• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İşte İsrail Medyası'ndaki PKK Röportajı! -Video-

İşte İsrail Medyasındaki PKK Röportajı! -Video-
Analiz Merkezi takipçilerine, heryerde çevirisini okuyabileceğiniz röportajın orjinalini seyretme imkanı sunuyoruz.-ANALİZ MERKEZİ-

Link: İsrail Kanal 2 Tv'nin Karayılan Röportajı!

 

PKK'lı militanları nasıl eğittiklerini anlatan MOSSAD ajanları ile yapılmış söyleşilere yer verilen belgeselde, PKK lideri Murat Karayılan'ın Türkiye'ye karşı İsrail ile omuz omuza olduklarını ve Mavi Marmara saldırısı esnasında kendilerinin de İskenderun'da Deniz Kuvvetlerine yaptıkları saldırıya dair itiraflar ile İsrail-PKK kardeşliğine adanmış şarkılar yer aldı.

 

 

 

BELGESELİN TAMAMI ÖNCEKİ GÜN YAYINLANDI

 

İsrail'in TV kanalı “Kanal 2”, İsrail'in MOSSAD aracılığı ile PKK militanlarını nasıl eğittiğini anlatan bir belgesel yayınladı. Geçtiğimiz Eylül ayında yapılan ve PKK yöneticisi Murat Karayılan'ın Türkiye'ye karşı İsrail ile işbirliği teklif ettiği belgeselin tamamı önceki gün yayınlandı. Yeni Akit gazetesi o belgeselde Karayılan'ın açıklamalarını yayınladı. İşte belgeselde yer alan o açıklamalar:

 

“TEL AVİV-ERBİL EL ELE, AHİR ZAMANA KADAR”

 

Belgeseli hazırlayan İtai Anghel: “İyi dost Türkiye idi. Uzun seneler İsrail'in müttefiki olan Türkiye. Bu ülkeyi ve vatandaşlarını tartışmasız sevmiştim. Ve günün birinde bir filo Gazze'ye geldi ve her şey alt üst oldu. İstanbul'a son geldiğimde ‘İsrail'e ölüm' sloganları atan insanlar ile karşılaştım. ‘Siyonist köpekler hesap verecek' sloganları her yerde idi. En açık şekli ile onlar artık İsrail'in dostu olmadıklarını ifade ettiler. En belirgin ifade şekli de Başbakanlarının yeni dostları olan Ahmedinejad, Nasrullah ve Hamas huzurunda beyan ettiler. Böylece Türkiye'yi terk ederek Kuzey Irak sınırını geçtim. Ki orada Türkiye'nin en acı düşmanları yaşıyordu: Yasadışı Kürt örgütü PKK oradaydı.

 

PKK lideri Murat Karayılan: Bütün ülkeler arasında İsrail bizi en kolay anlayabilecek insanlardır. Çünkü Kürtler, Yahudiler gibidir. Soykırım geçirdiler, sürgün yaşadılar ve takip edildiler.

 

PKK'lı teröristlerin bir şarkısı: Kürdi Kurdistan / Güzel İsrail / Kurdi Kürdistan / Güzel İsrail / Bunu da onu da seviyoruz / Dünyanın sonuna kadar / İkisini de seviyoruz / Ahirzaman'a kadar / Bu İsrail-Kürttür. Bizim projemiz budur. / Tel-Aviv ve Erbil / Ellerini birleştiriyorlar / Tel-Aviv ve Erbil / Ellerini birleştiriyorlar / Birlikte aslanlar gibi olacağız / Birlikte aslanlar gibi olacağız /

 

“İsrail Kurd” dergisini çıkaran PKK'lı Davud Bağıstani: İran'dan, Türkiye'den, Bağdat'tan ve de Başer Esad'tan korkmuyorum ve de Eşşek Hasan Nasrullah'tan hatta o deli Ahmedinejad'tan korkmuyorum.

 

“İSRAİL BURADA DÜŞMAN DEĞİL”

 

Belgeseli hazırlayan İtai Anghel: Bu Davud, Irak'ın içinde Davud, İsrail ile Kürtler arasında bir dostluk dergisi çıkartmaya karar vermiş. Üzerinde Davud'un Yıldızı olan, herkes görsün ve kıskansın diye...

 

İsrail Kurd” dergisini çıkaran PKK'lı Davud Bağıstani: Toprağımız İsrail gibidir. Biliyor olman lazım, öldürmezsen seni öldürürler. Hamas'ı öldürmezsen Hamas seni öldürecek.

 

Belgeseli hazırlayan İtai Anghel: Ok , ilk defa anladım ki İsrail burada düşman değil.

 

İsrael Kurd kitabının yazarı Çoban'a soruyor: “Bu bizim dergimiz İsrael Kurd. Burada İsrail'in bizim müttefikimiz olması gerektiğini yazıyoruz. İsrail ile problemin var mı?

 

Çoban: Yok

 

Belgeseli hazırlayan İtai Anghel: Anlıyorum ki Davud ve arkadaşları bu fikri devrime destek verenler. Bu da bana bölgedeki insanların bir İsrailli olarak bana neden ateş etmediklerini izah ediyor. Bunlarda 35 senelik resimler... Bu resimler taraflar arasındaki tarihi bağı anlatmaya yardım edebilir belki.

 

 

 

MOSSAD AJANI: Uçaksavar ve saha topları ile kurslar verdik

 

Irak'a gönderilmiş olan eski MOSSAD ajanı Eliyezer Safrir: Kürtler ile İsrail halkı arasında büyük bir aşk ve sevgi vardı. Bu bizim açımızdan bizimle çatışma halinde olan bir ülke içindeki bir dostluk penceresi idi. Durumu kavrayabilen herkes bu durumu anlayabilir tabii.

 

Belgeseli hazırlayan İtai Anghel: Anafikir açık ve anlaşılır. Bütün bu düşman içinde dostlarımızın da olmasıydı. Bizimki gibi müşterek düşmanları olan dostlar ile birleşerek düşmanları birlikte def etmek için.

 

MOSSAD ajanı Eliyezer Safrir: Onlara uçaksavar topları sevk ettik. Aynı zamanda saha topları. Belli bir aşamada kendilerine ‘Sterella' omuz füzeleri de verdik. Kurslar da verildi tabii ki... Land Roverim'de Sterella füze atar ile gittim ve umudum Irak uçağı düşürmekti orada. Sınıf'ın tatbikatı esnasında bir Irak uçağı göründü, bir füze yöneltmekten ve ateş etmekten daha basit ne vardı ki?

 

Satıcı: Saddam Hüseyin zamanında İsrail'i bizlere çok kötü bir şekilde tanıttılar ve bizim onları öldürmemiz ve kafalarını kopartmamız gerektiği öğretildi.

 

Dergi alıcısı: (İsrael Kurd dergisinden bahsediyor) Bu dergi bizim İsrail kültürünü anlamamıza yardımcı oluyor. Orada yaşayan insanları tanıtıyor. Bence onlarda iyi insanlardır. Artık onların kötü olduklarını düşünmüyorum.

 

PKK lideri Karayılan: Türkiye’ye siz (İsrail’i kast ediyor) yardım ediyor ve destek oluyorsunuz. Türkiye Hamas'ın mücadelesine destek oluyor. Türk hükümeti AKP ve Türkiye Başbakanı Erdoğan İsrail aleyhinde faaliyet gösteriyor. Hatta biliyor musunuz ki Türkiye, İran ve Suriye bizi imha etmek için ittifak kurdular? Ve İsrail de bu amaca hizmet eden yeni teknoloji ve silah sevk edebilmektedir. Ve bu silahlar bizim gerillamızı yok etmeye yöneliktir. Biz biliyoruz ki İsrail Orta Doğu'da yalnızdır. Biliyoruz ki sizler de bizim gibi soykırım geçirdiniz. Umud ederdik ki İsrail bu işbirliğinin içinde olmasın. Özgürlük savaşçılarını ve Kürtleri imha etmek isteyenlere yardım etmesin.

 

“SİZ MAVİ MARMARA'YA BİZ DE İSKENDERUN'A SALDIRDIK”

PKK lideri Karayılan: İsrail, Filo'nun Gazze'ye girmesini engellediğinde biz çok başarılı bir eylem gerçekleştirdik. İskenderun'daki Türk ordusuna karşı.

 

 

Bu da aynı belgesel'in Türkiye'den İsrail'e kaçan Rafael Sadi tarafından yapılan daha geniş tercümesi:

 

PKK’nın Kandil’deki lideri Murat Karayılan’ın İsrail Kanal 2 televizyonu ile yaptığı röportaj çok tartışıldı. Karayılan’ın röportajında İsrail ile PKK’nın “ortak düşmanlar” a sahip olduğunu söylemesi, İran-Türkiye ve Suriye’ye bir mesaj olarak algılandı.

Karayılan’ın röportajının henüz tanıtımı Kanal 2’de yayınlandı. Röportajın tamamı önümüzdeki günlerde Kanal’da yayınlanacak. Itay Anghel Kanal 2’de katıldığı programda yaşadıklarını anlattı ve röportajdan kısa bir bölüm sundu.

Röportajda dikkat çeken noktalardan biri de bir Kürdistan haritasının izleyicilere gösterilmesiydi.

 

 

Kanal2- Türkiye’nin bir numaralı aranan adamı Kürt gerilla hareketi PKK'nın lideri Murat Karayılan ile İsrailli gazeteci Itay Anghel Irak sınırında görüştü.

İtay oralara kadar gidip bu kişi ile görüştün . Bize anlatır mısın?

İtay Anghel : Öncelikle düşünmemiz gereken bir konu var. Değişen Ortadoğu’da kim bizim dostumuz kim düşmanımız. Bunu tekrardan gözden geçirmekte yarar var.

İsrailli olarak oraya yani Irak sınırında PKK'ya giden ben, onlar için aslında düşman, resmen “şeytan” olarak kabul edilmekteyim. Çünkü İsrail Türkiye’ye, PKK ile savaşında yardım etmekte ve silah satmaktadır. Bı silahlar da yasadışı Kürt hareketine karşı kullanılmaktadır.

Ancak şuraya varıyoruz, en kanlı sınır bölgesi olan İran – Irak – Türkiye sınır bölgesineki İranlılar Türkler ve Kürtler birbirlerini öldürüyorlar. Ama bize kendi saklandıkları yerde, dağların arasında, Murat Karayılan Türkiye’nin bir numaralı aranan adamı, PKK'nın lideri bizi kabul ediyor ve açık bir mesaj gönderiyor İsrailliler’e. 

Röportajdan bir bölüm:

İtay- Siz Türkiye’de en çok aranan adamsınız... 

Karayılan- Evet biliyorum.

İtay- Korkmuyor musunuz?

Karayılan- Hayır.

İtay- Kendisine ulaşana kadar 5 saatlik bir mesafe katettik. Başlangıçta bazı Kürt köyleri gördük. Bu gördüğümüz köyler aslında havadan bombalanan köylerdi. Buraları bombalayan genellikle Türkler.Bombalamayı gerçekleştiren Türkler bunu İsrail teknolojisi, silahları ve danışmanlığı ile gerçekleştiriyor.

Onların bir numaralı düşmanı ise buradan Irak-Türkiye sınırından faaliyet gösteren Kürt gerillası PKK’dır. Bu gerillanın komutanı ise Murat Karayılan ilk defa olarak bizimle konuşuyor.

Karayılan- Tabii ve anlaşılır bir şekilde İsrail ile Türkiye arasında ilişkiler mevcuttur. Bizim sorunumuz İsrail ile Türkiye arasındaki askeri ilişkidir. Bu ilişki direkt olarak bizi hedef almakta ve hayatımıza darbe vurmaktadır.

Türkiye’nin gerillalara karşı kullandığı ve Kürt sivillerinin ölümüne sebebiyet veren gelişmiş yüksek teknoloji İsrail'den gelmektedir.

İtay- Bulunduğumuz bölgeye ait bir şey:

40 milyon kadar Kürt Ortadoğu’da yaşamakta.

Çoğunluğu Türkiye’de, bir kısmı Irak'ta gerisi İran ve Suriye’de yaşamaktadır.

Kürtlerin yaşadığı bu ülkelerin her biri onların gelecek hayallerini yıkmak için adeta çaba sarfetmekte. Buna karşılık yasadışı Kürt hareketi bu ülkelerin içinde faaliyet göstermektedir. Özellikle Irak Iran ve Türkiye’den faaliyetteler.

Bu bağlamda bizi en çok ilgilendiren kim bizim dostumuz ve kim bizim düşmanımızdır?

Karayılan- Türkiyedeki hükümet partisi HAMAS'a destek vermekte ve yardım etmektedir.

Düşündüğümüzde bizim düşmanlarımızın aynı zamanda İsrail'in de düşmanları olduğunu anlıyoruz. Bilindiği üzere halihazırda Türkiye, İran ve Suriye arasında bizi imha etmeye yönelik bir anlaşma vardır.

Hal böyle iken İsrail'in bu ittifaka destek vermesini nasıl izah edebilirsiniz?

İsrail Türkiye’yi bize karşı silahlandırmaktadır.

İtay- Bu savaşçı bayanları İran sınırından sadece 3 kilometre ötede resimledik. PKK gerillalarında erkek ve kadın eşitliği kesindir deniyor.

Kadın askerlerin saldırı ve savaşma konusunda erkeklere komuta ettikleri sadece bir kerelik ve göstermelik değildir deniyor.

Bizim İsrail'den olduğumuzu öğrendiklerinde buradaki herkes gibi bu soruyu soruyorlar: Aslında NEDEN?

Karayılan- Biliyoruz ki İsrail düşman çevresinde yalnızlık içindedir. Ve biliyoruz ki Kürtler ve İsrail ve Yahudiler gibi soykırım geçirmişler ve halkları katliamlara maruz kalmışlardır.

Ve siz de bizi yoketmek isteyenlere mi destek vereceksiniz?

Biz İsrail'in bu desteğini kesmesini rica ediyoruz.

Özgürlük çabamızı yıkmak isteyenlere yardım etmeyin.

Kanal2- İtay teşekkür ederim ve bildirmek isterim ki bu yayının tamamı bu UVDA programının bir projesi olarak yakında yayınlanacaktır.

 

Play this video
İSRAİL TELEVİZYONU'NDA KÜRDİSTAN HARİTASI yayın: 24/09/2010 10:20 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim