• BIST 97.533
  • Altın 145,781
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 21 °C
  • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
  • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
  • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
  • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
  • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
  • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İşte AK Parti'de Listeye Giremeyen Milletvekilleri!

İşte AK Parti'de Listeye Giremeyen Milletvekilleri!
AK Parti'nin 2015 seçimleri için aday listesini açıkladı. Mevcut vekillerden 100'den fazlası listeye giremedi.

 

AK Parti Üst Komisyonu, seçimçalışmalarını bitirdi. Adaylar belli oldu. Milyonların beklediği liste YSK'ya teslim edildi. Listeler açıklandıktan sonra önemli detaylar da ortaya çıktı. 

Listeler teslim edildikten sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop yaptığı açıklamada, 4. dönemdeki 312milletvekilinden 3 dönem kuralına takılan 70 kişinin başvuru yapmadığını söyledi. Şentop, "Geri kalan 242 kişiden 105'i değerlendirilemedi. Bunlardan 10 tanesi başvuru yapmamış arkadaşımızdı." ifadelerini kullanmıştı. 

Peki, AK Parti'de adaylığı kabul edilmeyen o isimler kim? Aralarında kamuoyunun yakından tanıdığı Ahmet Kutalmış Türkeş, Tülay Babuşçu, Galip Ensarioğlu, Mehmet Emin Dindar ve İbrahim Korkmaz gibi isimler listeye giremedi. 

AK Parti Konya, Malatya, Mersin, Ordu, Şanlıurfa, Bursa ve Adıyaman gibi şehirlerde birçok adayını değiştirirerek yeni isimlerle yola devam etme kararı aldı. 

İşte O isimler:

-Fatoş Gürkan (Adana) 

-Cuma İçten (Diyarbakır) 

-Fatih Çiftçi (Van) 

-Eşref Taş (Bingöl) 

-Abdülkerim Gök (Şanlıurfa)

-Ekrem Çelebi (Ağrı) 

-Muzaffer Yurttaş (Manisa) 

-Mustafa Akış (Konya)

-Bilal Macit (İstanbul) 

-Yunus Kılıç (Kars) 

-Sıtkı Güvenç (Kahramanmaraş) 

-Aydın Bıyıklıoğlu (Trabzon) 

-Derya Bakbak (Gaziantep) 

- Mehmet Sağlam (Kahramanmaraş)

-Zülfü Demirbağ (Elazığ)

- Şermin balık (Elazığ) 

- Ülker Can (Eskişehir) 

-İdris Şahin (Çankırı)

-Aydın Şengül (İzmir) 

-Ali Aşlık (İzmir) 

- Muhammed Murtaza Yetiş (Adıyaman)

-İlknur Denizli (İzmir)

-Rifat Sait (İzmir)  

-Tülay Babuşçu (Balıkesir) 

-Galip Ensarioğlu (Diyarbakır) 

-Ülker Güzel (Ankara) 

-Pelin Gündeş Bakır (Kayseri) 

-Ömer Selvi (Niğde)

-Mehmet Erdoğan (Adıyaman)

-Semiha Öyüş (Aydın)

-Fatman Salman (Ağrı) 

-Avni Erdemir (Amasya)

-Zelkif Kazdal (Ankara)

-Seyit Sertçelik (Ankara)

-Nurdan Şanlı (Ankara)

-Sadık Dabak (Ankara)

-Mehmet Erdem (Aydın)

-Ali Gültekin Kılıç (Aydın)

-Mehmet Cemal Öztaylan (Balıkesir) 

-İsmail Aydın (Bursa) 

-Tülin Erkal Kara (Bursa) 

-Mustafa Öztürk (Bursa)

-Mustafa kemal Şerbetçioğlu (Bursa) 

-Bedrettin Yıldırım (Bursa)

-Mehmet Süleyman Hamzaoğlulları (Diyarbakır) 

-Mine Lök Beyaz (Diyarbakır) 

-Osman Çakır (Düzce) 

-İbrahim Korkmaz (Düzce) 

-Faruk Septioğlu (Elazığ)

-Sebahattin Karakelle (Erzincan)

-Fazilet Dağcı Çığlık (Erzurum)

-Cengiz Yavilioğlu (Erzurum) 

-İbrahim Halil Mazıcıoğlu (Gaziantep) 

-Türkan Dağoğlu (İstanbul)

-Gülay Dalyan (İstanbul)

-Mehmet Domaç (istanbul)

-İsmail Safi (İstanbul)

-Ahmet Kutalmış Türkeş (İstanbul) 

-İbrahim Yiğit (İstanbul)

-Mevlüt Akgün (Karaman)

-Ahmet Arslan (Kars)

-Şenol Gürşan (Kırklareli)

-Muzaffer Arslan (Kırşehir)

-Abdullah Çalışkan (Kırşehir) 

-Fuat Karakuş (Kilis)

-Mehmet Ali Okur (Kocaeli)

-Mustafa Kabakcı (Konya)

- Gülay Samancı (Konya)

- Ayşe Türkmenoğlu (Konya)

- Hüseyin Üzülmez (Konya)

-İlhan Yerlikaya (Konya)

-Cem Zorlu (Konya)

- Hüseyin Cemal Akın (Malatya)

-Mahmut Mücahid Fındıklı (Malatya)

- Ömer Faruk Öz (Malatya) 

-Abdurrahim Akdağ (Mardin)

- Nebi Bozkurt (Mersin) 

- Çiğdem Münevver Ökten (Mersin)

-Ahmet Tevfik Uzun (Mersin)

- Ali Boğa (Muğla) 

- Yüksel Özden (Muğla) 

-Muzaffer Çakan (Muş)

-Faruk Işık (Muş)

-Ahmet Erdal Feralan (Nevşehir) 

-Mustafa Hamarat (Ordu)

- Fatih Han Ünal (Ordu) 

- Tülay Bakır (Samsun) 

- Afif Demirkıran (Siirt)

- Osman Ören (Siirt) 

- Mehmet Ersoy (Sinop) 

- Ali Turan (Sivas) 

-Emin Önen (Şanlıurfa) 

-Mehmet Emin Dindar (Şırnak)

- Özlem Yemişçi (Tekirdağ) 

-Dilek Yüksel (Tokat) 

-Safiye Seymenoğlu (Trabzon) 

-İsmail Güneş (Uşak)

- Mustafa Bilici (Van)

-Gülşen Orhan (Van)

-Temel Coşkun (Yalova)

- Ercan Candan (Zonguldak)

ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNMAYAN İSİMLER

Nursuna Memecan (Sivas), Gürsoy Erol (İstanbul), Ömer Dinçer (İstanbul), Mehmet Kerim Yıldız(Ağrı), Azize Sibel Gönül (Kocaeli) ve Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu (Kahramanmaraş) gibi isimler adaylık başvurusunda bulunmadı.

Öte yandan Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar da adaylık başvurusu yapmayan isimlerdi. (Kaynak : Haber7)

İşte 4 Partinin İl İl Milletvekili Aday Listesi
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim