Doğan Medyası'nın yaptığı gizli ve stratejik algı operasyonunun, 'Yahudiler, Museviler ve İsrailliler'in tamamen aynı profilde insanlar olduğuna inandırma' çabası biçiminde yürütüldüğü gözleniyor.

Oysa Musevilik bir din mensubiyetini, Yahudilik bu dinin ırka yönelikmiş gibi algılanmasını ifade ederken İsraillilik ise, Filistin topraklarının insanlarının kanları ve gözyaşları üzerine ve pahasına kurulduğu iddia edilen İsrail adlı bir devletin vatandaşı olmayı kabul ederek bu büyük insanlık suçunu onaylamayı, desteklemeyi ve yaşatmayı ifade edereken, gasp, hırsızlık ve işgal yöntemleriyle kurulan ve yaşayan İsrail isimli terör organizasyonuna mensubiyetin ismi olarak belirleniyor.

İşte genelde Türkiye'deki İsrail uzantılarının ve bu haber özelinde de Milliyet.com.tr'ın 'Sanki İHH anti-semitistmiş ve sanki İHH karşıtı bir hava varmış gibi hayalî bir izlenim vermekle' görevlendirildiği anlaşılırken, bu kliğin yürütüttüğü bir diğer stratejik algı operasyonunun da, 'Türkiye'de Musevi:Yahudi:İsrail özdeşliği algısını yerleştirmek' ve Türkiye Halkı'nın bunu asla kabul etmeyeceğini bile bile yine de 'İsrailliler'e Türkiye'de bir sempati oluşturmak ve bir dokunulmazlık sağlamak' olduğu değerlendiriliyor.

Fatih Tezcan / AnalizMerkezi.com

 

 

 

 

 

İlgili Haberler:

İsrail 65 Yaşında Adamı Yatağında Katletti!

 

 

 

 

 

İŞTE MOSSAD'IN GAZETESİ! 

AnalizMerkezi.com, İsrail'in İbretlik Küstahlığı'nı Belgeliyor! -Foto&Video- 

Rafael Sadi: Sahtekar Bir Faşist'in Analizi!

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim