• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

MESCİD-İ AKSA'DA ÇATIŞMA!

MESCİD-İ AKSADA ÇATIŞMA!
Siyonistlerin Mescid-i Aksa baskını yapacağı istihbaratı doğru çıktı.Mescid-i Aksa fahri muhafızı Raid Salah'ın başında olduğu İslami Hareket üyesi 700 genç kendilerini mescide kapattı.İsrail askerleri saldırdı, uçakları havalandı.Bazı ülkelerde gös

Mescid-i Aksa'da müslüman gençlerle İsrail polisi arasında çatışma çıktı.


Kudüs'teki yaklaşık 700 müslüman gencin itikaf için Mescid-i Aksa'da kalmak istediği, İsrail askerlerinin de gençleri dışarıya çıkartmak için çalıştığı öğrenildi.
 

İsra Haber Filistin temsilcisi Nureddin İslam'ın haberine göre İsrail askerlerinin tüm tehditlerine rağmen müslüman gençler, yarın sabahki fanatik Yahudilerin baskınına karşı Mescid-i Aksa'yı savunmak için, Mescid-i Aksa'da kalmayı başardılar.

İsrail'in Mescid-i Aksa ve çevresine çok sayıda polis ve asker gönderdiği öğrenildi. İsrail kaynakları da aynı saatlerde, İsrail hükümetinin Pazar günü 50 yaş altındaki Kudüslülerin Mescid-i Aksa'ya yaklaşmalarını yasakladığını ilan etti.

İsrail, gazetecilerin Mescid-i Aksa'ya girerek çatışmayı görüntülemesine izin vermedi.

İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah ve Mescid-i Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri, fanatik Yahudilerin bir hafta önce olduğu gibi Pazar günü de Mescid-i Aksa'ya basın düzenleyeceklerini belirtmiş, Kudüslülerine Mescid-i Aksa'da nöbete çağırmıştı.

Müslüman gençlerin, Şeyh Salah ve Şeyh İkrime'nin çağrısına kulak vererek, yarınki baskını engellemek için bugeceden itibaren Mescid-i Aksa'da nöbete başlamayı hedefledikleri bildirildi.
Mescid-i Aksa içerisinde itikafa giren müslüman gençlerden birisi, Aksa televizyonuna yaptığı açıklamasında, İsrail askerlerinin sayıları yüzleri aşan gençleri, silah zoruyla çıkartmak için çalıştığını söyledi.

Kaynaklara göre yarınki baskın öncesi Mescid-i Aksa'yı savunmak için yatsı namazı sonrasında Aksa'da itikafa başlayan gençler, Şeyh Salah'ın liderliğini yürüttüğü İslami Hareket'e mensuplar.


ImageFanatik Yahudilerden Baskın Çağrısı

Müslüman gençlerin, Mescid-i Aksa'da direnişe geçtiği saatlerde fanatik Yahudiler de ellerindeki megafonlarla, taraftarlarını önce Burak duvarına sonra Mescid-i Aksa istikametine doğru harekete geçmeye çağırdı.

Fanatik Yahudiler Akın Akın Aksa'ya Gidiyor

Gece geç saatlerde fanatik Yahudilerin otobüslerle Mescid-i Aksa istikametine doğru hareket ettikleri gözlemlendi.

İsrail Polisi, Müslüman Gençleri Kuşatma Altına Aldı

İsrail polisinin saat 02:27 sularında, Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapatarak, müslüman gençleri tutuklamaya başladığı öğrenildi.

İsrail polisine jop ve kalkan dağıtıldığı gelen bilgiler arasında.

Gece Namazına Başladılar

Mescid-i Aksa içerisinde direnişe başlayan müslüman gençler, saat 02:30 sularında, gece namazı kılmaya başladılar.

Filistinliler, Aksa'yı Savunmak İçin Harekete Geçti

02:45'de 1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarında yaşayan Filistinliler, otobüslerle, sabah saatlerinde fanatik Yahudilerin başlatacağı baskını engellemek için harekete geçti.

Fanatik Yahudiler, el Halil Kapısından İlerliyor

Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyecek olan fanatik Yahudiler, saat 03:00'te el Halil kapısından ilerleyerek Burak duvarına yaklaşmaktalar.

İsrail Askerleri, Kontrol Noktaları Oluşturuyor

İsrail askerleri, saat 03:20 sularında Mescid-i Aksa'ya giden tüm yolları kontrol altına aldı, müslümanların Mescid-i Aksa'da namaz kılmalarını engellemek için kontrol noktaları oluşturdu.

İsrail Askerleri Mescid-i Aksa'yı Kuşatma Altına Aldı

Saat 03:40'da Binlerce İsrail askeri ve polisi, başta Mescid-i Aksa'nın giriş çıkışları olmak üzere Kudüs ve çevre bölgelerde konuşlandırıldı.

Kudüslülerin Otobüsleri Durduruldu

Mescid-i Aksa'yı savunmak için Kudüs'ün farklı bölgelerinden otobüslerle hareket eden Kudüslüler saat 05:00 sularında durduruldu ve kimliklerine el konuldu.

Aksa'nın Güvenlik Görevlilerine Engel

Mescid-i Aksa'nın güvenlik görevlilerinin Mescid-i Aksa'ya ulaşmaları saat 05:15'te İsrail polisi tarafından engellendi.

Fanatik Yahudilerin Sayısı Çok Fazla

Fanatik Yahudilerin sayısının ne kadar olduu henüz tespit edilebilmiş değil. Fakat, sayılarının oldukça fazla olduğu bildirildi.

3 Kudüslü Yaralandı

Mescid-i Aksa'da dün gece başlayan çatışmadan ilk yaralı haberi saat 09:00'da geldi. Kaynaklar, Mescid-i Aksa'nın içerisindeki 3 Kudüslünün İsrail polisinden açılan kurşunla yaralandığını bildirdi.

Müslüman Gençlerin Direnişi, Baskını Engelledi

Gece geç saatlerde başlayan direniş, fanatik Yahudilerin baskınını büyük ölçüde engelledi. Fakat fanatik Yahudilerin saat 09:30 itibariyle hala geri adım atmadığı fırsat kolladığı bildirildi.

Fanatik Yahudiler, Megaribeler Kapısını Kullanmak İstiyor

Fanatik Yahudiler, saat 09:40'ta anahtarları İsraillilerin elinde olan Megaribeler kapısını kullanarak Mescid-i Aksa'ya girme teşebbüsünde bulundukları öğrenildi.

Şeyh Kemal Hatip: Durum Tehlikede

Şeyh Raid Salah liderliğinden Kemal Hatip, saat 09:50'de radyo Aksa'ya yaptığı açıklamasında durumun tehlilede olduğunu söyledi.

İsrail, Direnişçilerin Teslim Olmasını İstiyor

Saat 10:00'da El Cezire televizyonu, Mescid-i Aksa içerisinde direnişe geçerek Mescid-i Aksa'yı korumak isteyen Kudüslü gençlerin teslim olmalarını istediğini bildirdi.

İsrail Askerleriyle Kudüslü Gençler Arasında Çatışma Çıktı

İsrail askerleriyle Kudüslü gençler arasında saat 11:00 sularında şiddetli çatışma başladı.

Hatim Abdulkadir Tutuklandı

İsrail polisi, saat 11:05'de Mescid-i Aksa'ya gitmek isteyen Fetih lideri Hatim Abdulkadir'i tutukladı. Abdulkadir, Mahmud Abbas hükümetinde Kudüs'ten sorumlu bakanken, Filsitin Yönetimi'nin Kudüs'e karşı zayıf duruşunu protesto ederek bakanlık görevinden bir kaç ay önce istifa etmişti.

Keskin Nişancıların Namlusu, Aksa'ya Çevrildi.

Görgü tanıkları, sabahın erken saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa çevresine, keskin nişancıların yerleştirildiğini bildirdi.

5 Kudüslü Tutuklandı

Saat 11:00'e kadar tutuklanan Kudüslülerin sayısının 5 olduğu öğrenildi.

İsrail Polisinden 11:00'e Kadar Süre

İsrail polisi, Mescid-i Aksa'daki Kudüslü gençlerin, Aksa'dan çıkması ve teslim olmaları için saat 11:00'e kadar süre verdi.

Mescid-i Aksa Çevresi, Askeri Alan İlan Edildi

al Quds televizyonu, İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve çevresini askeri alan ilan ettiği, hiçkimsenin Aksa'ya yaklaşmasına izin vermediğini duyurdu.

el Esbat Kapısında Gergin Saatler

Mescid-i Aksa'nın el Esbat kapısında gergin saatler yaşanıyor. Aksa televizyonunun haberine göre, saat 11:30 sularında onlarca Kudüslü tutuklandı.

Batı Şeria'da Protesto Hazırlığı

Batı Şeria'daki Filistinlilerin, Kudüslü gençlere destek olmak için protesto gösterisi düzenleme hazırlığı içerisinde olduğu bildirildi.

Avrupa'da Protestolar Başlayacak

Avrupa'daki Arapların, fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya düzenleyecekleri baskını protesto etmek için protesto gösterilerine hazırlanıyor.

İhvan-ı Müslimin'den Protesto Çağrısı

İhvan-ı Müslimin'den az önce yapılan resmi açıklamada fanatik Yahudilerin baskını kınanırken, tüm müslümanlara Aksa baskınını protesto etme çağrısı yapıldı.

İhvan-ı Müslimin Genel Mürşidi Muhammed Mehdi Akif, Arap ve müslümanlarıns sukuneti olmasaydı, fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'yı basmaya cesaret edemeyeceklerini söyledi.

Kemal Hatip ve 10 Kudüslü Yaralandı

el Esbat kapısında çıkan çatışmadan ilk yaralı haberleri geldi. Çatışmada, İslami Hareket liderlerinden Kemal Hatip'in de bulunduğu en az 10 Kudüslü yaralandı.

Filistin Evkaf Bakanlığından Dünya Müslümanlarına Eylem Çağrısı

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Evkaf Bakanlığı saat 11:50'de İslam dünyasına çağrıda bulunarak, protesto gösterileri düzenlenmesini istedi.

Suriye Millet Meclisi, İsrail'i Kınadı

Suriye Millet Meclisi, fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'yı hedef alan saldırılarını kınadı.

İsrail, Filistinlilere Saldırdı

İsrail polisi, saat 12:00'de Mescid-i Aksa'yı savunmak için, Aksa'ya yönelen Filistinlilere saldırdı.

Mescid-i Aksa'dan Tekbir Sesleri Yükseliyor

Mescid-i Aksa'daki Kudüslü gençler, sık sık tekbirler getiriyor. Mescid-i Aksa'dan "Birrruh Biddem Nefdik Ya Aksa" sloganı yükseliyor.

Mescid-i Aksa Üzerinde İsrail Uçağı

İsrail, uçaklarının saat 12:00 sularında Mescid-i Aksa üzerinde uçuş yaptığı öğrenildi. İsrail savaş uçaklarından Mescid-i Aksa'ya indirme yapılması planlandığı ileri sürüldü.

İsrail Polisinden Kudüslülere Tehdit

İsrail polisinin, Mescid-i Aksa'daki Küdüslülere verdiği süre doldu. İsrail polisinden saat 12:00'de yapılan açıklamada, Kudüslü gençlerin Mescid-i Aksa'dan çıkarılması için güç kullanma tehdidinde bulunulduğu bildirildl.

Kudüs'te Kadın Yürüyüşü

Kudüs'teki kadınlar, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da kuşatma altına aldığı Kudüslü gençleri kurtarmak için yürüyüş başlattı.

Filistin Meclis Başkanı Ahmed Bahr: Müslümanlar Neredesiniz?

Filistin Meclis Başkan Vekili Ahmed Bahr, saat 12:10'da düzenlediği basın açıklamasında dünya müslümanlarının sukunetini sert bir dille eleştirirken "Mescid-i Aksa'da meydana gelen olaylar karşısında ordularınız nerede?.. Herşeye rağmen zafer, müslümanlarındır Kudüslülerindir" dedi.

Bahr "Bugün meydana gelen olaylar, Arap devletleriyle Siyonist düşman arasında yapılan gizli görüşmelerin sonucudur" dedi.

İsrail Polisinden Kudüslülere Şiddet

İsrail polisi, Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Kudüslüleri geri çevirmek için her türlü baskı yöntemini kullandığı öğrenildi.

Yaralananların Sayısı 25'e Yükseldi

Saat 12:30 itibariyle Kudüslülerle İsrail polisi arasında çıkan çatışmalarda yaralananların sayısı 25'e yükseldi.

Aksa'da Kudüslü Gençler: Aksa'da Şehadete Hazırız

Dün akşam yatsı namazından sonra Mescid-i Aksa'dan çıkmayarak, bugün sabah düzenlenmesi beklenen fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınını engelleyen Kudüslü gençlerden az önce anlamı bir mesaj geldi. Kudüslü gençler "Mescid-i Aksa içerisinde şehid olmaya hazırız" dediler.

Kudüslüler Aksa İçin Ayağa Kalktı

Kudüs'ün yüm şehirleri ve mahalleleri, Mescid-i Aksa'yı savunmak için ayağa kalktı. İslami Hareket'in güçlü olduğu Umm Fahm şehrinden Mescid-i Aksa'ya gitmek isteyen Kudüslüler, İsrail polisi tarafından engellendi.

Umm Fahm'da Çatışma Çıktı

Mescid-i Aksa'daki gerginlik Umm Fahm'a sıçradı. Saat 12:30'da Umm Fahmlılar ile İsrail polisi arasında çatışma çıktı.

Ras al Amod'da Çatışma

Saat 12:40'da Ras al Amod mahallesinde İsrail polisiyle Kudüslüler arasında çatışma çıktı. Çatışmada bazı Kudüslülerin yaralandığı öğrenildi.

Kudüs'teki Mescidlerden Çağrı

Kudüs'teki diğer mescidlerden Kudüslülere saat 12:44'de yapılan çağrıda, Mescid-i Aksa'yı savunmaları için harekete geçmeleri istendi.

Filistin Direniş'inden Aksa Baskınına İlk Yanıt

Gazze'deki Filistinli direnişçiler, İsraillilerin Mescid-i Aksa baskınına karşı ilk yanıtını, işgal altındaki Mecdel şehrine füze fırlatarak verdi.

İsrail Polisi, Mescid-i Aksa'yı Kuşattı

İsrail polisinin saat 12:45 itibariyle, Esbat kapısıyla Rahmet kapısı yakınlarındaki ağaçlık bölge arasında yoğunlaştığı öğrenildi.

Fanatik Yahudiler, Otobüslerle Mescid-i Aksa'ya Geldi

Pazar günü Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesi beklenen fanatik Yahudilerden bir grup daha obüslerle saat 12:50'de Aksa'ya yakın bir bölgeye yaklaştı.

Kahire'de Protesto Yürüyüşü Başladı

Mısır'ın başkenti Kahire'de Mescid-i Aksa için yürüyüş başladı.

Keskin Nişancılar, Mescid-i Aksa'nın Surlarında

Sabah saatlerinden itibaren bölgeye konuşlandırılan İsrailli keskin nişancılar, Mescid-i Aksa'nın surlarına çıkarıldı.

Beyt Laheya'da Bir Filistinli Genç Kurşunlandı

İsrail askeri Beyt Laheya'da Filistinli bir genci kurşunla yaraladı. Yaralanan Filistinli gencin, tutuklandığı öğrebildi.

Aksa'daki Güvenlik Görevlisi Tutuklandı

İsrail polisi, Mescid-i Aksa'daki güvenlik görevlilerinden Tarık Haşlamon'u saat 13:00'te göz altına aldı.

Lübnan'da Protesto Yürüyüşü Başladı

Mısır'ın ardından Lübnan'da da Mescid-i Aksa baskını protesto ediliyor. Hamas'ın Sayda şehrinde protesto yürüyüşü düzenlediği bildirildi.

Mescid-i Aksa'da Çıkan Çatışmada Yeni Yaralılar Var

Mescid-i Aksa'da Kudüslülerle İsrail askerleri arasında çıkan çatışmada saat 13:05 itibariyle yeni yaralananların olduğu öğrenildi.

Öğle Namazı Yollarda Kılındı

İsrail polisinin, Mescid-i Aksa'ya girişleri engellemesinden ötürü Kudüslüler, öğle namazını yollarda ve Aksa'ya girişinde kılındı.

Saldırı Görüntüleri Az Sonra İsra Haber'de

Aksa televizyonu, İsrail polisinin Kudüslüleri hedef alan saldırılarını 13:15'de yayınladı. Saldırı görüntülerini kısa bir süre sonra İsra Haber'de izleyebilirsiniz.

İsrail Polisi Şeyh Kemal Hatip'i Tutukladı

İsrail polisi, İslami Hareket Lideri Şeyh Raid Salah'ın yardımcısı Şeyh Kemal Hatip'i tutukladı. Mescid-i Aksa'ya doğru hareket eden Şeyh Kemal Hatip, kısa bir süre önce İsrail polisinin saldırısına maruz kalmıştı. Hatip'in yanı sıra beraberinde bulunan üç kişi daha tutuklandı. Hatip ve arkadaşları, soruşturma için emniyet merkezine götürüldü.

İsrail İstihbarat Başkanı Burak Duvarında

İsrail iç istihbarat birimi Şin Bet'in Başkanı Yuval Diskin, saat 13:30'da Burak duvarına geldi. Diskin'in bölgede gezinmeye devam ettiği öğrenildi.

Gazze'de de Protesto Yürüyüşü Başladı

Mısır ve Lübnan'da olduğu gibi Gazze halkı da Mescid-i Aksa saldırısını protesto etmek ve Aksa içerisindeki gençlere destek vermek için yürüyüşe geçti.

Gazze'de Eğitime Ara Verildi

Gazze'deki Filistin Eğitim Bakanlığı, eğitim ve öğretime ara vererek, tüm öğrencilerin de Mescid-i Aksa için düzenlenecek olan yürüyüşe katılmasını istedi.

Müslüman Alimler Birliği'nden Çağrı

Filistin Müslüman Alimler Birliği, bugün saat 13:30'da, Gazze'de basın toplantısı düzenledi. Birlik, müslüman ve Arap ülkelere çağrıda bulunarak, Kudüslülere destek olunmasını istedi.

Birlik ayrıca, İslam dünyasındaki sivil toplum örgütlerinden, hükümetlerine baskı yaparak, İsrail'deki elçilerini geri çekmelerini istedi.

Şeyh Raid Salah Yaralandı

al Quds televizyonu muhabiri İbrahim Rantisi'nin bildirdiğine göre Şeyh Raid Salah, 12:45 sularında yaralandı.


Şeyh Salah, İddiaları Yalanladı

Şeyh Salah, Kudüs haber ajansına yaptığı özel açıklamada, fanatik Yahudilerin saldırılarına uğradığı iddialarını yalanladı. Şeyh Salah, durumunun iyi olduğunu söyledi.

Hamas: Aksa'yı Hedef Alan Saldırıların Arkasında Abbas-Netanyahu İşbirliği Var

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum: Abbas ile Netanyahu arasındaki işbirliği, Mescid-i Aksa'yı hedef alan saldırıların gerçek sebebidir.

Raid Salah: Biz, Öldürülsek de..

Şeyh Raid Salah, yaralandı iddialarından sonra yaptığı açıklamada "Bizler öldürülsek de çocuklarımız, Mescid-i Aksa'yı savunmaya devam edeceklerdir" dedi.

Raid Salah'tan Kudüslülere Çağrı: Acilen Aksa'ya Gelin

İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah, "Kudüs ve 1948 sınırları içerisinde yaşayan halkımız, Mescid-i Aksa'yı savunmak için acilen Aksa'ya gelmelidir" dedi.

İsrail Polisi, Baskın İçin Hazırlık Yapıyor

Saat 14:00'te Mescid-i Aksa'daki gençlerden birisiyle yapılan telefon görüşmesinde, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'nın avlusuna girmek için hazırlık yaptığı bildirildi.

İsrail Polisi Yaralandı

İsrail polisinin Mescid-i Aksa çevresindeki sayısını artırdığı saatlerde, bir İsrail polisinin Filistinli gençler tarafından atılan taşlarla yaralandığı öğrenildi.

Çatışmalar Yeniden Başladı

Kudüs'te saat 15:00'de çatışma çıktı. Çatışmada yaralanan 7 kişi, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Çatışmanın Kudüslü öğrencilerle İsrail askerleri arasında yaşandığı öğrenildi.

Not: Mescid-i Aksa'daki direnişi ve fanatik Yahudilerin baskınının tüm ayrıntılarını aktarmaya devam edeceğiz.

 

isra haber
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim