• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Kurtulmuş İnsanları Mitinge Çağırdı

Kurtulmuş İnsanları Mitinge Çağırdı
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İsrail'in kanlı saldırısına karşı meydanlara inme çağrısında bulundu.

 

 

 

 

 

İsrail'in Gazze'ye giden insani yardım gemilerine silahlı saldırı düzenlemesi üzerine Basın toplantısı gerçekleştiren Numan Kurtulmuş, toplumun vicdanının sesi olacak bir miting yapacaklarını söyledi. 

İsrail’in Firavunlar ve nemrutlar döneminde bile olmadığı kadar büyük bir saldırganlık içinde olduğunu söyleyen ve saldırıyı lanetleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bu tahminlerin çok ötesinde bir saldırganlıktır ve bu saldırganlık Ortadoğu ve İsrail için yeni bir dönüm noktası olacaktır. Bütünüyle barış ve insani yardım adına hazırlanmış bu gemiler, sadece milletimizin desteğini değil, birçok ülke vatandaşının da desteğini almıştı” diye konuştu.

Gazze yolunda şehit olan kardeşlerimize dua ederek konuşmasına başlayan Saadet Lideri Kurtulmuş, “İsrail'in bugüne kadar attığı her hukuksuz adımın hesabının sorulacağı günlere gelindiğini görüyoruz. Allah mekânlarını cennet etsin ki o kardeşlerimizin kanlarının bereketi hürmetine dünyanın dört bir yanındaki masum insanların çekmiş oldukları ızdıraplar son bulacaktır” ifadelerini kullandı.

FİRAVUNLAR VE NEMRUTLAR BİLE YAPMADI

Yapılan saldırıların hiçbir insaf ve izanla açıklanamayacağını söyleyen Kurtulmuş, “Vicdanları kanatan bu hain saldırı İsrail’i yalnızlaştıracak ve artık hiçbir güç İsrail’i savunamayacaktır. Tüm dünyada İsrail’in yıllardır sürdürdüğü bu barbar saldırıya karşı, tüm dünyada yeni bir cephe oluşacaktır. Bu olay bize siyonist İsrail’in sınır tanımız saldırganlığının ne boyutlara geldiğini gözler önüne seriyor. Artık İsrail hiç kimsenin dayanamayacağı bir noktaya geldi. Firavunlar’ı ve Nemrutlar’ı bile aratan Siyonist İsrail devletinin bu akılsız davranışları en kısa zamanda hak ile yeksan olacaktır” diye konuştu. 

BUNUN ADI KORSANLIKUluslararası sularda İsrail’in yaptığı bu saldırının adının korsanlık olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Bütün süreç uluslar arası sularda gerçekleşti, saldırı uluslar arası hukuk ihlaldir ve asla kabul edilemez. İsrail dünyanın hiçbir yerinde sivil vatandaşa karşı gösterilmeyecek şekilde orantısız bir güç kullandı. Bu devlet mantığı ile asla bağdaşmaz. Dünya Somali’de korsanları önlemek savaş gemilerini oraya gönderiyor. Somali’li çetelerin yaptığı korsanlık ise 21. yüzyılın başında İsrail bu yaptığının adı korsanlık değil midir? Bu korsanlığa dünya neden seyirci kalıyor?” diye sordu. 

YAHUDİ VATANDAŞLARA ZARAR VERİLMEMELİ

Herkesi Türkiye’deki Yahudi vatandaşlara zarar vermemesi konusunda uyaran Kurtulmuş, “Biz, azınlıklara karşı fevkalade hoşgörü gösteren bir milletin evlatlarıyız. Ben milletimizin tüm fertlerinden Yahudi vatandaşlarımıza karşı en ufak bir suistimal ve taciz gerçekleştirilmemesini istirham ediyorum. Unutmayalım ki Mavi Marmara gemisinde de Yahudi inancında olan barışseverler vardı. Hitler zulmüne karşı holokost müzelerini yapanlar bugün en büyük insanlık suçunu işliyorlar. Onlar o gemileri batırsalar da bu gemiler yarının holokost müzeleri olarak kalacaktır” dedi.

İSKENDERUN SALDIRISININ ZAMANLAMASI MANİDAR

Gemilere saldırılmadan kısa süre önce İskenderun’daki Deniz Kuvvetlerimize roket saldırısı yapılmasını ve 7 askerimizin şehit edilmesini manidar bulduğunu belirten Kurtulmuş, “Ben özellikle bu ilginç tesadüfe dikkat çekiyorum. Doğu Akdeniz’in en önemli deniz üslerinden birine gerçekleştirilen bu karanlık saldırının ardından Mavi Marmara gemisine saldırı yapılması inşallah bir tesadüftür. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden bütün Mehmetçiklerimize de Allah Rahmet eylesin. Biz şehitlerimizi tarihimizin altın sayfalarından birisine kaydediyoruz ve onları bağrımıza basıyoruz” şeklinde konuştu.

SALDIRIDA HEDEF TÜRKİYE’DEYDİ

Türkiye’nin sıradan bir ülke olmadığını ve bulunduğu coğrafyanın en büyük ülkesi olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:“Üzerinde Türk bayrağı bulunan gemilere saldırıldı. Yani İsrail bu saldırıyı doğrudan doğruya Türkiye’ye yapmıştır. Bu kabul edilemez ve gereği yapılmalıdır. Türkiye sadece bugünün değil geleceğin de büyük ülkesidir. Olayın gerçekleştiği andan itibaren Türkiye bütün kurumlarıyla insani yardım koordinasyonu, yaralıların durumu ve şehitlerin akıbeti konusunda son derece aktif bir süreç yürütmelidir. Türkiye’nin onuruna yakışır tepki en kısa zamanda verilmelidir.”

MİTİNG HAZIRLIĞI

Bundan sonra atılacak adımların önemli olduğunu dile getiren Saadet Lideri Kurtulmuş, “Biz atılan bütün adımların takipçisi olacağız. Bu sorun önemi artırarak devam ederken şehid olan kardeşlerimize gani gani rahmet diliyorum. Geride kalan yakınlarına ve ailelerine hem sabır diliyor hem de onları böylesine kahraman çocuklar yetiştirdikleri için tebrik ediyorum. Yeryüzünde kan ve zulümden başka bir şey bilmeyen siyonist rejimin akıllanması için barış yanlılarının seslerini artırmasını temenni ediyorum. Çok büyük bir mitingi organize edeceğiz. Zalime ve artık bu ülkenin insanlarını da öldürmüş katillere karşı mücadele etmeliyiz” dedi. 

SAADET LİDERİ KURTULMUŞ YAPILMASI GEREKENLERİ ŞÖYLE SIRALADI: 1- Acilen İsrail'e karşı diplomatik bir cephenin oluşturulması gerekir. İsrail'in askeri ve teknolojik gücü vardır ancak İsrail'in en büyük gücü son elli yılda saldırganlığını önleyecek uluslararası bir mekanizma hayata geçirilememiştir. Şimdi vaktidir. 

2- Türkiye Cumhuriyeti Devleti hükümeti ivedilikle harekete geçmelidir. Türkiye bu süreçte öncü rol oynamalıdır. BM Güvenlik Konseyi şimdiye kadar toplanıp kararı almalıydı. BM Güvenlik Konseyi, Avrupa Parlamentosu, İKÖ, NATO, Kızılhaç, Arap Birliği ve diğer beynelmilel kurumlar harekete geçmelidir. 

3- Bu mesele sadece bir grubun bir parti mensuplarının değil artık milletin tüm fertlerinin 72 milyonun meselesidir. Bütün siyasi partiler ortak bir deklarasyon hazırlamalı ve Türkiye'nin tek yumruk olduğu haykırılmalıdırlar. Biz bütün partilerle ortak çalışmaya hazırız. 

4- Büyükelçimiz geri çekilmelidir. Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması yerinde olmakla birlikte olayın vahameti göz önüne alınarak bu bir deklarasyonlar geçiştirilmemelidir. 

5- İsrail Büyükelçisi “Persona Non Grata” (İstenmeyen Adam) ilan edilmeli ve ülkesine gönderilmelidir. 

6- Bu olay bir savaş suçu olarak uluslar arası mahkemelerde soruşturulmalıdır 

7-Gemide şehid edilen kardeşlerimiz nasıl şehid edildi bu önemlidir. Delillerin karartılmasına izin verilmemeli, hükümetimiz harekete geçerek gemilerin tarafsız bir ülkeye çekilmesini sağlamalıdır.

8-Mesele askeri boyutlara taşınmıştır. Doğu Akdeniz'de sular ısınmıştır. Türkiye askeri koruma tedbirlerini en ileri derecede almalıdır. TSK alarm durumunda olmalı ve hassasiyetini muhafaza etmelidir. 

9-Gemide bulunan hiç kimseden haber alınamamaktadır. Bilişim çağında yaşıyoruz ancak burnumuzun dibinde neler oluyor, haber alamıyoruz. Uluslararası camianın haber alma özgürlüğünü sağlaması gerekmektedir. 

IHH BAŞKAN YARDIMCISI BAŞAR: KONVOYA DOKUNULMAMALIYDI 

IHH Genel Başkan Yardımcısı Veysel Başar da, “Her adımda bize destek veren Saadet Partisi’ne ve Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’a teşekkür ediyoruz. Biz tamemen insani yardım amaçlı yola çıktık. Bizim yaptığımızın İsrail açısından ne anlama geldiğini de biliyorduk. Böyle bir vahşiliğin ve caniliğin vuku bulacağını tahmin edemiyorduk. Eğer uluslar arası hukuk ve adalet varsa konvoya dokunulmaması gerekirdi” dedi.

İSRA HABER

 

 

 

 

Y

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim