• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

Mescid-i Aksa Saldırısı İstanbul'da Protesto Edildi

Mescid-i Aksa Saldırısı İstanbulda Protesto Edildi
İsrail'in Mescid-i Aksa'yı hedef alan saldırıları, bugün İstanbul'da protesto edildi.

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik gerçekleştirdiği kanlı baskın ve saldırıları protesto, Kudüs ve Mescid-i Aksa ile dayanışma amacıyla Cuma namazı sonrasında Fatih camiinden Saraçhane Parkı'na kadar bir yürüyüş düzenlenip basın açıklaması yapıldı.

İslami sivil toplum örgütleri tarafından oluşturulan "Mescid-i Aksa ile Dayanışma Palatformu" tarafından gerçekleştirilen eylemde siyonist saldırganlık karşısında sessiz ve tepkisiz kalınmayacağı, Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı savunma amaçlı eylemlerin sürdürüleceği belirtildi.

Cuma namazının ardından Fatih camiinin avlusundan harekete geçen topluluk ellerinde İslami direniş liderlerinin ve şehidlerin posterleri ile Hamas, İslami Cihad ve Hizbullah bayrakları taşıdı.

Üzerinde "Aksa'ya Saldırı İslam'a Saldırıdır" "Aksa'yı Siyonizme Ezdirmeyeceğiz" "Hep Birlikte Özgür Kudüs'e" "Aksa'da Sistemli Yıkımlara Son" "Aksa'da Yangın 40 Yıldır Sürüyor" yazılı pankartların taşındığı yürüyüşte sık sık "Canımız Kanımız Feda Olsun Aksa'ya" "Müslüman Uyuma İlk Kıblene Sahip Çık" "Cenk Cihad Şehadet" "Yaşasın Filistin Direnişimiz" "İslami Hareket Engellenemez" "Hizbullah'a Hamas'a Direnişe Bin Selam" "Hepimiz Hamas'ın Akerleriyiz" "Hamas Burada Siyonistler Nerede" "Kahrolsun İsrail" "Muhammed'in Ordusu Siyonistin Korkusu" "Siyonist İsrail Hesap Verecek" sloganları atıldı.

Saraçhane Parkına kadar süren yürüyüşün ardından "Mescid-i Aksa İle Dayanışma Platformu" adına bir basın açıklaması metni okundu.

Eylem yapılan dua ile sona erdi.

MESCİD-İ AKSA İLE DAYANIŞMA PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI METNİ:

MESCİD-İ AKSA’YI SAVUNMAK İÇİN BİZ DE VARIZ

Değerli basın mensupları,

Saygıdeğer bacı ve kardeşlerimiz,

İslam dünyasının bağrına zehirli bir hançer olarak saplanan siyonist İsrail rejimi, Gazze’de gerçekleştirdiği insanlık dışı soykırımın ardından şimdi de bütün dünya Müslümanlarının en büyük kutsallarından olan Mescid-i Aksa’ya yönelik alçakça saldırılarını gerçekleştirerek mukaddes mekanlarımızı kardeşlerimizin kanlarıyla kızıla boyadı.

İslam’ın bu mukaddes mekanlarını canları pahasına savunan birçok Filistinli kardeşimiz Siyonist güçlerin kurşunlarına hedef oldular. Çok sayıda kardeşimiz yaralanıp Mescid-i Aksa’nın avlusunda kanlar içinde yere düşürken, Mescid-i Aksa’yı yıkmanın hesaplarını yapan Siyonist Yahudiler de Mescid-i Aksa’nın hürmetini pervasızca çiğneme cüretini gösterdiler.

40 yılı aşkındır Siyonist rejimin işgali altında bulunan Kudüs ve Mescid-i Aksa tarihinin en haince saldırılarıyla yüzleştiği bu dönemde dünya Müslümanlarını yardımına çağırıyor. Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine “Süleyman Mabedi” adı altında Siyonist bir yapı inşa etmeyi planlayan Siyonistler dünya Müslümanlarının gaflet ve duyarsızlığından da cesaret alarak bu alçakça emellerine adım adım yaklaşırlarken, ne yazık ki İslam Ümmeti Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın yardımına koşmuyor.

Başta Kudüs Muhafızı olarak tanınan Şeyh Raid Salah olmak üzere, Yusuf el Kardavi gibi ümmetimizin saygın alimleri ve Filistin İslami direnişinin önderleri dünya Müslümanlarına yaptığı çağrılarla Kudüs ve Mescid-i Aksa için acilen harekete geçilmesini, bu siyonist saldırganlık karşısında Mescid-i Aksa ile bir ümmet dayanışmasının oluşturulmasını istediler.

Bu cihetle, bugün bizler buraya değişik islami kuruluşların temsilcileri olarak bu çağrıya cevap verdiğimizi, Mescid-i Aksa’nın savunulması için bizim de hazır olduğumuzu bütün dünyaya ilan etmek amacıyla, “Mescid-i Aksa’yı Savunma Platformu” adı altında oluşturduğumuz bir inisiyatif sonucu toplandık. Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın sadece protesto gösterileri, basın açıklamaları ve sloganlarla savunulamayacağının farkındayız.

Bundan dolayıdır ki, Kudüs’ümüz özgürleşinceye, bir kanser mikrobu olan bu siyonist varlık mukaddes ve mübarek Filistin topraklarının her karış toprağından atılıncaya kadar uzun süreli ve uzun soluklu bir dayanışma ve mücadelede kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla var olduğumuzu göstermek ve haykırmak için bugün buradayız.

Kudüs’ü İslam ümmetine mübarek ve mukaddes kılan Rabbimize, önderimiz Hz. Resul-i Ekrem’e, Kudüs’ü İslam topraklarına katan Hz. Ömer’e, bu mukkades topraklar üzerindeki haçlı işgalini kaldıran Selahaddin Eyyubi’ye, ve Kudüs’ün özgürlüğü uğruna kendilerinii feda eden bütün şehidlerimize, hususen başta Şehid Ahmed Yasin olmak üzere Filistin İslami direnişinin bütün önderlerine söz veriyoruz ki, siyonist varlık tarihin çöplüğüne atılıncaya kadar bütün varlığımızla, canımızla ve kanımızla Kudüs ve Mescid-i Aksa için her zaman ayakta olacağız…

Aziz bacı ve kardeşlerimiz,

Bilindiği üzere üç yılı aşkın bir zamandır Gaze’de uygulanan insanlık dışı ambargo tüm şiddetiyle sürerken, Gazze’den yeni acı haberler gelmeye devam ediyor. Çocuklar ve bebekler hastanelerde ilaç ve tedavi yokluğundan hayatlarını kaybederken, Siyonistlerin bombardımanları sonucu evlerini yitiren binlerce Filistinli kardeşimiz topraktan yapılmış evlerde, teneke barakalarda ve çadırlarda yaşıyor, ambargonun etkisiyle nice kardeşimiz de bir çadır dahi bulamıyor.

Bütün dünya ve bizler çok iyi biliyoruz ki Gazze bu bedeli sadece ve sadece Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya olan sadakatini koruduğu için, İslam’ın ve Müslümanların en şiddetli düşmanı Siyonist İsrail rejiminin mübarek ve mukaddes kılınmış İslam toprakları üzerindeki gayri meşru varlığını tanımadığı için, İslam ümmetinin izzet ve şerefini yere düşürmemeye azmettiği için ödüyor. Gazze bu bedeli, Mekke’nin şirk ve cahiliyye karanlığında tevhid bayrağını yükselten Hz. Resul-i Ekrem ve ashabının müşriklerinin kuşatması altında kaldıkları gibi, Filistin’in semalarında yükselen kutlu tevhid sancağının yere inmemesi için ödüyor…

Gazze bu yiğitlik ve adanmışlığı ile teslim olmadan ve zillet altına girmeden İslam ve Ümmet adına onurlu bir şekilde ayakta dururken, ne yazık ki Amerika ve İsrail’in hizmetinden çıkmayan ve Amerikan generallerinin talimatıyla hareket eden birtakım hain güçler ve rejimler Gazze’deki bu İslam kalesini yıkabilmek için ihanetlerini sürdürmekten bir an olsun geri durmuyorlar. Son olarak, hiçbir yasal ve meşru dayanağı ve Filistinlileri temsil hakkı olmayan Mahmud Abbas’ın Amerika’da Siyonist rejim başbakanı Netenyahu ve ABD Başkanı Obama ile yaptığı üçlü zirvenin ardından Siyonistlerin Mescid-i Aksa saldırısını gerçekleştirmesi, gizli kapılar arasında sürdürülen ihanet işbirliğinin bir sonucu olarak karşımıza çıkmıştır. Sözde Filistinlilerin haklarını savunuyor görüntüsü ile hareket eden Mahmud Abbas ve ona bağlı güçlerin Batı Şeria’da İsrail işgal güçlerinin korumalığını yapması, yüzlerce direnişçiyi tutuklayıp zindanlarda işkence altına alması ve bazı direniş liderlerini işkenceler sonucu şehid etmesi, ABD ve İsrail’in kuklası olan bu hainlerin gerçek yüzünü gözler önünü seriyor.

Filistin’in yegane meşru temsilcisinin İsmail Heniyye’nin başbakanlığındaki Hamas hükümeti olduğunu kabul eden Türkiyeli Müslümanlar, Filistin toprakları üzerindeki ihanet güçleri ve çetelerinin Filistinlileri hiçbir surette temsil hakkının olamayacağını da ilan etmektedir. Kudüs ve Mescid-i Aksa ile dayanışmamızı ortaya koymak amacıyla bugün burada gerçekleştirdiğimiz buluşma, aynı zamanda Hamas hükümeti ve Filistin İslami direnişi ile de sonuna kadar dayanışma içinde olduğumuzu göstermek içindir. Bu vesileyle, Filistin İslami direnişinin önderlerini ve kahraman lider ve mücahid başbakan İsmail Heniyye başbakanlığındaki Hamas hükümetini Türkiyeli kardeşleri olarak selamlıyoruz.

Değerli kardeşlerimiz,

Son olarak, Mescid-i Aksa’nın savunulması için uzun soluklu bir mücadele azim ve kararlılığıyla çıktığımız yolda yeni eylemlerimizle yürüyeceğimizi bir kez daha vurgularken, Gazze konusunda sergilediği hassasiyetle başta Filistin olmak üzere bütün İslam ümmetinin takdirini kazanan Türkiyeli müslümanların Mescid-i Aksa ile dayanışma noktasında bir seferberlik başlatacağını, şehir şehir bir dalga halinde okyanuslara dönüşeceğini ümit ettiğimizi belirtmek istiyoruz.

O halde, bugün Kudüs ve Mescid-i Aksa için ayağa kalkan bütün dünya Müslümanları ile birlikte Türkiyeli Müslümanlar olarak ahdimizi bir kez daha yineliyoruz:

Kudüs’un Yahudileştirilmesi ve Mescid-i Aksa’nın yıkılmasına asla boyun eğmeyecek, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı sahipsiz bırakmayacağız. Özgür Kudüs’te buluşuncaya kadar da mücadelemiz devam edecektir.

MESCİD-İ AKSA İLE DAYANIŞMA PLATFORMU

isra haber

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim