• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İşte Fetullahçı Sahtekarlığın Belgesi!

İşte Fetullahçı Sahtekarlığın Belgesi!
Paralelci Hasan Palaz ve ekibi, yabancı bir internet sitesinden alınan iki sayfalık yazıyı, resmi makamlara “böcek analiz raporu” diye yutturmuş.

 

TÜBİTAK’ın; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde; çalışma ofisi ve resmi konutunda yapılan taramalardan bulunan, dinleme ve elde edilen verileri başka yerlere aktarmaya yarayan “böcek” olarak tabir edilen cihazları koyan polisleri gizlemek için sahte analiz raporu hazırladığı ortaya çıktı.

İNTERNET SİTESİNDEN ALMIŞ

Böcek soruşturmasında tutuklanandönemin TÜBİTAK Başkan Yardımcısı ve BİLGEM Başkanı Hasan Palaz’ın; prizlerin içine konulan cihazları kamufle etmek için yerleştirilen poliüretan malzemenin analizini yaptırmadığı, yabancı bir internet sitesinden alınan iki sayfalık yazıyı, resmi makamlara “analiz raporu” diye yutturduğu belgelendi.

KOPYALANMIŞ

TÜBİTAK MAM’a bağlı Kimya Enstitüsü’nde görevli uzman Hamza Turhan’ın, böcekleri koyma ihtimali bulunan kişilerin tespitinde önem taşıyan poliüretan malzemenin yaş tahlilini yaptırmamış.

Hamza Turhan’ın; “Yaş Tayini Analiz” çalışmaları olarak resmi makamlara sunduğu analiz çalışmalarının, gerçekte Amerika’daki teknoloji ile ilgili yabancı bir internet sitesinden alınan “Poliüretan Köpüğün Sararması” ile ilgili bir yazı olduğu bildirildi. Hamza Turhan’ın, resmi raporunda yer alan ve ilgi uyandıran İngilizce kelimelerin de söz konusu yazıdan kopyalanan grafik ve test sonuçlarına ait olduğu tespit edildi.

Söz konusu yazı; Hasan Palaz’ın tutuklanmasından 1 gün sonra internet sitesinden kaldırıldı.

POLİÜRETAN MALZEME İLE KAMUFLE EDİLMİŞ

28-29 Aralık 2011 tarihlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ankara ili Keçiören’de bulunan çalışma ofisi ve Çankaya resmi konutunda yapılan tarama faaliyetleri sonucu prizlerin içine yerleştirilerek poliüretan malzeme ile kamufle edilmiş dinleme ve elde edilen verileri başka yerlere aktarmaya yarayan “böcek” tabir edilen cihazlar bulundu.

BAŞSAVCILIK İSTEDİ AMA…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı; yürütülen çalışma çerçevesinde bulunan böceklerin priz içerisine yerleştirilmesinde kullanılan poliüretan malzemenin imal tarihinin tespiti amacıyla “Yaş Tayini Analizi”nin yapılmasına karar verdi ve analizin yapılabilmesi için BİLGEM/TÜBİTAK’a müracaat edildi. Ocak 2012 tarihinde dönemin TÜBİTAK Başkan Yardımcısı ve BİLGEM Başkanı Hasan Palaz’ın imzası ile ilgili makamlara yazılan yazıda herhangi bir rapora atıfta bulunulmayarak poliüretan malzemenin katılaşma tarihinin 4-5 Aralık 2011 olduğu bildirildi.

PALAZ’IN BÖCEK RAPORU TÜBİTAK’TA BULUNMADI

Hasan Palaz’ın imzaladığı iddia edilen böcek raporu TÜBİTAK’ta bulunmadı. Rapor bulunmaması üzerine malzemelerin tekrar incelenmesi amacıyla tekrar BİLGEM/TUBİTAK ile irtibata geçilerek malzemeler gönderildi ve yeniden poliüretan malzemenin incelenmesi istenildi.

GÖKHAN VICIL; YAŞ TAYİNİ ANALİZİ YAPILDIĞINI SAVUNDU!

Mart 2012 tarihinde Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü’nde (UEKAE) başuzman olarak çalışan Gökhan Vıcıl’ın imzasıyla poliüretan malzemenin incelenmesi talep edildi. Gökhan Vıcıl; incelenmesi talep edilen ilgili poliüretan malzemenin Yaş Tayini Analizi’nin yapıldığını ve bahsi geçen malzemenin 4 – 5 Aralık 2011 tarihlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde çalışma ofisine yerleştirildiğine dair bir raporu adli makamlara gönderdi. Hasan Palaz, söz konusu raporda imzası oan Gökhan Vıcıl’ı, önce Enstitü Müdür Yardımcılığına sonra Müdürlüğe atadı.

Poliüretan malzemenin yaş tahlili, böcekleri koyma ihtimali bulunan kişilerin tespitinde önem taşıdığından; 4-5 Aralık 2011 tarihi verilerek aslında 24-25 Kasım 2011 tarihinde söz konusu yerlerde sözde arama bahanesi ile bulunan ve böcekleri koyan Emniyetteki paralel yapı mensuplarının kurtarılması amaçlandı.

RAPOR İNCELENDİ GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu; TÜBİTAK Başkan Yardımcısı ve YÖK üyesi olduğu dönemde; Hasan Palaz ve ekibinin “böcek” işlemlerini tek tek incelemeye aldı. Adli makamlar; bu defa elektronik mühendislerince imzalanmış raporun detayları istedi ve analiz testinin nasıl yapıldığı sorgulandı. Elektronik mühendislerinin böcek raporu, paralel devlet yapılanmasının TÜBİTAK’taki temsilcisi olduğu iddia edilen Hasan Palaz ve ekibinin sahtekarlığını ortaya çıkardı. Hasan Palaz ve ekibi; Erdoğan’ın prizlerin içine konulan cihazları kamufle etmek için yerleştirilen poliüretan malzemeyi inceletmeden rapor hazırlamış!

İKİ SAYFALIK YAZININ KOPYASI

TÜBİTAK MAM’a bağlı Kimya Enstitüsü’nde uzman olarak görev yapan Hamza Turhan’ın; MAM Laboratuvarlarında poliüretan malzeme üzerine çalışarak tarihini tespit ettiğini iddia ettiği raporun(!), yabancı bir internet sitesinden alınan iki sayfalık yazının kopyası olduğu belgelendi.

Hamza Turhan’ın; “Yaş Tayini Analiz” çalışmaları olarak resmi makamlara sunduğu ve analiz çalışmalarının gerçekte Amerika’daki teknoloji ile ilgili yabancı bir internet sitesinden alınan “Poliüretan Köpüğün Sararması” ile ilgili bir yazı olduğu, hatta resmi raporda yeralan ve ilgi uyandıran İngilizce kelimelerin de buradan kopyalanan grafik ve test sonuçlarına ait olduğu tespit edildi.

TUTUKLANINCA YAZI SİTEDEN KALDIRILDI

Yabancı bir internet sitesinden alınan Yaş Analizinin nasıl yapılacağına anlatan “ITW TEXWIPE Technote Crw-7” başlıklı 2 sayfalık yazı; Hasan Palaz ile Gökhan Vıcıl ve Hamza Turhan’ın, “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme ile resmi belgede sahtecilik” suçlarını işlediği gerekçesiyle Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandıktan 1 gün sonra 2 Nisan 2015 tarihinde kaldırıldı. “Böcek” raporu olarak sunulan iki sayfalık yazının TÜBİTAK ekibinin tutuklanmasının ardından silinmesi, paralel yapının nasıl bir organizasyon olduğu ve kimlerle işbirliği yaptığını açıkça gösteriyor.

(KENAN KIRAN/YENİ AKİT)

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim