• BIST 117.651
 • Altın 167,415
 • Dolar 3,9258
 • Euro 4,8136
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 5 °C
 • İzmir 12 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İşte İşgal Ordusunun Kudüs'teki Sinsi Planı

İşte İşgal Ordusunun Kudüsteki Sinsi Planı
İşgal ordusunun, Kudüs'ü tamamen Yahudi şehri haline getirmeye çalıştığını gözler önüne seren bir proje ortaya çıktı. İşte projenin detayları:

 

 

 

 

 

Siyonist devletin İslam dünyasını ayağa kaldıracak projesinin bütün detaylarını VAKİT ortaya çıkartıyor. İbranice Keydim Yorşlaym yani “İlk Önce Kudüs” adı verilen projeye göre Kubbetüssahra ile Hazreti Ömer Camii arasına dünyanın en büyük sinagogu inşa ediliyor.

Mervani namazgâhına ve Tenkeziye Medresesi’ne büyük bir Yahudi havrası yapılıyor. Mağrip Yolu Kapısı kapatılarak tankların ve buldozerlerin geçebileceği bir yol açılıyor. Mescid-i Aksa’nın batı yakasındaki bölgeden tünel kazıp Mescid-i Aksa’nın içine ulaşılıyor. Rahme Mezarlığı yıkılıp yerine teleferik istasyonu yapılıyor. Asıl hedef ise Mescid-i Aksa’nın yıkılıp yerine Yahudi Tapınağının yapılması. Projenin maketleri hazırlandı. Proje 6 yıl içerisinde bitirilecek. İlk adımlar atıldı. Projenin tahmini maliyeti ise 385-400 milyon dolar olarak belirlendi.

Siyonist devletin İslam dünyasını ayağa kaldıracak projesinin bütün detaylarını VAKİT ortaya çıkartıyor. İbranice Keydim Yorşlaym yani “İlk Önce Kudüs” adı verilen projeye göre şehrin tarihi dokusu tamamen değiştiriliyor ve şehir bir İslam şehri olmaktan çıkartılıp Yahudi şehri haline getiriliyor.KUDÜS TAMAMEN YAHUDİ ŞEHRİ HALİNE GETİRİLİYOR

Projeye göre Kubbetüssahra ile Hazreti Ömer Camii arasına dünyanın en büyük sinagogu inşa ediliyor. Mervani namazgâhına ve Tenkeziye Medresesi’ne büyük bir Yahudi havrası yapılıyor. Mağrip Yolu Kapısı kapatılarak tankların ve buldozerlerin geçebileceği bir yol açılıyor. Mescid-i Aksa’nın batı yakasındaki bölgeden tünel kazıp Mescid-i Aksa’nın içine ulaşılıyor. Rahme Mezarlığı yıkılıp yerine teleferik istasyonu yapılıyor. Asıl hedef ise Mescid-i Aksa’nın yıkılıp yerine Yahudi Tapınağının yapılması. Projenin maketleri hazırlandı. Projenin tahmini maliyeti ise 385-400 milyon dolar olarak belirlendi.PROJENİN AMAÇLARI

İbranice olarak hazırlanan projenin amaç bölümünde şunlar yer alıyor: “Bu tarihi meydana yılda 10 milyon turist çekebilmek için eski çehresinden uzaklaştırıp yeni bir çehre kazandırmayı hedefliyoruz. Mukaddes Havza’daki dedelerimizden kalan tarihi eserleri korumak, bu çevrede özgürce dolaşım sağlamak, eğitim ve araştırmalar yapmak istiyoruz. Bu proje 6 yılda tamamlanıp 2 milyar Şekel civarında bir maliyete sahip olacaktır. Yahudi halkının bu Yahudi mirasını idare etmesi, bu mirasa karşı haklarını, sorumluluklarını yerine getirmesi ve dolayısıyla bu projenin başarılması için projeyi tüm Yahudi halkının kabullenmesi ve savunması gerekmektedir. Ağlama duvarı idaresinin altında çalışan bir sandık kurmak, tarihi meydanın yenilenmesi için çalışan iki şirketi bir araya getirerek “Keydim Yorşlaym” adı altında tek bir şirket oluşturmak, hükümetin kanadı olup Yahudi Halkı ve Kudüs Belediyesi ile birlikte bu projeyi hayata geçirmek için çalışmak gerekmektedir. Devlet, belediye ve Yahudi halkından oluşan bir kurum dünyadaki tüm Yahudilerin bu projede temsilcisi olacaktır. Bu kurumun yetkisi çok fazla olacaktır. Yahudilerin tasarruf hakkı çok fazla, Müslümanlar ve Hıristiyanların tasarruf yetkisi hiç yokmuş gibi az olacaktır. Dolayısıyla İsrail Devleti’nin gölgesi ve bünyesinde devam edecektir.”NASIL YAPILACAK?

Projede atılması gereken adımlar ise şöyle belirtiliyor: “Dünyadaki Yahudiler ile birlikte hükümete bağlı bir kurum oluşturup bu Mukaddes Havza Projesi’ni hayata geçirmek. Şu anda çalışan Doğu Kudüs Kalkınma Şirketi ile Yahudi Mahallesi Kalkınma Şirketi’ni birleştirerek Tevratiye Kudüs adı altında tek bir şirket kurmak. Tarihi Mukaddes Havza’nın sınırlarını belirlemek: Zeytin Dağı’nın arasındaki mıntıkadan başlayarak Yahudi ve Hıristiyan Mahallesi’ne, oradan da merkezi Silvan ve Sahire Kapıları’na kadar oluşan bölümü kapsamaktadır. Mukaddes Havza Projesi’ni hayata geçirmek için tüm Yahudi halkından yardım toplamak ve hükümet bütçesinden yararlanmak. Yahudiler ve Hıristiyanların birlikte olmasını ve farklı düşüncelerini bir kenara koymalarını sağlamak. Bu şirket, devletin ve Yahudilerin Mukaddes Havza’daki temsilcisidir. Dolayısıyla görevi tüm Yahudilerin bu yere ulaşmasını ve ibadet yapmasını sağlamaktır. Tüm dünyadaki Yahudiler tüm çabalarını, gelirlerini ve siyasi yaptırım güçlerini birleştirerek bunları, o Mukaddes Havza’nın kalkınmasına ve inşaatına harcayacaklardır.”TÜRKİYE DEVLETİ VE MİLLETİ HAREKETE GEÇMELİDİR

Siyonist devletin İslam dünyasını ayağa kaldıracak projesinin çevirisini de yapan Kudüs ve Çevresindeki Osmanlı Mirasını Koruma Derneği (Mirasımız Derneği) Genel Başkanı Muhammed Demirci ise Vakit’e yaptığı açıklamada; “Bu proje hayata geçirilmeye başlandı. 6 yıl içerisinde bitirilecek. İlk adımlar atıldı. Finansörleri hazır. Önemli bir kısmı da toplandı. Şehrin tarihi dokusunu tamamen değiştirecek olan bu proje karşısında Türkiye devleti ve milleti harekete geçmelidir. Tarihi doku ve şehrin Müslüman kimliğine dokundurtmamalıyız. Osmanlı ve İslam mirasını korumak bize düşer. BM ve İslam Konferansı Örgütü bu noktada harekete geçmelidir” dedi.
Bu tehlikeli proje altında çok geniş ve kapsamlı projeler yatmakta olup bunlar için sağlanacak finansmanın bir kısmı şimdiden ayarlandı. Projenin bütün detayları planlandı ve harita üzerinde maketler halinde binalar gösteriliyor.
Projenin en önemli tehlikelerinden biri de dışarıdan bir kapı açarak Mervani namazgâhına ulaşıp orayı Yahudi havrasına dönüştürmek. Yine projeye göre Mervani namazgâhının altından tünel yapılarak Mescid-i Aksa’ya giriş sağlanacak.

Kubbetüssahra ve Hazreti Ömer Camii arasına Herodot Tapınağı’nı dikmeyi planlayan Yahudiler, projeyi tamamladılar ve ilk adımları atmaya başladılar.

Mustafa R. Özgür/timeturk

 

 

 

g

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim