• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

KUDÜS GECESİ COŞKUSU

KUDÜS GECESİ COŞKUSU
Filistin halkıyla dayanışma günü olan Kudüs Günü, dün akşam İstanbul'da düzenlenen Kudüs Gece'siyle ihya edildi.

İslam devrimi lideri İmam Humeyni'nin 1979 yılında ilan ettiği Kudüs Günü, dün akşam İstanbul'da kutlandı.

Sık sık tekbirlerin getirildiği Kudüs Gecesi'nde "Siyonizm yenilecek İslami direniş kazanacak", "Hamas'a Hizbullah bin selam direnişe"," şehitlerin yolunu sürdüreceğiz", "Müslümanlar kardeştir", "Canımız kanımız feda olsun Aksa'ya" sloganları atıldı.

ImageImageŞeyh Ahmed Yasin, Seyyid Hasan Nasrullah, Abbas Musavi, Abdulaziz Rantisi, Fethi Şikaki gibi direniş liderlerinin posterlerinin asıldığı salonda, Gazze ve Kana katliamını, İsrail'in hezimetini anlatan resim sergisi de düzenlendi.

Image


Kudüs Gecesi, Nureddin Şirin'in açılış konuşmasıyla başladı. Şirin, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Değerli kardeşlerim, biliyorsunuz ki Allah-u Teaala Kuran-ı Kerim'de şöyle buyuruyor: "İnsanlar arasında müminlere en şiddetli düşman olarak Yahudileri bulursunuz."

Biz, bu yahudilerin düşmanlıklarını tarih boyunca gördük. İnsanlık tarihi Yahudilerin fesadına tanıktır. Peygamberler tarihi, Beni İsrail'in komplolarına, zulümlerine, saldırılarına tanıktır.

Özellikle de Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasından sonra İslam ümmetinin bağrına zehirli bir hançer olarak saplanan gasıp siyonist rejimin kuruluşundan bu yana 60 yıldır yaşananlara tanık olduktan sonra Rabbimizin bu beyanının ne anlama geldiğini çok daha iyi anlıyoruz.

Evet, Filistin İslam toprakları 60 yıldır işgal altında. Kudüs ve MEscid- Aksa 40 yılı aşkın süredir Siyonistlerin işgali altında. Ve şimdilerde Yahudiler Kudüs'ü bütünüyle Yahudileştirmek için Kudüs'ten bütün Filistinlileri çıkarmak, Kudüs'ü tamamen Yahudi şehrine dönüştürmek için saldırlarına devam etmektedirler. Kendilerinin tahrip edilmiş inançlarına göre Süleyman mabedini ortaya çıkaracağız diye Mescid-i Aksa altındaki kazı çalışmalarını sürdürmekte ve Mescid-i Aksa her an yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalmakta.

Aynı şekilde siyonist işgal güçlerinin bu yılın başında Gazze'de nasıl bir soykırım gerçekleştirdiğine tanık olduk. Kadını, erkeği ve çocuğuyla, kundaktaki bebeğiyle Gazze'nin nasıl kan gölüne döndüğüne tanık olduk.

Biz buradan özellikle de şunu haykırmak haykırmak ve haykırmak istiyoruz ki Siyonistlerin dökrüğü her kanında hesabı sorulacak. Gazze'deki masum bebeklerin çocukların kana bulanan yavruların hesabı sorulacak yeryüzü siyonizmle mücadele sahnesine dönüşecek ve inşaallah önce Filistin'den, sonra da tüm dünyadan siyonizm silinecek ve tarihin çöplüğüne atılacaktır"

Şirin'in konuşmasından sonra Kudüs Gecesi'ne katılanlara İsrail'in Gazze'ye karşı başlattığı savaştan kesitler, sinevizyon eşliğinde izletildi.

ImageHamas'ın Şam'daki siyasi liderlerinden Ebu Zeyd, Gazze'deki dramı ve direnişi anlatan etkileyici bir konuşma yaptı.

"Az önce sizler sinevizyonda Gazze'nin karşı karşıya kaldığı kanı, gözyaşını, yıkımı ve şehid edilen insanları gördünüz. Peki sizler Gazze'nin nedden bu şekilde hedef alındığını, Gazze'ye neden bu şekilde savaş açıldığını biliyor musunuz?

Gazze, bu şekilde hedef alındı. Çünkü Gazze, Kudüs'ü müdaafa etmektedir. Gazze, Rasulullah'ın İsra mekanını müdafaa etmektedir.

Gazze, silahı bıraksaydı; Gazze, direnişi bıraksaydı; Gazze, Kudüs'ü müdafaa etmekten vazgeçseydi ayaklarının altına zenginlikler serilidirdi.

Sizler Gazze'deki kadınların, çocukların, gençlerin ve yaşlıların ne durumda olduğunu gördünüz. Onlar, ruhlarını eline almış, siyonistlerin ve hainlerin suratına atıyor. ve Şehadet projesini tutuyorlar.

Sizlere, Sultan Fatih'in torunlarına, Selahaddin Eyyubi'nin torunlarına selam olsun. Bu selam, Gazze'nin, Filistin halkının ve direniş komutanlarının, Halid Meşal'in ve İsmail Heniyye'nin selamıdır.

Kudüs,davası hepimizi kuşatıyor. Tek bir yürek. Tek bir beden

Tek bir ümmet olarak bizler bu dava uğrunda mücadele edeceğiz. Bizler kardeşiz, bizim annemiz Filistin'dir. Bizim annemiz Kudüs'tür.

Geçmişte İslam kardeşliğiyle Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı özgürlüğüne kavuşturmuştuk. Mescid-i Aksa ve Kudüs'ü İslam kardeşliğiyle yeniden özgürleştireceğiz.

Selahaddin Eyyubi, Anadolu topraklarından çıkmış, kürt asıllı bir kardeşimizdi. Suriye'de Halep'te yaptırdığı mimberi yola çıkarıp, Mescid-i Aksa'yı özgürleştirmiş ve Aksa'ya hediye etmişti.

Suçlu olan Siyonist komutanlar diyorlar ki Kudüs olmadan İsrail'in hiçbiranlamı yok. Ve Süleyman mabedi olmadığı sürece Kudüs'ün hiçbir anlamı yok.

Ve sizler! Ey İslam ümmetinin çocukları! Ne diyoruz? Biz de öyle bir şey diyecağiz ki siyonist komutanlar dinleyecekler.

Geliyoruz, Geliyoruz müslümanlar olarak geliyoruz..

Aksa, bizimdir. Siyonist mabed değil.

Dünyadaki bütün Yahudiler, Siyonist düşmanlarımız sabah akşam şunu söylüyorlar. Eğer Kudüs'e tekrardan dönmezsem sağ kolum felç olsun. Kudüs, onlara ait olmazken böyle konuşurlarken sizler ne diyorsunuz? Sizler bu sahtekarlar, vatan işgalcilerine ne diyorsunuz? Siz, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın gerçek sahipleri olarak ne diyorsunuz?

Kudüs, sizin dininizin bir parçasıdır. Kudüs, kutsal kitabımızdaki ayetlerde zikredilen bir yerdir. Kudüs'ün asıl sahipleri olan sizler ne diyorsunuz?

İşte sizler de sabah akşam "Hayber Hayber Ey Yahudiler! Muhammed'in ordusu dönmeye başlamıştır" diyeceksiniz.

Kardeşleriniz, Filistin'deki kardeşleriniz Muhammedin ordusunun ön cephesidir. Sizler de bu ordunun bir parçasısınız, arkasından gelenlersiniz.

Mescid-i Aksa, acıyla anılıyor. Kudüs, sadık kulları çağırıyor. "Yahudiler, benim kalbimde ifsadı ve fuhşiyatı yayıyor" diye haykırıyor. Öyle bir ümmete şahit olunacak ki onlar bu davaya şahit olunacak.

Dünyanın her yerinde olan müslümanlar, Filistin cihadına destek olacak, bu mücadelenin içinde yer alacaksınız. Bunu nasıl yapacağınızı, şimdi size söyleyeceğim.

Direnişi, Filistin'i destekleyin. Sizler, Filistinli kardeşleriniz, direnişçiler için dua edin. Peygamber efendimiz "Dua, müslümanın silahıdır" buyurmaktadır.

Cihadı ve mücahidleri, mallarınızla destekleyin. Bu mallarla silah alınacak, yaralı kardeşlerimize bakılacak, yıkılan binalar yeniden inşa edilecek. Ve böylece sizler kendinizi temizleyeceksiniz.

Bulunduğunuz yerden, şirinle, yürüyüşünle, düşüncenle, marşla Filistin direnişini destekleyin.

Ve yine sizler kalbinizden cihad ruhunu uyandıracak ve Rabbimize "Filistin'de cşhad etmek için elime fırsat geçerse oraya koşacağımı, ruhumu ellerimle sana sunmaya hazırım" diye dua edeceksiniz.

Ve sizler, çocuklarınızı, kızlarınızı İslam ve cihad bilinciyle, Kudüs davasına ve başörtüsüne sahip çıkarak, Allah Resulünün emirlerinin bilincinde olarak bu davaya sahip çıkacak ve bu mücadeleyi yürüteceksiniz.

Evet, sizler hayatınızı yeniden gözden geçireceksiniz. Yaşantısınızı, Kudüs davasına göre yeniden düzenleyeceksiniz. İşte bu sayede dininizi kemale erdirmiş olacaksınız.

Kudüs ve Filistinliler bize muhtaç. Nerede olursak olalım. Türkler, İranlılar, Endonezyalılar, Mısırlılar, Suudi Arabistanlılar.. Kudüs, bizi birleştirecek. Selahaddin Eyyubi ve Sultan Fatih'in yolundan giderek o zaferi gerçekleştireceğiz.

Evet, sizlere bir müjde vermek istiyorum. O gördüğünüz destanı yazan Gazze'deki mücahidlerin sayısı sadece 1000'di.

Bu zaferde, Rabbimiz bizden 1500 şehid aldı. Bunu karşılığında sadece savaş günlerinde yeni doğan çocukların sayısı 3750'dir. İşte bu bereket, işte bu yeni doğanlar, yeni mücahidler olan şehidlerin yerine geçecektir.

Gazze'de 10 bin kardeşiz sadece Temmuz ve Ağustos'ta Kuranı Kerim'i ezberlemiştir.

İşte bu Kuran ordusu, Kuran-ı kalplerine yerleştiren bu ordunun yenilmesi mümkün değildir. Bu Kuran ordusu, işgalcileri tarihe gömecektir. İslam ordusu, onları cehennemin dibine sürükleyecektir.

Allah-u Ekber"

Hamas temsilcisi Ebu Zeyd'in konuşmasından sonra sahneye Firkat el İsra çıktı. Firkat el İsra'nın assolisti Muhammed, kısa bir selamla konuşması yaptı. Muhammed'in konuşmasını sunuyoruz.

"Değerli kardeşlerim, Hamas hareketinin değerli temsilcisi Allah'ın selamı üzerinize olsun. Lübnan'dan, direnişin merkezinden siz değerli kardeşlerimizin yanına geldik. Yanımızda, direnişin komutanı Seyyid Hasan Nasrullah'ın selamını getirdik

Direnişin büyük komutanı Nasrullah, sevgi ve saygılarını değerli Türkiye halkına iletti.

Kudüs davasına destek olmak ve onurumuzu daha da artırmak için buradayız.

İşte bugün, Kudüs Günü'nde mücahidlerin hikayelerini anlatmak, onların anısına bestelediğimiz marşlarımızı söylemek için buradayız.

İşte bizlerin şehidlerimize ahdimiz olsun ki geri dönmeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz. Filistin'i tüm Filistin'i özgürleştirinceye kadar mücadeleye devam edeceğiz."

Image


HABER:İsra Haber

FOTO:islamigundem

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim