• BIST 97.211
 • Altın 195,318
 • Dolar 4,9773
 • Euro 5,8072
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 21 °C
 • İzmir 29 °C
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • +18 CHP’ye 2.ŞOK! Muharrem İnce Cinsel Sapkın Çıktı!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?

İSTANBUL'DAN SİYONİST TERÖRE SON İKAZLAR!

İSTANBULDAN SİYONİST TERÖRE SON İKAZLAR!
Siyonist Terör Çetesi İsrail'in Mescid-i Aksa'ya olan mütecaviz politikası sonucu dün Aksa'da çıkan olaylara İslam Dünyası'ndan ilk ve şimdilik tek toplumsal tepki İstanbul'dan geldi!HAMAS'ın çağrısı üzerine binlerce Müslüman İsrail Konsolosluğu önünde

İsrail'in Pazar günü Mescid-i Aksa'da düzenlediği saldırılar, Pazar günü İstanbul'daki İsrail Konsolosluğu önünde bugün saat 22:00'de protesto edildi.

Mescid-i Aksa ile Dayanışma Platformu ve Anadolu Gençlik Dernediği tarafından düzenlenen protesto gösterisine İHH Başkanı Bülent Yıldırım da destek verdi. Eyleme yaklaşık 2000 İstanbullu katıldı.

"Aksa'ya Saldırı, İslam'a saldırıdır", "Aksa'da yangın 40 yıldır devam ediyor", "Aksa'da sistemli yıkımlara son", "Hep birlikte özgür Kudüs'e", "Aksa'yı Siyonizme ezdirmeyeceğiz" yazılı pankartların bulunduğu gösteride Filistin, Hamas, İslami Cihad, Hizbullah, Anadolu Gençlik Derneği bayrakları yükseltildi.


Protesto gösterisinde Şeyh Ahmed Yasin, Abdulaziz Rantisi, Fethi Şikaki ve İmad Muğniye gibi şehid liderlerin yanı sıra İsmail Heniyye, Seyyid Hasan Nasrullah ve Halid Meşal'in posterleri yükseltildi.

Sık sık tekbirlerin getirildiği protesto gösterisinde "Canımız kanımız feda olsun Aksa'ya", "Kahrolsun Siyonist İsrail", "Mescid-i Aksa onurumuzdur", "Siyonist İsrail, Filistin'den defol", "Yaşasın Aksa direnişimiz", "Müslüman uyuma ilk kıblene sahip çık", "Oluk oluk kan aksa Kurtulacak el Aksa", "Hamas'a selam direnişe devam", "Muhammed'in ordusu, Siyonizmin korkusu", "Yaşasın Filistin direnişi", "Hepimiz Aksa'nın askerleriyiz", "Şehadet zafere giden yoldur", "Ya şehadet ya zafer Allah'u Ekber", "Kudüs, İsrail'e mezar olacak", "Cenk cihad şehadet", "Siyonist elçilik kapatılsın", "Terörist konsolos, İsrail'den defol", "Hamas, burada Siyonistler nerede?", "Siyonist İsrail hesap verecek", "İslam ümmeti, kabul etmez zilleti" sloganları atıldı.

İsrail konsolosluğu önünde toplanan İstanbullulara seslenen Nureddin Şirin, İsrail'e sert uyarılarda bulundu, Başbakan Erdoğan'dan İsrail'le olan tüm ilişkileri dondurmasını istedi.

Şirin'in, konuşmasını sunuyoruz:

Değerli kardeşlerim, bacılarım...

Bildiğiniz üzere bugün Mescid-i Aksa savaş alanına döndü, kan gölüne döndü. İslam'ın ve Müslümanların ezeli düşmanı olan Siyonist teröristler, alçakça kalleşçe Aksa'ya ve müslümanlara saldırdı.

Bugün Aksa'nın avlusu, kendilerini Aksa'ya adayan müslüman Kudüslülerin kanıyla bulandı. Aksa'nın çevresinde ateşler yandı.

Bizler, Türkiye'deki müslümanlar olarak, Kudüs'ü savunanlar olarak, Hamas lideri Halid Meşal ve Başbakan İsmail Heniyye'nin çağrısı üzerine buraya geldik.

Meşal, bugün Şam'da konuştu. Türkiyeli müslümanlara seslendi. "Türkiyeli müslüman kardeşlerimizin feryadlarını duymak, yumruklarının sıkıldığını görmek istiyoruz" dedi. Biz de "Lebbeyk Ya Aksa" dedik ve geldik.

Heniyye'de bugün yayınladığı açıklamasında, dünya müslümanlarına seslendi ve Mescid-i Aksa'nın savunulması için acilen harekete geçilmesini istedi.

Mescid-i Aksa'yı kendi kanından ve canından daha değerli bilen bizler de Siyonist teröristlere buradan sesleniyoruz. Siz, Aksa'yı savaş alanına çevirdiniz. Siz, Mescid-i Aksa'nın avlusunu kana buladınız.

Andolsun bizler de Siyonistlerin bulunduğu her yeri savaş alanına çevireceğiz, ateşe vereceğiz. Sanmayın ki Aksa, terkedilmiştir, yalnız bırakılmıştır. Sanmayın ki İslam ümmetini evlatları ölmüştür.

Biz, buradayız. Aksa'dan yükselen feryatlara karşılık vermek için buradayız. Canımız ve kanımızla, Mescid-i Aksa'yı savunacağımızı ilan etmek için buraya geldik.

Kudüs işgal altında oldukça, Mescid-i Aksa tehlike altında bulundukça, bu terörist yuvası da siyonistler de asla güvende olmayacaktır.

Size, kabusu yaşatacağız! Size, acıyı tattıracağız!

Kardeşler, bacılar!

Hamas liderlerinden Salah Berdavil diyor ki "Aksa savaşı başladı ve zafere kadar da devam edecektir."

Biz, 16 gün boyunca, Gazze'ye bombalar düştükçe kuşatmaya devam edeceğimize söz verdik. Şimdi yine söz veriyoruz, Mescid-i Aksa'daki kuşatma sona ermediği sürece,İsrail tarihin çöplüğüne atılıncaya, Kudüs'te işgal bitene kadar Mescid-i Aksa'yla, Filistinli kardeşlerimizle dayanışma içerisinde olacağız.

Bugün buraya, Mescid-i Aksa'nın yalnız olmadığını ilan etmek için geldik. Mescid-i Aksa'nın fedaileri, Siyonizmin karşısında izzetlice şereflice duracaklardır.

Heniyye ve Meşal, bizlere çağrıda bulundu. Ey Meşal! Ey Heniyye! Ey İslam'ın aziz liderleri! Gazze'de yalnız değilsiniz. Dünya Hamas'ladır. Hepimiz, Hamas'ın askerleriyiz.

Başbakan Erdoğan, Anadolu kartalı tatbikatının ertelenmesinden sonra "halkımın sesine kulak verdim" demişti. O halde biz buradan isteklerimizi bir kez daha ilan ediyoruz: "Siyonist elçilik kapatılsın. Konsolos, İstanbul'dan defedilsin."

Mescid-i Aksa ile Dayanışma Platformu, Anadolu Gençlik Dernediği ve İHH Pazartesi günü Saat 12:00'de Filistin Dostları tarafından Levent Metrosundan İsrail konsolosluguna yapılacak yürüyüşe de destek vereceğini ilan etti.


ImageYıldırım:Aksa'ya Birşey Olursa Bedeli Ağır Olur


İHH Genel Başkanı, İsrail konsolosluğu önünde düzenlenen protesto gösterisine katılarak İsrail'i bir kez daha uyardı.

İHH Genel Başkanı, Mescid-i Aksa ile Dayanışma Platformu tarafından İsrail konsolosluğu önünde düzenlenen protesto gösterisine katılarak İsrail’i bir kez daha uyardı.

“Değerli Mescid-i Aksa fedaileri, Allah mücadelenizi mübarek etsin. Sonuna kadar sözüne sadık kalanlardan etsin” sözleriyle konuşmasına başlayan Yıldırım, Yahudileştirme faaliyetlerinin İsrail hükümeti tarafından da desteklendiğini savundu.

Yıldırım “2008 yılında Amerika’da yaşayan Hamamlar, Kudüs’e gelerek 2009 yılının sonuna kadar 3. Mabedin kurulacağı kararına vardılar.Bunun üzerine fanatik Yahudiler, harekete geçti. Mescid-i Aksa’nın altında camdan Sinagok yaptılar.Bu fanatik örgütler, İsrail hükümeti tarafından da destekleniyorlar. İsrail Meclisi’ndeki 120 milletvekilinden 95 tanesi, Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine Süleyman mabedini inşa etmek isteyen fanatik Yahudi örgütlerin kurduğu partilerden. Bu 95 milletvekili, Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırıları doğrudan desteklemektedir” dedi.

İkinci intifada sonrasında yaklaşık 700 bin Yahudinin Amerika ve Avrupa’ya göç ettiğini hatırlatan Yıldırım,”Bu rakam, İsrail nüfusunun 4/1 demektir. Bu, İsrail’i panikletti” dedi.

15 gün önce Kudüs’te meydana gelen çatışmalara dikkat çeken Yıldırım “20 bin fanatik Yahudi, iki hafta önce Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyecekti. Yaklaşık 700 Kudüslü genç, buna karşı koymak istedi ve mücadelelerini kazandılar” diye konuştu.

Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün, Filistin karar verdi.E ğer, Aksa’ya girilirse her taraf harekete geçilecek, barikatlar aşılacak, Aksa üzerindeki kuşatmayı yarmak için gerekirse şehid olunacaktı. Bütün bunlar olurken İsrail, dünyanın haberi olmaması için haberlerin gündeme gelmesine engel olmaya çalıştılar. Ama artık her yerde Aksa’nın fedaileri var. Aksa’yı takip ediyorlar. Türkiye’de ve dünyanın her bir köşesinde bu haberlerin çıkmasını sağladılar.

Biz, 15 gün önce Taksim’de protesto gösterisi düzenledik. “Aksa’ya bir şey olursa bunun sonu ağır olur. Şimdi tatbikatlar iptal edildi. İsrail, daha ileri giderse daha da yalnızlaşacak” dedik.

Bugün, 2000 İsrail askeri, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. İçerideki gençler, direnç gösterdi. 2000 asker, 200 gence karşı baş edemedi. Gaz bombası attılar. Elektrikleri kestiler. Ezan sistemini harap ettiler.

Kardavi, Mısır ve Türkiye’ye seslenerek “Mescid-i Aksa’ya sahip çıkın” dedi. Meşal de bugün çağrıda bulundu ve “Aksa, sadece Filistinlilerin değildir” dedi.

Knesset’teki bir Arap milletvekili bugün dedi ki “Aksa’ya bir şey olursa, bir milyar Müslüman kendisini Aksa’ya siper eder. O bir milyar içerisinde olmaya var mısın? Değerli kardeşlerim, herkes çevresiyle görüşsün. Herkes eylemlere daha kalabalık gelsin.

Biz, Siyonistleri çok yakından takip ediyoruz. Siyonistler, her adımlarında yalnızlaşacak. Eğer İsrail halkı, barış istiyorsa, Aksa’dan uzak dursun. Saldırılar devam ederse, meydanlara milyonlar dolar. Bu sefer bu halk, tatbikatın iptalinin yanı sıra diplomatik ilişkilerin durdurulmasını da ister.”

Yıldırım son olarak Mescid-i Aksa’nın sınırlarının sadece Kudüs içerisinde yer almadığını, dünyada Müslümanların yaşadığı her alanın Mescid-i Aksa olarak kabul gördüğünü söyledi.
 

isra-haber
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim