• BIST 117.651
 • Altın 167,415
 • Dolar 3,9258
 • Euro 4,8136
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 4 °C
 • İzmir 10 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

'İyileri Yasaklarsanız Toplumu Bozarsınız'-Foto-

İyileri Yasaklarsanız Toplumu Bozarsınız-Foto-
Mustazaflar ile Dayanışma Derneği hakkında verilen kapatma kararı Beyazıt Meydanı'nda protesto edildi. Eyleme onlarca sivil toplum yetkilisi katılarak verilen kararı kınadı.

 

 

 

 

 

Mustazaflar ile Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der) hakkında verilen kapatılma kararı İstanbul’da düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi. Beyazıt meydanında öğle namazının ardından düzenlenen eyleme başta Mustazaf-Der gönüllüleri olmak Özgür-Der, Hür-Der, Semere-Der, Hay-Der, Dost-Der, Hayıreli-Der, İlim-Der olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. 

“STK’lar susturulamaz, derinlikte çirkin tezgâh, Mustazaf-Der halktır halk kapatılamaz” pankartlarının taşındığı eylemde “Zulme karşı direneceğiz, Mustazaf-Der susturulamaz, üzülme gevşeme Allah bizimle, zulme karşı oluz omuza” sloganları atıldı.

İyileri Yasaklarsanız Toplumu Bozarsınız

Eylemde konuşan Mustazaf-Der İstanbul Şube Başkanı Sait Şahin, toplumun temel dinamiklerinden olan sivil toplum kuruluşlarının kapatılması halinde ahlaksızlık ve toplumsal yozlaşmanın artacağını vurguladı. Son günlerde basına yansıyan ahlak dışı olayların bunun en büyük delili olduğunu anlatan Şahin, bunların iyileri ve iyilikleri cezalandıran sistemin ürünü olduğunun altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplumun iyilerini cezalandırır ve iyiliklerin önünü tıkarsanız, toplumunuzun temeline dinamit koymuş olursunuz. Ne demek istediğimi bugünkü toplumumuzun hali tefsir ediyor. Ahlaksızlaşan bir sistemde öğrencilerine tecavüz eden öğretmenler, bebeklere tecavüz eden gençler, sokak ortalarında seri cinayetler işleyen katiller, annelerini bıçaklayan, kurşunlayan evlatlar, okul önlerinde satılan uyuşturucular. Bunlar iyilerini ve iyilikleri cezalandıran, yasaklayan bir sistemin ürünüdür”

http://www.ilkehaberajansi.net/imgBig/11073b.jpg

Şahin: Allah Dediğimiz İçin Kapatıldık

“Derneğimizin kapatılmasının asıl sebebi Allah dememizdir” diyen Şahin Mustazaf-Der hakkında verilen kapatma kararını hatırlatarak şunları dile getirdi: “Şu iyi bilinsin ki biz derneklerden önce de Allah dedik, derneklerden sonra da Allah dedik ve ölünceye kadar da Allah diyeceğiz. Çünkü Rabbimiz öyle buyuruyor: ‘Ve’bud Rabbeke hatta ye’tiyekel-yakin’ Rabbim bizleri haksızlıklarla mücadele edenlerden ve kendisine kul olanlardan kılsın”

Kararın Temelinde İslami Kimlik Vardır

Sait şahin’in konuşmasının ardından bir konuşma yapan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya da, verilen kararın haksız olduğunu belirterek binlerce gönüllüsü ve onarca şubesi olan bir derneğin alelacele alınan bir kararla kapatıldığını belirtti.

http://www.ilkehaberajansi.net/imgBig/11075b.jpg

Verilen kararla örgütlenme ve özgürlük hakkının yok sayıldığını dile getiren Kaya, bu hakkın herkes için olduğunu ve bu konuda ayrımcılık yapılamayacağının altını çizdi. Bu hakkın sistemi destekleyenler için uygulanması ve sistemi desteklemeyenler için uygulamamasının hukuksuzluk olduğunu anlatan Kaya, verilen kararın temelinde İslami kimliğin olduğunu vurguladı.

Halkın Temsilcileri Kapatılıyor

STK’ların halkın yararına çalışmalar yapmaları halinde toplumun düzeleceğini belirten Doğruhaber Gazetesi yazarı Fikret Gültekin, Mustazaf-Der’in kapatılmasının halkın kapatılması anlamına geleceğini ifade etti.

http://www.ilkehaberajansi.net/imgBig/11072b.jpg 

Bu kararı verenlerin Allah katında hesap vereceklerini söyleyen Gültekin sözlerini söyle sürdürdü: “Halkın temsilcisi STK’lar kapatılıyor. Bu yapılanlar açılıma darbedir. Bu dernekler kapatılmak istendikçe daha da güçlenecektir. Bu derneği kapatanlar Allah katında yaptıklarının hesabını da verecektir. Bu kararı verenler daha da geç olmadan bu kararı düzeltmelidirler”

Verilen Karar Hukuksuzluktur

Hür-Der İstanbul Temsilcisi Avukat Nejat Özdemir ise yaptığı konuşmada, Mustazaf-Der’e komplolar kurulduğunu bu komplolar başarılı olmadığı için devreye mahkemenin girerek dernek için kapatma cezası verdiğini belirtti.

http://www.ilkehaberajansi.net/imgBig/11076b.jpg

Dernek hakkında verilen kararın hiçbir hukuki dayanağının olmadığının altını çizen Özdemir, mahkeme kararının hukuksuzluk olduğunu dile getirdi.

Derneğimize Komplolar Kuruldu

Konuşmaların ardından dernek üyelerinden Zekeriya Aktan basın açıklamasını okudu. Aktan yaptığı açıklamada Camialarının hayırlı hizmetlerini hazmedemeyen müstekbir güçlerin, faaliyetlerini engellemek için değişik, komplolar tezgâhlandığını söyledi.  “İktidarlarını sürdürebilmek için çıkardıkları kaos ve kargaşa ortamına bizleri de dahil etmek için sürekli olarak camiamıza saldırmışlardır” diyen aktan sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı karanlık güçler etkili ve yetkili oldukları kolluk ve yargı gibi yerlerde; derneklerimize ve üyelerimize karşı komplolar tezgâhlamışlardır.

http://www.ilkehaberajansi.net/imgBig/11071b.jpg

Tüzüğümüz çerçevesinde yapmış olduğumuz yasal faaliyet ve etkinliklerimizi, yasadışı faaliyetlermiş gibi göstermeye çalışmıştır. Kamuoyunu yanıltmak için itham ve iftiralarını gerçekmiş gibi yandaş medyaya servis etmişlerdir.

DSC_3780

Yandaş yargı mensupları da verdikleri ısmarlama kararlar ile bu tezgâha ortak olmuşlardır”

Hukuksuzluk Bir An Önce Giderilmeli

Verilen hukuksuz kararın bir an önce geri alınması gerektiğini belirten Aktan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Derneğimize yönelik hukuksuz kararlardan ve uygulamalardan vazgeçilmesini, hükümetin; ülkenin doğusuna da batısına da adaleti tesis etmesini, Müslüman halkımızın dini ve dili üzerindeki engelleri kaldıracak kalıcı düzenlemeleri bir an evvel yapmasını ve hak yolda halka hizmet etmeye devam edeceğimizin herkesçe bilinmesini istiyoruz.”

 

 

 

 

 

 

ilkha

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim