• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İŞTE O MOSSAD SUİKAST TİMİ! -VİDEO-

İŞTE O MOSSAD SUİKAST TİMİ! -VİDEO-
Dubai polisi, Kassam'ın kurucu komutanlarından Mahmud el Mebhuh'a suikast düzenleyen 11 kişilik timin oteldeki görüntülerini yayınladı.

 

 

 

 

 

Suikast'in Ayrıntıları

Dubai polisi, Mahmud el Mebhuh suikastine karıştığı tespit edilen iki kişiyi tutukladı. Tutuklananlardan birisi, Filistin Yönetimi'den subay olarak görev yapmakta. Dubai polisi, iki Filistinlinin suikasti gerçekleştiren time, yardım ettiğinden şüpheleniyor.

Dubai Emniyet Müdürü Dahi Halfan Temimi, suikastte parmağı olan 11 kişinin 24 saat içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri'ni terk ettiğini açıkladı. Açıklamaya göre suikast timi, el Mebhuh ile aynı anda Dubai'ye girdiler ve suikastin ortaya çıkmasından kısa bir süre önce Dubai'den ayrıldılar.

Suikastin deşifre edilmesinde gelişmiş teknolojik cihazlardan yararlandığını ilan eden Temimi, suikaste karıştıkları tespit edilen 11 kişi hakkında yakında tutuklama kararı çıkaracaklarını bildirdi. Suikastin arkasında kimin durduğunu, bu 11 kişinin tutuklanması sonrasında açığa çıkacağını belirten Temimi, suikastin arkasında Mossad'ın olabileceğini söyledi.

Temimi, suikast timinde görevli olan kişilerden birisinin kadın olduğunu bildirdi. Temimi ayrıca suikaste karışanlardan 6 kişi İngiltere, 3 kişi İrlanda, 1 kişi Almanya ve 1 kişi de Fransa pasaportu taşımaktaydı.

Suikast timinin farklı ülkelerden Dubai'ye ulaştığını belirten Temimi, havaalanındaki ve oteldeki kamera kayıtlarının incelenerek, suikaste ilişkin kesin bilgilere ulaştıklarını ifade etti.

Suikastin aydınlatılmasının Dubai polisi adına önemli bir başarı olduğunu belirten Temimi, suikastin üzerine yapılan soruşturma sonucunda herhangi bir şüphelerinin kalmadığını söyledi.

Temimi, suikaste karıştığı tespit edilen 11 kişinin tutuklanması için İnterpol ile irtibata geçildiğini kaydetti.
 


Suikastte Yer Alan Mossad Ajanları

Fransa: Peter Elvinger,

Almanya: Michael Bodenheimer,

İrlanda: Kevin Daveron, Gail Folliard, Irish (kadın ajan), Evan Dennings,

İngiltere: Paul John Keeley, Melvyn Adam Mildiner, Stephen Daniel Hodes, Michael Lawrence Barney, James Leonard Clarke and Jonathan Louis Graham,

Suikast Nasıl Gerçekleştirildi?

Dubai polisi, suikast planının uygulanmaya konulmasının, olaydan bir gün önce akşam saatlerinde suçluların Dubai'ye varmasının ardından başladığını açıkladı. Suikasta karışan beş kişilik grubun üyeleri, aralarında anlaştıkları hareket planına göre gidiş gelişin kolay olması için Dubai'de farklı ama kısmen birbirine yakın mekânlarda bulunan farklı otellerde konakladılar.

Dubai polisi, güvenlik kameralarının birinci suçlu Peter Lavinger'in suç çetesinin lojistik koordinasyonundan sorumlu kişi olduğunu ortaya çıkardığını söyledi. Bu kişi Dubai'deki beş yıldızlı otellerden birine yerleşti ve sonra –olay yeri olan- Al Bustan Rotana'da bir oda ayırttı. Ayırttığı otel 237 numaralı oteldi. Bu oda Mebhuh'un odasının -230 numara- karşısında yer alıyordu. Suçlular bu odayı planlarını uygulamadan az önce kullandılar.

Dubai havaalanındaki güvenlik kameraları havaalanına geldiği andan itibaren suçluların oluşturmuş olduğu gözetleme grubundan birinin Mahmud Mebhuh'u takip ettiğini ortaya çıkardı. Kamera kayıtları bu kişilerin onu takip ettiklerini ve varış saatini -19 Ocak saat 15.20- bildiklerini doğruluyor. Al Bustan Rotana oteline gitmeden önce gözetleme gruplarından birinin bünyesindeki iki kişi onu takip ediyordu. Bu kişiler onunla birlikte aynı asansöre bindi ve aynı katta çıktı ve biri oda numarasını tam olarak öğrenmek için Mebhuh'u takip etti.

Bustan otelindeki kamera kayıtları suçluların oluşturduğu takip grubunun Mabhoh'un otel içindeki her hareketini gözlemlediğini ayrıca suikastı işleyecek grubun üyelerinin de 10 dakikalık aralarla iki seferde –her defasında 2 kişi- yukarı çıktıklarını ve Peter'in kiraladığı 237 nolu odaya girdiklerini gösteriyor.

Büyük olasılıkla suçlular o kattaki temizlik görevlilerinin nöbetlerini tamamlamalarının ardından saat 20.00'da Mebhuh'un odasına girmeye çalıştılar. Oteldeki güvenlik kayıtları da, temizlik görevlisinin ayrılmasından sonra suikastı gerçekleştirecek grubun işini kolaylaştırmak için gözetleme işini iki kişinin devraldığını ve bu kişilerden birinin Mebhuh gelmeden önce içeri girebilmek için kapının şifresini çözmeyi sağlayan elektronik cihazı kullandığı zannedilen teknik eleman olduğunu gösteriyor.

Otelin güvenlik kameralarının kayıtlarına ve oda anahtarının okunan kopyasına göre Mebhuh odaya 19 Ocak akşamı saat tam 20.25'de geldi. Suikast olayının Mebhuh'un odaya girişinden sonra en fazla 10 dakika içerisinde gerçekleştirildiği zannediliyor.

Yapılan soruşturmalar, suçluların öldürülen şahsın direndiğini gösteren bütün izleri yok etmek ve güvenlik güçlerini yanıltıp onları Mebhuh'un ölümünde herhangi bir cinayet izi aramaktan vazgeçirmek için normal görüntüsünde gözüksün diye odanın bütün eşyalarını yerli yerine koymaya özen gösterdiklerini netleştirdi. Suçlular aynı şekilde ölümün tabii bir şekilde gerçekleştiğini göstermek için oda kapısındaki özel güvenlik zincirini de içerden kapattılar.

Suçlular Mebhuh'u öldürdükten sonra hemen otelden ayrıldılar. Ayrılmaları 10 dakikadan fazla sürmedi. Otelden doğruca Dubai havaalanına yöneldiler. Havaalanı kayıtlarına göre Avrupa ve Asya'da farklı ülkelere giden seferlerde yer ayırttılar.

Hamas'tan Fetih'e Tepki

Dubai'den gelen bu habere ilk yanıt Hamas'ın Gazze'deki lideri Dr. İsmail Rıdvan'dan geldi.

Suikaste ilişkin ayrıntıların ortaya çıkmasından ötürü mutlu olduklarını belirten Rıdvan, el Menar televizyonuna yaptığı açıklamasında "Bu bilgiler, soruşturmadan elde edilen ilk bilgiler. Biz, Dubai polisinde suikastle bağlantısı olan, destek veren herkesi açığa çıkarmasını istiyoruz" dedi.

Mossad'ın suikast timinin, kanlı eylemleri için Avrupa ve Arap ülkelerini kullanması karşısında sağlam bir duruş takınılması gerektiğini vurgulayan Dr. Rıdvan, suikasten tamamen Mossad'ın sorumlu olduğunu söyledi.

Rıdvan "İşlenen bu suç, Siyonistlerin şimdiye kadar Filistin halkına karşı işlediği suçlara eklenmeli ve Siyonist liderler savaş suçları mahkemesinde yargılanmalıdır" dedi.

Filistin yönetimindeki iki subayın da suikastte rol aldığı haberini de değerlendiren Rıdvan "Bu da gösteriyor ki Filistin Yönetimi'yle İsrail arasındaki güvenlik işbirliği Filistin sınırlarını aştı. Hamas olarak Filistin Yönetimi'nden suikastte parmağı olan güvenlik güçlerine karşı duruşunu netleştirmesini istiyoruz. Siyonist düşman bilsin ki işledikleri bu suç, cezasız kalmayacak. Direnişin eli, adaletin eli, bu çirkin suçu işleyenlere uzanacaktır!" şeklinde konuştu.

Diğer yandan Hamas hareketinin resmi sözcüsü Sami Ebu Zuhri de suikast şebekesini açığa çıkartan Dubai polisine teşekkür etti.

Suikaste karışanlar arasında Fetih Hareketi'ne mensup olan Filistinlilerin de yer almasını "tehlikeli" bulan Ebu Zuhri, suikasti gerçekleştirenlerin farklı ülkelere mensup kişiler olsa da suikastten birinci derecede Mossad'ın sorumlu olduğunu belirtti. Ebu Zuhri "Bu suikastti Mossad planladı, gerçekleştirilmesi için casuslarını kullandı" dedi.

Suikaste, Fetihli subayların karışmasına bir tepki de Salah Berdavil'den geldi. Berdavil, Fetih Hareketi'ne çağrıda bulunarak, suikaste karışan Mossad ajanlarına karşı duruşlarını netleştirmelerini istedi.

Hamas'ın Lübnan temsilcisi Usame Hamdan ise Halid Meşal'e yıllar önce suikast düzenleyen Mossad ajanın Kanada pasaportu taşımasına işaretle, 11 kişilik suikast timinin Avrupa ülkelerine ait pasaport kullanmasının önemli olmadığını, suikastin baş sorumlusunun Mossad ve İsrail olduğunu söyledi.

isra haber
 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim