• BIST 117.110
 • Altın 168,129
 • Dolar 3,9332
 • Euro 4,8403
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 9 °C
 • İzmir 20 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

MHP’yi CHP’nin Yedeği Yaptılar!

MHP’yi CHP’nin Yedeği Yaptılar!
Erdoğan, Gebze Stadı’nda AK Parti Kocaeli Gençlik Şöleni’nde konuştu...

 

 

 

 

 

 

Erdoğan, Gebze Stadı’nda AK Parti Kocaeli Gençlik Şöleni’nde yaptığı konuşmada, AK Parti olarak siyaset mühendisliğinin her zaman karşısında olduklarını, her zaman “Söz milletindir, karar milletindir, yetki milletindir. Millet dışında hiçbir kuvvet bu ülkeye istikamet ve rota çizemez” dediklerini belirterek, şunları söyledi:

“27 Mayıs’ta bu ülkeye milli irade dışında rota çizmeye kalkıştılar. Ülkeyi uçurumun eşiğine getirdiler. 12 Eylül’de milli iradeyi hiçe saydılar, ülkede çok ağır yaralar açtılar. 28 Şubat’ta bu ülkede bir kez daha milli iradeye müdahale ettiler. Siyaset mühendisliği yaptılar, ülkeyi yokluğa, yoksulluğa, zulme ve baskıya mahkum ettiler. Biz hiçbir şekilde sivil siyasete müdahale edilmesine, siyasetin o siyaset mühendisleri eliyle şekillendirilmesine seyirci kalmadık, kalmayacağız.”

Erdoğan, CHP’de bir kaset olayı çıktığını ve eski genel başkanın giderek yerine kaset mamulü bir genel başkanın geldiğini belirterek, şunları söyledi:

“Ardından işte o kaset yoluyla CHP’ye yeni bir şekil verdiler, adına yeni CHP dediler. Sadece kaset mamulü bir CHP değil aynı zamanda siyaset mühendislerinin tasarımı olan bir CHP’dir bu. Şimdi aynısını MHP’ye yapıyorlar. MHP’yi de aynı çirkin kaset tezgahları ile şekillendirmek, yeniden tasarlamak istiyorlar. Bunu çok çirkin, çok tehlikeli gördüğümü ifade etmek istiyorum.

Siyaset elbette ki kirinden, pasından, edepsizliklerden arındırılmalıdır. Elbette temiz olmalıdır.

Ama bunu milletim sandıkta yapar. Demokrasilerde siyaset tasarımını, siyasetin yeniden dizaynını sadece ve sadece millet yapar.

Bu kaset komplolarından dolayı bizi, AK Parti’yi suçlayanlar, çok ciddi bir hezeyan içindeler.

Özellikle CHP’nin kaset mamulü, kasetlerden nemalanmış, kasetler sayesinde iş başına gelmiş Genel Başkanı’nın, çıkıp AK Parti’ye iftira atması, kendi münasebetsiz pozisyonunu örtme çabasından başka bir şey değildir. CHP’de kaset mağduru beyefendiyi yeniden milletvekili adayı yapan, kaset mağduru hanımı liste dışı bırakan bizzat Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

CHP’de eski Genel Başkan’a şantaj için odasında bayan gazeteciyle pazarlık yapan da yine bizzat Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu ortaya saçılan kasetlerden dolayı sağı solu suçlayacak en son kişi de yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur.”

“MHP GENEL BAŞKANI, OYNANAN OYUNU GÖRSÜN”

CHP’nin şu anda yeniden tasarlanmış durumda olduğunu belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ama, MHP’ye, bu çeteleri, bu kirli tezgahı, bu komploları görüp, yol yakınken çetelerle işbirliğinden vazgeçmesini tavsiye ediyorum. MHP’ye, CHP ile kurduğu çete ittifakından, çete kardeşliğinden geri dönmesini tavsiye ediyorum. MHP Genel Başkanı, öfkesine hakim olamayarak, kimyası bozulmuş şekilde AK Parti’yi suçlayacak yerde, gözünü açsın, oynanan oyunu görsün.

Sayın Bahçeli, bu ülkenin Başbakanına, haddi, hududu, edep dairesini aşarak saldırmak, sizi çeteler nezdinde şirin gösterebilir ama milletim bu üsluptan rahatsız oluyor bilesiniz. Öfke patlamalarınız, çirkinliğin üzerini örtmeye yetmiyor. Hakaretleriniz, küfürleriniz, kontrolsüz saldırganlığınız, hiçbir şeyi meşru hale getirmiyor. Şu yaşanan manzara, MHP’ye gönül vermiş kardeşlerime yapılmış en büyük haksızlıktır. Bu MHP üst yönetimi, MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimi, 12 Eylül’de CHP’nin ve çetelerin yedeğine soktular. Adeta MHP’yi aldılar, CHP’nin yavrusu haline getirdiler.”

“GÖZÜ DÖNMÜŞ ŞEKİLDE BİZİ SUÇLAYANLAR...”

MHP’ye gönül verenlerin, partileri üzerinde yapılmak istenen ameliyatı görmelerini istediğini dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“CHP’ye gönül vermiş kardeşlerimin, partilerinin nasıl dışarıdan tasarlandığını görmelerini istiyorum. Bugün, gözleri dönmüş şekilde bizi suçlayanlar, aslında 8,5 yıldır yürüttüğümüz çetelerle mücadelemizde, demokrasi mücadelesinde, bizi yalnız bırakanlardır. 8,5 yıl boyunca onlar için de mücadele ettik. Bundan sonra da mücadele ederiz. Bu çirkin komploları elbette güvenlik güçleri, istihbarat birimleri, yargı takip edecektir ama ben, başta MHP Genel başkanı olmak üzere, partilerin üst yönetimlerine, çeteler nezdinde son kullanma tarihleri geçmeden, bizim çetelerle mücadelemize destek vermelerini bekliyorum. Açık söylüyorum; bu milli bir görevdir, bu demokratik bir görev, tarihi bir görevdir. CHP’nin, bu sorumluluğu yerine getirmeyeceği açıktır ama MHP, yol yakınken, bu ülkede demokrasi mücadelesine destek vermelidir. Eminim ki, MHP gönüldaşlarının da en büyük arzusu budur.”

Başbakan Erdoğan, siyasetin, hizmet ve hedef üzerinden değil, istismar üzerinden yapıldığı bir seçim sürecinde olduklarını belirterek, “Ne yazık ki muhalefet partileri, ülkeye vizyon çizmek, hedef göstermek yerine, edep sınırlarını aşan bir üslupla, yalanla, iftirayla, hakaretle milletten teveccüh görecekleri zannına kapılmış durumdalar” dedi.

AK Parti’yi suçlamak hezeyandır

Başbakan Erdoğan, Gebze’den Bursa’ya geçti. Erdoğan, Kent Meydanı'nda düzenlenen partisinin Bursa Mitingi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye için 8,5 yıl boyunca hizmet ürettiklerini ama birilerinin dedikodu ürettiğini ve engel olmaya çalıştığını söyledi.

Erdoğan, planlarla, projelerle milletin huzuruna çıktıklarını, güçlerini de milletten aldıklarını ifade ederek, ''Gücümüzü, çetelerden, hukuk dışı örgütlerden, mafyadan değil, sadece ve sadece sizden alıyoruz, farkımız bu. Biz, siyasetin çeteler eliyle, kasetler eliyle değil, bizzat milletin eliyle şekillendirilmesini savunuyoruz. Bizi en başından itibaren bu ortaya saçılan kasetlerden dolayı suçlayanlar, gözlerini açsınlar ve sağına soluna baksınlar'' diye konuştu.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bizim 8,5 yıl boyunca çetelerle mücadelemizi yavaşlatmaya çalışanlar, çetelere kol kanat gerenler ve 'biz Silivri'nin avukatıyız' diyenler, suçluları uzakta değil yanı başlarında arasınlar.

Ortaya saçılan edepsiz kasetlerden dolayı AK Parti'yi suçlamak, hezeyandan başka bir şey değildir. Açık söylüyorum: AK Parti hiç kimsenin şamar oğlanı da değildir. Hele hele AK Parti kasetlerden nemalananların, kasetler yoluyla Genel Başkan olanların, kaset mamulü Genel Başkanların çamur atabileceği bir parti de değildir. CHP Genel Başkanı, kaset siyasetinde ne konuşacak? Eğer bir şey konuşacaksa en son konuşacak kişidir. CHP Genel Başkanı kaset siyasetinden en büyük faydayı sağladı. Partisindeki kaset skandallarının üzerini örtmüş, hatta eski genel başkana şantajı desteklemiş bir genel başkandır. Kusura bakmasınlar, yüzsüzlüğü, pişkinliği, onun kaset mağduru olduğu gerçeğinin üstünü örtmez.''

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim