• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

MEKTUP SKANDAL BELGELERLE DOLU

MEKTUP SKANDAL BELGELERLE DOLU
Türkiye, Albay Dursun Çiçek'in 43 saat tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilmesinin şaşkınlığını yaşarken, yeni bir ihbar mektubu daha ortaya çıktı.

 

 

 

 

Mektubun ekinde, ‘ofisteki imhadan kurtardım’ dediği ‘Bilgi Destek Planı’ Çiçek’i tutuklatan planı aratacak cinsten.

İhbar mektubuyla birlikte gönderilen CD içerisinden çok ilginç belgeler çıktı. Bilgi Destek Planı olarak hazırlanan ve CD’de “Faa.çiz. 23.10.Selvi” isimli Powerpoint sonusunda “Kamuoyu yaratmak” için yapılması gerekenler sıralanıyor. Buna göre “Genelkurmay en güvenilir kurum” sonuçlu anketler yaptırılması, medyaya “Şeyh müritlerinin parasıyla zengin oldu, şeyh kadınla basıldı” haberleri servis edilmesi isteniyor. İktidar toplumla mücadele için siyasetin derinliklerine kadar girildiği görülen belgede şok eylemler öneriliyor:

YANDAŞ İSİMLERLE SEMİNERLER

Seminer ve çalıştaylara “kamuoyu yaratma gücü bulunan” devlet adamları, akademisyenler ve araştırmacılar (Dr.Ercan Çitlioğlu, Prof.Emre Kongar, A.Necdet Sezer, Süleyman Demirel, Prof. Ümit Özdağ, Doç.Emin Gürses, Gazeteci-yazar M.Ali Kışlalı, Gündüz Aktan, Güler Kömürcü gibi) çağrılarak, verilecek mesajların kamuoyuna daha etkili olarak sunulmaları sağlanacaktır.

FİLMLER İÇİN BÜTÇE OYAK’TAN

“Pahalı projeler” bölümünde “Terörle ilgili filme destek 550.000 YTL verilmesi”, “İrtica ilgili filme 550.000 YTL destek verilmesi”, “TSK’nın dinkarşıtı olmadığı, dininticaret, siyaset ve kişisel çıka için kullanılmasına karşı olduğu temalarını yansıtan bir film yaptırılması”, “Çeşitli konularda anketler yaptırılması 80-150.000 YTL”, “Çizgi film yapılması” gibi projeler alt alta sıralanıyor. Bunlara aktarılacak paranın TSK adı gizlenerek, örtülü ödenek, kantin gelirleri ya da OYAK şirketlerinin tanıtım bütçelerinden karşılanması isteniyor.

Adamlarımıza sonucu belli anket yaptıralım

Belgede “Kamuoyu yaratmak ve kamuoyunda yaratılan izlenimlerin etkisini ortadan kaldırmak amaçlı” anketler yaptırılması isteniyor. “Anket çalışmalarının dolaylı olarak yapılacağı”, anketlerin “Kamuoyu yaratma gücüne sahip bulunan bir araştırma şirketine yaptırılacağı ve araştırma danışmanları olarak kamuoyu yaratma gücüne sahip kişiler (Prof. Emre Kongar, Prof.Orhan Türkdoğan, gazeteci-yazar Bekir Coşkun, Gazeteci Ece Temelkuran gibi) kullanılacağı” anlatılıyor. Başkent, Süleyman Demirel veya Ankara Üniversitesi gibi uygun üniversitelerle ortak ve benzer anket çalışmaları yapabileceği belirtiliyor. Yapılacak anketlerden çıkması istenen sonuçlar ise şöyle:

ANKETTEN ÇIKACAK SONUÇLAR

• Türk toplumunun en çok güvendiği kurum %93’le yine TSK çıktı... • Hükümete olan güven %45... • Türkiye’de türban takan kadın sayısı son beş yılda %10 arttı... • Türkiye’ye yaşayan yabancılara göre, Türkiye hızla dinci bir toplum haline geliyor, Arap ülkelerine daha fazla benzemeye başladı... • Türban takan kadınların %65’i çevre, aile ve eş baskısı nedeniyle takıyor... • Öğretmenler arasında yapılan bir ankete göre eğitim hızla dinselleşiyor...” gibi sonuçlar elde edilecek.

Planda, uydurma haberler üreterek kamuoyunun yönlendirilmesi isteniyor. Ve üretilmesi istenen haberlerin başlıkları veriliyor. İşte Genel Sekreterlik kanalıyla medyaya servis edilecek üretilmiş haberlerde istenen bazı başlıklar:

Başlığı belli irticayla haberleri yayınlatalım

• İrticai sermayenin vatandaşları dolandırması, dolandırılan vatandaşların hazin hikayeleri • Tarikatçı babanın okula gitmemesi için kız çocuğuna hapis hayatı yaşatması • İrticai ailenin çok küçük yaştaki kızını yaşlı biriyle para karşılığında evlendirmeye çalışması • İrticai unsurların cemaatten yardım amacıyla topladığı paraların tarikat şeyhinin cebine gitmesi, tarikat şeyhinin çok lüks bir hayat yaşaması • Cemaatin başındaki kişinin söylemlerine ters bir şekilde ünlü tatil yörelerine ve kumarhanelere, geneleve gitmesi • Şeyhin yabancı fahişelerle sarmaş-dolaş resimleri • Bir cami yaptırma derneği başkanının, toplanan paraları irticai unsurların ne şekilde harcadığına ilişkin açıklamaları • Türban takmaya zorlanan bir genç kızın Hürriyet gazetesi yazarı ‘“Güzin Abla”ya durumunu yazması ve yardım istemesi • Türban takmak istemeyen bir genç kadının başına gelenler ve yaşadığı çevrede nasıl bir baskı altında tutulduğuna ilişkin yazdığı mektuplar.

İmhadan geriye kalanlar

Demokrasiye Müdahale Eylem Planı’nın altında ıslak imzası olmasına rağmen Albay Dursun Çiçek, ikinci kez “Sabit adresi var, kaçmaz” denilerek serbest bırakılırken, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılara üçünhcü bir ihbar mektubu daha gönderildi. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Adalet Bakanlığı ve muhalefet liderlerine de gönderilen mektubu, Bilgi Destek Dairesi’nin bilgisayarlarını inceleyen ekipte görev alan bir TSK personeli gönderdi. Mektubun ekinde, ise imhadan kurtarılan çok sayıda belge yeralıyor.

14 HARD DİSK BİR GÜNDE İNCELENDİ!

Dursun Çiçek ile ilgili Askeri Savcılıkta yürütülen soruşturma kapsamında Bilgi Destek Dairesi’nin bilgisayarlarını inceleyen ekipte görev alan bir TSK personeli, incelemenin nasıl gerçekleştirildiğini anlattı. Mektupta, Bilgi Destek Şubedeki bilgisayarlardan 14 adet hard disk söküldüğü ve hızlı bir incelemeyle ertesi gün iade edilmesinin istendiği belirtiliyor. 14 adet hard diskin imajlarının alınması bile bu sürede mümkün olmadığının belirtildiği mektupta, dosyalarda kelime taraması yapılmakla yetinildiği anlatılıyor.

GÖREVLİ ALBAYLA PSİKOLOJİK BASKI

Bir günlük süre tanınması nedeniyle, İrticayla Mücadele Eylem Planı’nın ortaya çıkmasından sonra olası imha, silme, şifreleme gibi işlemlerle ilgili yeterli incelemenin yapılamadığı belirtiliyor. Sözkonusu hızlı incelemede, şifreli dosyaların aranmadığı, şifre çözme işlemlerinin yapılmadığı belirtilirken; inceleme sırasında aynı dairede görevli olan Albay Sedat Özüer’in görevlendirilerek inceleme işlemini gerçekleştiren ast rütbeli personel üzerinde psikolojik baskı oluşturuldu iddia ediliyor. Karargahta resmi dosyaların “Ana Server” denen dosya sunucuda tutulduğu belirtilen mektupta, buradaki dosyaların olaydan 4-5 gün sonra gerekli temizlik yapıldıktan sonra incelendiği ifade ediliyor.

ÇİÇEK’İNKİ 5 GÜN SONRA İNCELENDİ

Mektupta bu tür özel gizli dosyalarla ilgili de önemli bilgiler yer alıyor: “Karargahta bu tür gizli çalışmalar en az albay düzeyinde personel tarafından kendilerine tahsis edilmiş özel dizüstü bilgisayarlarda (bunların bir kısmı parmak izi ile çalışmaktadır) yapılmaktadır. Bu bilgisayarlara Genelkurmay MEBS Başkanlığı’nda görevli personel bile erişim sağlayamamaktadır. Çiçek Albaya ait dizüstü bilgisayar ise olaydan ancak 4-5 gün sonra incelenebilmiştir. 5 gün içinde kayda değer bir şey kaldıysa tabii ki.”

BAZI DOSYALARI KURTARDIM

İncelemede görev alan ve ihbar mektubunu yazan personel, bu sırada hard disklerden silinmiş bazı dosyaları kendi imkanlarıyla geri getirdiğini belirtiyor. Kurtarabildiği dosyaları kopyalayan görevli, bunlardan bazılarını açamadığını bunlar arasında Dursun Çiçek’in bilinen belgesinin izine rastlamadığını ancak benzer pekçok belge bulduğunu ifade ediyor. Dosyaları kurtardığını belirten TSK personeli, bunları bir CD ile mektubuna ekledi.

KORKUDAN AMİRLERİME SÖYLEMEDİM

Mektubun sözkonusu bölümü şöyle: “Benden sadece Dursun Albay ile ilgili belgeyi aramam istendiği için korkudan bulduğum diğer belgeler hakkında amirlerime herhangi bir şey bahsetmedim. Ancak lazım olabilir diye bunları sakladım. Ortaya çıkarırsam benim üzerime de gelirler diye bu konu hakkında şimdiye kadar kimseye bilgi vermedim. Ancak söz konusu belgenin gerçek olduğunun ortaya çıkarılmasından sonra bu dosyaların sizin tarafınızdan incelenmesinin daha doğru olacağını düşünerek CD ortamında sizlere gönderiyorum.”

KAYBOLMASIN DİYE HERKESE DAĞITTI

Mektubun sonuna düşülen notta ise şu ifadeler yeralıyor: “Sayın Savcım bu mektubu, kaybolabileceğini dikkate alarak Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Muhalefet liderlerine ve Adalet Bakanına da gönderdim.”

Albay Çiçek’i ancak yeni delil ifadeye getirir
Çiçek’in salıverilmesine Ergenekon savcılarının itiraz hakkı yok. Tekrar ifadeye çağrılması için iki yol var. İtirafçı subayın gelmesi ya da yeni belge

• Türkiye’yi sarsan ‘Demokrasiye Müdahale Eylem Planı’nın altında imzası bulunan ve iki kez tutuklanıp ilkinde 18, ikincisinde de 43 saat tutuklu kaldıktan sonra ‘geçici görevlendirme ile oluşturulan mahkeme heyetleri tarafından serbest bırakılan Albay Dursun Çiçek, hakkında Ergenekon savcılarının itiraz hakkı bulunmuyor. Çiçek’in yeniden ifadeye çağrılıp mahkemeye sevkedilmesi için ihbarcı subayın gelip ifade vermesi ya da yeni deliller bulunması gerektiği belirtiliyor.

İHBARCI SUBAY GELİRSE

• METE GÖKTÜRK (Emekli DGM Savcısı):
Savcılar mahkemenin itiraz üzerine verdiği karara itiraz edemiyor. Yeni bir kanıt bulunduğu takdirde Albay Dursun Çiçek tutuklanabilir. Ya da Çiçek hakkındaki iddianamenin kabul edilmesinin ardından mahkeme sürecinin başlamasıyla birlikte ilk duruşmada mahkeme, Albay Çiçek’i tutuklayabilir. Şu aşamada yeni bir delil buluması ya da ihbarcı subayın ifadeye gelmesi dışında tutuklama için bir neden yok.

ESKİ BELGELER İNCELENMELİ

• AHMET GÜNDEL (Emekli Yargıtay Savcısı):
Başka delillerin ortaya çıkması durumunda Albay Çiçek tutuklanabilir. Savcılık soruşturması hangi aşamada, onu bilemiyorum ama Çiçek’in hazırladığı belgelerin yaratmak istediği durumlar 2003 yılından itibaren süre gelen darbe girişiminde rolü var mı tüm bunların araştırılması gerekiyor. Mahkemenin verdiği tahliye kararı önümüzdeki günlerde askeri savclığın Çiçek’i aklaması için bir gerekçe olarak gösterilecektir.

YURT DIŞINA ÇIKMAK İSTERSE

• KEMAL BAYRAK (Boğaziçi Hukukçular Derneği Ceza Avukatı):
Bir tanığın ortaya çıkması ve suça konu yeni bir belgenin ortaya çıkmasında tutuklama isteminde bulunulabilir. Ayrıca görevlendirilmediği halde Çiçek’in yurt dışına çıkma girişimi durumunda savcılar mahkemeden bir yakalama emri isteyebilirler.

YENİ DELİLLER GEREK

• MUAMMER AYDIN (İstanbul Baro Başkanı): Bu saatten sonra, yeni bir belge çıkarsa Albay Çiçek tutuklama istemi ile mahkemeye sevk edilir. Konuyla ilgili başka yan delliler çıkarsa tutuklama olabilir. Burada bir gerçek var. Türkiye’de cezaevleri sonuna kadar dolu. Kişinin kaçma ihtimali yoksa, sabit ikametgah varsa, tutuklama yerine koruma tedbirlerine müraacat etmek gerekiyor. •

Genelkurmay Çiçek’e ‘uğurlama’yı yalanladı

Albay Çiçek’in ‘Kanser olan annemi ziyarete gittim dediği gün Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları ile Genelkurmay Gelincik Salonu’nda öğle yemeğindeydi” iddiası ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı kısa bir açıklama yaptı. Açıklamada “10 Kasımda Genelkurmay Başkanlığında düzenlenen öğle yemeğine Kuvvet Komutanlarıyla Jandarma Genel Komutanı katılmıştır. Bunun dışında bu öğle yemeğine katılanlara ilişkin yapılan kasıtlı haberler yalandır. Kasıtlı olarak yalan haber yapanlara ilişkin suç duyurusunda bulunulmuştur’’ denildi.

AK Parti kurmayları fişlenmiş

İhbar mektubuyla birlikte gönderilen CD içiresindeki “Kişilere Ait İstihbari Bilgiler” isimli dosyada “Ahmed Davutoğlu, Ali Babacan, Egemen Bağış, H. Cüneyd Zapsu, Nabi Avcı, Ömer Çelik ve Yalçın Akdoğan” isimli klasörler bulunuyor.. Bu klasörlerde sözkonusu kişilerin doğum tarihleri, eğitim durumları ve fotoğrafları konulduktan sonra “Kürt, Şeriatçı, Yahudi Lobilerinin Adamı” gibi nitelemelerle istihbarat bilgileri yeralıyor.

Şehirler, kişiler, dernekler tek tek fişlenip dosyalanmış
Ergenekon savcılarına da ulaşan CD içinde imhadan kurtarılan bir başka klasörde ise “Çorum, Isparta, Kırıkkale, Kırşehir, Kişilere Ait İstihbari Bilgiler, Personel Bilgi Formu, Temalar, Umut İnsan İsimli Dernek (Not: her klasörün içinde çok sayıda alt klasör ve dosya yeralıyor)” notunun altında birçok dosya bulunuyor.

WORD DOSYALARI: 1.EK-A_Eylem Planı Metni_V2_26 EYL 07_yeni, 2.EK-A_LAHİKA_1_Faaliyet Çizelgesi_V2_26 EYL 07_YENİ, Asker Yazarlar, Atatürkün Psikolojik harekat uygulamaları, Bazı Kişiler, BBF için STÖ kısa metin, EK-A.STÖLER HAKKINDA MEDYA BİLGİLERİ, HÜKÜMET DIŞI KURULUŞLAR (NGO)1, Mustafa Yıldırım, NGO, NGO çalışma, PKK GERÇEĞİ, Psikolojik Savaş, PSK.HRK. KURULLARI 3 TB., sTÖ, STÖ bilgi notu (1972’liler Vakfı), STÖDOSYAKAPAK, stÖekamedya, stÖekÇ, stÖekd, STÖEKE, STÖLER, STÖLERBİLGİNOTU, SVL TOP ÖRGÜTLERİ İNTERNET ÇALIŞMASI, TERÖR ÖRGÜTLERİ, TERÖR ÖRGÜTLERİN İNTERNET ORTAMINDA KULLANDIĞI TAKTİK

POWER POİNT SUNUM DOSYALARI: EK-C.STÖLERİN İLİŞKİLER ŞEMASI, Faa.çiz. 23.10.Selvi, Faaliyet Çizelgesi, PsikolojikHarekatPlanlari SON, soros, stÖekcŞemalar, stÖŞema, yeni değişiklik ile 10 DAKİKA KISA BRF.

PDF DOSYALAR: Psk.Hrk.Doktrini, KKT 31-75 Psk.Hrk.Tek. ve Yöntemleri, MT 31-1 PSK.HRK, MY 33-2 TSK PSK.HRK.YÖNERGESİ, PsikolojikHarekatPlanlari SON, ruhbanokulu_17mart2006,

Zileli’nin TSK bilgi formu çıktıBilgi isimli ek CD’de yeralan “Personel Bilgi Formu” isimli dosyada, Psikolojik Harekat konusunda irtibat içinde olunan sivillerle ilgili çok sayıda bilgi formu yeralıyor. Belgedeki en dikkat çeken isim ise Cumhuriyet gazetesi yazarı Ümit Zileli. Binbaşı Osman Uçar’la irtibatlı olduğu belirtilen Zileli için “sağlıklı ve somut bilgiler verir”, “Makam ve mevki hırsı vardır”, “İşçi Partilidir”, “İrticai ve misyoner faaliyetler konusunda kullanılabilir” deniliyor.

Star

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim