• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

KARANLIK ZİHNİYETE MEDENİ UYARI

KARANLIK ZİHNİYETE MEDENİ UYARI
14 Şubat'ta dernek binalarına yapılan saldırıyı kınayan Mustazaf-Der Yüksekova Şubesi, yaptığı basın açıklamasında; oynanmak istenen oyunların ve kurulmak istenen tuzakların farkında olduklarını belirtti.

 

 

 

 

Yüksekova İlçesi’nde 14 Şubat 2010 tarihinde Öcalan’ın Kenya’dan yakalanıp Türkiye’ye getirilişinin 11. yıl dönümünü protesto etmek isteyen BDP İlçe Teşkilatı tarafından bir basın açıklaması yapılmıştı. Yapılan basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçen grup daha sonra İslami hassasiyetleri ile bilinen Mustazaf-Der Yüksekova Şubesi’ne yönelmiş buraya molotof ve taşlı saldırıda bulunmuştu.

Saldırı sonrası camları kırılan ve tabelasında maddi hasar meydana gelen Mustazaf-Der Yüksekova Şubesi bugün saat 10.00 sıralarında yaptığı basın açıklaması ile söz konusu saldırıyı kınayan bir açıklamada bulundu.

PKK Yanlısı Medya Saldırıyı Çarpıttı

Dernek binasında yapılan basın açıklamasını Mustazaf-Der Yüksekova Şubesi üyelerinden Hüsnü Çınar yaptı. Yapılan açıklamada; 14 Şubat tarihinde derneklerine yönelik yapılan saldırının PKK yanlısı yayın organları tarafından çarpıtarak servis edildiği ve saldırganları haklı çıkartmak için yalan haber üretildiği ifade edildi. Söz konusu saldırıda dernek üyelerinden hiç kimsenin olaylara dâhil olmadığını, iş yerinin taşlanmasına tepki gösteren bir vatandaşın bilerek dernek üyesi gibi gösterilmeye çalışıldığı belirtildi.

Çatışma ve Kaos Ortamı İsteniyor

Yapılan açıklamada dernek olarak halkın toplumsal sorunlarına sahip çıktıkları belirtilerek, “Halkımızın maddi ve manevi tüm sorunlarına sahip çıkmamız, İslami bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmamız, fakir ve muhtaç halkımızın ihtiyaçlarını karşılamamız,  toplumda İslam kardeşliğini yerleştirme faaliyetlerimiz, İslam dışı ideolojilerini topluma dayatmak isteyenleri rahatsız etmiştir. Hayırlı hizmetlerimizi engellemek isteyen karanlık güçler ve derin yapılar kimi zaman emirlerindeki güvenlik güçlerini devreye sokmuş, bazen de kontrollerindeki PKK/DTP/BDP’li göstericileri derneğimizin üzerine salmış/saldırtmıştır.”denildi.

DTP/BDP Bu Saldırıları Destekliyor

Başka önemli bir noktaya dikkat çekilen açıklamada; Mustazaf-Der’in çatışma ve kavgaşa ortamına çekilmek istendiği ve söz konusu saldırılarda DTP/BDP’ nin ilçe başkanı ve belediye başkanının derneklerine yapılan saldırıları kınamaması, saldırıların bunların gözü önünde olması ve engellemek için çaba göstermemeleri, kamuoyunda onların da bu kirli tezgâhın içinde oldukları ve saldırıları tasvip ettikleri şeklinde algılandığı belirtildi.

Güvenlik Güçleri Olaylara Seyirci Kalıyor

Açıklamada 2007 yılından beri derneklerine 7–8 defa saldırı düzenlendiği ve yapılan saldırıların sadece derneğe maddi zarar vermediği, dernek başkanı başta olmak üzere dernek üyelerinin saldırı ve tehditlere maruz kaldığı ve kendilerine yönelik bunca saldırı girişimlerine rağmen güvenlik güçlerinin olaylara seyirci kalıp müdahale etmediği belirtildi.


Enmiyet Halk ile Eylemcileri Karşı Karşıya Getirmeye Çalışıyor
Halkın canını ve malını korumak zorunda olan güvenlik güçlerinin derneğe, esnafa ve işyerlerine yapılan bu saldırılara müdahale etmediğinin altının çizildiği açıklamada, “Güvenlik güçlerinin yaşanan olaylara seyirci kaldığı ve bu durumun da halk ile göstericileri karşı karşıya getirerek toplumsal çatışma ortamına zemin hazırladığı, ayrıca bu güne kadar dernek ve üyelerine yapılan bunca saldırıların faillerinin yakalanmamış olmasını da düşündürücü buldukları ifade edildi.

‘‘Bizler Oyun ve Tuzakların Farkındayız’’

Yapılan açıklamada dernek olarak oynanmak istenen oyunların ve kurulmak istenen tuzakların farkında oldukları belirtilerek, “Misyonlarının; cehaletle mücadele, fakirlikle mücadele ve ihtilaflarla mücadele olduğu ifade edildi. Açıklamanın devamında “İhtilaf ve çatışmaların tarafı olmayacağız ve oyuna gelmeyeceğiz.  Baskı, şiddet ve yıldırma yöntemleri ile hiç kimse bizi Müslüman halkımıza hizmetten alıkoyamaz. Bu böyle bilinmeli ve faaliyetlerimize saygı duyulmalıdır.” denildi.

PKK ve BDP’ye Çağrı

Mustazaf-Der Yüksekova Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasını son kısmında ise Güvenlik güçleri başta olmak üzere PKK ve BDP’ye çağrıda bulunuldu. Açıklamada; güvenlik güçlerinden söz konusu saldırının faillerinin bulması istenirken, PKK/BDP’li yetkililerin ise dernekleri başta olmak üzere esnafa yönelik yapılan saldırıları kınamaya çağırıldı. (Sayim Yüksek - İLKHA)

Basın Açıklamasını Tam Metni

Basına ve Kamuoyuna;

14.02.2010 tarihinde Öcalan’ın yakalanmasının 11. yıl dönümünü protesto eden PKK/BDP’li göstericiler esnafı kepenk kapatmaya zorlamış, molotoflu ve taşlı saldırılar ile birçok işyerine zarar vermiştir. Göstericiler tarafından derneğimize de taşlı saldırıda bulunulmuş ve derneğimizin camları kırılmıştır.

PKK yanlısı basın ve yayın organları, bu menfur saldırıyı her zaman olduğu gibi yine çarpıtarak vermiştir. Saldırganları haklı çıkartmak için yalan haber yapmıştır. Derneğimizden göstericilere yönelik hiçbir tahrik edici hareket vuku bulmamıştır. Hiçbir üyemiz olaya dahil olmamıştır. Göstericilerin saldırısına maruz kalan ve dernek üyemiz olarak gösterilen kişi de, dernek üyemiz olmayıp, kendi işyerine yapılan saldırıya tepki gösteren bir esnaftır.

Halkımızın maddi ve manevi tüm sorunlarına sahip çıkmamız, İslami bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmamız, fakir ve muhtaç halkımızın ihtiyaçlarını karşılamamız,  toplumda İslam kardeşliğini yerleştirme faaliyetlerimiz, İslam dışı ideolojilerini topluma dayatmak isteyenleri rahatsız etmiştir. Hayırlı hizmetlerimizi engellemek isteyen karanlık güçler ve derin yapılar kimi zaman emirlerindeki güvenlik güçlerini devreye sokmuş, bazen de kontrollerindeki PKK/DTP/BDP’li göstericileri derneğimizin üzerine salmış/saldırtmıştır.

Kamuoyunun malumu olduğu üzere,  tasvip etmememize rağmen, provokatörlere bahane vermemek için, bu kesimin tüm kepenk kapatma eylemlerine uyulmuştur. Buna rağmen,  çatışma ve kaos ortamını devam ettirmek isteyen karanlık güçler, PKK/DTP/BDP bünyesindeki ajan provokatörleri vasıtasıyla sürekli olarak derneğimizi ve üyelerimizi hedef almışlardır. Derneğimizi çatışma ve kavga ortamına çekmek için tahrik ve tacizlerine her fırsatta devam etmişlerdir. Malum partinin ilçe başkanı ve belediye başkanının derneğimize yapılan saldırıları kınamaması, saldırıların bunların gözü önünde olması ve engellemek için çaba göstermemeleri, kamuoyunda onların da bu kirli tezgâhın içinde oldukları ve saldırıları tasvip ettikleri şeklinde algılanmaktadır.

Derneğimiz 2007 yılından bu güne kadar sürekli olarak bu kesimin içindeki ajan/provokatörlerin saldırılarına maruz kalmıştır. Bu saldırılar şunlardır;

— Eylül 2007 Ramazanında derneğimize taciz saldırısı yapan PKK/ DTP’li göstericiler  dernek başkanımızı ölümle tehdit etmiştir.

- 24.03.2008 tarihinde ilçemizde meydana gelen olayların ardından derneğimiz PKK/DTP’lilerin taşlı ve molotoflu saldırısına uğramıştır. Kapalı olan dernek binasının kapısını kırıp içeri giren provokatörler, burada bulunan Kur’an-ı Kerimleri ve İslami eserleri yerlere savurmuş ve derneğimizi tahrip etmişlerdir.

- 25.03.2008 tarihinde, olayların yatışmasından sonra derneği açan başkanımıza ve derneğimize yeni bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Mukaddes kitabımıza karşı yapılan çirkin saldırıya tepki gösteren başkanımız darp edilmiştir. Aynı sıralarda başka bir gurup saldırgan da, dernek gönüllülerimizin işlettiği bazı işyerleri ile çalışanlarına saldırmış ve üç kişiyi yaralamışlardır.

-10 Ekim 2009 tarihinde Öcalanın Suriye’den çıkarılmasını protesto eden PKK/DTP’liler kapalı olan dernek binamıza saldırmış ve camlarını kırmışlardır.

01.12.2009 tarihinde Öcalan’ın cezaevi şartlarını bahane eden bir grup PKK/DTP’li eylemciler kimsenin olmadığı bir sırada dernek binasına taşlı saldırıda bulunmuş ve camları kırmışlardır.

02.12.2009 tarihinde Öcalanın cezaevi şartlarını bahane eden bir grup PKK/DTP’li eylemci kapalı olan dernek tabelasına maddi hasar vererek sökme girişiminde bulunmuş ve dernek camlarını kırmışlardır.

Tüm bu hadiseler yaşanırken, güvenlik güçleri yapılan saldırılara seyirci kalmış ve müdahale etmemiştir. Halkın canını ve malını korumak zorunda olan güvenlik güçleri, derneğimize, esnafa ve işyerlerine yapılan bu saldırılara müdahale etmemekte, uzaktan seyretmektedir. Bu durum halk ile göstericilerin karşı karşıya getirtilerek toplumsal çatışma ortamına zemin hazırlama senaryolarını akla getirmektedir. Bu güne kadar derneğimize ve üyelerimize yapılan saldırıların faillerinin yakalanmamış olması da düşündürücüdür.

Derneğimiz ve üyelerimiz oynanmak istenen oyunların ve kurulmak istenen tuzakların farkındadır. Misyonumuz; cehaletle mücadele, fakirlikle mücadele ve ihtilaflarla mücadeledir. Bu nedenle ihtilafların ve çatışmaların tarafı olmadığımızı, olmayacağımızı bir kez daha yineliyoruz. Hak’ın yolunda Müslüman halkımıza hayırlı hizmetlerde bulunmaya devam edeceğiz. Baskı, şiddet ve yıldırma yöntemleri ile hiç kimse bizi Müslüman halkımıza hizmetten alıkoyamaz. Bu böyle bilinmeli ve faaliyetlerimize saygı duyulmalıdır.

Sonuç olarak;

— Güvenlik güçlerini,  derneğimize yapılan saldırıların faillerini bulmaya,

— PKK/BDP’li yetkilileri, derneğimize ve esnaflarımıza yapılan saldırıları kınamaya,

— İlgili kesimi saldırılarına son vermeye ve hizmetlerimize engel olmamaya davet ediyoruz.

Mustazaflar İle Dayanışma Derneği Yüksekova Şubesi

İLKHA

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim