• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Milli Gazete'ye Mezhep Husumeti Eleştirisi

Milli Gazeteye Mezhep Husumeti Eleştirisi
Tarihin ironisi dense yeridir. Siyonizme en çok karşı olduğu varsayılan Milli Gazete’de siyonizmin en çok ilgilendiği mezhep ihtilafı var gücüyle körükleniyor. Dünya Müslümanların emperyalist işgal dalgalarına karşı birlik içinde olması gerektiğinde

Tarif ettikleri “Ehl-i Sünnet”in de aslında “yeni Sünnilik” olduğunu ayrı bir tartışma olarak yapmak gerektiğini bir kenara not edelim. Bu “yeni Sünnilik”, Irak’ta mezhep savaşı çıkarmaya çalışan karanlık ve şaibeli grupların “Sünnilik”inin Türkiye versiyonu. Irak’taki şaibeli ve karanlık mezhepçi siyaset, bilindiği gibi Ortadoğu’da İran’ın Amerika ve İsrail karşıtı bir direnç cephesi olmasının önüne geçmek için çaba gösteren Suudi Arabistan, Mısır ve Ürdün tarafından destekleniyor.
 
Ortadoğu’daki bu üçgen, İsrail’in varoluşuna kendini adamış bir politik eksen olarak Lübnan’da Hizbullah’ın, Filistin’de de HAMAS’ın yokedilmesi için binbir fesat planlıyor. İsrail’in 2006’da Lübnan’a saldırısı, bu şer güçlerin işbirliği ve onların Lübnan içindeki uzantılarının desteği sayesinde gerçekleyebilmişti. Keza 2008’de Filistin’e saldırı da aynı odakların lojistik desteğiyle mümkün olabilmişti.
 
Bu güçlerin Müslümanların birliğini parçalamak için kullandığı en önemli araç mezhep ihtilafları. Mezheplerin birbirleri aleyhinde tahkir edici değerlendirmeler yapmaları bu nedenle teşvik görüyor Tel Aviv ve Washington’da.
 
Saddam Hüseyin 1980’de İran’a saldırdığında aynı senaryo yürürlükteydi. Saldırının başlangıcında Tahran’ın kısa sürede düşeceği varsayımıyla harekete geçen Saddam, arkasındaki Amerikan, İsrail ve gerici Arap liderlerin desteğine rağmen işler planlandığı gibi gitmeyince kendisini Sünni dünyanın lideri ilan ederek yoluna devam etmeye çalıştı. Washington’ın da desteğiyle o ana kadar konusu bile geçmeyen “Şii yayılmacılığı” iddiası, kısa sürede Ortadoğu kentlerine propaganda bombası olarak düşmeye başladı.
 
Amerika ve İsrail saldırılarını püskürtmeyi başaran İran, Sünniliğin tehdit altında olduğu yönündeki propaganda karşısında zaafa uğramaktan kurtulamadı. Cahil kitleler siyonist propagandanın etkisi altında İran’a karşı tavır alabildiler.
 
Savaşın 1989’da bitmesinin ardından geçen yıllar sonra “Şii yayılmacılığı” iddiasının siyonist propaganda olduğu tüm boyutlarıyla ortaya döküldü. O günlerde bu propagandanın etkisi altında İran’a karşı tavır alan çevrelerin aslında İslam devriminin Washington ve Tel Aviv’in amaçlarına karşı oluşturduğu sete zarar verdikleri anlaşıldı.
 
Bu senaryoyu bütün ayrıntılarıyla biliyoruz artık.
 
O nedenledir ki Ortadoğu sokakları 2003’te Irak’ın işgaliyle başlayan süreçte Amerikan ve İsrail propagandasından etkilenmiyor eskisi gibi. 2006’da İsrail Lübnan’a saldırdığında Lübnan’daki Amerikan uzantası Sinyora hükümetinin, “Hizbullah Sünnilere karşı savaşıyor” propagandası zerre kadar etkilemedi kitleleri. Sünni ulema bunun siyonist bir propaganda olduğunu açıkladı ve 14 Mart hükümetinin bütün girişimleri sonuçsuz kaldı. Lübnan’da, tıpkı Irak’taki gibi karışıklık çıkarmak isteyen karanlık ve şaibeli odakların mezhepçi politikaları geri tepti.
 
Bunların tümünü biliyoruz da anlamadığımız çok önemli nokta, siyonizmin Milli Gazete’yi nasıl manipüle edebildiği. Bu gazetedeki iki yazar (Eygi ve Sifil) en ilkel mezhepçiliği propaganda boyutunda sürdürürken Milli Görüş siyonizme karşı sarsılmaz kale olduğu iddiasında.
 
Şia’yı, Mutezile’yi ve kendilerince Sünni sayılmayan diğer mezhepleri “hak mezhep” kabul etmeyerek görüş farklılıklarının “İslam’ın zenginliği” olarak görülmesine “absürt” yakıştırması yapılan bir gazete halen Milli Gazete!
 
Bir yandan Erbakan İran’a giderek işbirliği konusunda canalıcı laflar ediyor, öte yandan onun liderliğini yaptığı hareketin yayın organında İran bâtıl mezhep sahibi gösteriliyor. Tam da Tel Aviv’e zil takıp oynatacak üslup ve yoğunlukta.
 
Milli Gazete’de propaganda edilen mezhep ayrımcılığı, ihtilaf ve husumetin Tahran’ın, Amerika’nın Ortadoğu’daki nüfuzunu kırdığı bir anda yoğunluk kazanmasına dikkat edilmeli. İlginç bir zamanlama bu.
 
Zihinlerin hep karşıt kamptan gelecek hücumlara karşı duyarlı olduğu bir sırada evin içinde yükselen siyonist propagandaya gafil avlanabilir Milli Görüş kitleleri. Milli Gazete’de Eygi ve Sifil’in mezhep husumetini körükleyen politik propangadalarına ne Saadet Partisi’nden, ne de parti mensuplarından hiçbir tepki yükselmemesi siyonizme karşı mücadele ettiğini sanarken onun etkisine maruz kalındığının kanıtı aslında.
 
Akla gelen bir soru da şu: Bu yazarların bu kadar cüretkarca mezhep husumetini körüklemeleri ve emperyalizmin menfaatine kova kova su yetiştirmeleri acaba Saadet Partisi içinde birilerinden destek mi görüyor?!

Milli Gazete’deki mezhep husumeti Siyonizme zil takıp oynatır! / Fikritakip

 

İslami Gündem

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • İYİ Kİ ÖLDÜ .ROSPU ! 26 Haziran 2010 Cumartesi 10:45
 • Baykal, Altaylıyı Kendi Kanalında Rezil Etti!23 Haziran 2010 Çarşamba 02:28
 • ERDOĞANI SORDU AMA ATATÜRKÜ UNUTTU!21 Haziran 2010 Pazartesi 10:56
 • GOOGLE İSRAİLLİ SAHİBİ VE TÜRKİYE OYUNU!14 Haziran 2010 Pazartesi 14:47
 • SamanyoluHaberde Filo Körlüğü Mü Var!29 Mayıs 2010 Cumartesi 09:58
 • Siyonist Elçi Cnn Türkte Rezil Oldu! -video-28 Mayıs 2010 Cuma 10:32
 • SİZİ YAYINDAN ALIYORUM! -video-26 Mayıs 2010 Çarşamba 16:32
 • BİRGÜN HERGÜN RAHATSIZ!27 Nisan 2010 Salı 14:34
 • CAFCAF: İZMİR BAŞKENT OLSUN!03 Nisan 2010 Cumartesi 12:12
 • TRTDEN HABERTURK MANŞETİNE REST!16 Mart 2010 Salı 20:00
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Scripti: CM Bilişim