• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

KURTULMUŞ'A; EVDEN ÇIKAN KİRACI GİBİ

KURTULMUŞA; EVDEN ÇIKAN KİRACI GİBİ
Milli Gazete yazarı Kurtulmuş'u evden çıkan kiracıya benzetti.

 

 

 

 

 

Saadet Partisi'nin 17 Ekim 2010 Olağanüstü Büyük Kongresi'ne artık sayılı günler kaldı. Camiadaki büyük seferberliği görmemek imkansız. Hafta sonu 81 ilin tamamında yapılan Genişletilmiş İl Divan Toplantılarından gelen haberler Erbakan Hocamızın '3. Şahlanış' müjdesinin habercisi gibiydi adeta. Salonlara sığmayan nitelikli, yüksek ve coşkulu katılım 'istifa rüzgarı', 'yaprak dökümü' nevinden medyatik yalanlara karşı sanırım en büyük cevap  oldu.

Görünen o ki heyecan Milli Görüş camiasını yeniden sarmış.

Daha fazlasını ve daha iyisini yapmak, daha fazlasını vermek için kalpler yeniden tutuşmuş.

Gözlerse eskisi gibi parıldıyor; bakışlar daha canlı, daha kararlı.

Belli ki, camia yaralarını çoktan sarmayı başarmış.

....

Hafta sonundaki Genişletilmiş İl Divan Toplantılarında 3 Ekim 2010 Pazar günü Ankara'da yapılan  istişare toplantısındaki heyecan atmosferinin dalga dalga bütün yurda yayıldığını da gördük. Milli Görüş Lideri Prof.  Dr. Necmettin Erbakan'ın teşrifiyle gerçekleştirilen istişareye 726'sı Büyük Kongre Delegesi olmak üzere toplam 1608 davetli iştirak etmişti. Bu toplantıda Milli Görüş camiasına önemli mesajlar veren Erbakan Hoca'nın çok önemli bazı ifadelerini hatırlayalım:

"Biz bunlara aşılıyız",

"Sürüden ayrılanı kurt kapar",

"İman var, her şey var".

Erbakan Hoca'nın tek cümlelik bu üç mesajını yorumlamaya kalksak cilt cilt kitaplara sığdırmakta zorlanacağımızı söylemek abartı olmayacaktır. Hocamızın, haber başlıklarına çıkan mesajı ise tecrübeyle sabit bir durumun kelimelerle fotoğrafını çeken "Sürüden ayrılanı kurt kapar" atasözü olmuştu.

Malum meramımızı daha iyi anlatmak maksadıyla kimi zaman deyimlerden, kimi zaman atasözlerinden faydalanırız. Tarih süzgecinden geçerek bugünlere gelen atasözleri, derin ve geniş manalar ifade eder. Üzerinde konuştuğumuz konuların anlaşılmasını kolaylaştırır ve çoğu zaman dakikalarca konuşarak ifade edemeyeceğimiz fikirleri bir çırpıda dile getirmemize yardımcı olur.

Atasözleriyle bazen taş gediğine konur; bazen de konunun fotoğrafı çekilir.

Ne gariptir ki, Erbakan Hocamızın ikaz etmek cenaplığından başka bir amaç gütmeyen "Sürüden ayrılanı kurt kapar" atasözünü hatırlatması maksatlı yorumlarla magazinleştirildi. Numan Kurtulmuş'un kendisine uzatılan mikrofonlara yaptığı 'biz koyun değiliz, sürülerle de ilgilenmiyoruz' kabilinden yaptığı talihsiz açıklamayı en iyi niyetle 'medyatik olma gayreti' olarak yorumluyorum.

Halbu ki, 'arkadaşlarından ve  dostlarından ayrılarak tek başına iş yapan kişi veya kişilerin yaptığı işlerde büyük zararlara uğrayacağı; başkalarının amaçlarına hizmet etmeye başlayacağı' tehlikesini hatırlatıp 'birlik ve beraberlik' öğüdü veren bu söz milletimizin asırlar boyu tecrübelerini yansıtan çok geniş manalı bir atasözüdür. Bu atasözünü 'koyunlara' mahsus bir söz olarak yorumlamak, illa bir şey söyleyebilmek için yapılmış zorlama ve hatalı bir davranıştır. Her söylenen sözü ele alıp derinlemesine tahlil edecek değiliz. Zira her şey milletimizin, camiamızın gözleri önünde yaşanıyor...

....

Bu hatalı davranışlar maalesef sadece işgüzarlık olarak verilen beyanatlarda değil, bazı faaliyetlerde aynen cereyan ettiğini görmek de bizi üzüyor. Ne demek, ne mi yapmak istiyoruz? Camia üzerinde şüphe ve şaibe bulutları oluşturmak amacıyla sadece ve sadece "Kongre Çağrı Heyeti" olarak görevlendirilen Saadet Partisi kurucu ve delegelerine 'kayyum' diyen ve bu  yalanı özene bezene gündemde tutmaya çalışan anlayışın maskesini düşürmek istiyoruz.

Hepimizin malumu, Numan Kurtulmuş 1 Ekim 2010 tarihinde satır aralarında camiayı rencide edici bir basın açıklamasıyla Saadet Partisi'nden istifa etti. Kongre Çağrı Heyeti de Olağanüstü Kongre'nin 17 Ekim'de yapılacağını ilan etti. Yine hepimizin malumu; Numan Bey istifa çağrıları yapmakta ve yeni parti demeçleri vermekte de gecikmedi.

Gelelim sadede.

Numan Bey'in istifasından dört gün sonra yani 5 Ekim 2010 tarihinde Numan Bey'in çok yakın arkadaşları Ankara 10. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin 'Kongre kararına' karşı  temyiz yoluna başvuruyor. Diğer yandan da 17 Ekim 2010'da yapılacak olan kongrenin durdurulması için Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu'na dilekçe veriliyor. İlçe Seçim Kurulu bu başvuruyu reddediyor. Fakat pes edilmiyor ve bu  kez de Yüksek Seçim Kurulu'nun kapısı çalınıyor. Nihayet önceki gün Yüksek Seçim Kurulu da Olağanüstü Kongre'nin 17 Ekim tarihinde yapılmasını onuyor.

Biraz daha derinliklerine inelim yapılanların...

Saadet Partisi'nden istifa etmiş ve partiden ayrılmış, alakasını kesmişsin. Ayrıldığın partinin kongresini yapmasını hala engellemeye çalışmak da neyin nesi!? Evden çıkan kiracının eve bomba bırakması gibi bir şey bu yaptığınız. Çıktığı eve bomba bırakan kiracı misali bir davranış takdir edilecek bir davranış, takdir edilecek bir karakter olabilir mi?

Elbette hayır!

Bilgi kirliliğine, malum medya desteğine kanıp da zannetmeyin ki, kimse bizim yaptıklarımızı görmez!...  Milli Görüş camiası her şeyin farkında olduğunu bu süreçte çok defa ortaya koymuştur. Bu farkındalığı 17 Ekim Pazar günü bir kez daha haykıracaktır...

Sadece hatırlatalım dedik...

 Mustafa Kurdaş-Milli Gazete

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim