• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

İSRALLİ BAŞINA 200 BİN DOLAR!

İSRALLİ BAŞINA 200 BİN DOLAR!
İsrail Mavi Marmara gemisinde şehid ettiği müslümanlar için 100 bin dolar ödeyecegini açıklamış.İsrail bu açıklamayı yaparken resmi ağızdan değil dolaylı yollardan yapmıştır.

 


 

Bu açıklamayı bu şekilde yapmasında ki  temel sebep ise  çok  basit  ortam kontrolu.İsrail vatandaşları ne  tepki  gösterecek karşı taraf  ne  tepki  gösterecek görmek.Birazda müslümanlarla dalga geçmektedir.Sizin kanınızı parayla alırım diye.

İhh İnsani yardım vakfı merkezinde Mavi Marmara gemisinde şehid olan 9 aktivistin aileleri bir  açıklama  yaptılar.Aileler bu açıklamalarında önceliklerinin tazminat  olmadıgını duyurdular.Tazminat ve talepler konusu ile ilgili akılları karıştıran bir  kaç konuya  değinmek istiyorum.

     Şehid ailelerinden Cevdet Kılıçların hanımı;bizim birinci önceliğimiz  tazminat  değildir, şehid olanlar Gazzedeki ambargonun  kalması için yola  çıkmışlar idi ve ilk talebimiz ambargonun  kalkmasıdır .Furkanın babası  Ahmet Dogan;  Furkanın tırnagını parayla  satmayacagını söyledi.Çetin Topçuoğlunun hanımı Çiğdem Topcuoğlu şehidlerin adına devletin konuşmasından rahatsız olduğunu saldırı anında yardım yollamayan Türkiye devletinin İsraile yangın anında hemen ucak yollanmasını yanlış olduğunu ve şehid aillelerinin kırıldığını söyledi .Fahri Yıldızın kardeşide Fahri abisinin en büyük hayalinin Gazzedeki  çocukların oyun parkı isteklerinin yerine getirilmesi oldugunu ve hayalinin en kısa zamanda Gazzede bir  çocuk parkı yapmak oldugunu söyledi.

   Peki İsrail bu açıklamalrla ile neyin peşinde Mavi Marmara gemisinde  şehid olanların ailellerine niçin tazminat  ödemek istiyor.

   Mavi marmara gemisine saldırı olduğunda olaya gecikmeli de olsa müdahale eden Türkiye cumhuriyeti devletinin İsrail devletinden bazı şartları olmuş idi. İsrailde bu şartların hiç birini yerine getirmeyecegini duyurmuş olmasına rağmen zamanla istekleri yerine getirmiş idi. Yerine getirilmeyen iki  istek kaldı.Bu isteklerden birisi özür ikincisi de tazminat.Bu istekler devletin istekleri idi.

    İsrail devleti özür dilemeyeceğini tazminat  ödemeyeceğini  söylüyor.

      Ben İsrailin hem özür dileyeceğinden hemde tazminat ödeyeceğinden eminim.Neden diyeceksiniz.İsrail'in Türkiye toprakları üzerinde uzun vadeli planları var ve şu anda uyguladığı ve uygulamakta olduğu planların sekteye ugramasını istemiyor.

 Türkiye Cumhuriyeti  devleti İsrail İle ilişkileri kestigini iddia  etsede İsrailli firmalar ve taşeronları Türkiye Cumhuriyeti  devletinden ihale almaya devam  ediyor.İthalat ve ihracat hız  kesmeden  devam ediyor.O  zaman  askıya  alınan ne dir ? Sadece askeri tatbikatları iptal etmekle bu işler olmuyor.

    Sayın Davutoğlu bir ay içinde istekleri  yerine getirilmezse İsrail ne yapacağımızı biliyor demişti .....evet İsrail hiç bir  şey yapılmayacağını ve bu meseleninde zamanla unutulacağını biliyor.Bu yara kaşınmaz ise ortaya irin çıkmaz.... ortalık karışmasın diye İsrail sus  payı vermek istiyor.İsraildeki  Yahudiler kendileri parayı cok sevdiğinden ve karşısındakileride aynı şekilde parayı seviyor zanediyor.Ama karşısındaki insanların isteklerini anlamak istemiyor.

       İsrail dünya kamu oyu baskısından bunalan kendi  halkına diyorki biz  bu işi  parayla kapatırız .

     İsrailin içinden kabinde bakan olan ahmaklardan  bazıları biz tazminat ödemeyiz desede halkın karşısında tiyatro oynasada onlarda tazminat ödemeye dünden razı..Bütün Dünya da sıkıştıklarının onlarda farkında .Her gün milyonlarca dolar kaybediyorlar ve kaybetmeyede  devam edecekler....  dava devam ettikçe hem prestij kaybedecekler hemde dünya  halkları İsrailin 9  sivili öldürüdüğü haberleriyle devamlı olarak çalkalanacak.Buda İsrailin masum gösterilmeye çalışıldığı milyarca dolar harcanarak çekilen filimlerin yalandan ibaret oluduğunu   tüm Dünyaya gösterecek.

      Konuyu toparlayacak olursak Mavi Marmara yola çıkmadan önceki bütün taleplerini ve misyonunu  fazlasıyla yerine getirmiştir.Mavi Marmara sadece yardım götürmemiştir , ambargoyu hafifletmiş ve İsrailin katil olduğunu kendisine karşı olan herkesi çok kolay öldüreceğini ispatlamıştır.

    İsrailMavi Marmaraya saldırırken sadece  gemiye saldırmıyordu... Türkiyeye ve tüm  Dünyaya kafa tutuyordu İsrail'e kim karşı gelirse sonu ölüm olur  akıllı olun diyordu.Yani tüm dünya devletlerini ve halklarını korkutuyord

   İSK İsrail silahlı kuvvetleri Eiland a hazırlattıgı rapor İSK nın kendi sitesinde yayınlanmıştı orda ilginç bir ifade  vardır.

 13  Mayısta gemiye müdahale  etmek için hükümet izin vermiştir.

   Video raporun  5 dk 30 sn de ;

   Askerlere her türlü koşulda kademeli olarak silah kullanmaları emredildi. Başlangıçta az ölümcül silahlarla, ancak hayati tehlike durumunda gerçek silah kullanma yetkisi tanındı.

    İfadeye  dikkat ederseniz  başlangıçta  az ölümcül  silahlar ifadesi.Bu ifade bizim ifademiz değil IDF yani İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin raporudur.Raporun orjinal metnine http://www.genconcu.com/2010/haberler/video-haber/item/2387-israilin-komik-açıklaması.html adresinden ulaşabilirisiniz.

Evet saldırı yukarıda adresini verdigimiz linkte  dikkatlice okursanız İsrailin devlet politikasıdır.Bunun içinde suçluların cezalandırılması imkansızıdr.

      Mavi Marmara katılımcılarının İsrailden taleblerinden bir tanesi   saldırıya katılanların cezalandırılmasıdır...  diger bir konuda Gazzeye uygulanan  ambargonun derhal kalkmasıdır.Ayrıca korkmadığımızın ve tekrar yola cıkacagımızın bilinmesi gerekir diyor katılımcılar.

       İsrail saldıya katılanları cezalandıramaz çünki bu saldırı İsrailin 7 ahmaklar diye adlandırılan kabinesi tarafından organize edilmiştir.Başında Ehud Barak vardır.

    İsraile verilecek en ağır  cezalardan birisi İsrailden alınacak tazminatın Gazzede İsraile karşı direnen gruplara verilmesidir.

   Eğer tazminat ödemekle  bu işler bu kadar kolay kapanıyorsa  benim bir  talebim var operasyona katılan her bir  asker  kellesine 200  bin dolar veriyorum.Eminimki benim  gibi milyonlarca insan  çıkar operasyona katılan İsrailli başına  200  bin dolar verir ...

 Ayhan Altıntaş/ www.genconcu.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim